Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: Politika vymknutá z kloubů

diskuse (32)

Byť se na debatu Joe Biden připravoval téměř celý týden, bylo zřejmé, že lidé, kteří již dlouhou dobu říkali, že prezident trpí demencí, měli pravdu.

Zdroj informací v odkazech na konci článku.

Já na to mám!

Prezident Joe Biden se rozhodl rozptýlit obavy veřejnosti dalším vystoupením minulý týden. V rozhovoru s novinářem z televize ABC News odpovídal na otázky o svém zdraví a věku. Rozhovor mnoho lidí nepřesvědčil, byť Joe Biden uvedl: „Podstupuji kognitivní test každý den. Nejenže vedu kampaň, řídím celý svět.“ Též potvrdil, že hodlá pokračovat v kampani a zvítězit ve volbách.

Pozn. redakce: V padajícím letadle se k Bohu modlí i největší neznaboh. Nyní by se asi měl modlit celý svět.

Sůl do rány

Wall Street Journal napsal, že „rozhovor nerozptýlil obavy voličů“. New York Post byl ostřejší a uvedl, že Joe Biden „přisypal sůl do rány“, neboť „mumlavý rozhovor, který natočili před tím, než šel na kutě, to udělal ještě horší“.

Joe Biden v televizním vystoupení upozornil na svoje dva rozhovory v rádiu, které měly dokázat, že je v pohodě. Následně vyšlo najevo, že novináři z rozhlasu dostali svoje otázky předem z Bílého domu. Redaktorka, která přiznala, že během rozhovoru položila pouze otázky dodané Bílým domem, byla následně vyhozena z práce.

NBC News upozorňují, že prezidentův syn Hunter Biden se v poslední době účastní mnoha schůzek v Bílém domě. Považují to za zvláštní a jeden z anonymních zdrojů z Bílého domu to měl komentovat slovy „co se to sakra děje“.

Pozn. redakce: Je to opatrná verze alternativních médií, která rovnou napsala, že Bílý dům možná řídí prezidentův syn závislý na kokainu a prostitutkách.

Konec hájení?

Silně levicový Axios uvádí v řadě výmluvy, které Bílý dům předložil jako vysvětlení chabého výkonu během prezidentské debaty:

„Napřed to bylo nachlazení. Potom mnoho povyku pro nic. Potom chyba jeho poradce Rona Kleina. Potom chyba celého poradního týmu. Potom jeden špatný večer. Potom únava po zahraniční cestě, ke které došlo před 11 dny. Potom informace, že musí chodit do postele dříve.“

Pozn. redakce: Komentář, který by byl ještě před dvěma týdny nemyslitelný.

Odstup!

Téměř všechna média volají po odstoupení Joe Bidena v čele s Washington Post. Další přinášejí reakce demokratických politiků včetně těch, ve kterých se vyskytují expresivní výrazy zoufalství.

Ten samý Washington Post napsal před 14 dny, že extrémní pravice se snaží za pomoci manipulativních médií vyvolat pochybnosti o Joe Bidenově schopnostech.

Pozn. redakce: Možná měla extrémní pravice pravdu, nebo se prostě jenom stav Joe Bidena dramaticky zhoršil, protože venku řádí klimatická změna? Média by měla křičet jako první, že král nemá šaty, ne jako poslední.

Historická událost

Volný souhrn komentářů z alternativních médií.

Současná situace je zajímavá, protože poprvé za posledních možná šedesát let šijí progresivní média do demokratického prezidenta. Média hlavního proudu se vždy vyznačovala náklonností k demokratickým prezidentům a úpornou snahou poškodit prezidenty z Republikánské strany.

Nikdy se neodvážila pořádně pitvat milostné avantýry demokrata Johna Kennedyho. Naopak nemilosrdně svrhla republikánského prezidenta Richarda Nixona v aféře Watergate a snažila se najít něco na Ronalda Reagana, kterého neměla ráda. Dlouho měla média prázdné ruce, až jim pomohla aféra Írán-Contras během jeho druhého prezidentského období. Americká vláda prodávala tajně zbraně Íránu a z výnosů se snažila financovat ozbrojený odpor proti komunistické vládě v Nikaragui. Nicméně důkazy o zapojení Ronalda Reagana neexistovaly.

Média kryla aféry Billa Clintona a milovala Baracka Obamu. Po nástupu Donalda Trumpa rozpoutala mediální válku s cílem maximálně oslabit jeho administrativu a zabránit jeho znovuzvolení. Dlouhou dobu kryla všechny aféry Joe Bidena a jeho rodiny včetně důkazů o tom, že prezidentův syn Hunter Biden prodal vliv na svého otce cizím státům za desítky milionů dolarů. Navíc média úporně popírala jakékoli informace o duševním zdraví nejmocnějšího muže světa.

Joe Biden představuje nyní vysoké riziko vážné volební porážky celého aparátu Demokratické strany a všemocné státní byrokracie, kterou pečlivě vybudoval Barack Obama a jež zůstala relativně netknutá za vlády Donalda Trumpa, který těžce podcenil její sílu a odhodlanost.

V daném okamžiku vyhodnotila média jako nejlepší strategii veřejné vyjadřování obav o zdraví prezidenta a poukazování na rizika, které to představuje pro celý národ. Jakákoli jiná varianta je pravděpodobně ještě horší.

Zkorumpovaný doktor?

O víkendu poslal předseda výboru amerického Kongresu dopis doktoru Kevinu O’Connorovi, který vypracoval lékařské zprávy o stavu prezidenta Bidena, v nichž uvedl, že prezident je schopen výkonu funkce. Kongresový výbor má obavy, že doktor O’Connor mohl být při vypracování zprávy ovlivněn tím, že spolupracoval s firmou Americore Health LLC, která provozuje nemocnice a která poskytla prezidentovu bratru Jamesi Bidenovi půjčky ve výši 600 tisíc dolarů.

James Biden okamžitě po obdržení peněz přeposlal částku 200 tisíc dolarů nynějšímu prezidentu Joe Bidenovi.

Kongresový výbor žádá v dopise doktora O’Connora, aby poskytl informace o svých obchodních vazbách na rodinu prezidenta a údaje o tom, jaká kontrolní lékařská vyšetření prezidenta byla provedena.

Pozn. redakce: Ani nemusel být zkorumpovaný. Když se pravda trestá, každý se bojí ji vyjevit. Tak je to prosté.

Ilegální migranti a volby

Republikánská strana připravila návrh zákona, který by měl zajistit, že se voleb mohou účastnit pouze občané USA. V návrhu zákona jsou zakotveny povinnosti jako identifikace u voleb nějakým dokladem s fotografií nebo odstranění migrantů, kteří nejsou občany USA, z voličských seznamů.

Demokratická strana, která má v Kongresu menšinu, chystá mimořádná opatření, aby zabránila přijetí zákona, který podle ní stěžuje účast ve volbách pro různé minority.

Pozn. redakce: Události v USA mají velký vliv na Evropu. Pokud dokáží za velkou louží zpacifikovat progresivní levici a vyřešit problém ilegální migrace lidí, kteří opovrhují západní civilizací s výjimkou její velkorysosti, bude to pro Evropu příklad toho, že v každé situaci existuje nějaké řešení.

Zdroje:

(1) Rozhovor

(2) Wall Street Journal a New York Post

(3) Otázky dopředu a Vyhazov

(4) Hunter Biden

(5) Axios

(6) Expresivní výrazy NBC News

(7) Washington Post 1 a 2

(8) Hlasování cizinců

(9) Dopis

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

imzv Marek Zavřel, mul Matyáš Müller, ČTK
25. 7. 2024

Moderátorka Nora Fridrichová po konci publicistického pořadu České televize (ČT) 168 hodin dostala...

lind Linda Svobodová
25. 7. 2024

Policie pátrá po vandalovi, který tento týden v noci v obce Plavy na Jablonecku zarazil krumpáč do...

Roman Šitner
25. 7. 2024

„Obří problém“ představuje nový digitální systém stavebního řízení, který od července spustilo...

Petr Kamberský
25. 7. 2024

Nominace Jozefa Síkely do Evropské komise je dokonalou ukázkou paradoxu vládnutí skrze systém...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Před semifinálovými duely to vypadalo nadějně, nakonec si o titul z domácího turnaje okruhu WTA v...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz