28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

USA: Rasová bouře

V americkém Minneapolis došlo při zatýkání George Floyda, podezřelého z padělání šeku, policistou Derekem Chauvinem k usmrcení zatýkaného, který - údajně pod vlivem drog nebo alkoholu - kladl při zatýkání odpor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Téma 1.6.2020 6:56

Kromě indiánů jsou tam všichni přivandrovalci. A jak s nima pěkně zatočili

D. Krajíček 1.6.2020 8:16

A i ti indiáni přitáhli relativně nedávno ze severovýchodní Asie...

J. Kraus 1.6.2020 8:21

V arabských a muslimských zemích Středního východu bývalo černošských otroků velmi mnoho. Mluví se o tom v cestopisech ještě zpřed první války. Zaráží, že se jaksi nezachovali. Ani jako etnikum ani v genofondu současných obyvatel. Jak jen to s nimi ti muslimové udělali?

J. Pokoutný 1.6.2020 8:41

Kastrace samců. Prokazatelná.

J. Sinnreich 1.6.2020 0:56

Co se tyka spravedliveho a nestraneho vysetrovani a odsouzeni obvinenych policistu, tak to bude velice problematicke. Protoze jsou davem v ulicich odsouzeni uz ted. Za prve bude nemozne vybrat porotu vzhledem k siroke publicite pripadu. (toho, kdo na pr. nevidel inkriminujici video). Za druhe pripadny osvobozujici, nebo mirnejsi rozsudek by vyvolal mnohem vetsi vlnu nasili, nez je nynejsi. A toho se zadny nezavisly soudce v dnesni Americe uz neodvazi.

J. Pokoutný 1.6.2020 8:40

Nesouhlas. Spravedlivý soud proběhl i po "bouřích" ve Fergussonu za Obamy, byť v tomto případě je Chauvin nejspíš skutečně vrahem. Zajímavé ovšem je, že se málokdy do novin či TV dostane zastřelení černocha policistou ČERNÝM (to většinou pouze napíší, že vrahem byl policista, s náznakem bílý). V tomto případě jsem se dočetl, že 2 ze čtyř zasahujících policistů byli "of color" - nevím však, zda afro či latinos.

J. Hajský 1.6.2020 12:14

Tady nejde o nezávislost soudce, ale přímo o jeho život. Myslíte si, že by si nějaký, třeba i nezávislý soudce unás dovolil osvobodit Miladu Horákovou? nebo po nenávístné Urválkově obžalovací řečí osvobodit Slánského?

H. Lukešová 1.6.2020 0:22

Trump, dobře tak, také zařadí ultralevicovou organizaci ANTIFA na seznam teroristických organizací. To ona podněcuje nepokoje, rabování a násilí. A za zmínku stojí, že tohoto běsnění se neúčastní jen Afroameričané, ale i mladí neomarxističtí běloši, elity.

Zkrátka je možnost si trochu zarabovat, podpalovat domy a obchody, demolovat veřejné objekty, kdo by to nebral, popustit trochu páru, že....Tito násilníci útočí na veškeré pravičáky a konzervativce, ale to jsou metody ultralevičáků, násilí, teror a zastrašování.

J. Kouk 1.6.2020 6:32

Odkud cerpate informace, ze se techto rasovych bouri a rabovani zucastnuji levicacke bile elity? Nikde nic takoveho jsem nenasel....

P. Zinga 1.6.2020 7:04

Stačí se porozhlédnout po internetu, ale viděl jsem je dokonce i v reportáži ČT.

Co je "bílá levičácká elita"? Rozumím bílým levičákům, ale elita? Spíš jelita...

J. Pokoutný 1.6.2020 8:36

Bohužel, studenti universit. Jsou tak označováni i u nás.

P. Grigar 1.6.2020 8:56

..a jak dokážete levičáckou bílou elitu identifikovat, pane Kouku? Podle občanského průkazu? To asi ne. Takže zbývá její identifikace na základě projevu, postoje, chování, což může být značně subjektivní. Například tchoř nemá pocit, že by nějak zvlášť smrděl, jiný názor ovšem mají ti, kteří se s ním dostali do sporu.

H. Lukešová 1.6.2020 9:48

Kouzlo nechtěného, i v naši veřejnoprávní České televizi ukázali záběry těch, co rabují, a byli mezi nimi i běloši.

K. Oldřich 1.6.2020 17:16

Musejí přece najít někoho, kdo není afro. Aby to vůbec mohli odvysílat. Jako když u připlutých machometánů usilovně hledají do záběru ženy a děti.

J. Novák 1.6.2020 22:21

A co třeba dcera starosty NY, zatčená při rabování a loupení...