9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

USA: Snowden zaslouží Leninovu cenu míru!

Kdykoliv hledá Američan exil a politickou podporu u levicových či autoritativních režimů, soudím na hlubokou naivitu nebo duševní poruchu. Edward Snowden mi ze začátku tak připadal, ale po jeho vánoční zdravici mám dojem, že ten člověk patří mezi těch pár exulantů, kteří skutečně považují Spojené státy za Velkého Satana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 6.1.2014 12:38

Čtenář

špionážní literatury těžko uvěří, že je vše tak prvoplánové. I menší česká stavební firma se snaží svého externího ajťáka kontrolovat a nenechává ho u počítačů samotného. Podle všech pravidel by měl za tím Snowdenem někdo stát. Někdo, kdo měl zájem, aby se ta data dostala ven. Buď je to ve vyšším zájmu celého systému nebo je to výsledek boje uvnitř systému s cílem zdiskreditovat protivníka. Tak by to bylo ve starém, funkčním světě. V novém, rozpadajícím se světě je ještě možnost, že těmi Snowdeny je tam už všechno prolezlé a chtějí, aby se starý svět už konečně zhroutil. Jsou to lidé přicházejícího lepšího světa, pro něž neplatí klasická psychologie a logika. Ano, Sovětský Svaz vítězí i dvacet let po svém formálním rozpadu.

V. Novák 6.1.2014 17:19

Zklamala "kádrová práce".

Snowden se nikdy svými libertariánskými pravičáckými názory netajil. Tudíž neměl být nikdy zařazen ve státní instituci na pozici, na níž se mohly jeho názory a svědomí dostat do rozporu s tím, co musel jako zaměstnanec vykonávat. Většina lidí poslechne spíše hlas svého svědomí než úřední příručky.

Jiná věc je zabezpečení "tajných" informací v USA. Když může stovky tisíc stran tajných informací stáhnout vojín (nehledě na to, že natolik nevyzrálá osobnost jako Manning(ová) měla vypadnout při prvním psychotestu) - a to aniž by někde zazvonil poplach, že 1) neoprávněná osoba 2) stahuje 3) kvanta dat, jež nemůže zpracovat - tak to není zabezpečení, to je bordel. Totéž u Snowdena.

Kde že udělali soudruzi z USA chybu? Inu - jak jsem napsal. V kádrové práci!

A jeden horrůrek na konec - kolik asi takových "tajných" informací se dostalo do rukou lidí, kteří neměli zájem na jejich zveřejnění, ale naopak na vy/zneužití?

J. Jurax 7.1.2014 1:16

Re: Zklamala

Ano, kádry rozhodují vše. Copyright na tento výrok má tuším soudruh Stalin a ten věděl, co říká.

Někdo v USA nrubě zanedbal bezpečnostní procedury.

P. Kmoníček 6.1.2014 11:02

Dobrý

nápad!

V. Novák 6.1.2014 10:17

Snowden nehledal nic u autoritativních režimů.

Přes Hongkong letěl a než stačil odetět z Šeremeťjeva, demokratické USA mu zrušily platnost pasu, aniž by ho ovšem zbavily občanství a zanechaly pokusů o jeho vydání a snahy znemožnit mu získat azyl v kterékoli zemi, na niž mají USA vliv.

Jak by dopadl, kdyby zůstal v demokratických USA nebo hledal pomoc v některém demokratickém USvocásku, ukazuje 1) případ Mannig(ová), 2) hysterická snaha zabránit jeho letu do Bolívie - i za cenu bezprecedentního zásahu do imunity hlavy státu a 3) lavírování kupř. německé vlády, jež se sice tváří velmi rozhořčeně a jeho informací využívá - ovšem azyl neé...

Takže veškeré snahy o denunciaci tímto způsobem jsou 1) lživé a 2) licoměrné.

P. Han 6.1.2014 22:06

Re: Snowden nehledal nic u autoritativních režimů.

Jak by dopadl? Zavřeli by ho, pochopitelně. To se stává, když někdo spáchá trestný čin.

K. Janyška 6.1.2014 10:06

Zaslouží trest smrti.

Dacan... Dzp.

Š. Hašek 6.1.2014 12:33

Re: Zaslouží trest smrti.

Asi tak.

Zveřejnil tajná data informační služby své vlasti.

Není co řešit.

E. Sevrát 6.1.2014 15:29

Re: Zaslouží trest smrti.

Zaměňujete pojem vlast a pojem vladnoucí politická reprezentace.ČR byla vždy mou vlastí ať tady vládl kdokoliv,ale sakra málo bylo politických reprezentací s kterými bych souhlasil a ztotožnil.Není žádný důvod být loajální k politické reprezentaci,která si to nezaslouží.

J. Jurax 7.1.2014 1:21

Re: Zaslouží trest smrti.

No, odhlédnuto od Vašich sympatií a loajality - učinil-li byste u nás něco jako Snowden a chytli by Vás, pobyl byste si v kameňu asi dost dlouho. Nyní i za bolševika. Nebo byste prostě zmizel, dostal infarkt, přejelo by Vás auto, spadl ze schodů nebo z posedu ... možností je..

I. Teren 6.1.2014 4:29

Preco ist vlastne volit ?

Hlasna truba Bieleho domu CNN priniesla spravu, ze NSA pravdepodobne sleduje aj komunikacie clenov US Kongresu. Netreba byt velmi konspirativny, aby sa dalo predpokladat, ze tymto sposobom sa daju ovplivnit cele volby.

Autor zije v minulosti. USA sa priblizuju totalitnym oligarchiam typu Ruska, Ciny...velmi rychlo.

http://politicalticker.blogs.cnn.com/2014/01/04/nsa-wont-say-whether-it-spies-on-congress/

Z. Sohorova 6.1.2014 4:22

Hlavne ze ten blazen

pozadal o asyl v zemich  kde vladne demokracie a spravedlnost od jakziva   Snowden  patri zavrit az scerna nebo  na zbytek zivota zavrit do saskarny ...Je to zradce americkeho lidu

H. Lukešová 6.1.2014 10:14

Re: Hlavne ze ten blazen

Je to tak.

H. Lukešová 6.1.2014 0:11

Kdyby Snowden žil za bolševika, dostal by titul

Hrdina Sovětského svazu. Americké tajné služby odposlouchávaly i Ehuda Baraka a Izrael z toho žádnou aféru nedělá. Jak píše autor, dělají to všichni.

I. Dekyský 6.1.2014 1:25

Re: Kdyby Snowden žil za bolševika, dostal by titul

A budou to dělat dokud bude mít jejich existence nějaký smysl.

P. Lenc 6.1.2014 9:45

Re: Kdyby Snowden žil za bolševika, dostal by titul

Je to tak, od toho ty služby jsou.Zajímavé je, že se zastánci zrádce Snowdenav včetně tak "uvědomnělých" novinářů nezajímají o činost tajných služeb Číny a Ruska, včetně jejich kybernetických útoků.

H. Lukešová 6.1.2014 10:13

Re: Kdyby Snowden žil za bolševika, dostal by titul

To jsou holt ti multikulti politkorektníci. Nenávist k naši civilizaci, našemu způsobu života, obdiv k neevropským kulturám.

V. Novák 6.1.2014 10:19

Asi to izraelské služby věděly dávno před Snowdenem.

Nejspíš z vlastního odposlouchávání...