Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: Nigel Farage hostem Donalda Trumpa

diskuse (64)

23.8,2016 Jackson, Mississippi (MS). Prezidentská kampaň Donalda Trumpa.

Před asi 15 000 shromážděnými účastníky přivítal Donald Trump u řečnického pultu hosta, kterého uvedl jako ‚Mr. Brexit‘. V krátké charakteristice uvedl, že je to chlap, který musel během kampaně za brexit ve Velké Británii zkousnout mnoho urážek, obstrukcí a odsudků... - Mr. Nigel Farage. (Publikum – bouřlivé přivítání)

Projev Nigela Farage (často přerušovaný reakcemi publika):

Děkuji, velmi děkuji. Dobrý večer, Mississippi! (Publikum – huronský křik)

Přišel jsem k vám ze Spojeného království s poselstvím naděje a optimismu. Je to poselství sdělující, že když obyčejní lidé, když skutečně spořádaní a slušní lidé jsou rozhodnuti povstat a bojovat za něco, v co věří, že mohou překonat velké překážky, překonat okamžiky obav. A my jsme to udělali. 23. června jsme uskutečnili náš Den nezávislosti, když jsme rozdrtili establishment. (Publikumhlasitý jásot)

A udělali jsme to, i když každý tvrdil, že budeme poraženi. Slyšeli jsme ‚experty‘ odevšud, z celého světa. Slyšeli jsme Mezinárodní měnový fond, Moody’s, Standard & Poor‘s, slyšeli jsme globální ‚vůdce’ udělovat rady a pronášet jasné předpovědi říkající, že když nepůjdeme do spolku s tou tlupou nevolených starců z Bruselu... (Publikum souhlasný jásot) ... - to je v pořádku, oni mě milují stejně, ale to není teď důležité – oni nám tvrdili, že naše ekonomika se zřítí z ‚útesu‘. Tvrdili, že vypukne masívní nezaměstnanost. Tvrdili, že investoři opustí naši zemi, a David Cameron, náš ministerský předseda, ale již jen tehdejší, prohlašoval, že snad způsobíme třetí světovou válku... Slyšeli jsme sehrané komentátory, a viděli jsme snahy překrucovačů z volebního průmyslu demoralizovat naši kampaň jakýmikoli prostředky. Ještě v den referenda, to ráno, nám prorokovali, že budeme poražení o 10 %!

A nakonec byli všichni vedle, mýlili se, protože to, co ta kampaň znamenala, bylo, že jsme se obrátili na ty lidi, kteří byli poníženi moderním globálním korporativismem. Tyto lidi jsme oslovili. Dostali jsme se k těm lidem, kteří nikdy v životě nevolili, ale uvěřili, že jít a volit pro brexit může navrátit zpět kontrolu nad vlastní zemí, získat zpět kontrolu nad jejími hranicemi, nabýt zpět svoji hrdost a sebeúctu. (Publikum – hlasitý jásot)

A teď ta vysoká karta. Ta vysoká karta, kterou se rozhodl v referendu vynést premiér a pozval si do Londýna na pomoc návštěvu ze zahraničí, aby nás přesvědčil. Ano, navštívil nás sám Barack Obama... (Publikum – hlasité fúj a bučení) ... a on k nám promluvil. Poučil nás o tom, že jsme byli tou nejstarší fungující demokracií na světě, a potom nám doporučil, abychom volili pro setrvání v EU.

No, já jsem ho kritizoval a ostře odsoudil jeho chování, takže nemohu doporučovat, jak máte volit v těchto volbách, ale... (Publikum – nesouhlasný hukot a výkřiky) ... ale ... víte..., rozumím, mám to... slyším vás, ale chci říci toto: Kdybych byl americký občan, nevolil bych Hillary Clinton, i kdybyste mi platili! (Publikum – znovu tentokrát souhlasný hurónský řev a smích) Ve skutečnosti bych nevolil Hillary Clinton, ani kdyby mi platila ona! (Publikum – bouřlivý smích a souhlasný křik)

Toto poselství obsahuje zřejmou paralelu. Jsou tu milióny poctivých Američanů, kteří byli poníženi, kteří mají špatný pocit z toho, že vrstva politiků ve Washingtonu je jim vzdálena, těch, kdo cítí a vidí, že mnoho jejich zástupců je součástí a v zajetí politické korektnosti liberálních mediálních elit přesvědčených, že lidé už nepovstanou, a tak se v současnosti ani neobrací k celému elektorátu, vzdali se jej. Myslím, že máte fantastickou příležitost v této kampani vyjít ven a porazit ty manipulátory veřejného mínění, porazit politické komentátory. Může vás být vidět.

Vy to uděláte tak, jako jsme to udělali my v kampani pro brexit v Británii. Měli jsme vlastní armádu poctivých občanů, kteří lítali venku a rozdávali letáky, kteří navštěvovali lidi na jejich pracovištích, kteří se seznamovali, získávali důvěru a přesvědčovali o tom, že inspirovat Brity k odchodu z EU je jedinečnou příležitostí v jejich životě – volit změnu.

Tak, to je moje doporučení. Jestliže chcete změnu v této zemi, uděláte nejlépe, když si k dosažení cílů této kampaně obujete pevné vycházkové boty.

A pamatujte, cokoli je možné, když dostatek poctivých lidí je připraven povstat proti establishmentu.

Děkuji. (Publikum - standing ovation)

Co dodat? Donald Trump, po rozloučení a ochodu Nigela Farage, údajně prohlásil: „Tenhle chlapík je nadosmrti můj přítel!“

Naproti tomu Hillary Clinton reagovala na Nigelovu řeč s hysterickou zuřivostí ve stylu potrefené husy... Ta asi Farage za přítele chtít nebude!

Pro ty, kteří by si chtěli poslechnout, jaká bezprostřední atmosféra vládla během Faragovy řeči, si jej mohou pustit na YouTube:

Volně přeložil a opatřil poznámkami

Neviditelný pes
17. 7. 2024

Milují vaši psi vodu? Nebo bahýnko?

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Ivo Fencl
17. 7. 2024

Bachmač je vylíčením hrdinových prožitků na vojně a odehrává se v podhůří Nízkých Tater na konci...

SÝR ZDARMA
17. 7. 2024

Subjektivní výběr informací vztahujících se k atentátu na Donalda Trumpa z různých zdrojů, neboť...

Lubomír Stejskal
17. 7. 2024

Zní to málo pravděpodobně, ale je to tak. Inspirací pro ostatní může být Ella Waweya, arabská...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

ČTK, kh Kateřina Havlická
17. 7. 2024

V Paříži najelo auto na terasu baru. Zřejmě podle agentury AFP s odvoláním na policii šlo o...

sdlk Jakub Sedlák
17. 7. 2024

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May - hvězdy seriálu The Grand Tour - ukončili po 21...

Lidovky.cz, ČTK
17. 7. 2024

V areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu v podvečer unikla chemická látka, zřejmě chlor....

dtt Ditta Stein
17. 7. 2024

Americká Tajná služba čelí po víkendovém atentátu na exprezidenta Donalda Trumpa kritice, že se...

Karel Oliva
17. 7. 2024

Z důvodů nasnadě (příp. na snadě – u Palackého, Mrštíků, mladého Jiráska) jsoucích se v posledních...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz