9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

USA: Sám sobě nepřítelem

Více než dva roky probíhá ve Spojených státech amerických snažení demokratů, dokonce jak se mnohdy zdá, za každou cenu, dostat svého prezidenta Donalda Trumpa z Bílého domu, a to impeachmentem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Němcová 20.6.2019 6:52

ale všechen ten humbuk má smysl

a dosáhl svého cíle - napětí ve světě nekončí a velmoci nespolupracují, zbrojovky maji komu a co prodávat... takže jim to vychází

J. Sinnreich 19.6.2019 15:58

Americka media

Staci si kdykoli otevrit zpravodajstvi TV (ABC, CNN, CBS, NBC, MSNBC....), s cestnou vyjimkou FOX News, aby clovek mohl sledovat, NEPRETRZITOU tiradu obvineni, podpasovek a utoku na Trumpa. Orwelova kazdodenni desetiminutovka nenavisti. Jeste stesti, ze prumerny American sleduje spise baseball, nebo football.

M. Pivoda 19.6.2019 15:51

Ano, demokracie je poměrně drahá

"Mnoho milionů dolarů utraceno, 500 právníků vypovídalo, další řada svědků, ..."

J. Kopis 19.6.2019 17:32

Re: Ano, demokracie je poměrně drahá

A přitom by se tyto finance mohly využiť mnohem smysluplněji, jen kdyby demokraté používali mozek k myšlení a ne jen jako balastni zátěž!

V. Lunák 19.6.2019 15:17

Příspěvek připomíná cvičení

z popírání reality. Muellerovo vyšetřování ve druhé otázce Trumpovu vinu nevyloučilo, což potvrdil sám autor zprávy. Není podstatné, co z toho plyne, či má plynout. Autorovo tvrzení je však v rozporu s realitou.

Klíčoví kandidáti na prezidenta za demokraty poměrně jasně průběžně sdělují své záměry, jejich kampaň rozhodně nestojí na hysterické kritice Trumpa. Nejslabší z nich je v tomto ohledu Biden.

Trump se musí nutně uchylovat k danému slovníku, protože je téměř jisté, že získat hlasy spíše demokratických voličů v některých státech Midwest, což se mu podařilo posledně proti Clinton, bude tentokrát těžší. Nemůže tedy riskovat ztrátu ze své základny, která na jiný jazyk neslyší.

K. Janyška 19.6.2019 8:57

Trump je dobrá figura.

Slouží dobře spontánnímu řádu lidského světa, aniž by o možná věděl. Svým tlakem na roli a funkci národních států, coby jeho největších prvků.... Dzp.

T. Pansky 19.6.2019 7:09

S autorem nesouhlasim. Proc? Pokud bude Trump ...

... pouzivat noblesni metody, jak mu to navrhuje autor, nebude znovu zvolen. Levice saha hloubeji a hlouveji do metod za hranici zakona. Proto ministr spravedlnosti Bar rozjel mnoha vysetrovani. Jenze tomu vetsina prumerne uvazujicich obcanu nerozumi. Trump musi mluvit hlasem, kteremu rozumi "ulice". Schovavat se za noblesu je hezke, ale bezzube. Ale Trump ma jednu nebezpecnou vlohu: kdyz ho nekdo kousne do kotniku, Trump mu botou orazitkuje zadnici.

F. Houžňák 19.6.2019 8:56

Přesně tak, toho jsem si všiml hned na začátku

Trumpova volebního boje před pár lety, Donald mluví jasně a srozumitelně a důležíté věci několikrát opakuje. Žádné z těch připitomělých politických frází, co ze sebe vylučují levičáci, jak mezi demokraty, tak mezi republikány.

R. Langer 19.6.2019 10:12

Re: Přesně tak, toho jsem si všiml hned na začátku

Ano, také jsem si toho všiml, a to ty levičáky právě neskutečně vytáčí... :-)

J. Karlík 19.6.2019 6:54

???

Nemohu si pomoci, ale způsob boje proti Trumpovi mi silně připomíná boj naší demo opozice proti Babišovi. Žádný další program, jen úsilí za každou cenu se ho zbavit. Stejné kecy o trestním stíhání, jak dlouho může být občan české republiky trestně stíhaný? Rok, dva, pět? Dokud ho nedostanou? Vyšetřování skončilo, státní zástupce se s obviněním nehrne, asi se nechce úplně ztrapnit. A když obvinění stáhne, bude Babiš viněn z jeho ovlivňování. Stále stejný kolovrátek. Jestli někdo dělá ostudu naší republice, tak je to právě naše tkz. demokratická opozice.

J. Fridrich 19.6.2019 7:27

Re: ???

Souhlas, je to tak.. Úspěch se u nás v Česku nikdy neodpouštěl. Je toto ale v lidské podstatě a proto se to projevuje i v jiných zemích - nemít rádi " prváky ". Příklad - kamarádka co opustila naši po druhé " osvobozenou " zemi po roce 1968 a stala se i s manželem úspěšnými Američany mně řekla po listopadu - " víš, nás Američany nemají lidé většinou ve většině zemí světa moc rádi, ale naše dolary milují a moc a moc chtějí..."

A v tomto jednoduchém příklady je to všechno obsaženo..

J. Karlík 19.6.2019 7:57

Re: ???

No, je to smutné, i soudruzi měli rádi více než svou maminku valuty. Amíci jsou dobří k osvobození Evropy od Hitlera, jinak ale to jsou žraloci. Theatrum mundi.

J. Fridrich 19.6.2019 8:44

Re: ???

Souhlas.. Jen dodám - Amerika pomohla Evropě a Světu i v I. světové válce - a nemusela. Za velkého Reagana pomohla nám a " táboru míru " k návratu svobody a demokracie i v té " třetí-studené " válce..

J. Kopis 19.6.2019 17:39

Re: ???

No, ono to není tak úplně pravda. Kdyby amīci nezasáhli do druhé světové války, tak by je posléze Německo napadlo tak, jako tak. A to už by měli Němci k dispozici atomovou bombu!

J. Fridrich 20.6.2019 5:52

Re: ???

Jako vtip dobrý. Dejte ještě jeden..

P. Brich 19.6.2019 10:18

Re: ???

No, jo.

Na kolik přijde onen Miliónový chlívek pro demokracii?

A odkud?

PB

J. Fridrich 19.6.2019 11:06

Re: ???

Vy pijete alkohol již před polednem-obědem ?

J. Vintr 19.6.2019 13:34

Re: ???

Přirovnávat Babiše k Trumpovi je hodně velký úlet. Trump šel do politiky proto, aby posloužil své zemi a svým spoluobčanům, Babiš šel do politiky kvůli vlastnímu prospěchu a aby své spoluobčany co nejvíc ojebal. Trump byl zvolen díky tomu, že lidem říká pravdu a plní své sliby, Babiš byl zvolen díky tomu, že umí dobře lhát a dělá pravý opak toho, co slibuje. Trump je schopný, Babiš je schopný všeho.

J. Fridrich 19.6.2019 6:53

Souhlas pane Cícha. President Trump má velmi dobré a

Souhlas pane Cícha. President Trump má velmi dobré a hmatatelné výsledky za krátkou dobu dvou roků v čele Ameriky - a to doma i ve Světě, v hospodářství-ekonomice, ale i v tom pro každou zemi nejdůležitějším, tedy v bezpečnosti své země - on brání svou zemi a občany proti přívalu nebezpečných nelegálních okupantů země, která je nechce, protože má s nimi - několika miliony velmi špatné zkušenosti..

Je to vzor pro Evropu a její lídry, jak mají chránit své země a jejich občany..