Neděle 14. června 2026, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

USA: Potřeba vykročit užitečným směrem

Teď již po dlouhou řadu let nás media zásobují zpravidla neveselými zprávami z Iráku a Afghánistánu. Mnohé zdroje nám závěrem před spaním servírují portréty prozatím nejposlednějších nešťastníků, jimž jejich život na tom kterém bojišti právě zhasl. Bez uvedení detailů - pouze jméno, hodnost, druh služby - zpravidla armáda a marines čili námořní pěchota, méně často námořnictvo a letectvo, věk a poslední civilní adresa ze států od Alabamy po Wyoming.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Čása

9. 7. 2013 13:04
Peace Corps v Čechách.

Po roce 89 přijeli členové Peace Corps dokonce i do Československa, aby zde začali vyučovat angličtinu. V Jihlavě se dvoje prázdniny po sobě učili tito dobrovolníci češtinu a přizpůsobovali se našim podmínkám. Žili jednotlivě v dobrovolných rodinách v podnájmu, který platil Peace Corps. Měl jsem to štěstí, že s tím moji rodiče tenkrát taky souhlasili a pustili si do domu zcela neznámé cizince. První léto to byl pravý poloviční Indián a druhé léto dvě sestry z Nového Mexika. Byla to pro mě úžasná zkušenost, vidět tyto dobrovolníky v praxi. Obyčejní lidé, kteří se rozhodli sloužit a pomáhat.

0 0
možnosti
IT

I. Teren

9. 7. 2013 16:39
Re: Peace Corps na Slovensku

Americania su vatsinou fain people. Zato su hodne naivni, a historiu casto nepoznaju. Pred 1989 stala v Poprade socha Lenina. Po "revolucii" si ju kupil americky ucitel anglictiny posobiaci na Slovensku. Zrejme hodne lavicoveho zmyslania, ako byva pre US ucitelov zvykom. Dnes stoji socha masoveho hraha na namesti v Seattle...)))

http://www.flickr.com/photos/skinnylawyer/80022547.../

0 0
možnosti
MH

M. Hoblík

9. 7. 2013 9:06
Je to opravdu hrozné,

když statečný voják umře v cizí zemi! A přitom je tam jen pro peníze!

0 0
možnosti
VN

V. Novák

9. 7. 2013 10:30
V době invaze do Iráku byla populární jistá Jessika Lang,

která byla zraněna, zachránili ji v místní nemocnici a pak ji přišli "vysvobodit" mariňáci - přičemž málem zlikvidovali jak Jessiku, tak jejího iráckého lékaře, který kvůli ní v jinak evakuované nemocnici zůstal.

Bushova administrativa ji použila jako ikonu, naši amerofilové se mohli uslintat nadšením nad ní a rozhořčením na Iráčany (hnusné zacházení si museli vymyslet, ve skutečnosti se jak armáda, tak hlavně lékaři zachovali perfektně). Teď se o ní  moc nepíše, řekla jak to bylo, protestovala proti válce a Bushovi - a to se nezapomíná.

Ale proč to píšu - Tahle Jessika se přihlásila do armády, protože chtěla vystudovat na vychovatelku v mateřské školce. Pochází z nějaké farmy, peníze na studium nebyly, tak se upsala armádě kvůli vojenskému stipendiu. A pak ji Bush poslal do Iráku, kde málem zaklepala bačkorama, ač měla sloužit u týlového zabezpečení...

0 0
možnosti
VN

V. Novák

9. 7. 2013 8:59
Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

...

0 0
možnosti
RL

R. Langer

9. 7. 2013 11:13
Re: Zajímavé, u nás se zrušení "vojny" pokládá za další úder komunistům.

No rozhodně to byl úder komunistickým ozbrojeným silám... :-P

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

9. 7. 2013 6:12
Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost

Dnešní mládež po ztrátě kreditky páchá sebevraždu. Myslím, že by jí "protažení blátem " běžného života s jinými NEskleníkovými podmínkami umožnila "trochu" si utřídit žebříček životních hodnot a následně by se nekáceli při "nepodtatných katastrofách" typu zemětřesení 8 stupňů Richtera, nebo zánik finančního trhu .... tohle dnes přežijí lidé, kteří si vystačí s málem, běžná zhýčkaná civilizace zanikne při poloviční  zátěži ....

0 0
možnosti
PZ

P. Zeman

9. 7. 2013 8:20
Re: Pohodlnost,neinformovanost,nulová odolnost

...stačí, když padne Internet :-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz