4.8.2020 | Svátek má Dominik


Diskuse k článku

USA: Orlando vpadlo do volební bitvy

Omar Mateen v neděli nad ránem určil jedno z klíčových témat nadcházejících prezidentských voleb v USA. Devětadvacetiletý Američan, jehož rodiče do země přišli z Afghánistánu, vzal krátce po druhé ráno útočnou pušku a zamířil do proslulého gay baru Pulse v Orlandu. Než ho policie zneškodnila, zavraždil 49 lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 15.6.2016 19:44

...

Nejnebezpečnější část mozku teroristy je - http://www.zerohedge.com/news/2016-06-14/most-dangerous-part-terrorists-brain

MUSLIMSKÝ SVĚT JE STÁLÁ UPRCHLICKÁ KRIZE - http://www.frontpagemag.com/fpm/262936/muslim-world-permanent-refugee-crisis-daniel-greenfield

R. Morava 15.6.2016 10:52

Re: Prostě doufejme, že prezidentem bude

Hlavně si neuvědomují že je to jedna z posledních šancí. Pokud vyhrají migranti a multi-kulti levičáci. Příští voliče už si dovezou. To ale o Evropě platí 10 násobně. Rakousko možná už skončilo.

J. Lepka 15.6.2016 10:35

To bych rád věděl,

jak si prdelka Hillary tu větší kontrolu představuje. Statisticky je dokázáno, že v zemích, kde tuhle hloupost provedli, masivně stoupla kriminalita. Aby taky ne, když se přepadení nemají čím bránit. A samozřejmě černý trh, to je prostě daná pravda, stejně jako ta, že si gauneři s nějakou legalitou hlavu nelámou.

J. Chaloupka 15.6.2016 10:14

Pokud nebude CELÉ rodině hrozit vyhoštění do

původní "vlasti", tak se nic nezmění. Naopak tlak ze strany muslimů se bude stupňovat.

Evropa jde do kopru a jestli USA nebudou silné, tak Evropě nepřijde nikdo na pomoc. "Mexičané" se na Evropu z vysoka ...... Jsme jedna civilizace, ale staráme se o kdejakou díru ve světě. Gates je bohatý, ale pomáhá s očkováním v Africe, přitom v USA je miliony chudých děti neočkovaných, protože rodiče na to nemají. V Kanadě nedávno vyhořelo celé město, ale ADRA ani Charita žádné konto na sbírku nevyhlásili, zatímco kdyby se totéž stalo někde v Thajsku nebo Nepálu, tak bychom byli hned bombardování v TV čísly kont, na které máme posílat pomoc.

I křesťané mluví o pomoci bližnímu, a to ani Afričané, ani Asiati nejsou!!!

J. Schwarz 15.6.2016 10:11

Re: Výborně, doufám, že příští president USA přidá

Obama i Hillary jsou exponenty velkého byznysu a tomu jde o "zákazníky", byť by šlo i musulmanské pošuky. Hlavně když odebírají jejich zboží a platí. Elity všude žijí odtrženě od problémů ostatních lidí, bydlí v chráněných lokalitách a stýkají se jen se "vzdělanci" svého typu, nezřídka s absolventy stejných škol. Připomíná mi to naše socany, plédující za veřejné školství a "inkluzi" zatímco vlastní děti dávají do drahých zařízení vyučujících v cizím jazyce.

B. Graf 15.6.2016 10:10

Re: "co máme tedy činiti"?

1) Naprosto nepochybným nástupcem SSSR je EU.

2) Podpora "arabského jara" byla v konečném důsledku katastrofou všude.

3) Snad i bruselská diktatura jednou skončí.

J. Schwarz 15.6.2016 10:03

Je jasné

že případu levičáčtí šílenci znovu zneužijí k útoku proti zbraním v domácím držení, zvlášť proti "útočným puškám". I když, pokud by Mateen uvažoval racionálně tak by si namísto pušky vzal batoh s dynamitem. Stejně mu muselo být jasné že nevyvázne živý a dynamit by nadělal ještě jíc škody než puška. Ale odzbrojení obyvatelstva kvůli "míru" je evergreenem všech totalitářů.

F. Houžňák 15.6.2016 9:38

To se ale ve svatém zápalu pletete,

mudžahedíny podporovali Američani. V dobrém úmyslu zastavit komunismus, ale byli to oni a ne Sovětský svaz (historická poznámka: v S.S. nevládli zdaleka jenom Rusové, ale bolševická smetánka mnohých jiných národů, jako Ukrajinců, Lotyšů, Estonců, Litevců, Kazachů, Azerbájdžánců, Tatarů a dalších, co jsou z nich teď největší naši kámoši. A dlouhá, dlouhá léta určoval politiku Sovětského svazu Ukrajinec Brežněv, před ním Poloukrajinec Chruščov a před ním Gruzínec Džugašvili. Akorát ten Lenin byl snad Rus, ale toho tam jednak poslali a 20 milióny zlatých marek na cestu vybavili naši velicí přátelé Němci, a druhak už byl značně poničen alkoholem a syfilidou a hlavní výkonnou moc měl velmi rychle v rukou Gruzínec Stalin). Jak jste přišel na tu relativní úspěšnost arabského jara v Tunisku, je vaše tajemství. Tunisani houfně žádají v Německu o azyl. Tak ještě v tom Egyptě to zatím dopadává málo špatně, jinak je to špatné všude.

M. Prokop 15.6.2016 9:25

Re: "co máme tedy činiti"?

Ještě lepší by bylo vyšetřit a internovat každého, kdo způsobil vznik mudžáheddínů. Lidi už budou mrtví, ale instituce, Sovětský svaz, má nástupce: Rusko.

Podpořit arabské jaro může být relativně úspěšné (Tunisko), neutrální (Egypt), špatné (Lybie). Nepodpořit může být velmi neúspěšné (Sýrie).

Každá diktatura jednou skončí, ať už s vnějšími vlivy nebo bez nich.

P. Lenc 15.6.2016 8:42

Re: Prostě doufejme, že prezidentem bude

To bych chtěl také, ale přistěhovalci, černoši a levičácká verbež bude mít, bohužel, převahu.

R. Gramblička 15.6.2016 8:12

Americké hodnoty

skutečně nezmění žádný teroristický čin. Tyto hodnoty si neomarxismem popletení amíci změní sami dobrovolně. :-P

D. Polanský 15.6.2016 7:42

Prostě doufejme, že prezidentem bude

Trump.

J. Fridrich 15.6.2016 6:43

Výborně, doufám, že příští president USA přidá

Výborně, doufám, že příští president USA přidá Pentagonu prostředky k upevnění síly země, která již několikrát využila tu zatím ještě gigantickou sílu k dání Ameriky, Světa a Evropy do pořádku... Ve 20 tém století to udělali třikrát - pomohli v I. a II. svět. válce, ale i v té III. - studené válce o lidskou svobodu a likvidaci " Říše Zla " - bohužel, ta opět povstává a ohrožuje mír na světě.. Snad by pomohl světu z těchto " nemocí " správně zvolený nový nájemník Bílého Domu. Nemusí to být velký myslitel a filozof, spíše je třeba " řízného chlapíka " se zdravým lidským rozumem typu Ronalda Reagana..

Proboha jen ne Hillary..

V. Vaclavik 15.6.2016 5:54

Projev Trumpa

k Orlandu byl velice dobry, pripominal Reagana sveho casu. Zato jeho souperku o prezidentsky urad nejde poslouchat do konce projevu, nesnasim uz jen jeji hlas.

Pote jsem sledoval rozhovor s asi peti lidmi na CNN a oponenti Trumpa se jeho projev snazili zlehcit, ale volba je jasna - bud vice establishmentu s demokraty, nebo zacit neco delat s republikany. To 'delani' oponenti Trumpa zlehcuji, ale sami nic nenabizi, tedy nabizi jen vic toho sameho, unaveneho, toho, co Ameriku privedlo tam, kde se nachazi.

Trumpovo reseni spociva v neprikladani na ohen, ktery se snazime uhasit, vice paliva. Soucasnou situaci resit nejak efektivne nelze (jedine drastickymi zasahy) a vinu na tom nese establishment. Jsou proste veci, ktere nemaji zadne dobre, nebo i zadne reseni. A proto si mel establishment rozmyslet, nez jeho politika privedla Ameriku do dnesniho dilematu.

T. Kohout 15.6.2016 5:03

"co máme tedy činiti"?

Měli by především vyšetřit a internovat každého, kdo kdy 1) podpořil mudžahedíny (tam to vše počíná), 2) podpořil povstání zvaná "arabské jaro", 3) zejména kdo kdy podpořil rebelii proti Asadovi, 4) kdo zosnoval zásah proti Kaddáfímu (tj Sarkozy a spol). Pokud toto neudělají, tak se nehnou z místa a vše jsou jen planá slova určená na ohloupení mas.

A. Richtr 15.6.2016 3:23

Vzdyt uz dalsi muslimsky teroristicky utok Obama pripisuje internetu... takze se spis dockame kastrace internetu nez omezeni radikalniho islamu, nebot ten je podporovan!