4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

USA: Potřebuje Obamova válka souhlas Kongresu?

Minulou středu v projevu na Valném shromáždění OSN vyzval americký prezident svět, aby spojil síly ve válce proti Islámskému státu, tomuto syndikátu smrti, jak řekl Obama.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 3.10.2014 12:24

Re: A co Vy, pane Fištejne

Tak at mu k té Nobelovce přidají i Ebolu ! Tím by se leccos vyřešilo......

K. Jež 3.10.2014 12:13

V Africe se dějí 1000 x větší zvěrstva, obchod s otroky

terorismus. Na Blízkém východě nyní USA a spojenci prosazují zájmy Izraele. Nic víc, nic míň. Výsledek bude ten, že možná, ale jen možná bude zabráněno sjednocení islamistů a tedy vzniku silného nepřítele ovládajícího území několika států, který by byl skutečným nebezpečím pro expanzi Izraele. Určitě ale stoupne hrozba teroristických útoků v USA a na územích spojenců.

J. Vintr 1.10.2014 22:53

Re: podekujme USA

To, že Američané bojují proti islamistům, je nepochybně správné. Otázky ovšem vzbuzuje způsob, jakým to dosud dělají. Zdá, se že někomu jde spíš o to, aby na tom vydělaly zbrojaři. Používat rakety a jinou drahou munici za statisíce a miliony dolarů na tak směšné cíle, jakými jsou třeba jednotlivá vozidla, je opravdu absurdní. Také ničení ropných zařízení není určitě způsob, jak ty šmejdy porazit. Tady je jediná účinná taktika jich co nejvíc zabít. Copak si američtí lampasáci nevzpomenou, jak účinné bylo za druhé světové války ničení německých jednotek na přesunu pomocí leteckých útoků? Pokud chtějí islamisté bojovat nebo ustupovat, musejí se přemisťovat, což vzhledem k moderní technice, kterou disponují Američané a tamějšímu terénu, nejde udělat nepozorovaně. Pak stačí letecký útok i s "hloupou" konvenční municí (nejlepší by byl napalm, ať si to ti šmejdi užijí) a nemůže zůstat nikdo živý.

M. Prokop 1.10.2014 21:05

Re: Další Nobelovu cenu míru

Ano, takový ten sovětský.

M. Prokop 1.10.2014 21:04

Re: Obamův totální debakl

Rusko by sice mohlo být spojencem, ale nechce. Chce být minimálně soupeřem.

To ten Spencer ová zase něco mate.

M. Prokop 1.10.2014 21:02

Re: BEZ PRAVIDEL

Pro zajímavost, co jsou ona "závazná pravidla"?

Ś. Svobodová 1.10.2014 20:13

BEZ PRAVIDEL

Když se vrcholoví politici neřídí závaznými pravidly, obcházejí je, ignorují a nehodlají-li příjmout zodpovědnost za svá rozhodnutí, můžem se s dosavadní civilizací rozloučit tak jako tak. Svým chováním Obama (stejně jako Putin) ukazuje světu, že on nejlépe ví, co jinému prospívá a že není síla, které mu může zakázat použít bomby na cokoliv co považuje za ZLO a kdo je dostatečně slabší (na jadernou KLDR, Čínu a Izrael samozřejmě nezaútočí, i když i tam se páchají zvěrstva a formují armády). Pokud se začnou jeho činy ohánět i jiní (Putin s tím také začal) pánbůh  s námi.

J. Babička 1.10.2014 19:45

Re: USA potřebují ke své existenci války,

Tz jednoduché marxistické poučky, které dávají jednoduchou odpověd na složíté problémy, ovšem zabranuji myslet.  Původně  se tvrdilo, že ohromý úspěch a rozvoj ameriky, je jen proto, že evropa musi neustale zbrojit a USA nevydávaji žadne penize na zbrojeni a tak nejsou zatiženy jako evropané. Když ovšem bylo potřeba, tak marxisticlá propaganda obrátí vždy o 180 stupnů

J. Babička 1.10.2014 19:38

Re: podekujme USA

Nikdo neprotestuje, proti záshum. Ale proti tomu, že to Obama děla jen proto, že je k tomu přinucen okolnostmi a proti svému přesvedčení. Proto se snaži dělat, jen  co nejméně. Nezapomente, že nesnáší armádu a vojákz vůbec a každého schopného generála se hned zbavil. Takže to bude zase válka, ve které vojakům nebude dovoleno vyhrát, budou to jen gesta, aby se neřeklo, že se nic nedělá.

J. Babička 1.10.2014 19:30

Re: Další Nobelovu cenu míru

Věčný mír na Ukrajině a i v celé východní Evropě, může zajistit jedině Rusko.

F. Matousek 1.10.2014 18:44

podekujme USA

to ze USA bombardují islamisty je zásluzny cin. Bojují i za vás pane autore.

Chtít jim vycítat, ze k tomu nemají mandát, je jako vycítat jim, ze hodily Japsúm atomovky.

USA delá svetovéhoi fízla. Ale oproti ceskejm fízlúm opravdu chrání a pomáhají. Dekujme za to a nekritizujme ! Bojují za nás, posrance.

J. Jurax 1.10.2014 18:10

Re: to je nesmysl

Hm - a jak nahlížíte na vietnamský konflikt a jeho ukončení? Za obé George Bush Jr. zaručeně nemohl.

J. Jurax 1.10.2014 17:55

Re: A co Vy, pane Fištejne

On Obama už tu nobelovku má :-)

J. Jurax 1.10.2014 17:54

Re: malé doporučení

Co myslíte, je označení "blbá blondýna" či "blbý blondýn" nejlépe s modrýma očima taky rasistické, arciť v obráceném gardu? A není-li, uznal byste náhradu výrazu "briketa" výrazem "blbý černoch" za korektně nerasistickou?

A což označení "bledá tvář"? Není rasistické?

J. Jurax 1.10.2014 17:47

No, když on ten Obama

dostal už předem Nobelovu cenu míru, aniž by pro něj cokoliv byl učinil (kromě toho, že je zpoloviny černoch ve funkci prezidenta USA), tak se teď (patrně úměrně svým schopnostem) snaží ...

R. Gramblička 1.10.2014 12:26

Re: malé doporučení

dejte si vodchod, eurosoudruhu!

J. Kanioková 1.10.2014 12:12

Souhlas..

Tahle politická klika si ani trochu neuvědomuje jak strašlivě škodí demokracii, západním hodnotám (těm dřívějším, ne těm pokřiveným P&L z posledních let).

Kdo seje vítr, sklízí bouři... poděkujme těm debilům, co se zaklínali exportem demokracie, "arabským jarem" a pod.

B. Rybák 1.10.2014 11:25

Obamův totální debakl

Skutečnost, že prezident Obama se (dokonce neprávem) odvolává na zákony, které v souvislosti s nezbytným potrestáním iráckého agresora prosadil jím a jeho stoupenci nenáviděný "zloduch", prezident George Bush Jr. spolu s tím, že používá i jeho "válečnickou" terminologii, je přiznáním naprostého debaklu, jeho t.zv. "mírové" zahraniční (dosavadní spojence USA zrazující) politiky.

Letecké útoky proti IS byly zahájeny bez souhlasu OSN, s mnohem méně početnou koalicí než byla ta, s níž disponoval George Bush Jr.,přičemž její významní členové (Velká Británie) nesouhlasí se zásahem v Sýrii.

Jak chce Obama splnit své tvrzení, že útoky proti IS v Sýrii nepomohou Asadovu režimu, jak chce před Saudy obhájit např. spolupráci s Iránem v Iráku a co si počne, až bude zřejmé, že pouze leteckými IS neporazí (ani současní spojence se očividně do pozemní války nehrnou), určitě neví ani sám Obama.

Ani svaly, které teď okázale předvádí vůči Rusku, jež by mohlo být jeho nejvýznamnějším spojencem v boji proti muslimskému terorismu ho nejspíš politicky v USA nezachrání!

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-Obamova-valka-proti-IS-konflikt-bez-konce-336643

J. Mrázek 1.10.2014 11:13

JO, JO ...!

Navíc čekám, kam se z Tripolisu přesunulo( v květnu?) těch jedenáct plně natankovaných boeingů, hodily by se poslat nad Rusko k sestřelení, aby byla záminka na třetí světovou...

J. Mrázek 1.10.2014 11:09

Další Nobelovu cenu míru

Obama i EU  jsou určitě těmi,kdo si ji opět zaslouží, už jenom těch obětí zajišťujících věčný mír na Ukrajině, co je stálo peněz....ej, čo to táram....

P. Brodský 1.10.2014 10:24

Re: malé doporučení

Vtipné pro rasistického arijce.

R. Gramblička 1.10.2014 10:21

Re: to je nesmysl

Obama rozevírá fronty doma. Aktivně se podílí na rasovém rozeštvávání američanů (nejen kauzy Zimmerman vs Treyvon nebo Wilson vs Brown) Mít za ministra takového šílence jakým je Holder, to se jen tak nevidí

R. Gramblička 1.10.2014 10:16

Re: A že vraj nositeľ Nobelovky za mier

dnes už samotná cena je výsměchem slušnému člověku

L. David 1.10.2014 9:46

Smutnou skutečností je to, že USA i s přispěním Brusele

dvojakou, či spíše mnohojakou politikou rozvrtali poměry v celém arabském světě do takové míry, že nyní je oprávněnost počínání USA v islámském světě velmi sporná.

Bohužel neexistuje (kromě Ruska, které hlupácky ostrakizujeme) žádná dostatečná vojenská síla, která by expanzi zločinných islamistů omezovala, a tak nezbývá, než být Američanům vděčni, že to dělají, jak to dělají.

Je to však počínání hodně nebezpečné. Vyzbrojovat jedny muslimy proti druhým muslimům se musí nutně vymstít, neboť v konečném důsledku se ta pakáž pod jménem ďábla Alláha spojí  proti zbytku civilizace.

P. Kmoníček 1.10.2014 9:15

Re: malé doporučení

Lesniak  nevymyslí nic co není v usneseních sjezdů KSČ.

R. Gramblička 1.10.2014 9:08

Re: malé doporučení

mno, briketa je docela vtipné označení...

J. Podešva 1.10.2014 8:55

malé doporučení

Pane Lesniaku. Rasismus, projevovaný tím, že černocha nazýváte briketou, je už dnes MIMO. Zkuste vymyslet něco modernějšího.

F. Matousek 1.10.2014 8:48

Re: a vyresi to

taky si ríkám. Ted jen zarídit, aby ji dostali ti správní.

F. Lesniak 1.10.2014 8:19

USA potřebují ke své existenci války,

jako koza drbání. A co se týče té brikety, která je nějakým nedopatřením nositelem Nobelovy ceny, tak ta ani neví, která bije. On nerozhoduje o ničem. Na to jsou tam ti, kteří mu zaplatili volební kampaň a pomohli zfalšovat jeho rodný list.

J. Podešva 1.10.2014 8:00

to je nesmysl

Pane Kostelanský, Obama ani mnoho konfliktů ani mnoho mrtvých na svědomí nemá. Ta nejkontroverznější vojenská tažení zahájil George Bush Jr.