17.8.2019 | Svátek má Petra


USA: Nebezpečná taškařice

5.8.2019

Taková definice může napadnout toho, kdo jen v nejpodstatnější míře sleduje dění ve Spojených státech amerických v posledních několika týdnech. Proč taškařice a proč nebezpečná, to se pokusím vysvětlit při současném sdělení, že je to vše zcela můj osobní názor, který laskavému čtenáři nevnucuji. Bohužel, sotva se mohu vyhnout opakování a připomenutí událostí bezmála notoricky známých, na které ale samozřejmě existují názory různé.

Když po 22 měsících a práci 15 snad fundovaných právníků pod vedením speciálního advokáta a vyšetřovatele Roberta Muellera, nespočtu svědeckých výpovědí a útratě pozoruhodného počtu milionů, výsledek té dlouhé činnosti vyzněl v naprostou nevinu Donalda Trumpa, ke zprávě se též se stejným výsledkem vyjádřil i generální prokurátor William Barr.

To ovšem nestačilo již notoricky známé skupině demokratických hodnostářů v silných pozicích (N. Pelosi, J. Nadler, A. Schiff a černý kongresman E. Cummings, jehož projev se vyznačuje též značnou divokostí), a tak měla komedie po pár týdnech pokračování. Mueller, který za poslední čas jako by značně zestárl, podroben otázkám na stejné téma ve věci, která už byla ukončena s jednoznačným výsledkem. Trumpova spolupráce s Ruskem a jeho protivení se vrchnosti. Ani jedno ani druhé neprokázáno navzdory nákladům a snažení.

Tento muž odpovídal tak, že později vyslovené podezření několika odborníky, že vlastně zprávu pod jeho jménem vypracovali jiní, nabízí se s nemalou pravděpodobností. Vyšlo též najevo, že většina shora zmíněných právníků jsou odpůrci prezidenta. Během tohoto druhého slyšení a Muellerova vyšetřování došlo k následujícímu: Mueller nedošel k nezbytnosti zbavit Trumpa viny, stejně ale mu ani žádnou kriminální aktivitu neprokázal ani on ani oněch 15 právníků. Pokud se tento rozpor ocitl v dlouho očekávané zprávě, v té chvíli má hodnotu jen použitého papíru! Jakou hodnotu přece může mít dokument, který dodá obojaký rezultát, jakému by se jistě vysmál i soudce v naší ČR!

Jenže americkým demokratům to nestačí, jejich nenávist je jejich hnací silou bez ohledu na právo, Deklaraci, zdravý rozum, fakta... na nic! Už se opět objevuje ten termín impeachment (prezidenta), poněkolikáté už se navrací do TV zpravodajství, ba dokonce i rozděluje samotné demokraty!

Normálně uvažujícímu člověku napadne logická otázka: kdy bude celé té neuvěřitelné šarádě konec? Kdy přestane to dneska až trapné hledání chlupu na dlani, když tam není, a údajné prohřešky prezidenta nebyly prokázány, a to navzdory vynaloženému úsilí a peněz? Odpověď: to snad může vědět jen Ten nahoře!

Ve stejném čase probíhá předvolební kampaň 24 uchazečů o možnost utkat se v roce 2020 s Donaldem Trumpem v boji o křeslo v Bílém domě. Argumenty některých, kupř E. Warren, K. Harris i dalších, vzbuzují můj úžas nad tím, že to vše myslí vážně! V podstatě požadují proměnu země v zemi socialistickou. Dokonalá to ignorace smutných zkušeností! A jakoby nestačilo, čím se ztrapňuje jiná výtečnice, O.Cortéz, jejíž Green Deal by v podstatě vymazal všechny úspěchy země, uvedl ji na pokraj bankrotu a ta dáma by se dle mého názoru lépe vyjímala v příslušné mentální instituci. A jako bonus aférka s tlupou (squads) čtyř hodnostářek, též se předhánějících v nenávisti vůči prezidentovi. Jedna z nich, kongresmanka I. Omar, se dala slyšet, že Trumpova Amerika zavání smetištěm (garbage), aniž by vysvětlila, proč hordy z Hondurasu, Guatemaly či Salvadoru se tak velice touží do USA dostat, a to za každou cenu, bez ohledu na to, že ilegální přechod hranic je protizákonný, tedy zločinem! A program demokratických kandidátů zahrnuje otevření hranic, ignoraci všeho zákonodárství bez ohledu na to, jaké obrovské škody ilegální imigrace v zemi působí! Zde mne napadá, že snad nejproslulejší zločinec Al Capone byl synem italských imigrantů do USA, čímž neříkám, že Amerika nemá dost zločinců ze svých vlastních řadách, a to jak bílých, tak černých.

Dominantou politického usilování oněch 24 apoštolů Demokratické strany je jediné: ve volbách porazit Trumpa, nikoli však vlastním programem o tom, jakým způsobem si představují (s příslušnými detaily) zemi řídit. (To mi připomíná prostoduché přání v jakýchkoli volbách: Jen hlavně nevolit toho A, aniž zmíněn B a jeho kvality.)

Není snad dne, aby Trumpovi odpůrci nepřišli s novou taktikou, jak dostat prezidenta na lopatky. A.Schiff a J. Nadler zcela otevřeně prohlásili, že ani tou druhou etapou vyšetřování kolem Muellerovy 443stránkové zprávy a jeho výslechem před vyšetřovací komisí to nekončí, že v tažení proti nenáviděnému prezidentovi bude za každou cenu pokračováno. Dle nejednoho odborníka přestupuje zmíněná čtveřice demokratů své pravomoci a že se proti tomu dosud nic nedělá, je latentním nebezpečím této ostudné taškařice. Spočívá v tom, že nejeden ze shora jmenovaných pronesl takový útok na prezidenta plný znevažovaní jeho autority, že v solidní, právo respektující zemi by jej to pravděpodobně přivedlo do vězení.

Než jsem tento elaborát dopsal, přečetl jsem si statistiky pana Kechlibara o zločinnosti v amerických městech a politické příslušnosti starostů a kongresmanů v těchto místech. Ano, fakta, Watsone, fakta! To by mělo platit víc než jakýsi podivný vlas prezidenta Trumpa.

K jakým neuvěřitelnostem už v posledních dvou letech v USA došlo? V zapomenutí nepochybně upadá ta otřesná kauza B. Kavanough - dr. Fordová, zneuznání svobody slova a projevu coby věcí nepodstatných, volání demokratů po socialismu. Co ještě se zrodí v hlavách většiny těchto demokratických kandidátů? Ti se, v případě volebního vítězství v roce 2020, stanou hrobníky americké demokracie .

A není docela pro zasmání poslední móda mladistvých hulvátů: postříkání policistů vodní pistolí či jejich polévání vodou z kbelíku. Kdo nevěří, ať se podívá na TV, ne však na CNN.

Laskavý čtenář mi snad poněkud morbidní závěr promine.Diskuse


M. Pivoda
15:40
5.8.2019

P. Boháč
16:28
5.8.2019

P. Grigar
17:31
5.8.2019

J. Ráž
19:49
5.8.2019

K. Janyška
8:56
5.8.2019

V. Pisko
8:08
5.8.2019

P. Grigar
18:25
5.8.2019

J. Ráž
20:02
5.8.2019

J. Sinnreich
1:36
5.8.2019

P. Boháč
16:20
5.8.2019

J. Gutvirth
18:06
5.8.2019

P. Grigar
18:23
5.8.2019

počet příspěvků: 30, poslední 5.8.2019 09:09

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.