11.7.2020 | Svátek má Olga


Diskuse k článku

USA: Rychlý pád liberalismu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Chrastina 1.7.2020 18:23

Měl jsem tu nepříjemnou čest zhlédnout videoklip, který dokládá trapný fakt líbání nohou bílými černým. Že to je projev stupidní poníženosti od zpitomnělých bělochů, není sporu, nicméně to rovněž vypovídá o zrůdnosti myšlení černé komunity, jestliže tu svou nohu ochotně nastavuje. Ale nejvíc mne pobouřilo, když jeden z příslušníků černé komunity vztekle srazil na dlažbu nedospělou dívenku bílé pleti, která odmítla líbat jeho nohy.

Nechci malovat čerta na zeď, ale nic naplat, musíme připustit, že tento akt je nutné pokládat za první jiskru v propukající občanské válce. Ta minulá byla za zrušení otroctví, ta nová bude za zavedení otroctví pro "většinu" zpovykanými "menšinami". Jde do tuhého!!

V. Holý 1.7.2020 16:28

Mně už vadí i takové maličkosti, že i autor používá označení Afroameričan a bílý policista. Tak sakra buď Afroameričan a Euroamerický policista nebo bílý policista a černý kriminálník. Plíživě nám hrnou do hlavy nerovnoprávnost, tentokrát v náš neprospěch. Ať žijí staří bílí muži!

V. Bok 1.7.2020 23:35

No, největší bělošský stát je ... samozřejmě, Indie. Takže indoevropan.

V. Bok 1.7.2020 23:35

Jinak díky za přání.:-)

J. Krynický 1.7.2020 15:53

Chladnokrevná vražda? Upadl autor na hlavu nebo (s)prostě lže?

Kromě jiného na tom ožralém a zfetovaném kriminálníkovi klečeli TŘI z nichž jen jeden byl bílý a z hlediska omezení možnosti dýchat byl podstatně důležitější ten, který mu klečel na zádech, než ten, který mu klečel na ramenou. Když už nic jiného.

K. Kocourek 1.7.2020 15:25

S prominutím, tohle nebyla chladnokrevná vražda, ale zabití z nedbalosti. Je dost zásadní rozdíl, pokud klečíte zadrženému na krku zepředu a v podstatě jej škrtíte, nebo zezadu a bráníte mu v pohybu. A pokud si zadržený dříve odsouzený násilník stěžuje, daleko častěji je to jenom pokus, jak na policii vyzrát. Tentokrát si ale stěžoval, že nemůže dýchat, oprávněně. Dostal totiž nějaký záchvat a nemohl dýchat kvůli němu. Kdyby mu hned zavolali záchranku a poskytli první pomoc, možná by jej zachránili, ale tahle možnost je evidentně nenapadla. A protože byl v jejich moci, svým způsobem také přebírali odpovědnost za jeho zdraví. V USA se pochopitelně kvalifikace činu nazývá jinak, ale pokud ho odsoudí za úmyslnou vraždu, bude to pouze kvůli zpolitizovanosti případu.

R. Polášek 1.7.2020 20:24

Taky to takhle podobně vidím.

B. Rudolf 1.7.2020 14:58

"Black Lives Matter" dává smysl

Nehodlám obhajovat ani drancování ani omezení vstupu policie do oblasti, kde se rabuje. To je něco, co se podle mne obhajovat nedá.

Odstraňování soch významných státníků mne už tolik nepohoršuje, jen mi připadá, že to opravdu nebyl dobrý nápad.

Jestliže černošská komunita žije dlouhodobě s pocitem, že zástupci státu k nim přistupují s postojem, že "na životě černocha až tak nesejde", je naprosto přiměřené přijít s heslem: "na životech černochů záleží". Není na tom nic špatného.

V. Petr 1.7.2020 15:47

Problém je, že se černá komunita z velké části ztotožňuje s černou SPODINOU! A na životě spodiny jakékoliv barvy opravdu nezáleží!

B. Rudolf 1.7.2020 19:10

Právě v tom se lišíme. Na životě člověka, který patří ke spodině, záleží.

R. Polášek 1.7.2020 20:30

Ba ne, Neztotožňuje se s černou spodinou. Ztotožňuje se stále s otroctvím a apartheidem. To otroctví a tu diskriminaci má v první řadě černá komunitě ve své hlavě, proto je pro ně přednější, demonstrovat, ničit, sedět na dávkách a podporách, místo toho , aby se učili, aby pracovali a dlouhodobě se tak zvedali.

V situaci, v jaké je černá komunita v USA, byla v historii spousta evropských bílých menšin v Evropě a spousta těch menšin a lidí z nich se z diskriminace dostala soustavnou mnohadesetiletou prací přes dvě a víc generací.

J. Krynický 1.7.2020 15:55

Pokud černá komunita žije dlouhodobě s pocitem, že zástupci státu k nim přistupují s postojem, že "na životě černocha až tak nesejde", pak je to protože jí libtardní média dlouhodobě lžou!

Jestli někomu nezáleží na životech černochů, pak černochům. Ale to se říct nesmí.

J. Anděl 1.7.2020 18:24

Asi ne, ale v moment, kdy se z toho stane internacionální politické heslo, už to začne skřípat.

Kde jsou ty časy, kdy bylo pro politiky nejdůležitější nechat se vyfotit s Gretou. Se ani nedivím, že jim Greta vynadala.

H. Lukešová 1.7.2020 18:32

A na životě bělochů nezáleží? Nezáleží ani na životě Asiatů? Nebo na křesťanech? Židech? Právo žít mají jen černoši?

B. Rudolf 1.7.2020 19:17

Smysl mého komentáře byl v tom, že věta: "na životě černochů záleží" neříká nic jiného než věta, že: "Není pravda, že na životě černochů nezáleží."

To, co jste si tam přidala Vy a mnozí další o životě Asiatů, křesťanů a Židů, v ní obsaženo není.

V nějaké jiné hodně specifické situaci by se ta věta chápat mohla tak, jak jste naznačila. Ale tato situace byla jednoznačná. Opakovaná neúcta k životu černocha. Význam věty v situaci, ve které byla použita, neříká nic jiného než toto: "Není pravda, že na životě černochů nezáleží".

J. Krynický 1.7.2020 22:11

Že na životech černochů nezáleží říká desetina promile obyvatel USA a CNN, MSNBC a další podobné svinstvo.

Tvrdit, že Black Lives Matter pouze reaguje na tvrzení, že na černých životech nezáleží je absolutní a totální lež a I VY TO VÍTE!

V. Bok 1.7.2020 23:40

To je tak zřejmé, i soušasná praxe ponižování bělochů za ústrky staré staletí a víc svědčí o výběrovém významu hesla. Je mimořádně nechutné, když se nad tím opravdu zamyslíte vč. souvislostí.

E. Pribijl 1.7.2020 14:24

Jsem zvědavej jak bude řešit soud zásah policisty co klečel na tom černochovi. Amerika tak zdegenerovala že tam tomu černýmu kriminálníkovi jsou schopni postavit sochu.

V. Petr 1.7.2020 13:50

Podotýkám, že pokud by se v Stalinově SSSR někdo pral s policistou, postaví ho ke zdi za terorismus!

Jak to, že vůbec někdo požaduje po policistech, aby se nechali mlátit od kriminálníků? To neeexistovalo ani v Českém království, pokud rychtář zabil pobudu, který ho napadl, bylo to v pořádku a nikdo to neřešil!

J. Pavelka 1.7.2020 13:29

Tady nejde primárně o rasu,, ale o sociální vyloučení....Z "lůzrovské" čtvrti nebo lokality pokud pochází, člověk se s mnohem větší pravděpodobností stane "kriminálníkem" než špičkovým manažerem nebo vědcem...Z historických důvodů je zkrátka o dost více "černých" než "bílých" takovýchto lokalit......Proto nemá smysl srovnávat počet černých a bílých obětí a pachatelů a ptát se, kdo za co může...V té rase to primárně opravdu není..

K. Křivan 1.7.2020 13:54

Blbost nebo lež ?

V. Petr 1.7.2020 13:54

Uvažte, že Vietnamci nebo Číňané, přišlí do USA jsou už v 1-2 generaci úspěšní. Černoši to nedokázali ani 155 let po skončení občanské války!

J. Pavelka 1.7.2020 14:14

Oni si ale číňani a Vietnamci už z domova přinesli jiné návyky...Jde také o to, že těm "dole" ten stav svým způsobem vyhovuje a když tak žily celé generace před nimi...Patrně z toho nevede ceta

V. Petr 1.7.2020 15:50

Rozpad černé rodiny v USA je děj relativně nový, i když se už takové tři generace táhne.

J. Krynický 1.7.2020 16:58

Jak dlouho že už běží afirmativní akce?

V. Petr 1.7.2020 13:56

Když má někdo IQ 80, těžko se stane špičkovým manažerem nebo vědcem. Proto se ale ještě nemusí stát kriminálníkem!

J. Pavelka 1.7.2020 14:11

Právě že nikdo nemusí...Z každého prostředí se člověk může zvednout nebo poklesnout....Ale statisticky to tak vychází...

R. Polášek 1.7.2020 20:35

IQ 80 je dnes problém. Dřív takový člověk, pokud byl tělesně zdravý, nalezl své v těžké manuální práci. Dnes ale těžká manuální práce je většinou nahražena stroji a kde není, tam je spojena s obsluhou těch složitých strojů vyžadujících nadprůměrné IQ. Člověk s IQ 80 je dnes jen hříčkou svého prostředí, ve kterém žije.

V. Petr 1.7.2020 13:11

O žádnou "chladnokrevnou vraždu" nešlo!!!

Ostatně toho kriminálníka stejně není škoda!

K. Křivan 1.7.2020 13:56

Gaunera nelze zavraždit. Jen očistit svět od něj.