Neviditelný pes

USA: Ohledně Ukrajiny jen pokrytectví a šaškárna

7.2.2022

Politika americké administrativy, která týdny předvídá data invaze Ruska na Ukrajinu, dostala pořádnou facku. Důvodem jsou mimo jiné i rozbroje uvnitř Demokratické strany.

Bílý dům už nebude mluvit o možné ruské invazi jako o bezprostředně hrozící. Ve středu to řekla jeho mluvčí Jane Psakiová. Tento obrat se podle ní dá vyložit tak, že Washington ví, že se ruský prezident Vladimir Putin už rozhodl na Ukrajinu zaútočit. „Použila jsem to jednou, myslím, že ostatní to taky použili jednou,” řekla Psakiová o obratu „bezprostředně hrozící” invaze. „A pak jsme ho přestali používat, protože jsme, myslím, naznačili něco, co jsme naznačit nechtěli, tedy to, že víme, že prezident Putin se už rozhodl (pro invazi),” řekla Psakiová na středečním brífinku v Bílém domě. „A my stále nevíme, jestli se rozhodl,” dodala.

Výše uvedený výrok mluvčí Bílého domu je neuvěřitelnou slátaninou hodnou stárnoucího a „spícího“ Joea Bidena. Pokud si čtenář slova mluvčí Bílého domu přečte pozorně, dvakrát, třikrát, desetkrát, je z tohoto vyjádření evidentně minimálně zmaten. Putin se již rozhodl na Ukrajinu zaútočit a my stále ještě nevíme, jestli se rozhodl! Tento citát výroku mluvčí Bílého domu aspiruje na titul největší pitomost roku, a to jsme teprve na počátku února.

Nicméně příčina změny rétoriky Bílého domu bude mít zřejmě vnitropolitické příčiny. Velmi často se zdůrazňuje vliv americké levice v Demokratické straně na politiku Bílého domu. Většinou negativně, například co se týče „grandiózních“ plánů na podporu ekonomiky obrovským zadlužováním federálního rozpočtu nebo na pokračující příliv ilegálních imigrantů z Mexika. Imigraci dostala na starost viceprezidentka Kamala Harrisová a její péče nese ovoce – ilegální imigrace dramaticky stoupla a Harrisová tak maximálně může vést statistiku ve stylu Frontexu. Ten se má také starat o ochranu Schengenského prostoru a místo toho je to organizace, která vydává zprávy o počtu imigrantů, kterým se podařilo dostat do EU.

Americká levice v Demokratické straně nyní projevila zásadní nesouhlas s politikou Joea Bidena na Ukrajině a obává se, že USA budou zataženy do další války, tentokrát s Ruskem, tj. se státem s jadernými zbraněmi. V tomto případě je třeba obavy radikální levice z Bidenovy politiky vzít na vědomí jako možnou brzdu v rozpoutání konfliktu na Ukrajině. I krajní levice se tak může v tomto případě zachovat z hlediska světové politiky jako prospěšná síla.

Navíc se potvrzuje, že Bidenova rétorika o ruském útoku na Ukrajinu dokonce narazila i u ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Zprávy CNN, že si při posledním telefonátu Biden se Zelenskym moc „nepopovídali“, se tak mohou jevit jako věrohodné. Rovněž jsem zaznamenal informaci, že jistý vysoce postavený šéf v CNN byl propuštěn (asi dal souhlas ke zprávám o „nedohodě“ mezi Bidenem a Zelenským), že byl na nátlak Bílého domu „odejit“- taková běžná forma americké „demokracie“ v činnosti médií.

Harašení zbraněmi – včetně údajně „největšího konvoje US Army“, který pojede přes Česko na Slovensko – je další důkazem toho, že Bidenova politika vůči Rusku spoléhá na demonstraci síly. Dokonce už i francouzský prezident Emmanuel Macron při telefonátu s Bidenem zdůrazňoval nutnost diplomatického řešení. A německý kancléř dokonce chystá cestu do Moskvy, kde bude zcela jistě hlavním tématem plynovod Nord Stream 2, který Německo potřebuje proto, aby udrželo energetiku nad vodou.

Demokraté po dobu prezidentování Donalda Trumpa tři roky otravovali ovzduší tím, že vinili Trumpa z náklonosti k Moskvě a že se Trump stal prezidentem díky ruské „pomoci“. Nic z toho se vyšetřovatelům sice nepodařilo dokázat, zato po nástupu demokratů k moci se napětí ve světě znásobilo nejen proto, že Biden provokuje Rusko, ale i proto, že bojuje s Čínou – tentokrát zase ve vojenských otázkách a vytvářením paktů. Trump se snažil snížit dominanci Číny uvalením dovozních přirážek a cel, ty Biden zachoval, ale navíc předvádí vojenskou sílu USA.

Ukazuje se, že platí to, co o Bidenovi řekl někdejší prezident Barack Obama, kterému Biden přisluhoval v pozici viceprezidenta: Joe dokáže zvrtat úplně všechno.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czzpět na článek