4.3.2021 | Svátek má Stela


USA: Sám sobě nepřítelem

19.6.2019

Více než dva roky probíhá ve Spojených státech amerických snažení demokratů, dokonce jak se mnohdy zdá, za každou cenu, dostat svého prezidenta Donalda Trumpa z Bílého domu, a to impeachmentem, v důsledku jeho spolupráce s Ruskem a protivení se vrchnosti, čímž se dva roky zabývala Muellerova speciální vyšetřující komise s negativním výsledkem. Obvinění prezidenta bez podstaty, falešné. Mnoho milionů dolarů utraceno, 500 právníků vypovídalo, další řada svědků, vyhodnocení konečné zprávy generálním prokurátorem Barrem zcela jednoznačné pro Trumpovu nevinu. Tedy zcela logická tečka za tím vším humbukem!

Chyba lávky! Nastala v plném proudu až zcela markantní nenávist ve svých důležitých postech mnohých demokratických politiků (N. Pelosi, Ch. Schumer, A. Schiff a jiní). Výsledek šetření Muellerovy komise najednou nic neznamená. A tak opět frekventuje slovo impeachment prezidenta a paní Pelosi dokonce požaduje vyšetření mentálního stavu svého prezidenta, zapomínajíc na to, že tuhle píseň už před časem zpíval i ten neblahý věrozvěst socialismu, ne-li dokonce komunismu Bernie Sanders.

To vše je dnes už takřka notoricky známo. Ale nežli se nadějeme, budou volby v roce 2020, snad ještě ve výsledku důležitější nežli ty minulé! Buď bude dopřáno Trumpovi pokračovat v nápravě škod způsobených Americe osmi lety vlády Baracka Obamy, anebo se vše vrátí zpět, dobré dílo bude zmařeno - a co bude dál? Sdělili snad zatím kandidáti demokratů na post prezidenta své plány, program, místo jediného: kritiky současného prezidenta? Anebo se dostane vyslyšení té, dle mého názoru, s pomatenosti koketující poslankyni Alexandrii Ocasio-Cortez?

Demokratických uchazečů o trůn je požehnaná řada, dosud cca dvacet domnělých Ameriky spasitelů. Z nich, jak se zdá, bude s Trumpem o Bilý dům zápolit Joe Biden, bývalý vice-prezident, pravá ruka hrobníka Ameriky Obamy (dle mého názoru). Nemá rád Trumpa, Trump nemá rád jeho. Zatím, pokud já tedy vím, přednesl Biden svou dlouhou tirádu Trumpových poklesků a svého tvrzení, že Trump je největším nepřítelem, ba dokonce tragedií pro americkou demokracii. Veliké slovo! Vysvětlení? Zatím se, pokud vím, nedostavilo.

Snažím se, dle svých schopností, rozumu a informací z různých zdrojů, hodnotit významné osobnosti, tedy politiky, více než dle jejich orální dokonalosti, jíž vynikal Obama, dle činů, prospěšnosti státu prokazatelné.

A jsem opět u onoho fenoménu zvaného slovo! Myslím, že Donald Trump by se neměl, kromě důvodného připomenutí svých pro svou zem dobrých činů dosažených v tak krátké době jeho panování, teď když začíná docházet k boji o Bílý dům, uchylovat v adresách na Pelosi a teď hlavně na Bidena ke slovníku, který je, ač oprávněný, nedůstojný jeho postavení. Skutečný král nedbá štěkotu poštvaných psů! Anebo proč svým reakcím nedodá více vtipnosti, neboť jak známo, i vtip může být zbraní. A to na úrovni, která nejenže často dosáhne cíle, ale pozorovatele zápolení navíc pobaví a k nepříjemnému obrazu protivníka napomůže.

Obávám se, že bude-li Trump pokračovat v podobných tirádách a slovníku na adresu svých protivníků, může to mít méně i více neblahý dopad na inteligentnější část jeho sympatizantů a tu si dovolím přiznat, tedy bez ohledu na míru mé inteligence, stále považuji jeho ocitnutí se na politické scéně, za velice významnou událost a pokud by se jeho dílo mělo vytratit v důsledku věcí méně podstatných a znamenající případné vítězství demokratů v USA v roce 2020, vidím to ve značně negativním světle, ledaže by se mezi jejich kandidáty objevil člověk slušný, uvažující, schopný (to se teprve může ukázat po zvolení), fakta respektující a uznávající, že to zatím vítězné heslo Donalda Trumpa vrátit Americe její velikost, nemá význam jen pro Spojené státy, ale i po celý svět.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.