Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

LZ

L74u68i22s 73Z10í76d87e22k

20. 5. 2024 15:04

Tak skandální zneužití justice vládnoucí stranou je horší než v ČR.!

LP

Soud, kdy někdo něco tvrdí a druhý tvrdí opak je velice subjektivní. Důkazy nejsou. Byl jsem v pozici manažera, ale nikdy jsem nerozhodoval, zda jde o investiční nebo provozní příjmy či výdaje ( důležitá informace pro účtaře)

PK

P28e85t93r 37K22u52b95á49č

20. 5. 2024 10:42

Soudní procesy s nepohodlnými politiky se nám nějak rozmnožily

VC

Málokdy se US ocitly v tak ostudném postavení jako v posledních letech a hlavně tím pocesem s D.Trumpen.Co se děje s justicí, právem a Deklarací, je zcela k nepochopení a hlavně proto, že nejvýšší soud nechce nebo nemůže zjednat nápravu. A tak ostuda bují a kvete a chřadnoucí velmoci to rozhodně neprospívál

JN

Začínám být cynický, dříve jsem ve volbách fandil Trumpovi, dnes mám dojem, že je jedno, kdo bude zvolen. Každopádně potom nastanou velké třenice z obou stran, což by nám mohlo prospět, Amerika nebude mít tolik sil vládnout jiným.

MH

Mně, a to říkám naprosto upřímně, je to úplně jedno! Stejně jde v USA jenom o to, aby se stal prezidentem znovu starý a sklerotický dědek a ve skutečnosti mohli dál vládnout zazobaní hlupáci. A americká veřejnost - co byste od nich asi mohli čekat...?

MP

Cituji z článku: "... Veřejnost má právo vidět toto zneužívání justice na vlastní oči, aby si každý mohl udělat vlastní úsudek. ..."

Upřesnil bych ten výrok takto:

"Americká veřejnost (!) by měla mít právo vidět na vlastní oči". Tam by to prozření americké společnosti mělo fungovat.

Ale v ČR? Česká a moravská veřejnost? Hm.

Osobní poznámka

I když v mém konkrétním případě, tj. jen občana ČR (mého soudu z roku 2009), bych si to dokonce osobně přál. Abych tím snad definitivně zavřel hubu tomu speciálně vyšlechtěnému diskusnímu póvlu, co se zde úporně drží na Neviditelném psovi.

Vězte, že v ČR, dokonce i v vědeckém světě ČR, stačí pouze argument "jedna paní povídala ..." To je odrazem reálné polistopadové demokracie, 1989. Bohužel.

Poznámka č. 2.

Tímto komentářem jsem se určitě nevyjádřil k tomu, kdo by měl být v USA zvolen prezidentem USA. To je záležitost jen amerických občanů. Počet obyvatel: 340 970 393 (3. na světě, 2024)

Velmi mne kdysi zaujaly životní vzpomínky Benjamina Franklina, někdejšího hlavního architekta současné americké demokracie.

MP

Dle Wikipedie:

Benjamin Franklin, pseudonym Richard Saunders (17. ledna 1706, Boston, Massachusetts, USA – 17. dubna 1790, Filadelfie, Pensylvánie, USA) byl americký státník, diplomat, vydavatel, přírodovědec a spisovatel. Stal se jedním ze zakladatelů americké demokratické kultury, patří do skupiny otců zakladatelů Spojených států amerických. Podílel se na přípravě Deklarace nezávislosti Spojených států a byl jedním z jejích signatářů. Během americké revoluce zastupoval Spojené státy jako diplomat ve Francii. ...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Franklin

FN

Tak pracují moderní levicoví liberálové, kteří se považují za majitele jedné jediné pravdy. Vidíme to i u nás. Když nelze opozici potlačit politickými prostředky, nastupují prokurátoři a soudy. Procesy táhnoucí se roky a pokropené živou vodou vždy před volbami se nekonají kvůli spravedlnosti, ale kvůli vyřazení nepohodlného politika. A pokud se nedaří likvidovat opozici soudem, pak nastupují pouliční kravály, organizované a financované z podivných neznámých zdrojů. Případně řešení revolverem.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz