16.5.2021 | Svátek má Přemysl


USA: Rasismus!?

17.4.2021

Aby se zabránilo podvádění a ostudě v příštích volbách, kongres státu Georgia odhlasoval nová pravidla pro volby. Každý z amerických státu má pravidla trochu jiná. Zastupitelé jednotlivých států pravidla pro volby ve svém státě nastaví. Kongres státu Georgia před čtrnácti dny rozhodl, že každý volič musí prokázat svoji identitu v každém volebním okrsku státu. Dosud byly některé okrsky vůči vyžadování identifikace s osobní fotografií velmi laxní. Stačilo říct: Já jsem Joe Smith a šel jsi za plentu. (Okres, kde já žiju a volím, vyžaduje registraci voliče, a adresu bydliště. Při každých volbách musím ukázat řidičský průkaz, kde je moje fotografie.) Další změnou v novém státním zákoně je to, že poslední den voleb, čtvrtého listopadu, budou volby uzavřeny v pět večer, namísto sedmi večer. Bude vyhrazeno sedmnáct dní, kdy mohou občane osobně volit předčasně, včetně sobot. Je to výhodou pro ty, kdo nechtějí stát v řadě poslední den, aby bylo dost času poslat celkové výsledky do Washingtonu. Je taky uzákoněno, že se čekajícím voličům nesmí nabízet žádné občerstvení. Pravidla jsou stanovena pro celý stát, všechny volební okrsky stejně.

Rasismus! Jak může někdo chtít po černé populaci, aby musela dokazovat svou identitu třeba v Atlantě, kde celé okrsky jsou černé? A jak se obejdou bez občerstvení? A jak to stihnou jít k volbám, když v poslední den budou volby ukončeny o dvě hodiny dřív? Rasismus!

Samozřejmě, socialisti - neomarxisti ve Washingtonu ústy prezidenta označili zmíněné vyžadování identifikace (a zákaz občerstvení, někdo by řekl podplácení voličů) jako akt hrubé diskriminace proti černé populaci. Coca-Cola, Delta, Home Depot a řada jiných korporací vyhlásila za trest státu Georgia bojkot jednoho z největších svátku amerického baseballu - All Star Game, který byl naplánovaný v Atlantě. Baseballový svaz, poplatný těmto korporacím, srazil kufry a přesunul zápas do Denveru v Coloradu. Tak to tady máme: Velké korporace, centrální stát a organizované unie diktují. To už tady ale jednou bylo. Tři svázané pruty (nemá nic společného se Svatoplukem), nahoře trčící sekera - symbol moci. Benito Mussolini se v hrobě spokojeně usmívá. . .

Atlanta má 51 % černé populace; počítají se taky předměstí. (Oblast blízko stadionu je téměř stoprocentně černá.) Obchody, stánky s jídlem a pitím, hotely a restaurace a všichni zaměstnanci, rekrutovaní povětšinou lokálně, se na All Star Game obrovsky těšili. Na jejich úspěchu při této akci někdy visí jejich ekonomická existence. Nejsou sami! Zrušením této baseballové slavnosti přijde Atlanta a stát Georgia o odhadovaných sto milionů dolarů očekávaného příjmu. Kdo však bude potrestán? Ti majitelé stánků a obchodů, zaměstnanci hotelů, které byly rezervovány rok i víc dopředu, správci a zaměstnanci parkovišť, kdekdo. Že mají černý obličej? Nevadí. Hlavně, že dostane poučení svými občany zvolena vláda a republikánský guvernér státu Georgia, že Washingtonu a velkým korporacím se neodmlouvá.

Rasismus! Ti, kteří momentálně drží moc, potrestali stát Georgia za upravení volebního zákona, který označili rasistickým. Nějak jim nevadí, že těch v Atlantě s černou populací ztracených sto milionů dolarů vydělá Denver, kde je černých Američanů jen devět procent. Taky jim nevadí, že v celém státu Colorado je už dlouho uzákoněno, že ať je to v jakémkoliv volebním okrsku, každý volič bez výjimky musí prokázat svou identitu průkazem s vlastní fotografií. Vyslovením slova rasismus však končí každá normální debata. Ti, kteří toho slova tak často používají, překřičí všechny.

Inu, hodit po někom ošklivým slovem rasismus je velmi jednoduchý. Jak dlouho ještě bude trvat, než si ti Američané, kteří se narodili s tmavou pletí, uvědomí, že demokraté-socialisté je a hlavně jejich hlasy ve volbách potřebují a cynicky je zneužívají k nastolení socialistické nirvány s vládou jedné strany? Pokrok ve společnosti, úspěch a spokojenost černých spoluobčanu jsou neomarxistům lhostejnými. Je to neomezená moc, po které touží. Slovo rasismus je jednou z jejich hlavních zbraní. Je to zbraň neskutečně podlá a zákeřná. Stejně jako jejich ideologie.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.