19.5.2022 | Svátek má Ivo


USA: Smrt skandálu století

13.8.2019

K všeobecnému zklamání a bez jakéhokoli překvapení usvědčený pedofil, falešný miliardář, pasák nezletilých dívek, přítel bohatých a mocných milovníků děvčátek, vyděrač, údajný agent Mossadu Jeffrey Epstein zemřel v šedesáti šesti letech na sebevraždu.

Podrobnosti jeho skonu jsou mlhavé a vzájemně si odporují. Podle CNN Epstein „byl odvezen v půl čtvrté v noci z newyorského Metropolitního nápravného zařízení se zástavou srdce do nemocnice, kde zemřel“. New York Times přinesl oficiální sdělení, že Epstein „se oběsil ve své cele a jeho tělo bez života bylo objeveno v půl osmé ráno“. Shoduje se pouze datum, sobota 10. října.

Některé zprávy uvádějí, že se nacházel v cele se zvláštní ostrahou pro sebevrahy vzhledem k tomu, že už se pokusil vzít si život před třemi týdny, ale byl zachráněn, jiné to popírají. Jestliže nebyl pod video a audio dohledem dnem i nocí, je to velice podivné, jestliže byl, je to ještě podivnější. Na co mohl pověsit provaz v kobce s hladkými stěnami a stropem bez lustru? Z čeho jej mohl uplést, když jeho oblek, lůžkoviny a ručník byly vyrobeny ze zvláštní tkaniny, která má únosnost papíru? Proč jeho tělo nebylo pitevně ohledáno, a jestliže ano, proč nebyl zveřejněn nález? Není divu, že pochybnosti o dobrovolném odchodu na onen, jistě lepší svět se šíří jako stepní požár.

Znovu a znovu je přetřásána obvyklá klíčová otázka, jestliže to byla vražda, komu prospívá? Nejcitovanější odpovědí na internetu je tweet komentátora Kyle Kulinského. „Bill Clinton, různí šejdíři z Wall Streetu, hollywoodská elita a královští zplozenci si oddychnou. Měl špínu na všechny hnusáky světa, jak velice příhodné, že je mrtev!“

Epstein sice neměl špínu na žádného ruského potentáta, ale to nevadí, aby se americká media o Rusko neotřely.

Tak například Joe Scarborough z NBC zatweetoval: „Chlápek, který má informace, které by mohly zničil bohaté a mocné, skončí mrtvý ve své cele… jak typicky ruské!“ Jeho názor obdržel desetitisíce „likes“, jak typicky americké!

Z mlhy a dýmu obklopujícího Epsteinovu smrt se vynořují různé domněnky, ne-li spiklenecké teorie, vycházející z víceméně racionálního jádra, a tudíž určitou měrou pravděpodobné. Jednu z nich, kterou pomáhá šířit president Donald Trump, lze nazvat „sledujte clintonovskou stopu“. Vychází ze skutečnosti, že Bill Clinton využil radovánek v soukromém letadle Jeffreyho Epsteina, nazvaném Lolita Express, dvacetsedmkrát. To mu nikdo neodpáře, protože jeho jméno je zapsáno v palubním deníku, který vedli různí piloti. Ohrožen je nejen Bill, potažmo Hillary, ale také jejich pochybná nadace a prominenti s ní spojení. Trump naznačil, že Clintonovi mají už dva kostlivce ve skříni, kam se ještě jeden dobře vejde. Může si s nimi tímto způsobem vyřizovat osobní účty, ale co když...

Podle druhé teorie, která stojí za zmínku, odvezli z vězení mrtvolu jiného člověka a Epstein odjel v cadillacu a dnes je v Tel Avivu. Na internetu kolují fotografie profilu mrtvoly, pořízené v nemocnici, a profilu Epsteina. Na tvaru a záhybech ušních boltců jsou vidět jasné rozdíly. O záměnu se měla s přispěním židovské diaspory postarat izraelská tajná služba Mossad, která má všechnu špínu, jež Epstein za dvacet let nasbíral. Průběžně mu jí předávala jeho ex-milenka, hlavní náhončí začínajících modelek a spolupachatelka Ghislaine Maxwellová. Její otec Robert se narodil na Podkarpatské Rusi, když ještě spadala pod Československou republiku, ve Velké Británii zbohatl, stal se milionářem, údajně byl trojím agentem, sovětské KGB, britské MI 6, které vodil za nos, slouže věrně Mossadu. Také zemřel na sebevraždu, když mu hrozilo odhalení u soudu, ale neoběsil se, nýbrž skočil o půlnoci z paluby jachty do moře; také se říká, že se dožil slušného věku v Izraeli. Inu, není šprochu…

Co může být dál? Jako v případech bratří Kennedyových začnou mizet ti, kdo by mohli ohrozit oficiální vyprávění o Epsteinovi. Jakkoli je to bizarní, až neuvěřitelné, Ghislaine Maxwellová nebyla zatím vyslýchána a je stále na svobodě, vystavena všem možným nebezpečím náhodné smrti. Piloti Lolita Express ví hodně, služebný personál toho viděl nezdravě moc, jakož i dívenky, které se staly náhončími a zaučovaly začátečnice. Spisovatel Jim Marrs v knize Crossfire (Křížová palba) uvádí seznam sto tří nepohodlných svědků vraždy JFK v Dallasu, kteří zemřeli za záhadných okolností v letech 1963 až 1976.

Co bude dál? Majetek Jeffreyho Epsteina - luxusní residence na Manhattanu, Floridě a Panenských ostrovech - se použije k uspokojení nároků na odškodné pro byvší lolitky, které za prokázané služby Epstein nicméně po zásluze odměňoval dle zásady, kdo dobře platí, tomu se dobře slouží. Budeme často a hodně číst příběhy lolitek, dnes třicátnic, vyprávěné s odporem v hlase, doprovázené chvalozpěvy medií na americkou spravedlnost, která nemá obdoby na naší planetě. Možná věčnosti, a to kdoví.

Kriminální činnost Epsteina už nebude dál vyšetřována, případ nebude projednáván před soudem, který by mohl odhalit všechny aktéry a jejich roli. Spisy se zapečetí a pošlou do archivu. Záhadný konec Jeffreyho Epsteina usmrtil nadějný skandál století.Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....