7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

USA: Přibývající americké podivnosti

Na rozdíl od nynější nejmladší generace český národ měl prozatím tu nevyhnutelnou povinnost většinou nevyhnutelné existence trávit v zadrátovaném prostoru, kde se do zájemců o odchod jakkoliv jen dočasný střílelo, a kde se střílelo, tam se bohužel i umně strefovalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 3.7.2018 15:45

Re: Pan Ulč zapomněl

...gól přes celé hřiště. Gratuluji...

P. Grigar 3.7.2018 15:22

Re: Ano, pane profesore,

..ale houby, hezký den i Náně?! Tu je nutno hned zkraje kopnout do čenichu, což p.Novákem provedeno excelentně. Jinak se totiž začne točit na nepodstatnostech, až vypění do sprostoty.

J. Zeman 3.7.2018 15:12

Nojo ta naše amerika.

Starej dobrej Bernie Sanders už nestačí - mají ho už prý za málo levicového a tak holt musela zaskočit Ocasio-Cortez. Dochází tak zřejmě k politickému stěhování členů komunistické strany USA do té demokratické (údajně bez uvozovek) zatímco dřívější podporovatelé této strany ji, zdá se, houfně opouštějí na výzvu kampaně #Walkaway, co vymyslel jakejsi Straka, partrně asi potomek nějakého našeho krajánka. Už se po pár dnech kampaňování na FB a Twitteru dostal až do televize k Tuckerovi Carlsonovi, tak to bude asi vážné...

Co se týče Maxine Waters, koluje neověřená informace, že je to otec Obamova manžela Michaela. To by každopádně trochu vysvětlovalo ono její stále hysteričtější kvičení... ;)

B. Hamal 3.7.2018 14:56

Pro příště

by to chtělo ještě analýzu, do jaké míry si problém imigrace Západ přivolal sám, neboli jak souvisí masová imigrace s jeho imperiálními válkami a jejich důsledky.

S. Rehulka 3.7.2018 13:31

Zdravím pane Ulči,

USA mají vlastně jenom dvě hranice. Tu severní - s Kanadou a jižní, s Mexikem. Právě tady president Trump staví zed, proti invazi NELEGÁLNÍCH immigrantů. Zdůraznuji : NELEGÁLNÍCH, tedy kriminálních!

Ale ono to kdysi, za Studené války bylo jinak i na severu ! Tamtudy pronikali do Spojených Států agenti sovětského KGB a MGB, kteří byli i v domácích spisech vedeni jako NELEGÁLOVÉ, protože legálně byli v Americe sovětští DIPLOMATÉ, i když to byla jedna svoloč !

Ale t Vy víte také, dnes už je to stejně nedůležitá historie, jako je povídání o Mata Hari, nebo Sidney Reillym.

M. Krátký 3.7.2018 12:18

Re: Ano, pane profesore,

pane Nováku - gratulace - i když na tuhle Nánu reagovat je zbytečný luxus - hezký den i jí

V. Novák 3.7.2018 11:50

Re: Ano, pane profesore,

S tím drobným - a pro někoho zřejmě nepostřehnutelným - rozdílem, že Husák nepouštěl ven, zatímco Trump nechce pouštět dovnitř...

S. Netzer 3.7.2018 11:04

Ano, pane profesore,

Trump i Husák vycházejí ze stejného principu:

"Hranice niesú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal!"

A. Alda 3.7.2018 10:43

Svět se jaxi přepóloval.

Myslím, že ani Trump, ač se snaží usilovně, nedokáže zabránit důsledkům této změny. USA fofrem směřují k sociálismu a naopak v Rusku individuální svoboda stále roste. A ubráníme-li se EUislamisaci, budou germánští Evropané emigrovat k nám. Svět se prostě přepóloval.

P. Portwyn 3.7.2018 10:13

Re: Fascinující rozhovor

Máte pravdu.

Blbý je, že ten akademický myslitel je občas taky pěkně vzdálen od problémů normálních lidí. Opakuju NĚKDY, znám i plně normální akademické myslitele...

J. Lepka 3.7.2018 9:52

Re: Fascinující rozhovor

Problém je v tom, že každý umělec, získavší ostruhy ve svém oboru nabude přesvědčení, že stejně rozumí všemu. A když ještě k tomu ignoruje historické zkušenosti lidstva s rovnostářskými experimenty, je na malér zaděláno, on totiž ten umělec, byť naprostý blb, má mediální dopad zcela odlišný například od uznávaného myslitele, byť ověnčeného akademickými tituly a světovým věhlasem ve svém oboru.

R. Brzák 3.7.2018 9:44

Re: Pan Ulč zapomněl

Do jaké míry je Trump chaot se dá vyhodnotit podle toho, zda plní sliby, pro které byl zvolen. A zdá se, že v tomto ohledu je chaotem mnohem méně, než drtivá většina politiků.

Velikáš je zcela určitě. Obávám se, že každý politik, který usiluje o vrcholnou pozici ve státě, je přesvědčen o své výjimečné schopnosti a roli...

Nechci však, aby toto vyznělo jako obhajoba D.Trumpa. Obecně je chybou spoléhat na jakéhokoliv politika - svobodný a odpovědný občan ví, že je jen otázkou času, než jej politik nějak zradí.

P. Lenc 3.7.2018 9:29

Re: Pan Ulč zapomněl

Zvláštní, že místní podivnost píše o podivnosti.

I. Mertl 3.7.2018 9:25

Pan Ulč zapomněl

na nejnovější americkou podivnost: velikášský chaot americkým presidentem.

P. Portwyn 3.7.2018 8:12

Fascinující rozhovor

https://www.novinky.cz/mff-kv-2018/476693-tim-robbins-my-americane-jsme-pokrokovejsi-nez-se-zda.html

Už plane rudá záře!

S. Prosek 3.7.2018 2:14

americky svet

Amerika - Spojene staty jsou velka zeme s obyvatelstvem cca 310 milionu lidi. " As of July 2016, The White, non-Hispanic or Latino population make up 61.3% of the nation's total, with the total White population (including White Hispanics and Latinos) being 76.9% " Mensiny o kterych je rec rozhodne nemaji takovou volebni silu aby provedli prevrat o kterem profesor Ulc pise. Trumpova popularita neslabne, naopak zesiluje. Co zanika jsou cachrari s politickou moci na Kapitolu, s tim spojeny business lobystu a jejich penezovodu do Kongresu i senatu.