5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Sarkofág Roberta E. LeeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 22.8.2017 12:09, přehled diskusí

Panu Drábkovi se vloudila drobná chybička:
Autor: P. Čížek Datum: 22.8.2017 12:09

Na tom koni nesedí císař František, ale poslední korunovaný český král Ferdinad řečený Dobrotivý. Jeho otec František z dynastických důvodů souhlasil s jeho nástupnictvím, ale pro jistotu převedl jeho pravomoce do rukou vysokých dvorských úředníků, protože pochyboval o jeho schopnosti udržet říši pohromadě a zvládnout pevnou rukou stále rozbouřenější poměry. To se v bouřlivých událostech roku 1848 skutečně potvrdilo, když žádal o schovívavost a na trůnu ho nahradil vládnoucí větvi vzdálenější teenager Franz Josef. Ten v tom ale žádné štěstí neviděl. Tvrdil, že měl odjakživa smůlu. Ačkoliv úzkostlivě dbal na dvorské tradice a nesnášel, když ho při cestě do Prahy uvítal výpravčí stanice česky, vznikla za něj rozsáhlá železniční síť, z agrárních českých zemí průmyslové centrum, zasadil se o povolení sociální demokracie a z výtěžků daní uvalených na pivo nechal postavit většinu moderních škol, které máme. O jeho předchůdci Ferdinandovi Dobrotivém se sice říkalo, že je slabomyslný, ale nejspíš to nebyla pravda, protože při jednáních o abdikaci mu zůstaly všechny peníze a příjmy, zatímco novému císaři jen starosti a dluhy. Prohranou válku v roce 1866 poslední korunovaný český král okomentoval:"Tak to bych uměl taky". Dožil spokojeně na Hradčanech jako soukromník, specifická postava oblíbená Pražany, které při svých cestách s úsměvem a smeknutím cylindru zdravil.

......:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.8.2017 22:26

Zničerní soch generála Roberta E. Lee v Charlottesvillu ve Virgini, v New Orleansu a dalších místech, je aktem ignorantů a negramotů. Generál Lee byl podle nich otrokářem a zastáncem otroctví.

Boj hlupáků a nevědomců - https://www.facebook.com/tomas.haas.1?fref=mentions

Re: ......:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.8.2017 19:16

Vůbec se nedivím, že se proti šílenství "pokrokářů" a aktivistů slušní lidé postavili.

To se snad žádný normální člověk nediví,:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.8.2017 20:25

jen ta odporná média blbnou kreténsky..

Soupis Drábkových vzpomínek bez jasného vyústění:
Autor: M. Pivoda Datum: 19.8.2017 16:17

Nadpis článku je spíše klamavá informace. Připojím proto raději svou osobní vzpomínku. Frank, kterého jsem poprvé navštívil někdy v dubnu 1992 na univerzitě v Texasu, tam byl děkanem byznys školy.

Frankův předek bojoval na Jižanské straně v Americké občanské válce severu proti jihu. Po prohrané bitvě začal jeho předek (asi prapradědeček) prchat na koni na západ. Když dorazil k mohutné řece Misisipi, uvědomil si, že tak silný vodní tok je definitivně nad jeho síly. Nicméně nevzdal to. Vehnal tedy svého koně do řeky a chytil se vzdau za jeho ocas. Koně pak (z této "strategické pozice") účinně povzbuzoval, takže tu velkou řeku oba nakonec úspěšně zdolali. Frankův předek prchal dále na západ, až skončil v západním Texasu a předal tam svůj genetický materiál dalším generacím.

Frank mi v roce 1992 (i během několika dalších návštěv) ukazoval místní historické nápisy či pamětihodnosti související s Konfederací. Bylo jich tam poměrně dost. Lidé se cítili být jižany (byla v tom jejich hrdost), ale určitě nepřipravovali žádnou jižanskou kontrarevoluci. Nevěřím, že by se dnes ještě podařilo vzkřísit nějaké hnutí moderního jižanského odporu, takže nedávné odstranění sochy generála Lee považuji za naprosto zbytečné gesto.

Vrátím-li se také zpět do Česka, přemýšlím o 10% českého národa, které před listopadem 1989 vlastnilo stranickou legitimaci KSČ. Dnes ale není možné najít téměř nikoho, kdo by se k tomu někdejšímu svému členství chtěl hrdě přihlásit. 10% národa určitě nebyla avantgarda (jak si sami tehdy říkali), ale jen jacísi vychcaní Pepíci.

Re: Soupis Drábkových vzpomínek bez jasného vyústění:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.8.2017 11:43

Za osobní vzpomínku díky, ale když jste zmínil to jasné vyústění, tak vy pro změnu ústíte z jednoho případu. To není zrovna (statisticky) korektní.

Že lidé nejsou hrdí na své členství v KSČ? To mi přijde jako ta lepší varianta. O "právu" být hrdý na Konfederaci se neumím seriózně vyjádřit, většina toho, co o věci vím, pochází z děl Chaloupka strýčka Toma, Jih proti Severu a Škvoreckého Scherzo Caproccioso (děje se později, ale jsou tam nějaké staré dopisy a tak), což se systematickým znalostem podobá jen hodně vzdáleně.

Vymazavani historie:
Autor: J. Sinnreich Datum: 19.8.2017 15:14

Zajimave je , ze ke kaceni pomniku Konfederace dochazi prave dnes ? Komu asi vadi? Luza, ktera je kaci bude zitra strhavat sochy George Washingtona a Thomase Jeffersona. Ovsem jenom tehdy, pokud si to Americane nechaji libit.

Americké univerzity:
Autor: J. Vintr Datum: 19.8.2017 13:49

už po několik generací produkují blbce a parazity. Stejný je i profesorský sbor na těchto univerzitách. Bohužel totéž platí i o Evropě.

No:
Autor: V. Pavelka 263 Datum: 19.8.2017 18:52

USA ,jsou zralé na založení nových stran nebo hnutí!

Re: Americké univerzity:
Autor: M. Bouček Datum: 20.8.2017 10:17

Máte pravdu - pro ilustraci Univerzita Karlova odmítla udělit Umbertu Ecovi čestný doktorát, brněnská univerzita zakazala vstup prezidentovi, ale pozvala si pornoherce Jandu.

Opravdová elita.

No, ta Masaryčka v Brně, to je hnízdo pitomostí,:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.8.2017 10:50

a pitomých studijních oborů a výskyt debilních diplomek..

diplomové práce - http://jezevec-mrzout.pise.cz/1633-kdo-nevidel-neuveri.html

PROČ ŘEŠIT PODKLADY PRO AKADEMICKÉ PRÁCE ONLINE? - http://onlinestudentskyservis.cz/

Garance nejnižší ceny - http://www.svetseminarek.cz/

Tak to se to "studuje" za peníze daňových soumarů... a užitečnost takových absolventů pro republiku... uff..

Re: No, ta Masaryčka v Brně, to je hnízdo pitomostí,:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.8.2017 11:26

První odkaz (témata diplomek) jsem si poctivě přečetl a upřímně - nepřipadá mi to až tak hrozné. Z těch patnácti mě jedno téma vysloveně zaujalo (ač pravověrný scifista, o kyborgfeminismu(?) jsem doteď neslyšel) a další asi tři bych si se zájmem přečetl.

Mám dvě věci k úvaze:

A/ O jak moc typický výběr se jedná (z kolika prací a co jsou zač ty ostatní). Právě jsem si vyvěštil, že rok co rok se v Česku napíše nějakých 30 000 diplomek (odhad spíš opatrný), tak kde má jeden ta témata pořád brát.

B/ Je-li téma "Sexuální a vylučovací slovní zásoba a kontexty jejího užívání v romštině" aneb Jak často a proč cikáni říkají "ále prdlajz" svým významem a rozsahem hodno diplomky. Jako ročníkovou práci to celkem beru - lidové vyjadřování jazykové menšiny zájmu hodno jednoznačně je, řekl bych.

No, kdyby se mi chtělo obětovat kus času na hledání:
Autor: J. Kanioková Datum: 20.8.2017 18:24

v mém "archivu", tak bych těch šílených diplomek našla nejmíň 4x tolik.

Vím pane Drábku.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 19.8.2017 11:50

....že pocházíte ze slušné rodiny, ale už po kolikáté, když čtu nějaký Váš článek, tak si říkám, že stárnete.

To by nevadilo, stárneme všichni, ale je vidět jak se (opatrně) měníte a kdybyste byl dnešním studentem na Universitě Washingtona a Generála Lee, asi bych Vás našel mezi Antifou a v masce ! Že by tehdy měli ti neo-marxističtí Akademici měli vliv i na Vás ?

Re: Vím pane Drábku.....:
Autor: J. Huml Datum: 19.8.2017 22:15

Ano, pan Drabek je o neco starsi, nez vy, ale je to vzdelany, chapavy a uspesny muz. Na rozdil od Vas, pane Rehulko, pochopil, ze lidsky svet a chapani reality se meni, tedy k lepsimu. Stare nasilne nazory delici nas spolecensky set se meni; v posledni dobe velice rychle, hlavne diky vlivu informacni technologie. Uz se davno prestala praktikovat krestanska inkvizice, nevolnictvi, ci otrokarstvi. Lide to dnes povazuji za neunosne, ostudne chovani patrici do davne minulosti. Nesmysly o neo-marxistickych akademiich jsou hloupe a prazdne, stare spolecenske poradky se nikdy nevrati.

"...stare spolecenske poradky se nikdy nevrati.":
Autor: M. Prokop Datum: 19.8.2017 23:54

Máte na mysli úctu k protivníkovi a toleranci?

Tak to fakt neomarxistům, ovládajícím university, chybí.

:
Autor: J. Huml Datum: 20.8.2017 3:08

Uctu k protivnikovi a toleranci? Myslite tim napriklad pana Vintra vyse hodnotici absolventy universit jako blbce a parazity? Vase poznamka neodpovida skutecnosti, dobre vite, kdo anonymne chrli urazky a vyhruzky. Pan Drabek to urcite neni.

Re: Vím pane Drábku.....:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.8.2017 19:22

A čí pomník byste, pokrokový lide, ponechal? Asi jen pomník takového cvoka, co už před dvěma sty lety myslel stejně jako dnešní pilíře "feministicko-LGBT hnutí, že".

Fašizující:
Autor: P. Lenc Datum: 19.8.2017 8:12

neomarxistická lůza co si říká Antifa a podobně zaútočí na pokojnou povolenou demonstraci a je za to chválena.Není divu, že svět jde do pr...

Re: Fašizující:
Autor: V. Kain Datum: 19.8.2017 11:41

Jak by asi zasahovala policie v Hamburku kdyby tam jen desetinu výtržností provedla AfD.Samozřejmě,že ta by se nikdy k něčemu podobnému nesnížila,ale hypoteticky by je zmlátila jako koně.Ovšem ne tak levicoví vylízaní pazdráti.Těm se nesmí zkřivit vlas na hlavě i když se ví,že díky jim jde Evropa do kelu.

Re: Fašizující:
Autor: P. Lenc Datum: 19.8.2017 13:55

Ano.

Těmi "hrůzostrašnými rasistickými událostmi":
Autor: F. Houžňák Datum: 19.8.2017 5:21

myslíte to, jak levicová lůza šla, za pomoci státní policie, zmlátit účastníky pokojné a úřady schválené demonstrace? Je vidět, že máte to správné třídně-rasové myšlení, vy byste se dobře uplatnil v Evropské Únii jako užitečný idiot.

Re: Těmi "hrůzostrašnými rasistickými událostmi":
Autor: J. Dusitko Datum: 19.8.2017 7:04

...neužitečný...

Re: Těmi "hrůzostrašnými rasistickými událostmi":
Autor: M. Drašner Datum: 19.8.2017 7:50

...bílý, supremacistický, rasistický, ex-otrokáři!

Re: Těmi "hrůzostrašnými rasistickými událostmi":
Autor: P. Svobodný Datum: 19.8.2017 8:11

??????