19.5.2022 | Svátek má Ivo


USA: Rozbít a zamést!

20.8.2019

CIA úklid

Smrtí pedofila Epsteina skandál ohrožující americkou elitu nekončí

Když očití svědci vraždy Johna F. Kennedyho v Dallasu začali tvrdit, že dva výstřely přišly zpoza palisády na stráni před presidentovou limuzínou, a tím ohrozili oficiální vyprávění, že smrtící kulku vystřelil Lee Oswadl ze čtvrtého patra budovy knižního skladu napravo od Jilmové ulice na Dealay Plaza, tehdejší ředitel CIA John Foster Dulles vydal rozkaz ve smyslu, chlapi, tak s tím sakra něco udělejte, a hněte sebou.

Chlapi sebou hnuli, označili nepohodlné výpovědi za spiklenecké teorie, které je nutné odmítnout a umlčet. Atentát na JFK nafilmoval osmimilimetrovou kamerou Abraham Zapruder. Na pásce je 486 snímků a na dvou je zcela jasně vidět, jak hlava JFK zasažená zpředu poskočila dozadu. Kvůli nim byl film zavřen do tresoru a dostal se na veřejnost až v roce 1968 zásluhou prokurátora Jima Garrisona. Režisér Oliver Stone o tom natočll v roce 1991 hraný dokument J.F.K. a Zapruderův film je na YouTube. Přesto je řada lidí dodnes přesvědčena, že Lee Oswald byl jediným střelcem, protože vše jiné bylo označeno jako konspirační teorie.

Tato nálepka nejen zastrašuje a znehodnocuje svědectví, ale také potlačuje pochybnosti o oficiální pravdě. Je Těžkou Bertou ve válce o lidskou mysl a pro mnohé má váhu konečného odsuzujícího argumentu. Jakmile je vynesen, už nemá smysl se dál bavit, případ je uzavřen. Obvinění, že někdo je konspirativní teoretik, přináší dnes podobné následky, jaké měla ve středověku klatba za kacířství. Co byl Jan Hus, když ne náboženský teoretik, který zpochybnil praktiky katolické církve?

Měl Epstein pomocníka?

Jeffrey Epstein představoval informační bombu ohrožující bohaté a mocné pedofily. Až do chvíle, kdy vešlo ve známost, za jakých okolností zahynul v cele newyorského vězení s nejvyšší ostrahou, většina lidí buď věřila oficiálnímu vyprávění o sebevraždě, anebo mávla nad Jeffreym rukou… inu, byl to darebák, má, co si zasloužil. A to navzdory tomu, že by všichni Američané jistě uvítali, kdyby stanul před soudem a vypovídal, neboť pak by možná mohlo dojít k čistce v nejvyšších patrech řízení země.

Ale vše se změnilo, když jsme se minulou středu dozvěděli, že jeden z dozorců, kteří měli střežit Epsteina během osudné noci, je zaměstnancem správy věznice a noční směnu ve vězení vzal jako melouch, aby si přivydělal. Podle zprávy vyšetřovatelů mu sekundovala šichtami k smrti znavená kolegyně. Slovo dalo slovo, vypnuli monitory a oba zavřeli obě oči. Bylo půl třetí v noci. Když je v půl šesté ráno otevřeli, hned běželi k Epsteinově cele a našli ho oběšeného. Ještě stačili zfalšovat záznamy, že kontrolovali celu, jak měli, každou půlhodinku, než tu nepříjemnost oznámili vrchnosti. Podivné, těžko uvěřitelné, ale budiž.

Epstein byl v cele s hladkými stěnami, u stropu nebyla lampa, na níž by mohl upevnit provaz. Kde jej vzal? Upletl z prostěradla. Jak se mu to podařila, když bylo ze zvláštní látky, stejně jako jeho oděv, jejíž pevnost se rovná jemnému papíru právě proto, aby nemohla posloužit k sebevraždě? Vyšetřovatelé usuzují, že Epstein mohl uvázal provaz na horní palandu, dát smyčku na krk, poklesnout v kolenou a tlačit hlavu směrem dolů, jinou možnost neměl. Každý psycholog vám řekne, že při tak bolestném a pomalém odchodu na onen svět sebevětší odhodlání vzít si život ustoupí pudu sebezáchovy, který je ze všech lidských instinktů nejsilnější… leda by mu někdo pomáhal jej překonat.

Výsledek soudní pitvy, zveřejněný minulý pátek, nasvědčuje, že Epstein zahynul smrtí pověšením (ačli stejné stopy zanechává rdoušení). To nepřekvapuje. Pitva JFK také potvrdila, ze smrtící zásah přišel zprava a v jiném úhlu než na Zapruderových snímcích.

Skandál se vrací

Neuvěřitelně neskutečné okolnosti Epsteinovy smrti mají bumerangový účinek. Řady vyslovených kacířů houstnou. Tenor diskusí se přesunul z dobrovolné smrti k násilné. Ta vede k otázce, kdo ji objednal a proč. Objevují se jména předních politiků obou stran. Skandál, který vražda měla potlačit, se zadními vrátky vrací.

Změna ve veřejném mínění přiměla vládnoucí elitu k tomu, aby dala rozkaz poslušným sdělovacím prostředkům jakékoli pochybnosti rozstřílet a pak zamést do díry zapomnění. Do války o mysl lidí byla nasazena Těžká Berta, spiklenecká teorie.

„Jeffrey Epstein: Jak se šíři spiklenecké teorie po finančníkově smrti,“ mohli jsme v uplynulých dnech číst na BBC. „Epsteinova sebevražda: spiklenecké teorie ukazují, do jaké míry je náš informační systém otráveny,“ napsal New York Times. „Konspirační teorie letí internetem na vlnách Epsteinovy smrti,“ varoval The Wall Street Journal. „Finančníkova smrt zklamala oběti, spustila konspirační teorie,“ přidal se ke smečce vládou financovaný Voice of America.

Skutečnost, že občané nemohou brát v potaz tak pochybnou událost, jakou je smrt Jeffreyho Epsteina, a hledat, kdo z ní má prospěch, aniž by byli ocejchováni a vyobcováni, je velmi špatné vysvědčení pro společnost. Představuje neklamné znamení, že je ve skluzu do totalitárního zřízení orwellovského typu.

Průzkum veřejného mínění uveřejněný o minulém víkendu ukázal, že téměř každý druhý respondent je přesvědčen, že Epstein byl zavražděn. Tři další z každých deseti dotázaných váhají. Ministr spravedlnosti William Barr slibuje, že vyšetřování skandálu bude pokračovat prostřednictvím žalob byvších lolitek o odškodnění a kriminální žaloby proti Epsteinově ex-milence, hlavní náhončí a spolupachatelce Gislaine Maxwellové. Ta je zatím na svobodě a ještě žije.

Na tom, zda se Barrův slib stane skutečností, anebo vyšumí, bude záviset hodnověrnost celého amerického právního a justičního systému. Jestliže nestrannost a nezávislost znovu prohraje, mnoho Američanů mu přestane věřit navždy.

Psáno pro televizi Prima

-----------------------------------------

Jeffrey Epstein: How conspiracy theories spread after financier’s death” BBC. “Epstein Suicide Conspiracies Show How Our Information System Is Poisoned” The New York Times. “Conspiracy Theories Fly Online in Wake of Epstein DeathThe Wall Street Journal. “Financier Epstein’s Death Disappoints Victims, Launches Conspiracy TheoriesVoice of America.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!