27.9.2022 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

USA: Problém jménem Biden

Joe Biden před několika dny prohlásil, že uvažuje o svém znovuzvolení prezidentem v době, kdy by mu bylo 82 let. I v Demokratické straně se ale tohoto scénáře politici obávají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 3.4.2021 14:43

USA směrují do horoucích pekel zatracení. Jednak se na USA hrnou tisíce lidí z Střední a Jižní Ameriky a jednak Biden zrušil Trumpův výnos, zakazující migraci lidí z kritických muslimských zemí, tj. Sýrie, Írán, Irák, Nigerie, Somálsko a tak. USA budou brzy i zamuslimeny, jak ta západní Evropa. Ale na to se dá říci jedno velmi ošklivé zvolání, z němčiny do češtiny přeložené věty, "každému, co jeho jest", tento nápis se vyjímal na koncentračním táborů Dachau.

H. Rybnická 3.4.2021 22:33

Paní Lukešová dští zase oheň a síru.

Jen k srovnání: Poválečné Německo, tedy na cimprcampr rozbombardovaný stát, přijalo během prvního poválečného roku 14 milionů "odsunutých" a uprchlíků, tedy o vše okradených otrhanců z východní Evropy. To je jedenapůl dnešní České Republiky, paní Lukešová, uvědomujete si to? Podařilo se tyto občany integrovat, přispěli nemalou mírou k "hospodářskému zázraku" a je opravdu zajímavé se dnes bavit s mladými lidmi, tedy potomky těchto někdejších otrhanců. Jsou vesměs vzdělaní a schopní lidé, často na vysokých pozicích ve vládě, vědě, mezinárodních firmách atp. V rozhovoru Vám řeknou, že (pra-)babička také přišla 1945 z Moravy, Východního Pruska nebo z Liberce. Již o něco přes desetiletí později muselo Německo hledat pracovní síly v zahraničí. Gastarbeiterů přišlo několik milionů, jen na práci na nějaký čas. Dnes je snad několik milonů z nich - a samozřejmě i jejich potomci - řádnými občany - Spolkové Republiky. I většina dnešních migrantů se samozřejmě chová slušně a nenápadně, mnozí mají práci,pokud jim to úřady dovolí, atp. Samozřejmě - tito nikoho nezajímají, není to senzace do medií, ne tak jako nějaký jedinec který něco vyvede.

Takže paní Lukešová o Spojené Státy nemusíte mít obavy, ten melting pot je ve věci migrace velmi zkušený a vlastně na migraci postavený a především funkční. Ostatně i Vámi obdivovaný pan Trump pochází z imigrantské rodiny - Pámbu s námi a zlý pryč .

P. Han 3.4.2021 22:47

O Marshallově plánu jste někdy slyšela? I o tom, že zásahem SSSR jsme ho museli odmítnout, jinak by to tu možná vypadalo jinak? Ten Marshallův plán platily USA. Kdo jim pomůže dnes?

H. Lukešová 3.4.2021 23:38

To není žádná oheň a síra, to je můj názor, který se Vám nemusí líbit, ale to je Vaše věc. Nesouhlasný názor neznamená nenávistný. Takto jednali komunisté a dnešní neomarxisté, kteří každý nesouhlasný názor označili a označují za nenávistný. A kam se dostanou Spojení státy, uvidí čas.

R. Brzák 4.4.2021 0:39

Onen "tavící kotlík" ale není daný tím, že je prostě inherentně "americký". Amerika jím byla, dokud existovali podmínky pro ono smíchání a stavení. A těmi podmínkami v základu byly svoboda odpovědnost jedince. To znamená, že kdo do USA přišel, mohl se spolehnout jen na to, že když se spolehne sám na sebe, na práci svých rukou, bude mít šanci dosáhnout svého jedinečného štěstí. Tyto podmínky se však s bohatou západní společností vytratili - tedy, byly vytěsněny. A to konkrétně tzv. integrační politikou - která jde přímo proti asimilačním tlakům a svobodě a odpovědnosti jedince. Vytváří na státní podpoře závislé jedince. A ti pak zůstávají více příslušníky své etnické nebo náboženské skupiny, než aby se stali Američany - anebo Němci (viz druhou a třetí generaci Turků v Německu).

A přirovnávat přistěhovalectví lidí ze stejné kultury a dokonce stejného etnika a jazyka (vyhnanci ze sudet apod) do rozbombardovaného a vylidněného Německa, notabene do Německa, jehož státní regulace (téměř všechny) byly po druhé světové zrušeny - čehož následkem se na krátké období (několika desetiletí) stalo Německo z hlediska svobody a odpovědnosti jedince nejvíce liberální zemí v Evropě - s přistěhovalectvím současným, do zemí blahobytu a sociálního státu s jeho integračními a dotačními programy...

je krátce řečeno nesmyslné.

R. Brzák 4.4.2021 0:41

samozřejmě "ztavení"

K. Křivan 4.4.2021 10:53

On ten "tavící kotlík" mohl fungovat dokud tavil kvalitu s kvalitou. Bílé Evropany s bílými Američany. Jak všichni můžeme vidět, vtělit černochy do amerického národa se povedlo jen u malé části černých.

R. Brzák 4.4.2021 15:02

to je nesmysl - důkazem je řada afroameričanů starších padesáti let, kteří jsou dobří Američani. Jenže ti byli vychováváni v kompletních rodinách. Ovšem po zavedení sociálních programů podporujících primárně afroameričany se stalo pro mladé černochy a černošky v Americe přijatelným neudržovat rodinu - sociálka to koneckonců zaplatí...z toho plyne dlouhodobý trend rozpadu rodin v černošské populaci - a výchova mladých chlapců v podstatě na ulici, v gangu...

P. Milan 4.4.2021 15:26

A nejsou to černoši?

R. Brzák 4.4.2021 18:40

můj nesouhlas zní - nejde o problém s černochy, ale problém s ukončením podmínek pro funkci tavícího kotlíku...rozbujelý soc. systém vede k odmítnutí asimilačních tlaků...

P. Abner 4.4.2021 7:04

Unikajú vám detaily. A nie nepodstatné.

Tak povojnové Nemecko prijalo síce kopec odsunutých, ale etnických Nemcov! S integráciou nebol asi väčší problém, ako s integráciou presťahovaných Oravcov zo zatopených dedín Oravskej priehrady. No a boli to, predpokladám, vzdelaní, pracovití a usilovní ľudia, z ktorých mnohí, bohužiaľ, podľahli "čaru" ideológie národného socializmu. Určite nie všetci odsunutí, ale mnohí z nich.

J. Vintr 4.4.2021 9:08

Zcela nesmyslné srovnání. "Uprchlíci", které přijalo poválečné Německo, se nepotřebovali integrovat, byli to totiž Němci. U připrchlíků z různých exotických zemí je integrace velmi problematická, i kdyby ti připrchlíci o nějakou integraci sami stáli....

P. Král 3.4.2021 13:01

O skutečném postavení "nejmocnějšího muže světa" krásně vypovídá scéna z filmu Byl jsem při tom. Když prezident jede s kolonou navštívit starého pána Randa a po několika minutách jízdy po jeho příjezdové cestě k domu, který stále ještě není vidět, trochu znervózní...

Potřebujete jedině někoho takového, jako je superultrahovado Trump, aby se z toho nepodělal a aspoň zkusil, proti všem, včetně vlastní administrativy, realizovat svojí politiku.

Totéž u nás, jedině psychotyp jako Zeman, kterému je fuk, co si o něm kdo pomyslí, může vzdorovat jednotné linii EU.

K. Křivan 3.4.2021 14:00

superultrahovado Král

J. Jurax 3.4.2021 16:59

Mám za to, že jste příspěvek nepochopil. Po mém soudu, jak se tady podle příspěvků nevíte, byste s ním měl souhlasit. Na bidenovce - ani zakukleného - mi nějak nevypadáte.

H. Lukešová 3.4.2021 14:19

Na vašem příspěvku se jasně ukazuje smýšlení bidenovců-neomarxistů, netolerantní, ultralevicoví, ultrafanatičtí, utápějící se ve své nenáviszi.

P. Král 3.4.2021 14:38

Tady jste se, paní Lukešová, sekla. Zkuste číst znovu a pomaleji soudit. Bidenovec atd. fakt nee :-)

V. Chrastina 3.4.2021 12:50

S Harrisovou ve funkci hlavy státu a tím vrchní velitelkou armády, a tím i jediného člověka v USA, který by měl v rukou atomový kufřík, by to bylo jako z deště pod okap. Biden je dement a Harisová je dement v sukni. Ty cinknuté volby v USA mohou přijít svět děsivě draho. Je pozdě lamentovat, máme to už spočítáno, ať už od Bidena nebo od Harrisové.

H. Lukešová 3.4.2021 13:57

A teprve ti lidé, které si Biden navolil do své administrativy, jsou ještě násobně horší než on sám a Kamala.

J. Sinnreich 3.4.2021 15:19

Novy Sec. of Defence, Lloyd Austin uz zacal v armade kampan vyhledavani a vykorenovani "vnitrniho nepritele" (t. j. stoupencu Trumpa). Nepripomina to neco z normalizacni minulosti?

H. Lukešová 3.4.2021 15:29

Ano, tak činil Reicin, ten vyhledával v armádě a rozvědce všechny nepřátele nového komunistického režimu, aby pak sám neskončil na šibenici.

J. Jurax 3.4.2021 17:01

Ale skončil. Soudruzi si soudruha popravili.

K. Salajka 3.4.2021 14:38

Fákt, že Hárrisové to celkem myslí, je zlověstnější než počínání Bidetovo,to děvče si totiž o běloších myslí upřímně to nejhorší.

K. Křivan 3.4.2021 19:53

Proč ještě žije ?

J. Vágner 3.4.2021 11:42

Biden je mi fuk. Ale ti co z něj řadou podvodů vyrobili prezidenta, by měli být zbavení moci. Nebo nás zabíjí všechny.

J. Lecian 3.4.2021 11:44

Ti, co stojí za "jmenováním koně cézarem" najdem za sukní Kamaly, a pěkný pohled to nebude....

K. Křivan 3.4.2021 14:08

Ne "zbaveni moci", ale zbaveni života.

J. Lecian 3.4.2021 11:26

"Co tady dělám ? ;-D"

Kufr hned sebrat, než si Bidlo bude myslet, že v něm zapomněl tatranku a musí otočit ty čudlíky...

No "Demokraté" prostě vytáhli toho nejlepšího, teda bůh s námi....

P. Král 3.4.2021 10:23

Biden je jen sarkastický vtip, kterým se "majitelé SSA" vysmáli Trumpovi a jeho voličům. Brutálnější by bylo už jenom instalovat tam koně nebo psa. Gesto absolutní moci ad absurdum.

K. Salajka 3.4.2021 14:14

Myslím si, že o to jim šlo. Ukázát že jim projde kůň, stjně jáko Cáligulovi v senátu.