30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

USA: Pravdu hledej ve výsledku

Poslední číslo německého časopisu Der Spiegel na titulní straně sděluje čtenářům, že v nedávných jednáních mezi Spojenými státy a Evropskou unií na celé čáře vyhrál Jean-Claude Juncker, neboť donutil Donalda Trumpa vzdát se svých plánů na obchodní válku s Evropou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Vízek 9.8.2018 14:48

Podle výsledků? No nazdar.

Na způsobu, kterým se k výsledkům dospělo, nezáleží?

No,pan Fištejn převzal z tzv. reálného socialismu to nejhorší,

co mohl.

Někdy se mluvilo o třískách, které musejí provázet kácení lesa.

M. Pechr 9.8.2018 18:34

...závěrem se dočtete...že jsou to slova publicisty Klavana...nikoliv Fištejmova... ...krom toho myslím...že se zde nejdná o machiavellistické zacílení na výsledek...

J. Schwarz 9.8.2018 19:55

Re: Podle výsledků? No nazdar.

Tak tohle s tím kácením lesa a třískách platí právě pro salonní levičáky vašeho typu, soudruhu Vízku, a vůbec pro západní levičáky, progresivisty a rádoby "humanisty". Co dneska podnikne libovolný levičák proti krokům černé jihoafrické vlády proti farmářům? Nic. Hlavně že řvali proti apartheidu a podporovali Mandelu, velikého mírotvorce. Přitom bylo jasné, že Mandelovy sliby nic neznamenají, neexistuje záruka že je jeho nástupcové dodrží. Stejně se levice chová v případě izraele - ten odsuzuje, podporuje palestince a jejich "práva", ale kdyby se palestinci opravdu podle nějakých smluv "vrátili" a židy zmasakrovali , levičáci by spíš tleskali "historické spravedlnosti" než by protestovali. Skutečnou Historickou spravedlností by ale bylo, kdyby vznikl virus napadajíci lidi s levicovými vzorci myšlení, přinutit je uzavřít se do nějaké "komuny" a pak kolektivně skočit do moře ve snaze doplout do Argentiny a spojit se tam s duchem Che Guevary.

J. Kanioková 9.8.2018 22:25

1*

K. Janyška 9.8.2018 20:45

Re: Podle výsledků? No nazdar.

Od vás, komunisty ? Dzp.

J. Chaloupka 9.8.2018 13:07

Celá situace mi připomíná rok 1984, kdy se OH konaly

někde v USA a "země socialistického tábora" je bojkotovaly. (Fibingerová by mohla vyprávět, byla v té době v nejlepší formě.) Pracovali jsme v té době v cizině a jako jedni z mála Čechoslováků jsme si nechali posílat naše noviny. Ty uveřejňovaly tabulky výsledků, to museli, ale jinak jen to, co se jmenovalo "černá kronika". Prostě co komu ukradli, kdo měl nehodu ap. Měli jsme srovnání s místními novinami.

M. Pivoda 9.8.2018 12:13

"Pravdu hledej ve výsledku." Ano, ale k jakému datu?

Trum je dobrý obchodník. Dojednání ziskového byznysu je ale něco jiného, než dojednání stability světa.

Směřujeme s Trumpem skutečně ke stabilitě světa?

Š. Hašek 9.8.2018 13:02

Re: "Pravdu hledej ve výsledku." Ano, ale k jakému datu?

Někdy mám dojem, že dojednání obchodu, (ziskový byznys je novotvar, který nemá ve světě obchodu co dělat) může být i mír. Tedy ovšem mír trvalejší než v roce 1938.

Zkráceno.

Stabilita světa je (s prominutím) kolosální nesmysl, můžeme směřovat k jakési stabilitě v čase "i pro naše děti". Aspoň. Dneska ale mnozí politici děti nemají (!!!!!!!!!!!!).

Zkráceno.

J. Fridrich 9.8.2018 11:55

Donalda Amerika a Svet potrebovala - a je tu.... Tak jak velky Ronald Reagsn, ktery nam prinesl svobodu......

S. Ševeček 9.8.2018 9:18

Pan Fištejn

naslinil prst?

Š. Hašek 9.8.2018 11:51

Re: Pan Fištejn

Už před časem!

Když zjistil, že Ukrajina je dnes všech lumpů/banderovců futrál. A o otravě bojovým plynem nejvíc vědí Nora168, Moravec a komise politologů od Švejnara.

P. Lenc 9.8.2018 9:16

Levičácká

novinářská žumpa včetně amerických "demokratů" jsou schopni ve svém honu na Trumpa rozpoutat světovou válku.

Š. Hašek 9.8.2018 11:57

Re: Levičácká

Zatím američtí gendervojenští levičáci dělají čurbes co nejdále od svých manželek. Právě ti nejvíc gender chlapáci se třesou doma a u tchyně. Nejlépe válčit a utrácet státní dluhy na druhé straně Země.

Zajímavé je, že s carem Putinem to ti rozumnější chtějí uhádat/dohodnout se. A ti nejblbější se ho prostě bojí. A fest! A posílají Čechy do Estonska! Zde zkráceno.

K. Janyška 9.8.2018 8:39

Trumpova politická cukatura skutečně zabírá.

Zatím správným směrem... Dzp.

D. Křikava 9.8.2018 7:56

Zatraceně dobré výsledky

Pane Fištejne - nemůžete argumentovat citací z Trumpova projevu (“Žádná cla...”) a vzápětí napsat, že “když něco říká, neznamená to, že to tak myslí”. Jak poznáte, co myslí opravdu? Má při tom prst v uchu? Nebo to tweetne s veselým smajlíkem?

A teď vážnější otázka: o čem jednal v Helsinkách, že to neřekl ani nikomu ze své vlády? Nikdo neví a tlumočník má zaracha. Naštěstí je tu Kongres, který de facto odebral Trumpovi ruskou agendu, tak žádné bratření s Putinem nebude, doufejme.

Nakonec věnujme vzpomínku selfíčkovému setkáni v Singapuru. Ten skvělý vyjednavač (když to říká, tak to bude pravda, ledaže by to tak nemyslel, haha) se s Kimem dohodl, že Korea bude jednou denuklearizována. To zřejmě bude onen “zatraceně dobrý výsledek”. Korejci sice pokračují v jaderném programu, ale kdo je překvapen? Asi jen pan Fištejn.

T. Hraj 9.8.2018 9:12

Re: Zatraceně dobré výsledky

Některé Trumpovy zaraceně dobré výsledky pro osvěžení pamněti, pane Křikavo: odstoupení od Pařížské Klimatické Dohody, vystoupení z Globálního Imigračního Paktu, snížení daní, přesunutí US ambasády do Jeruzaléma, masívní přiškrcení peněz palestinským arabům, a leccos dalšího ...a ano, osobní jednání s vůdcem KLDR (první po 70 letech - být to Obama, byl by nezpochybnitelným polobohem a stavitelem mostů).

Základní, obecná prohlášení myslí Trump vážně. Konkrétní, dílčí ne nutně, protože by tak pouze kladl ultimáta bez možnosti o něčem jednat (v učebnici O vyjednávání první stránka odstavec 1). Otázkou samozřejmě je, jestli je konzistentní v těch základech. Tím by se také měla seriózní média zabývat. Když ono je ale tak snadné a sladké veřejně ho rozcupovat na těch dílčích detailech.

P. Lenc 9.8.2018 9:22

Re: Zatraceně dobré výsledky

Také mám na pana Křikavu otázku.Ty výkřiky o pokračujícím jaderném programu nějak rychle odezněly a je ticho.Samozřejmně se vám to zdát zvláštní nebude, že?

D. Křikava 9.8.2018 11:05

Re: Zatraceně dobré výsledky

To je problém s lidmi, kteří vlítnou do vysoké politiky, aniž by předtím zastávali nějakou volenou natožpak exekutivní funkci (u nás třeba Babiš). Nikdo nevíme, co jsou ta "základní, obecná prohlášení". America first jaksi není program, to je jen heslo na čepici. Všeci kradnů - tak jo.

Tihle externisti nemají program, není za nimi žádná politická historie a tak můžou říkat cokoli, jednou být na pravici, pak zase na levici - je jim to šumák. Nemají v čem být konzistentní.

Takže, co jsou ty Trumpovo základy?

J. Jurax 9.8.2018 19:45

No, jaké jsou základy .... America first, to Vám nestačí?

Kéž bychom my měli prezidenta, jenž by deklaroval heslo Czechia first a taky podle něj konal ... ale to by mu v bruseli nepovolili ...

P. Papež 9.8.2018 10:33

Teda, co si to ten Trump dovoluje, že z jednání v Helsinkách neposlal zprávu pro pana Křikavu. Takhle tedy Donalde ne. Příště musí být Křikava první.

D. Křikava 9.8.2018 11:07

Re:

Když jsem se naposled koukal, tak USA nebyly monarchie.

P. Papež 9.8.2018 11:11

Bystrý chlapec.

J. Dostál 9.8.2018 6:44

Zbývá jen se zeptat:

Jak poznáme, že výsledky prezentované v oficiálních a/nebo v alternativních médiích jsou reálné a není to jenom polopravda či vyslovená manipulace? Jak se dopátrat reálných výsledků, které nikdo nikde nezveřejnil?

Nakonec to dopadá tak, že každý věří tomu, čemu věřit chce nebo co se mu zrovna hodí ...

P. Kolar 9.8.2018 7:44

Až se prach usadí

Jak se říká, tak uvidíme jaké budou výsledky.