23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
martina K 9.11.2009 14:48

Re: A Bush zdědil enormní zadlužení po Clintonovi a tak bysme mohli pokračovat do aleluja...

A kdo rika ze podvodnik z Wall streetu nevadi? Kdo rika, ze mi vadi manualni prace delnika?  Me jen vadi, ze tomu delnikovi sponzoruju fitness pro celou rodinu a rika se tmu stimulace ekonomiky, zatimco kdyz sve penize vyuziju ja sama je to prozirani budoucnosti. A nadrizeneho toha delnika sem neplete, ten muze uvazovat o jeho vyhazovu, az kdyz 7 neprijde do prace a to jen jestli to schvali odbory

vita 9.11.2009 17:29

Re: A Bush zdědil enormní zadlužení po Clintonovi a tak bysme mohli pokračovat do aleluja...

Znova - ten dělňas od pásu nemůže za to, že vyrábí neprodejná (už i v USA) auta. Za to může jeho boss - a tím nemyslím bossíčka, který za něj zaskakuje nebo o něco vyššího bossíka v kukani. Myslím tím Bosse, který rozhoduje, co ta fabrika bude vyrábět - TEN je zodpovědný.

Stejně jako za ten krach hypoték nemůže Bob, kterýmu prodali na hypotéku načinčanou psí boudu - a teprve když nemohl splácet, tak se ukázalo, že bouda nemá ani poloviční hodnotu toho, co si na ni musel vypůjčit. Takže se bance vyplatí ji zbourat nebo nechat spadnout.

Zasponzorovala jste toho dost a dost - a ještě zasponzorujete. Mně osobně by víc vadila ta čtvrtá jachta, co si podvodník z Wall Streetu koupil za zlatý padák, když vyluxoval banku. A s tím začal Bush - ne Obama.

Ale jak říkám - vaše věc, jsou to vaše peníze a vaši presidenti. Klidně můžete nadávat tomu, co se vás pokouší dostat z hnoje, kam vás dostal ten adorovaný.

Minutus 9.11.2009 10:01

..., a že mluvčí dokáží uvěřit lecčemu...

Tož to je trefa do černého, pane autore.

forbes 9.11.2009 9:56

Klvaňa věrný propagátor radaru

Pan Klvaňa se neosvědčil jako ministrant velkého Topola a Saši, a teď si svoje komplexy hojí na údajných i skutečných nezdarech Obamy. Asi by vyhovělo lépe, kdyby zdravotnictví USA se dostalo znovu do středověkého temna. Pak by mohl pomoci Julínkovi místo Cikrta a vysvětloval co ještě je třeba ubrat a privatizovat na úkor pacientů.

xy 9.11.2009 9:51

Radarčík Klvaňa

Klvaňa nemůže Obamovi zapomenout, že rozkopal jeho bábovičku zvanou Americká vojenská základna v ČR.

Nový 9.11.2009 9:44

bublinu nevytvořil Obama

Mohou za  to nezodpovědná média  a jejich přitroublí  posluchači, diváci, čtenáři ....

Logicky přece  nelze  čekat zázraky od  člověka, který do padesáti v životě nic   pořádného  neudělal.

Tmavá pleť a "dobře proříznutá" ústa nevypovídají vůbec o ničem a už vůbec nejsou dostačující podmínkou pro to, aby se člověk stal  skutečno světovou "osobností" a  hybatelem dějin.

PS: Standa Gross uměl taky dobře  mluvit a líbil se  ženským.

Ivan 9.11.2009 9:54

Re: bublinu nevytvořil Obama

Pravda, nic neudělal, jen se stal presidentem USA.

TF 09 9.11.2009 10:13

Re: bublinu nevytvořil Obama / krize a přesuny výrob

krize a přesuny výrob

Zatímco v 50. letech bylo v USA na 30 firem, které vyráběly televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná - ZENITH. Když rozmontujete počítač, do jehož monitoru právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95 % součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých států.

Jenomže ekonomika je hlavně o tom, že se věci a peníze otáčejí. Lidé pracují, vydělávají za svou práci peníze a za ty peníze si zase koupí jiné věci, které se vyrábějí v dalších továrnách. Jenomže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout. V 80. letech vyhlásil president REAGAN tzv. ekonomiku služeb.

O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí !

Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky. Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro půl světa začala vzkvétat, zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníků chudla.

krabaťák 9.11.2009 10:30

Re: bublinu nevytvořil Obama / krize a přesuny výrob

Nebuďtě skromný a upozorněte taktéž na ty davy lidí ženoucích se z USA do Číny za lepším ;-D;-D

JR 3/09 9.11.2009 10:40

Re: bublinu nevytvořil Obama / krize a přesuny výrob - bohaté země ?

Rogers: Říkáte „bohaté země“. Problém je, jak definujete, co jsou bohaté země. Toto jsou země, které bývaly bohaté. Británie, USA, a tak dále. Dochází nyní k podstatným změnám. Vy znáte Asii, jen se kolem sebe podívejte. Co se tady děje. Jděte v Asii na nějaké letiště a odleťte tamodtud na letiště JFK v New Yorku. JFK je třetí svět. Podívejte se na infrastrukturu v Americe a srovnejte ji s infrastrukturou v Asii. Kapitál je nyní v Asii. A ten, kdo tomu nerozumí, by si měl sehnat nějaké knihy a přečíst si pár faktů. Anebo navštívit Asii a podívat se. Mně se to nijak zvlášť nelíbí, že tohle musím říkat, jsem americký občan. Mám rád Británii. Ale nemůžu předstírat, že se nic neděje. Jinak i já udělám bankrot. Býval jsem kdysi chudý. Nechci být chudý. To už jsem zažil.

Reportér: Takže Gordon Brown a prezident Obama nemůžou udělat nic? Dochází k podstatnému poklesu životní úrovně lidí žijících na západě. A lidé si to nechtějí přiznat.

Rogers: Samozřejmě. Podívejte se na fakta. Nejzadluženější stát na světě jsou Spojené státy. Propadají se stále hlouběji do dluhů. Každý týden, každý měsíc. To není můj názor, to jsou prostá fakta. Lidi vám můžou říkat, ale zadluženost nevadí. Nedělejte si starosti. My jsme úspěšná země. Můžou si to říkat celý den. Popírají realitu.

Reportér: Ale americká měna je světovou rezervní měnou. To přece Ameriku hodně chrání.

Rogers: Ano, to je jediným důvodem, proč má Amerika možnost se stále hlouběji propadat do dluhů. Protože oni můžou ty peníze tisknout, jsou světovou rezervní měnou. I když lidi začínají říkat, že možná nechtějí už používat dolary. Postupně dochází k odklonu, jako v padesátých letech došlo k odklonu od libry. A jak dlouho zůstane americký dolar rezervní měnou? Avšak nakonec, když natisknete příliš mnoho peněz, nefunguje to. Nikdo s tím neuspěl.

Jarda 9.11.2009 11:03

Re: bublinu nevytvořil Obama / krize a přesuny výrob - bohaté země ?

Máte někde celý rozhovor s Jimy Rogersem v češtině?

jen tak 9.11.2009 11:20

Re: bublinu nevytvořil Obama / krize a přesuny výrob - bohaté země ?

je to v deníku ( Č i A) o kterém se v Česku příliš nemluví

Jakub S. 9.11.2009 9:28

Jenom: vytáhl z klobouku nobelovku -

- tu si ale nedal sám, snad, ne?!  B y l a  mu udělena. Ach, to rychlé psaní na PC -

lucinapes 9.11.2009 9:46

Re: Jenom: vytáhl z klobouku nobelovku -

myslíte, že ta nobelovka byl překlep?

Robert E.Lee 9.11.2009 10:14

Re: Jenom: vytáhl z klobouku nobelovku -

Nobelovku za mír už dostal kdekdo.I Jásir Arafat blahé paměti.;-D

-ferry- 9.11.2009 9:27

Já bych nechtěl být Václavem Havlem ...

 Je pro mne symbolem pokrytectví a vyžírkovosti.Člověk,který vydělá na všem,i na tom svém bývalém kriminále...I na své polovině Lucerny dokázal trhnout pětapadesát milionů... Prachy za nic ... Idol poblázněného davu z 89.roku,který sliboval a sliboval.Prezident,který sliboval,že jím bude jen do prvních svobodných voleb,leč vydržel to třináct let.Člověk,který pomohl k rozbití Československa,aby se následně přihlásil k dalšímu prezidentování v Česku,neboť nastala prý nová ústavní situace a on může znovu prezidentovat dvakrát. Člověk,který zblázněnému davu sliboval,že nebude nezaměstnanost,nebude zlodějna,nebude ... doplňte si sami...Václav Havel,člověk kterému nevadí průvan v puse,kterému to naopak dělá radost.Příští týden bude slavit.To zas bude ožralých... Ale snad by mohl udělat nějakou tu bilanci,toho co slíbil a toho co se stalo.Třeba by se i on sám divil,kam to dopracoval...

Jakub S. 9.11.2009 9:29

Já bych nechtěl být plazem ferrym...

Fuj, ferry. Copak jste dokázal a změnil vy - ?!

lucinapes 9.11.2009 9:48

Re: Já bych nechtěl být plazem ferrym...

tak ferry je už nástupce nebo zatím jen protikandidát? Výsledky zatím mají stejné, ale asi by to chtělo ferryho fotku, abychom porovnali šance.

kvetla 9.11.2009 9:46

Re: Já bych nechtěl být Václavem Havlem ...

Kdyby se Vám před dvaceti lety totéž povedlo napsat o Jakešovi,viděl bych to tak na 5 let povinné rekreace  na Kladně(Y)

tich@dohoda 9.11.2009 9:50

Re: Já bych nechtěl být Václavem Havlem ...

vite soudruhu ferry , Vaclav Havel je persona se kterou ne vzdy souhlasim, nicmene si jej vzdy vazim, jednoduse proto, ze on bojoval proti bolsevikovi v dobach kdy se za to zaviralo a taky za to zaplatil. Jeho kredit spociva v tom, ze on nedorazil na barikadu antikomunismu  dvacet let po dvanacte. Coz naopak plati o drtive vetsine modrych "nekomunistu" , kteri za bolsevika kolaborovali a dnes si rikaji "antikomuniste" . Cest :-)

Jakub S. 9.11.2009 12:36

Re: Já bych nechtěl být Václavem Havlem ...

Ano, kamarádi Kvetlo a Dohodo - !!! Jste moji lidi.

Klobouk 9.11.2009 9:10

Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

kongres schvalil (byt i tesnou vetsinou) nova pravidlo o zdravotnim pojisteni - (nekolik 10tek milionu americanu nema zdravotni pojisteni). Vykladejte americanum, kteri si nemohou dovolit platis zdravotni pojisteni o tom, jak je v Afganistanu ci Iraku neuspesny.

VVV 9.11.2009 9:14

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

je jich 12 (tech milionu) a valna vetsina z nich ma auto a flat screen TV, proste nechteji zdravko platit. Mrkni na Jmenuji se Earl na Prima Cool a mas jednoho (tedy asi 20) z tech nebohych u sebe doma.

Boston Globe 2009 9.11.2009 9:50

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

Skoro 50 milionů Američanů nemá pojištění.

Rostoucí nezaměstnanost jejich počet denně zvyšuje, protože pojištění bývá vázáno na zaměstnavatele. 

Neschopnost platit za nemocniční ošetření je nejčastějším důvodem osobního bankrotu.

Osobní bankrot se v USA odehraje každých 30 vteřin.

VVV 9.11.2009 9:57

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

50 milionu???? to je cislo z radia jerevan??? A ano, nezamestnanost je hlavni problem, protoze vetsina americkych rodin je pojistena pres zamestnavatele. Takze nejzhavejsi je resit nezamestnanost a ne zdravotni pojisteni (pricina a nasledek). Osobni bankrot je osobni rozhodnuti, s tim nema vlada nic spolecneho. Pokud si pujcim vic nez muzu splatit a tak zbankrotuju, nebo bych aspon mel. Na kazdy bankrot je nejaky veritel, tedy clovek ktery ty penize uz nedostane nazpatek. A kazdych X vterin je demagogie urcena celkovym poctem obyvatel v USA, je jich proste pres 300 mio, takze kazdych 10 vterin se opracvdu neco stane.

UL 8/09 (z Německa) 9.11.2009 10:19

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku / sociální soudržnost

Co udělá rozumný člověk, který na to má, když slyší, že to má jít s hospodářstvím s kopce? Nemyslí na svou důležitou roli zákazníka, na blaho průmyslu, obchodníků a jejich zaměstnanců, ale na svou kapsu, ve které si chce nechat aspoň trochu víc peněz než normálně, aby měl na ještě horší časy.

Tohle se v Německu právě stalo, a proto si obyvatelstvo dalo stranou celkem 12,8% svých příjmů, a to nikoliv ti, kdo nemají dost peněz, ale asi hlavně ti, kteří mají hodně. Koncem druhého čtvrtletí ve srovnání s rokem 2008 byla ta kvóta spoření zase o 0,2 procenta nižší, a to 10,5%. To ale prý nebylo tolik způsobeno změnou ekonomické situace, ale tím, že stát platil při koupi nového vozu „šrotovné“ ve výši 2 500 euro, když jste odevzdali auto, které bylo aspoň devět let staré (o problematičnosti této dotace ZDE).

Zajímavé je, že se povedlo zvýšit kvótu úspor v době, kdy čtyřem z deseti Němců hrozí chudoba ve stáří a ekonomičtí poradci žádají, aby byla daň z přidané hodnoty z důvodu extremního zadlužení státu zvýšena z 19 na 25%.

Možná, že alespoň někteří z těch, kteří si ze svých výdělků trochu našetřili, si přečetli článek Svena Bölla, ve kterém je citován šéf Volkswagenu Ferdinand Piëch jak říká: „Bohatí lidé jsou bohatí proto, že vydávají míň peněz, než vydělají.“

Pro něho tenhle zásadně výstižný výrok samozřejmě souhlasí, lidé, kteří jsou nezaměstnaní, by na to museli žít několik životů…

vita 9.11.2009 10:50

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

A není naopak příčina v tom, že se stát nestará o to, o co by se starat měl - a nechává pojištění na zaměstnavateli, který by se naopak měl starat jen o to, aby co nejlépe prosperoval a nestal se nezaměstnavatelem?

Geniální nápad - nechat důchody a zdravotní na zaměstnavateli. Takže když ten zkrachuje, tak jsem nejen nezaměstnaný, ale taky nepojištěný, moje penze, na kterou jsem dělal třeba 30, 40 let je v... Na Seychellách či kam odcházejí američtí bankrotáři...

Pokud vám v Americe to vyhovuje (a jak vidno, zdaleka ne všem) - tak pro mě je to atribut země třetího světa.

Martina K 9.11.2009 11:57

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

placate nesmysly. Zamestnavatele plati zamestnancum zdravotni pojisteni a priplaceji na duchodove pripojisteni ne ze soucitu, ale protoze je to pro ne danove vyhodne. Kontrolni otazka:Jak chce tohle Obama zmenit? Dostane snad v budoucnu tyto vyhody pojistenec, ktery se uskrovnil, bydli v mensim dome, ma min aut a televizi jen aby si to pojisteni mohl dovolit?

vita 9.11.2009 13:15

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

Neplácá nesmysly. Je naprosto irelevantní, proč zaměstnavatel cosi platí - můj zaměstnavatel taky ůdajně platí "za mě" podstatnou část mého pojištění.

Podstatné je, jestli to pojištění zaniká, když se stanu nezaměstnaným nebo odejdu do důchodu. Státní penze a státní zdravotmí pojištění pochopitelně nezaniká - a za nezaměstnaného dokonce platí stát nějakou dobu.

Zaniká nebo nezaniká zdravotní pojištění amerického skvěle pojištěného zaměstnance (a jeho rodiny) výpovědí?

BTW - co zaplatím na pojištění, to se mi už nedaní.

Ivan 9.11.2009 9:53

Re: Vcera prekonal Obama velkou prekazku-

Podle amerických statistik je jich 46 milionů. Ale propagandisté modrých ptáků samozřejmě vědí líépe, že je jich jen 12 milionů.  Ojeté auto si v USA pořídíte za méně než jednoměsíční pojistné a starší fungující flat screen najdete na smetišti už i u nás, natož v USA.