26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

USA: Nebezpečný stalinismus uvědomělé krajní levice

Pro občanské svobody je dnes větší hrozbou netolerantní krajní levice než bigotní krajní pravice. Může se to zdát nelogické: mnohem více případů masové střelby v obchodních centrech, synagogách a útoků proti jiným měkkým cílům bylo spácháno extremisty, kteří se ztotožňují s krajní pravicí než s krajní levicí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouk 15.9.2019 16:22

Skvely clanek. Je to o tom, jak vznika nesvoboda uz od malickosti a kazdy by si mel rici, zda on sam, nebo kolem neho nekomu neupiraji to, co maji oni sami... Hlavne dat prostor v tv i jinym nazorum. Debata neni monolog jednoho nazoru..

M. Prokop 15.9.2019 10:07

Jeden vzoreček: https://1url.cz/wMboa

J. Kanioková 14.9.2019 18:40

"Cíle uvědomělé levice jsou často velmi ušlechtilé" - ha, ha, ha,ha, ha

Kdo bude odolávat velkému probuzení? -https://unherd.com/2019/06/will-academia-survive-the-great-awokening/?=refinnar

Čistým výsledkem je očištění kampusu od nesprávného myšlení. A aktivisté TÉMĚŘ uspěli: kulturní konzervativci v sociálních a humanitních vědách v anglosféře jsou téměř zaniklí a libertariáni jsou mimo ekonomiku vzácní.

Je probuzená totalitní kultura? -https://unherd.com/2019/08/is-woke-culture totalitarian/ ... Politická korektnost je tyranským démonem v demokracii

"Uvědomělá krajní levice" .. brrr

V. Liptovský 14.9.2019 17:43

Obávam sa, že delenie...

...na ľavicu a pravicu, tobôž na "krajnú" ľavicu či pravicu je mantrou pre vyznávačov ideologických "náboženstiev". V skutočnosti nemá žiadnu logiku, a už vôbec spojitosť s Marxom alebo Hegelom... Skrátka - "čo sa babe chcelo"... Správnejšie je delenie na správne a škodlivé idei... Samozrejme, učenejšie vyzerá baliť to do marxizmu... Alebo heglizmu.... Atď...

M. Prokop 15.9.2019 9:18

Dělení na pravici a levici má stále svůj význam. Problém ovšem je, pokud je používáno matoucím způsobem, kdy jsou za "krajní" pravici vyhlašováni někdy i levičáci. Klasicky je za pravici vydáván nacismus, nacionální SOCIALISMUS.

J. Kouk 15.9.2019 16:27

To by bylo malo. Pravice haji zajmy koho a levice koho? Nacovstvi je levicove, protoze haji narod. Fasismus je pravicovy, protoze haji skupinu v tom narode a vyuziva menehodnotne, neboli masu pro sve cile.

R. Brzák 15.9.2019 20:39

Není tomu tak. Pravicovost má jediného pána - jedince, který chce sám rozhodovat o tom, jakou cestu si zvolí k prosperitě, přičemž respektuje, že jeho život a prosperita je jen jeho odpovědnost. Jakákoliv skupinovost je již levicová, neboť hledá způsoby, jak ochraňovat nějaký skupinový zájem - a tak vždy buduje moc, která nějaké jedince omezuje. Pravičák tak žije v důvěře ve své schopnosti (včetně schopnosti se domluvit se svým sousedem) a v důvěře ve svého souseda (tedy v jeho ochotu vzájemně výhodně dojít k dohodě). Levičák žije ve strachu, ze svých vlastních neschopností a z neschopností či dokonce zlých záměrů jeho souseda...

I. Mertl 14.9.2019 16:24

Další trumpovský trouba z Gatestone Institutu, zde se musí líbit.

P. Han 14.9.2019 22:27

Nemohu uvěřit, že tu v tomto duchu kejháte sám. Že by ostatní potrefené husy už byly na pekáči?

B. Volarik 15.9.2019 0:10

.... napsal antitrumpovský trouba z vokovické Sorbonny.

J. Matuška 15.9.2019 9:57

Pane Mertle, závidím vám, s jakou lehkostí se vyrovnáváte s lidmi, kteří nesdílí vaše názory. Udělat z prof. Alana M. Dershowitze trumpovského troubu z Gatestonu se mi nelíbí. A je také obdivuhodné, jak vidíte do hlav zdejších diskutérů a návštěvníků NP.

Včera jste ze mě rovněž udělal troubu. Mohl byste mi odpovědět na otázku, kolik může dělat tržní cena Grömlingovského paláce? Jako laik jsem se jenom pokoušel naznačit, že těch realitních s.r.o. může být podstatně víc, stačí se podívat na adresu majitele s.r.o. GIOMA.

A co se týče mé záliby v odkazech, snažím se vyhnout právě ideologické propagandě. Jestli konkrétní zprávy se Vám nelíbí, je mi to "líto"... Tečka cé zet.

M. Prokop 14.9.2019 11:08

"Liberální levice" je nesmyslný pojem. Levicová řešení nemohou být liberální. Svobodu a s ní spojenou zodpovědnost levice vždy odmítala a nahrazovala přerozdělováním a příkazy.

Jinak souhlas, státní a nadstátní levicová řešení jsou mnohem nebezpečnější, než pravicové úlety jednotlivců.

A v EU jsou mnohdy za pravici, krajní pravici a podobně označováni vyložení levičáci.

V. Církva 14.9.2019 9:10

Tak jistě. Hlavně je téměř jisté, že krajní pravice - v tomto článku míněn pravděpodobně americký rasismus a nacismus který by dnes už nikdo nebral vážně, (kromě nemocných šílenců), je na vzestupu právě kvůli levičákům a jejich politice umlčování opozice!

Západ je evidentně marxistický. To co se v článku popisuje pochází například od Marcuse. Jakkoliv svoboda v kapitalismu někdy skutečně znamenala vládu bohatých, levičácké pojetí je zase jen ta stará špátná komunistická diktatura majitelů Pravdy.

Nic lepšího než demokracii a svobodné volby na oba problémy zatím nikdo nevymyslel. Nicméně Západ jde dnes směrem "politickokorektní levičácké totality".

J. Sinnreich 14.9.2019 1:08

Kazdy clovek by mel povinne shlednout TV debatu (12. zari 2019), demokratickych kandidatu na prezidenta Spojenych Statu. Pokud se tato parta zmocni vlady v zemi, bude to znamenat zasadni prevrat v cele spolecnosti. Kam? Do zarne socialisticke budoucnosti, kterou na pred desitkami let slibovali podobni zalepeni ideologove. A z toho jde hruza.

V. Pavelka 14.9.2019 18:49

Když 300 největších (tedy většina)medii útočí na Trampa, je to šílené,na Primu má přijít CNN ,taková ČT 24 ,ale ta se nezakecá", to jsou jiní kabrnáci, výplach mozků nastává !;-O8-o;-(Rv!!To že Babiš vyhrál to nám nedarují;-€