6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Diskuse k článku

USA: Právo na soukromí

Čtvrtý dodatek americké ústavy je sice pouhý jeden krátký odstaveček, dokonce jenom jedna rozvitá věta, jeho důsledky jsou však dalekosáhlé. Jedná se však o odstavec, který znamenal velkou revoluci ve vztahu mezi vládou a občanem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 29.12.2016 23:12

No, nevím

ale být lumpem, grázlem, zločincem etc. v zemi s tolika zaručenými svobodami musí být radost ... a je až s podivem, že policisté, pakliže to všechno skutečně dodržují, nějakého grázla vůbec kdy chytnou ... :-)

V. Braun 29.12.2016 18:07

Měření rychlosti

Nějak si nejsem jistý, že to měření rychlozti spadá do kategorie chráněné čtvrtým dodatkem. To by tam spadalo i sledování křižovatky, zda někdo nejede na červenou. A jak by taky někdo mohl zjistit, že řidič "jede jako šílenec" bez toho, že by sledoval provoz alespoň vizuálně, a sledovat se přece dle p.Pánka nesmí, že. Tady pan Pánek trochu ujel.

V. Vaclavik 29.12.2016 12:28

Fatalni slovo

ktere uz v te ustave specetilo jeji dnesni konec, je slovo 'unreasonable', protoze to je otevrene vykladu te ktere doby, co je pokladano za neduvodne.

K. Janyška 29.12.2016 9:32

Liberalismus je výsledkem civilizace divochů obchodem

a spočívá v evolučním vygenerování právní domény jednotlivce, která ho chrání, ale také mu nedovoluje ubližovat ostatním. Právo na soukromí je v ním obsaženo, ne však absolutně. Jen tolik, kolik snese tatáž právní doména ostatních... Dzp.

P. Hlosta 29.12.2016 8:53

Pánek vstupuje do politiky? ;-))

Jistěže s Pánkovým článkem souhlasím. Tuhle samozřejmost už dávno ale lidé znají, že právo je vládami narušováno a policejní metody porušují práva občanů. Osobně bych ale preferoval proklamování potřeby vymahatelnosti práva u nás v Česku, než obsáhlý rozbor stavu práva v USA. To je ale na politikovi, čím se chce podbízet veřejnosti. Pánek si vybral k podbízení se veřejnosti právě stav narušování soukromí v USA. Jsem zvědavý, co Pánek v dalších pokračováních vstupování do politiky použije, aby získal potřebné sympatie. Dobročinnost charity už patrně nestačí. Mladické nadšení už je totam a zůstává existenční otázka i soukromá bitva za svůj blahobyt. No, není každý jako Matka Tereza, chápu to. ;-))

R. Brzák 29.12.2016 9:59

Re: Pánek vstupuje do politiky? ;-))

Zaměnil jste si Šimona Pánka s autorem Martinem Pánkem...

M. Prokop 29.12.2016 10:48

Re: Pánek vstupuje do politiky? ;-))

A ví lépe než autor, o čem psát. :-P

P. Novák 29.12.2016 11:56

Re: Pánek vstupuje do politiky? ;-))

Skvostná netrefa, pane filosofe...:-)