22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

USA: Proč se máme bát nástupu Joea Bidena

Nečekaný, násilný, byť zcela chaotický, neorganizovaný a nic dalšího nepřipravující a nesignalizující vpád Trumpových stoupenců (ale i všech dalších, kteří milují jakýkoli útok na oficiální instituce, ať je jejich myšlenkovou výbavou cokoli) do Kapitolu vytlačil z pozornosti jakoukoli vážnou a velmi potřebnou debatu o nastupujícím prezidentovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 25.1.2021 8:09

K situaci v USA se aktuálně hodí dva staré citáty slavných osobnosti:

Mussolini - " Kde se spojí státní moc a korporace, tam začíná fašismus. "

Reagan - "Pokud přijde do Ameriky fašismus, bude se nazývat liberalismus."

V. Němec 25.1.2021 7:43

Psát se dá cokoliv i s tím někdy souhlasit, ale, ale co skutky?

M. Němec 25.1.2021 7:14

Ač jsem Klausův naprostý (ideový) protivník, dnes s jeho článkem souhlasím, a to na 100%.

J. Joudová 25.1.2021 16:04

A tak by to mělo v diskuzích vypadat! A ne, že je článek o Bidenovi (případně o koze, voze či xyz...) ale někteří umanutí diskutéři tu okamžitě rozpoutají 'lítou řež' (diskuzi) o vinách/zásluhách/charakterových vlastnostech Klause (ev. jiného autora).

K. Salajka 25.1.2021 7:12

Bidenovo heslo je "Ich bin dabei" což bylo heslo komunistů /SED/ NDR .

Myslím, že v jednom nemusí mít VK pravdu. Systém dvou stran může být zachován, pokud se protitrumpovští republikáni chopí hesel jako je klima, migrace, zelenání, islám, s Pekingem na věčné časy a především budou ochotní vrátit Ameriku zpět jejím černým zakladatelům. .

Komunisté u nás měli dokonce tři strany, dvě z nich ovšem měly za úkol plnit program té první.

T. Hraj 25.1.2021 8:45

Tři byly, ale tvořily spolu Národní frontu. A ta hlavní strana měla v ústavě(!) zakotvenu vedoucí úlohu.

V. Němec 25.1.2021 7:11

Klausi, ty mistře kabátníku, prognostiku a zakladateli dneška, podpisovateli Lisabonské smlouvy, medových lživých řečí, nestydo v tom poračovat úlisným úsměvem.

Tak tě vidím já. Pokud to tak není, omluva.

J. Fráňa 25.1.2021 8:02

Moc vám nerozumím, ale Klaus má pořád stejné názory, Lisabonskou smlouvu odmítal podepsat velmi dlouho a pěkně to schytal ze všech stran. Jeho předpovědi se až nebezpečně často splnili, hlavně ta s černoušky v Evropě (což je výsledek Lisabonské smlouvy).

Tak ho vidím já.

J. Nový 25.1.2021 8:05

Klaus názory nemění a Lisabonskou smlouvu rozhodně podepsat nechtěl a udělal to až pod nátlakem. Nepochybuji o tom, že Havel by ji podepsal okamžitě a s nadšením.

A. Forman 25.1.2021 6:20

Tady bych si dovolil upravit výrok pana Wericha -

kde progresivní levičák, tam nebezpečno.

... a navíc, kam vítr, tam plášť. To nebude pro USA nic dobrého......

M. Němec 25.1.2021 7:15

Pan Werich, do roku 1948 progresivní levičák.

No tak hurá.

F. Žůrek 25.1.2021 3:49

ANO, v Americe nastoupila ""levice.""

Republikáni byli pravicového ražení, ale nastupují nyní demokraté - jsou levicoví.

Dnes, ve vyhraněné společnosti, kdy nikdo nechce provádět politiku, ale zase každý "politice" rozumí a přitom rozumuje, kdy média silně ovlivňují občany, až to již "není zdrávo", tak nyní v Americe - v USA - nastupuje "přísná levice". Tak bych to asi také řekl.

My takovou událost dobře známe: byl to "únor-1948" a bylo to "21.8.1968". Takové dvě "typické" události "rozhodily" naši společnost.

Vyrovnat se s komunismem je pro nás pořád problém, protože mladí lidé to nedokáží dobře ROZLIŠOVAT. A již končím takto:

PRACOVITOST a k tomu ZKUŠENOSTI je více než VZDĚLÁNÍ.

PRAVDA je více než NEPRAVDA.

(VÍRA je více než NEVÍRA).

Zdař Bůh!

PS: Dnes souhlasím s V. Klausem.

D. Nowodny 25.1.2021 3:35

KDO se bojí nesmí do "lesa". Která "struktura " je starší?Disninformace "počesku" ?

V. Církva 25.1.2021 6:16

?

T. Hraj 25.1.2021 8:50

Podle mne to bude nějaký kód. Pan Nowodny patrně někomu telegrafuje svůj raport.

J. Kyška 25.1.2021 0:05

Jak pravil Karel Trčálek na blog Idnesu, Václav Klaus je český Joe Biden. A má pravdu.

A. Holík 25.1.2021 0:55

Vaclav Klaus je uz tak leda kaspar ..

P. Manda 25.1.2021 7:56

A Holík.........

J. Nový 25.1.2021 8:06

A vy ne? ;-D

R. Langer 25.1.2021 5:33

:-P

V. Církva 25.1.2021 6:25

Ten pan Trčálek, vypadá a píše jako dost vážně nemocný schizofrenik.

Klaus mně štve s přístupem k rouškám a covidu a s tím, že byl až moc velký pragmatik k "špinavým penězům". I když měl pravdu že to se těžko určuje, právní rámec tu měl existovat a podřízené si měl hlídat.

Takže je možno napsat pravdivý a kritický článek o Klausovi. To co napsal Trčálek je ale pouze článek chorého člověka. Vyčítat Klausovi podepsání LS když nejdéle odolával a bylo mu vyhrožováno, to může jen šílenec nebo křivák.

No a v názorech na západní progresivismus je Klaus už desítky let konzistentní a má pravdu.

M. Mařák 25.1.2021 7:48

Mohl také podat demisi a stal by se největší porevoluční ikonou pravice, národním hrdinou jako byl třeba Jan Žižka, možná by i zastínil Havla.

"Abych to řekl úplně polopatě a úplně jasně, tak to vysvětlím na čtyřech otázkách. Kdy myslíte, že byla vyšší daňová progrese? Když končil ve vládě premiér Václav Klaus, nebo když končil ve vládě premiér Miloš Zeman? Pro mnohé z vás překvapivě, A je správně. Kdy myslíte, že byla vyšší korporátní daň? Když končil ve vládě premiér Václav Klaus, nebo když končil ve vládě premiér Vladimír Špidla? A je správně. Kdy byl měkčí důchodový systém? Když končil ve vládě premiér Václav Klaus, nebo když končil ve vládě premiér Vladimír Špidla? A je správně. A poslední, kdy myslíte, že byl vyšší podíl státního sektoru na hrubém domácím produktu, jinými slovy, vyšší postátnění ekonomiky. Když končil ve vládě premiér Václav Klaus, nebo když končil ve vládě premiér Miloš Zeman? A je správně"

Petr Nečas: Projev místopředsedy ODS 20. kongres ODS

J. Fráňa 25.1.2021 8:11

Nutno také napsat, kdo měl vyrovnaný, nebo přebytkový státní rozpočet. No jenom Klaus, pravda, asi i Babiš. Překvapenííí.;-D

J. Vaca 25.1.2021 8:35

Nutno říci, že proces tranformace daňové soustavy teprve probíhal ... tj. ani socani nedokázali zastavit snižování míry progrese.

R. Toman 25.1.2021 8:56

Voliče, tedy i mojí rodinu zradil Topolánek. A to zásadně. V.K. neměl ve volebním programu, že LS nepodepíše, na rozdíl od ODS. Nebyl volen přímo, ale ani to nedeklaroval poslancům a senátorům. Tedy ani národu. Tedy nikomu to neslíbil. Ano, mohl abdikovat, tím by ovšem umožnil Topolánkovi jako zastupujícímu LS podepsat. Ale, co hůře, umožnil by mu dělat další prasárny v této roli, jako je dělal Mečiar v totožném postavení na Slovensku. A to při brutálním morálním selhání Topolánka, ale i celé ODS bylo příliš velkým rizikem. Hrdinstvím není se odstřelit kvůli zrádci, když to ničemu nezabrání. A ještě zrádci otevřít dveře do nejvyšší funkce. A srovnávat ekonomické otázky bez ohledu na dobu v které se odehrály, může jenom trouba jako byl Nečas pod vlivem metresy. V.K. byl premiérem v době, kdy musel překlopit prakticky 100 % socialistické vlastnictví státu do soukromých rukou, a nastartovat kapitalismus. A na to neexistoval žádný precedent, ani ve světě. Což se mu podařilo velmi dobře, ale samozřejmě to mělo své náklady. A také musel přihlížet k tomu, aby zde nenastalo přílišné sociální napětí atd. I to se mu podařilo zdárně překonat, a tím sebrat argumenty (strašení) komunistům o milonové nezaměstnanosti atd. A Nečas dovedl ODS do suterénu politických stran, a dodnes se z toho ODS vzpamatovává. Řada politologů říká, že Babiš je výsledkem toho jak vládla Nečasova vláda. I Kalousek se za svoje angažmá, a krytí Nečase omluvil. A řekl, že už nikdy nebude usilovat o funkci ministra, protože tenkrát zklamal.

M. Mařák 25.1.2021 7:49

Na tom cosi bude, řekl bych.