28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Negativa pozitivní diskriminaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 6.12.2018 23:10, přehled diskusí

To bolo:
Autor: R. Vašíček Datum: 6.12.2018 23:10

asi písané v roku 2002? Nemyslím si, že by sa pomery v USA odvtedy zmenili, ale patrilo by sa to uviesť.

Jen další sdělení o tom:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 17:13

že absurdita liberálně demokratického vnímání světa nemá hranic. Anebo: Liberálně demokratické vnímání světa po transformaci do politické filozofie New Left dosáhla takové míry absurdnosti, že narazila na své mantinely a musí zákonitě skončit stejně,jako skončila ideologie bolševického komunismu. Lidé prostě přestanou věřit, že jim je to ku prospěchu.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 17:17

Spíš o tom, že socani si najednou říkají liberální demokraté.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 17:38

V USA liberál znamená levičák.

Potvrdilo se mi to, když moji američtí přátelé, kterým jsem tvrdil, že jsem liberál, mi oponovali, že s mými názory bych v USA patřil mezi konzervativní republikány, nikoliv liberální demokraty. Jsou tradiční voliči Demokratické strany a ačkoliv patří mezi akademickou inteligenci, tak i pro socialistu Foldynu by byli svými názory na kapitalismus, gender a menšiny, ultra levičáci.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: K. Janyška Datum: 6.12.2018 19:13

Ano, je to tak. Liberalismus totiž není politickou doktrínou, ale výsledkem vývoje lidského světa. Spočívá v posledku v právní doméně jednotlivce, která ho chrání a zároveň mu zabraňuje tropit zlo... Dzp.

Re: Jen další sdělení o tom:
Autor: V. Kain Datum: 6.12.2018 20:06

To stupidní šílenství začalo někdy koncem padesátých a začátkem šedesátých let.Nechali to tak rozbujet,že bude velmi těžká cesta do normálních kolejí.Ještě jedno 8 leté volební období takových Clintonů a nebo Obamy a good-bye svobodná Ameriko.

stejně:
Autor: Montgomerry Datum: 6.12.2018 12:30

se to vše vrátí ve spirálovitém pohybu zpět. začne se zas od tzv. píky, protože to tk prostě je, rasizmus nerasizmus, kvóty nekvóty, atd..atd..

Ta Amerika ...:
Autor: M. Rozbořil Datum: 6.12.2018 12:12

V šedesátých letech jsem se nestačil divit, jak může v civilizované zemi druhé poloviny dvacátého století existovat segregace. Právní řád, který umožňuje "vysekat téměř kohokoliv z čehokoliv" pokud má na dobré (vyčurané) advokáty, mne také příliš nebere. I když třeba Ralpha Nadera a jeho "Unsafe at Any Speed" jsem shledal zajímavým a jinde než v Americe se nevyskytujícím. Copak by se teď nenajde někdo takový, kdo by zažaloval všechny ty "dobrodince" pro porušování ústavy? Na to přece bývala americká (i právnická) veřejnost poměrně citlivá.

:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 12:09

No jo, země svobody ... z toho, co v článku psáno mimo jiného plyne, že vyskytnuv se v USA černého lékaře či zubaře bych na sebe raději sáhnouti nenechal - ledaže by se ta afirmativní hovadina na lékařských fakultách neprovozovala.

A kdybych něco spáchal, černého advokáta, natož advokátku nebrat - absolvent práv pozitivně diskriminovaný mne z toho nevyseká ...

Blbé na tom je, že třeba na Hispánci se ani nemusí od pohledu poznat, že byl pozitivně diskriminován, nic nevaruje ...

Ne že bych byl rasista, to je jen pud sebezáchovy ...

Re: :
Autor: I. Vermis Datum: 6.12.2018 14:59

Ono to takhle dopadá, když se něco dělá napůl! Ta "pozitivní" diskriminace by měla sloužit k tomu, aby ti "pozitivně diskriminovaní" po vystudování odcestovali léčit do zemí svých prarodičů, a nemuseli tam jezdit bílí lékaři. Jenomže to by zase byla asi "negativní diskriminace" těch léčených, kdyby je měli léčit "pozitivně diskriminovaní"...

A co se týče "černé advokátky", tu bych asi bral, a nejlépe, kdyby byla lesba - ovšem jedině ve sporu proti bílému heterosexuálovi!

Zcela mimo mísu.:
Autor: V. Lunák Datum: 6.12.2018 11:57

Klíčová otázka na dané téma, na kterou by se měl autor pokusit odpovědět, pokud by chtěl, aby měl text alespoň minimální šanci na přidanou hodnotu, je, jakým způsobem lze pomoci skupině lidí, která byla systematicky v rámci daného státu negativně diskriminována, a to dle zákona, v nižší míře a neformálním způsobem do dnešních dnů. Ona totiž ta negativní diskriminace rovněž odporuje principu rovného zacházení, kterým se autor tak vehementně ohání.

Výše uvedené rovněž reaguje i na opakovaný autorův nesmyslný argument, kterému zřejmě skutečně věří, a který se opírá o zdánlivý rozpor v tom, že některá menšina pozitivně diskriminovaná je a jiná není. Pochopitelně se to mělo a má týkat pouze těch, které spadají mezi skupiny vymezené výše.

Z průzkůmů plyne, že ztrátu ze středních škol, která plyne z toho, že chudé střední školy jsou schopny na srovnávací/přijímací testy připravit v průměru o mnoho hůře, jsou ti, kteří jsou zvýhodněni u přijímacích zkoušek, schopni během cca 1 roku dohnat. Pozitivní diskriminace u přijímacího řízení tedy nelze interpretovat jako zvýhodnění na výstupu (z vysoké školy). Z toho rovněž plyne, že neexistuje žádný důvod pro to, aby se někdo z pozitivně diskriminované menšiny cítil méněcenně, pokud dosáhl vysokoškolského vzdělání bez pozitivní diskriminace. To je pouze autorovo vlhké přání.

Konečně odkaz na Williamse velmi dobře podtrhuje autorovo a jeho vlastní nepochopení problému. Formální negativní diskriminace nemá co dělat s individualismem, to je zcela irelevantní, ale má co dělat s přístupem institucí a celkovým nastavením institucionálního prostředí.

Re: Zcela mimo mísu.:
Autor: M. Prokop Datum: 6.12.2018 12:12

Z praxe je ověřeno, že negativní i positivní diskriminace působí škody, jen každá jinak. Pomáhat by bylo lze pouze nabídnutím vyrovnávacích příležitostí typu školy, kurzy, etc. Možná i stipendií, ale požadavky musí být pro všechny stejné. Pocit méněcennosti také nelze positivní diskriminací léčit, spíš se tím zesiluje.

Věc prostě nemá rychlé a dobré řešení a positivní diskriminace ho spíš oddaluje.

:
Autor: J. Jurax Datum: 6.12.2018 12:24

Autor píše o pozitivní rasové diskriminaci během celého studia i při zkouškách a vůbec se zaměřuje na pozitivní diskriminaci podle rasových, nikoliv sociálních kritérií.

A pokud vzpomíná negativní rasovou diskriminaci, pak jde o diskriminaci bělochů.

Re: Zcela mimo mísu.:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 17:23

Že pozitivní diskriminace na základě rasy nebo příslušnosti k etnické menšině, přináší jen negativa můžeme sledovat u nás u Cikánů. Neustále mezi nimi roste počet příznivců názoru, že zapojit se společenské dělby práce vedle majority, považují za zradu kulturních zvyklostí této minority. Takže místo aby jejím výsledkem byla vyšší míra vzdělanosti a větší zapojení do společenské dělby práce, naopak způsobila obrovský nárůst těch jejich příslušníků, kteří svůj životní program založili na odmítnutí vlastní odpovědnosti za svoji životní úroveň a dobrodiní státních sociálních dávek změnili na povinnost státu se o jejich životní úroveň postarat.

Tohle přichází k nám,:
Autor: M. Mikulec Datum: 6.12.2018 11:32

do Evropa samozřejmě přes Británii.

Ještě že nemáme precedenční právo. I když z některých novinářských komentářů soudních rozhodnutí to tak vypadá. "Průlomový rozsudek" apod. Když soudci neumějí soudit. Vzpomínám na případ, kdy se majitel domu u Ústí nad Labem, opakovaně vykrádaný cikány, začal bránit střelbou a jednoho zloděje zabil. Průlomový rozsudek- nebyl odsouzen do vězení.:-)

Ta Amerika, do které jste utekl,:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:03

byla velmi odlišným státem od té Ameriky, ve které žijete.

Svět se nám jaxi přepóloval, že...

Re: Ta Amerika, do které jste utekl,:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 11:09

A Trump je nadějí, že učiní Ameriku znovu velkou. A Izrael nemůže mít většího přítele nežli Donalda Trumpa a jeho administrativu. Škoda že Nikky Haley končí svou činnost na půdě OSN, udělala spoustu obdivuhodné práce.

"Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 10:58

"....Gary Willig píše...

https://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/23113

Re: "Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: S. Netzer Datum: 6.12.2018 11:01

Jak to souvisí s pozitivní diskriminací v USA?

Re: "Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 11:04

Vyjádříte se někdy k příspěvku?

Re: "Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: S. Netzer Datum: 6.12.2018 11:13

Jak souvisí co nějaký Gary Willig píše, s pozitivní diskriminací v USA?

Re: "Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 11:15

Možná tím, že M.L.Hill je černoch a černochům pozitivní diskriminace nejvíce pomáhá.

Ale opět odkláníte, neodpovíte na téma příspěvku.

Re: "Byl jsem v OSN, jaké to bylo poslouchat Marca Lamonta Hilla:
Autor: J. Ráž Datum: 6.12.2018 18:18

Až budete číst něco pozitivního od "Netzer", čili když nebude napadat ostatní diskutéry, dejte stovku do kasičky v kostele. Bude to totiž svátek!!

Skvělý článek!:
Autor: J. Plíva Datum: 6.12.2018 10:43

Chceme-li rovnost příležitostí, nesmíme mít státem prosazovaná privilegia. Inkluze, dotace, pobídky atd.

Naprostý souhlas.:
Autor: A. Alda Datum: 6.12.2018 11:04

Bezvýhradný.

Re: Skvělý článek!:
Autor: P. Grigar Datum: 6.12.2018 18:28

.. i co vás nemá, mají-li všichni rovnou mírou dosáhnout na pultík u poštovní přepážky, prostě si někteří musí vzít stoličku. Takhle se na to dívají v júesej.. pozitivně! To třeba v Plzni(a nejen tam..) se prostě vezme pultík a vyjde se vstříc potřebám toho kterého potřebného.

Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 10:24

Od roku 2000 odešlo více než 50,000 z Francie, respektive pelášilo vlivem starostlivé péče muslimů. Další tisíce plánují emigraci. Napadení, útoky na Židy jsou na běžném pořádku. Všiml si toho i levičácky NYT. Jinak plátek ne zrovna proizraelský...

https://www.nytimes.com/2018/07/27/world/europe/france-new-anti-semitism.html

Re: Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 10:27

" Aulnay-sous-Bois počet židovských rodin klesl z 600 v roce 2000 na 100 v roce 2015, v Le Blanc-Mesnil z 300 na 100 rodin, v Clichy-sous-Bois je nyní 80 židovských rodin z původních 400, a v La Courneuve je 80 rodin z původních 300.”

Ale "západ" si vybral, starobylou ušlechtilou kulturu vyměnil za kulturu zlosti, hněvu, nenávisti, krutosti a teroru. Ale každému co jeho jest.

Re: Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: S. Netzer Datum: 6.12.2018 10:31

Jak to souvisí s pozitivní diskriminací v USA?

Re: Něco o "náboženství míru" ve Francii:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.12.2018 10:38

Buď se vyjádřete k příspěvku a nebo mlčte. Nic do disksue nepřinášíte, jenom sprostotu a nenávist. Islám je čiré zlo, mnoho černochů přestupuje na islám a tak vyznávají stále více protižidovské postoje.

Ale odpovězte, jak se vám líbí muslimské násilí proti židovskému obyvatelstvu? Vy neodpovíte, protože jej páchají vaši oblíbení muslimové. Vy nemůžete být normální žena, normální žena totiž islám, vraždy ze cti, FGM neobhajuje, ani nezlehčuje.