Diskuse
USA: Potřeba vykročit užitečným směrem
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P. Čása
Peace Corps v Čechách.
Po roce 89 přijeli členové Peace Corps dokonce i do Československa, aby zde začali vyučovat angličtinu. V Jihlavě se dvoje prázdniny po sobě učili tito dobrovolníci češtinu a přizpůsobovali se našim podmínkám. Žili jednotlivě v dobrovolných rodinách v podnájmu, který platil Peace Corps. Měl jsem to štěstí, že s tím moji rodiče tenkrát taky souhlasili a pustili si do domu zcela neznámé cizince. První léto to byl pravý poloviční Indián a druhé léto dvě sestry z Nového Mexika. Byla to pro mě úžasná zkušenost, vidět tyto dobrovolníky v praxi. Obyčejní lidé, kteří se rozhodli sloužit a pomáhat.
I. Teren
Re: Peace Corps na Slovensku
Americania su vatsinou fain people. Zato su hodne naivni, a historiu casto nepoznaju. Pred 1989 stala v Poprade socha Lenina. Po "revolucii" si ju kupil americky ucitel anglictiny posobiaci na Slovensku. Zrejme hodne lavicoveho zmyslania, ako byva pre US ucitelov zvykom. Dnes stoji socha masoveho hraha na namesti v Seattle...)))
M. Hoblík
Je to opravdu hrozné,
když statečný voják umře v cizí zemi! A přitom je tam jen pro peníze!
V. Novák
V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,
která byla zraněna, zachránili ji v místní nemocnici a pak ji přišli "vysvobodit" mariňáci - přičemž málem zlikvidovali jak Jessiku, tak jejího iráckého lékaře, který kvůli ní v jinak evakuované nemocnici zůstal.
Bushova administrativa ji použila jako ikonu, naši amerofilové se mohli uslintat nadšením nad ní a rozhořčením na Iráčany (hnusné zacházení si museli vymyslet, ve skutečnosti se jak armáda, tak hlavně lékaři zachovali perfektně). Teď se o ní moc nepíše, řekla jak to bylo, protestovala proti válce a Bushovi - a to se nezapomíná.
Ale proč to píšu - Tahle Jessika se přihlásila do armády, protože chtěla vystudovat na vychovatelku v mateřské školce. Pochází z nějaké farmy, peníze na studium nebyly, tak se upsala armádě kvůli vojenskému stipendiu. A pak ji Bush poslal do Iráku, kde málem zaklepala bačkorama, ač měla sloužit u týlového zabezpečení...
V. Novák
Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.
...
R. Langer
Re: Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.
No rozhodně to byl úder komunistickým ozbrojeným silám... :-P
J. Mrázek
Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost
Dnešní mládež po ztrátě kreditky páchá sebevraždu. Myslím, že by jí "protažení blátem " běžného života s jinými NEskleníkovými podmínkami umožnila "trochu" si utřídit žebříček životních hodnot a následně by se nekáceli při "nepodtatných katastrofách" typu zemětřesení 8 stupňů Richtera, nebo zánik finančního trhu .... tohle dnes přežijí lidé, kteří si vystačí s málem, běžná zhýčkaná civilizace zanikne při poloviční zátěži ....
P. Zeman
Re: Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost
...stačí, když padne Internet :-D
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz