30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

USA: Ruská moc americkým pohledem

Vojenská rozvědka Spojených států zveřejnila zprávu s názvem Ruská vojenská moc. Dokument se pokouší vykreslit současnou mentalitu vedení ruské armády a úkoly, které jim zadává Kreml.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chodur 10.7.2017 21:30

Tak nejak.

Co se tyce ovladani/korumpovani informacniho prostoru ruskymi specialisty: Zatimco levicova media se snazi udrzet myslenku Trumpovy spoluprace s Ruskem, vetsina informaci z ktere levicaci tezi jsou informace prichazejici typicky z ruske strany. Demokrati byli tradicne na strane sovetu a pozdeji rusu a podle meho nazoru se moc nezmenilo. Vidim velkou moznost, ze spolu tajne spolupracuji dal. Spolecna motivace je hnaci motor teto spoluprace. Demokrati a Rusove maji oba zajem na zniceni nebo oslabeni USA, jejich duvody se lisi jen v nepodstatnych detailech. Posledni informace, kterou media masazuji, je setkani Kushnera nekdy uprostred minuleho roku s ruskou, ktera Kushnerovi nabizela kompromitujici informace na Clintonovou, coz se ukazalo jako pouze zaminka aby se s ni Kushner setkal coz samo o sobe staci levicovym mediim aby ho nesmyslne obvinovali. Takze dalsi informace od rusu prisla vcas, kdyz vysetrovani Trumpa neprineslo nic a byla potreba hodit mediim dalsi kost z ruske lednicky. Vsechny politicke strany hledaji informace na politicke oponenty (nesmi pouzivat bezpecnostni slozky statu jak to delal Obama a Demokrati), specielne kdyz je nekdo nabidne tak musi vyslechnout o cem je rec. Rusko doslova zivi potreby US Demokratu aby politicka devastace v USA pokracovala. To nevadi ze nemaji nic opravdu uzitecneho, Demokratum staci rusky vymysl nebo normalne neskodna informace, kterou levicove media patricne nafouknou a kriminalizuji protoze "moznost je tak zavazna". Jde v podstate jenom o sabotovani Trumpovy administrativy a zpomaleni plneni jeho slibu volicum USA, aby ho mohli obvinit z nedodrzeni slibu a odradili cast Trumpovych volicu aby ho prestali podporovat. Rusku by vic vyhovovala Hilary Clinton jako president, ktera se dala daleko snaze manipulovat a delala sama od sebe co se hodilo Rusku (podobne cile). Rusko by se ani nemuselo tak namahat, Trump je pro ne velka neprijemnost.

J. Václavíková 7.7.2017 15:41

,,Rusko manipuluje informačním prostorem

pro dosažení čistě vojenských cílů. Poprvé na úrovni oficiálního dokumentu je konstatováno, že informační, tudíž psychologické operace, jsou nyní povinnou součástí ruské doktríny vedení války."

Toto mnozí krátkozrace odmítají vidět a odmítají boj s těmito manipulacemi.

V. Čermák 7.7.2017 18:36

Re: ,,Rusko manipuluje informačním prostorem

No ono je potřeba bojovat se Všemi manipulacemi. Nás v současnosti ohrožují Mnohem více Manipulace přicházející k nám od našich spojenců, zejména z EU. Ruská doktrína, stejně jako USA dokrína jsou zaměřeny na svět, Na ČR pouze okrajově, takže mě až tak nezajímají. Zato manipulace ČT, ČR a většiny sdělovacích prostředků mně znepokojuje mnohem více.

J. Václavíková 7.7.2017 18:47

Re: ,,Rusko manipuluje informačním prostorem

To, že veřejnoprávní média neříkají akorát to, co přesně chcete slyšet, to je fakt hrozná drzost! Ale nebojím se o Vás, k nadhledu Vás určitě nezmanipulují!

V. Čermák 7.7.2017 19:00

Re: ,,Rusko manipuluje informačním prostorem

Drzost je to od vás placených slouhů z neziskovek. A o mě a můj nadhled se nebojte, spíš o sebe, kdyby vám skrouhli peníze a taky o kamaráda Jandu, i když ten se koneckonců může vrátit k pornu, které je nesmrtelné....

J. Václavíková 7.7.2017 19:16

Re: ,,Rusko manipuluje informačním prostorem

Nevím, proč jsem začala diskutovat s pitomečkem, který argumentační nedostatečnost zakrývá trapným omíláním klišé o zaměstnancích neziskovek.

P. Rudolf 7.7.2017 19:56

Re: ,,Rusko manipuluje informačním prostorem

Protože jiní tady na Psu už skoro nejsou. To byste musela přejít na monolog (nejrozmnější zdejší varianta).

J. Václavíková 7.7.2017 20:12

Re: ,,Rusko manipuluje informačním prostorem

Pravda!

J. Mrázek 7.7.2017 12:48

Poslední věta je nepopíratelný fakt.

Na světě je jenom osm zemí, kde USA nemají základnu, nebo vojáky. Za celou dobu existence USA nevedli válku jen sedm roků. Počet základen USA je o dva řády vyšší, než Ruska....jen Fištejnům to nedochází ... asi mají nedostatek...peněz...a kdo platí, tomu fandí... žoldák se tomu dříve říkalo. Na druhou stranu je fakt, že Rusko je nebezpečné, nemá totiž tolik konvenčních zbraní aby se ubránilo útoku, takže použije na obranu ty jaderné, nic jiného nemá ....

V. Podracký 7.7.2017 13:03

Re: Poslední věta je nepopíratelný fakt.

Fištejn je nepochybně žoldák. Když nic jiného, určitě dostává dobře zaplaceno v televizi a dalších sdělovacích prostředcích.

P. Han 7.7.2017 14:02

Re: Poslední věta je nepopíratelný fakt.

Kterých osm, můžete je vyjmenovat?

O. Uživatel 7.7.2017 15:03

Uživatel požádal o vymazání
J. Farda 7.7.2017 22:10

Re: Poslední věta je nepopíratelný fakt.

"Za celou dobu existence USA nevedli válku jen sedm roků." Takže hezky česky, pane Mrázku - nevedly, NEVEDLY! To za prvé. A za druhé - mohl byste prosím zdejšímu publiku nebo minimo mně, když už máte takový excelentní historický přehled o vojenské zahraniční politice Amíků, vyjmenovat země, které USA od konce WWII svou územní expanzí okupuje?

V. Podracký 7.7.2017 10:53

Myslím si, že prostrana se nechová jinak

Bylo by asi trapné se domnívat, že zatímco Rusové nasazují svoje síly na všemožné způsoby hybridní války, že americká strana je anděl, který jen roztahuje křídla. Navíc Američané mají daleko více peněz, jsou rozlezlí po celém světě, kdežto Rusové hájí jen svoje, dnes už hodně scvrklé území se dvěma základnama mimo.

O. Uživatel 7.7.2017 15:04

Uživatel požádal o vymazání
V. Čermák 7.7.2017 18:41

Re: Myslím si, že prostrana se nechová jinak

Krym? No vy jste asi naštvaný, že si v Sevastopolu nevybudovali USA další mírovou základnu, ale já jsem naopak rád, že si tam Rusové udrželi tu svoji mírovou základnu. Míru zdar!

J. Farda 7.7.2017 22:13

Re: Myslím si, že prostrana se nechová jinak

USA nevedli válku ... se dvěma základnama ... podejte si s panem Mrázkem ruku!

M. Prokop 7.7.2017 8:51

Ruská paranoia

je nezničitelná. Pokud by někdo chtěl na Rusko zaútočit, měl v devadesátých velmi dobrou příležitost. Nevyužil ji nikdo.

S. Ševeček 7.7.2017 8:56

Re: Ruská paranoia

No, mysleli, že nebude nutno nasadit životy amerických chlapců a nasadili Jelcina. Nevyšlo.

J. Jelínek 7.7.2017 9:16

Re: Ruská paranoia

Správně, tehdy se provázky Světového žida nějak zašmodrchaly a jeho jelcinovsko-demokratická karta nevyšla! Je však třeba, soudruhu Ševečku, zůstat bdělý, neusnout na vařínech, držet palec na tepu doby, která je těhotná událostmi a nemilosrdně tepat zlořády amerického imperialismu.

S. Ševeček 7.7.2017 10:05

Re: Ruská paranoia

Co to pořád máte, vážený pane Jeelínku, s těmi americkými imperialisty? - že byste měl potvrzeno, že je řídí Putin, tajnej Světovej žid?

P. Lenc 7.7.2017 10:22

Re: Ruská paranoia

Pane Ševečku, že ruští bolševici "nasadili" na americké zbrojení jako odpověď výdaje na sovětské zbrojení v takové výši, že se ekonomicky zhroutili, což byl také záměr amerického zbrojení to nevíte? A že amerika vždy šetřila pokud to bylo aspoň trochu možné životy svých chlapců to ukazovala ve všech válkách.Což se nedá říct o ruském způsobu válčení.Nás mnogo!

V. Čermák 7.7.2017 18:50

Re: Ruská paranoia

No ty rozdílné způsoby válčení se projevily hlavně ve 2. světové válce, kde životy nasadili a válku vyhráli Rudoarmějci s obrovskými ztrátami. Vyčuránci vyčkávali, šetřili životy chlapců a pak teprve přišli a slízli smetanu.....

D. Nowodny 7.7.2017 19:32

Re: Ruská paranoia

West nemohl za ruske generaly a jejich "nas mnogo" !

J. Rechnovský 7.7.2017 9:48

Re: Ruská paranoia

Proč by to dělal?

Tak nějak se všeobecně předpokládalo, že po pádu bolševické chátry se v Rusech probudí touha vyrovnat se západu. To se sice naplnilo, ale jen v materiální rovině. Skutečně toho dosáhla jen malá skupina všehoschopných mafiánů. Ta si rozdělila trh, pronikla do politiky, státní správy a justice. Vznikla tak oligarchie, která všemožně bránila nastavení normálního tržního prostředí. Zároveň bojovala mezi sebou. To vedlo k obrovské korupci, bezpráví a chaosu. Majorita společnosti se místo občanské angažovanosti rozhodla tradičně trpět a zapíjet to vodkou. Není divu, že Putin byl vnímán jako spasitel. A my (západ) jsme na to koukali s otevřenou hub...

Nakonec pro nás i pro Rusy to byla dobrá škola. Je jasné, že několik málo prozápadních disidentů z agresivního, zakomplexovaného stáda demokraty neudělá. A my víme jak se k Rusku chovat. Je třeba jej držet u země, občas mu předhodit pamlsek a tvářit se že je pro nás partnerem. No a čekat, že třeba jednou Rusko dospěje do jakési osvícené autokracie.

S. Ševeček 7.7.2017 11:04

Re: Ruská paranoia

No, jenom aby Nás to zakomplexované stádní Rusko nemuselo v dohledné době opět zachraňovat.

L. Písařík 7.7.2017 18:32

Re: Ruská paranoia

To by snad Rusko muselo porazit samo sebe. Před kým nás má zachraňovat? Možná před námi, abychom se nepřežírali a převzali výživu půl milionu? nebo víc? ruských soldátů, jako kdysi?

V. Podracký 7.7.2017 13:13

Re: Ruská paranoia

Rusko už osvícenou autokracii má. Pro úplnou demokracii nedospělo a to co má je to nejlepší, co může mít. Barevná revoluce jej může jen rozvrátit. Očekávat, že Rusko bude "papat z ruky" je omyl. Vystačí si i bez Západu. Dnes jsou už ve světě i jiné vyspělé země, než západní. S podporou Číny se může klidně rozvíjet. To už také dělá i v období sankcí. Ty poškodily více nás než Rusko.

J. Rechnovský 7.7.2017 14:27

Re: Ruská paranoia

Osvícenou? Rusko potřebuje správně nastavit tržní prostředí, aby mohlo alespoň pomýšlet na konkurenceschopnost. Zároveň vybudovat kvalitní a nezávislou justici, aby vytvořilo alespoň elementární důvěru ve vymahatelnost práva. Vzorem by měl být např. Lee Kuan Yew. Putinova autokracie stojí na pravém opaku. Dominantním podílu státu v ekonomice, nacionalismu a hledání vnitřního i vnějšího nepřítele.

Skutečně stabilní a zároveň vyspělé jsou ve světě POUZE země západu. Čína je anomálie s obrovským tempem rozvoje, ale velmi nejistou budoucností. To Rusko dobře ví. Proto spoluprácí s ní nepřehání.

V. Podracký 7.7.2017 10:56

Re: Ruská paranoia

Nevím jestli je nějaká historická ruská paranoia, ale v této době je na místě, protže Rusko je opravdu obklíčeno zeměmi NATO, USA je skutečně několikanásobně silnější. Takže paranoia to není, je to přirozený obranný reflex.