7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Aron 24.1.2021 16:10

Hezký rozhovor na toto téma je také u Martiny Kociánové a jako host Dušan Neumann. Tohle je druhý díl :

https://www.kupredudominulosti.cz/neumann-dusan-2d-prezident-usa-ma-nyni-dve-hlavy-joe-bidena-a-kamalu-harrisovou/

A. Renjascu 24.1.2021 18:13

Jj rozhovor je super, ale nebezpečný pro zdejší progresivní levičáky.

A. Renjascu 24.1.2021 19:30

Vlastně není, oni stejně bojí poslouchat cokoliv jiného než ČT a CCN.

P. Milan 24.1.2021 22:26

Dušan špičkový, jako obvykle.

J. Vrabec 24.1.2021 12:13

Jak muze nekdo psat takove kraviny. Prakticky cely svet se raduje, ze ta nabubrela sexualne nadrzena gorila jde od koryta. V zivote nic nevytvoril, podvadel a podvadi stat USA . EU

H. Lukešová 24.1.2021 12:20

Koho myslíte tou "sexualne nadrzenou gorilou"? Clintona? Kennedyho? F.D.Roosevelta? Všichni tito demokratičtí prezidenti byli slušně řečeno velmi promiskuitní. Kennedy byl navíc zvolen za pomocí americké mafie.

D.Trump zajistil mír na Blízkém východě, má rozhodující podíl na uzavření mírové smluv mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, Bahrajnem, Súdánem a Marokem. S dalšími arabskými zeměmi je Izrael v tajném kontaktu.

V USA posílil americkou ekonomiku, vytvořil pracovní místa pro tisíce Američanů, oslabil vliv Číny, Ruska a Íránu. Všechny tyto jmenované země velmi posílí svůj vliv ve světě, nikdo je nebude schopný zastavit.

H. Kotaz 24.1.2021 12:25

!R^R^!!

D. Mach 24.1.2021 12:31

Paní Lukešová, tím že sem dáváte hesla jak v komunistickém Rudém právu rozhodně diskusi ničím nepřispíváte.

1) Kennedy byl zvolen za pomoci americké mafie - z čeho tak soudíte?

2) Trump zajistil mír na Blízkém východě - to je samozřejmě lež. Mír by mohl existovat, pokud by se narovnaly vztahy mezi Saúdskou Arábií a Iránem, přičemž Maroko má k Blíkému východu dost daleko.

3) Trump oslabil vliv Číny, Ruska a Iránu - už jednou jsem vám napsal, že je to lež. Tím, že vypověděl smlouvu o kontrole jaderných zdrojů v Iránu ničemu nepřispěl a tím, že USA odešly od předjednané smlouvě o Transpacifickém partnerství, byla role Číny posílena.

H. Lukešová 24.1.2021 12:38

Ale přispívám diskusi, pane Machu. Usuzuji podle amerických dokumentárních seriálů Největší esa mafie a Zrození newyorské mafie a Zrození chicagské mafie, všechny je možné stáhnout zatím na Uložto.cz

Jinak na zbývající dva body máme oba jiný názor, o tom jsme se již bavili. Celé desetiletí dominovaly na Blízkém východě arabsko-izraelské války, které jsou doufám u konce, i když samozřejmě nemůžu vědět, jak se dějiny budou vyvíjet.

Narovnání vztahů mezi Íránem a Saudskou Arábií? Oba velmi nedemokratické státy, ale Írán je mnohem větší hrozbou než SA. Írán rozvrací Sýrii, Jemen a Libanon.

D. Mach 24.1.2021 14:40

Která ze zemí, které loni uzavřely dohody s Izraelem, se účastnila arabsko-izraelských válek? Spojené arabské emiráty snad?

P. Milan 24.1.2021 22:25

Arabsko-izraelské války?

Egypt - mírová smlouva.

Jordánsko - mírová smlouva

Sýrie - poražena, v rozvratu.

Ještě něco nejasného, husáčku?

J. Krásenský 24.1.2021 18:51

R^

P. Urban 24.1.2021 14:02

Mír by mohl existovat .... a Izrael je kde, když ne Blízkém východě? Nebo se arabsko-izraelský konflikt už vyřešil ?

H. Lukešová 24.1.2021 14:23

Nevím, jestli se arabsko-izraelský konflikt úplně vyřešil, leč situaci spěje k nadějnému obratu a věřím, že další arabsko-izraelská válka nepropukne, problémy bude dělat Írán a jeho satelity, ty rozvracejí celý region.

P. Aron 24.1.2021 14:41

R^R^R^R^

P. Aron 24.1.2021 14:41

Všichni píší kraviny jen vy jste letadlo.

J. Vrabec 24.1.2021 15:36

Zdaleka ne vsichni pisi kraviny pane Arone !EU ale kritizovat tu inauguraci je to posledni. Trump by se mohl olizovat met na sve takove svetove hvezdy. A jeho absence ....jak urazeny pubertak....:-(

J. Lambert 24.1.2021 18:31

Svetove hvezdy??? Mne tam napriklad chybel Mickey Mouse a cerna Snehurka se sedmi teplymi trpasliky.

J. Nový 24.1.2021 17:42

Z kterého zdoje máte ten "prakticky celý svět"? V ys i myslíte, že Trump měl své příznivce jen vezi těmi 74 miliony těch, kteří ho volili?

Že by ta ůsexuální nadrženost" způsobila, že se mu zvýšil počet voličů z řad hispánců, téměř se mu zdvojnásobil počet černých voličů a volilo ho i více bílých žen proti minulým volbám?

V životě nic nevytvořil? Kdyby nic jiného, tak se stal prezidentem USA, co jste proti tomu "vytvořil" vy Vrabče?! 8-o

J. Kulheim 24.1.2021 10:31

Paní Rybnická, vy se o sebe nedokážete postarat sama? Potřebujete, aby se o vás staral pan Biden. Z toho pramení nenávist k lidem, kteří nechtějí nic víc než to, aby se jim ničemové, nepletli do života. Všechno někdo musí zaplatit. Nebude to platit nikdo jiný než lidé, kteří tvrdě pracují. To jsou ti socialisty opovrhovaní, "vidláci". To jsou pro vás, komunisty směšné figurky.

V tom je rozdíl mezi Trumpem a Bidenem. R. Trump se živil sám. Celý život podnikal. Biden celý žil z práce daňových poplatníků.

R. Trump si váží individuální svobody rozhodovat sám o svém osudu. "Demokraté" chtějí ovládat

H. Rybnická 24.1.2021 10:51

Pane Kulheime prozatím se ještě vůbec neví, jak Trump podnikal, v okamžiku se jistě ví že podvedl vlastní stát, totiž danovými podvody v nepředstavitelném rozsahu. Nevím kde žijete, ale pokud se o sebe finančně "staráte sám" i v případě těžkého nebo dlouhodobého onemocnění Vaše nebo některého člena Vaší rodiny, nebo dokonce v případě Vašeho stáří tak je to samozřejmě obdivuhodné. Zní to tak trochu jako to komunistické "kdo nepracuje at nejí" .

J. Kulheim 24.1.2021 11:15

Paní Rybnická, celý život žiji na jižní Moravě v místě, kterému se v současnosti říká Moravské Toskánsko. Živil jsem se zejména pomocí rukou. Natahoval jsem se jenom tak, jak mi to postel dovolovala. Pracoval jsem od dětství. To formovalo moje myšlení. Rodina se musela o sebe postarat a to nebylo na vesnici v padesátých letech jednoduché. V tomto období začali komunisté nahánět lidi do toho svého ráje za pomoci různých metod.

Měl jsem to štěstí, že jsem si mohl našetřit peníze a nemusím řešit to jestli si mám koupit jeden rohlík nebo dva.

Vycházím z toho, že zdraví je majetkem každého jednotlivce a je na něm, aby se o zdraví svoje a své rodiny staral sám. Předat péči o svoje zdraví komukoliv jinému, považuji za špatný obchod. Jsem proto, aby si měl možnost každý platit pojištění pro případ onemocnění. Stát je od toho, aby pomohl těm, kteří se dostanou do svízelné životní situace.

Pan Mertl by řekl vidlák s jednoduchým myšlením.

D. Bystriansky 24.1.2021 11:29

Komunistka Rybnická vám bude rovnou podsouvat komunistické myšlení...

H. Rybnická 24.1.2021 13:28

Pane Kuhlheime všechno o.k. a docela bez urážek. Ostatně Vaši situaci znám osobně skoro stejně, dobu jsem zažila na předměstí Brna. Jenže bohužel osud není matematický model který se dá předem vypočítat. Na to přišli v Evropě sociální demokraté, ostatně v 19. století pronásledovaná a dokonce zakázaná politická strana, už v 19. století, proto také vznikla. Ostatně za nepředstavitelných podmínek v jakých museli dělníci žít (a do dnes žijí v USA). Ještě dodám, že tehdejší hnutí bylo samozřejmě něco úplně jiného než stejnojmenné hnutí nebo dokonce komunističtí lumpové 50tých let. Zajímavá historie, neškodí se do ní podívat.

Z toho důvodu vznikla myšlenka solidarity a něco jako povinné zdravotní pojištění, bez kterého by se (nechci syčkovat ale třeba Vašeho dítěte) v případě těžkého nebo dlouhodobého onemocnění mohly jakékoli úspory jedince velice rychle rozplynout. Ostatně existují průzkumy o stavu znalostí amerických občanů k věci. Zjistilo se, že většina nemá ani zdání o takto fungujících systémech, jen propadnou hrůzné panice jen když někdo vysloví výraz "sociální poji...."

P. Urban 24.1.2021 14:06

To musí být poměry v Latinské Americe opravdu strašné. Když tamní obyvatelé tolik riskují, aby se dostali do USA a mohli žít v podmínkách, v jakých žili evropští dělníci v šedesátých letech 19. století.

J. Kulheim 24.1.2021 15:16

Solidarita není hodnota pravicová ani levicová. Solidarita je v první řadě dobrovolná. Je tady od počátku světa. Je i mezi zvířaty a fungovala vždycky v rámci rodiny v rámci církve.

Jenomže socialisté udělali ze solidarity povinnost odevzdávat část svého výdělku ve prospěch jiných. Z mnou odevzdaných peněz se stanou peníze veřejné, které si rozebírají moji podstatně bohatší spoluobčané ve formě dotací, grantů a pod.

Těžko můžu být solidární s těmi, kteří chtějí jenom brát a nic dávat. Sociální stát došel tak daleko, že lidem kteří pracují, sebere tolik peněz, že musí žádat o podporu státu. Je normální, když u nás bere víc jak polovina lidí sociální dávky?

Peníze berou různé organizace, které žijí z peněz těch, kterým říkají vidláci.

Já jsem pro dobrovolnou solidaritu.

P. Moravčík 24.1.2021 16:51

R^R^R^

J. Nový 24.1.2021 17:47

R^

Ovšem s tím soudruzi souhlasit nebudou. Ti chtějí dělat ůdobro", ale za peníze, které seberou jiným. :-/

J. Kalina 24.1.2021 13:29

co se prozatím neví a co "nového" se zjistí. Trumpovi je přes 70 let a neví se jak podnikal? V tom případě je v USA pěkný bordel a takových jako Trump musí být desetitisíce! U nás je takový hezký případ Čapí hnízdo. Kdyby Babiš nešel do politiky, tak ČH nikdo neřeší. A to je ten pravý průšvih. Ne že někdo třeba neprávem nějaké dotace, ale že se to řeší až když jde do politiky. Myslím.

D. Mach 24.1.2021 12:32

Všechno někdo bude muset zaplatit. I to ekonomicky neopodstatněné snížení daní, které Trump prosadil.