21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

USA: Můj šéf je muslim

Při vstupním pohovoru před více než třemi lety se mě současný vlastník firmy, sám ateista, přímo a otevřeně zeptal, zda mi nebude vadit pracovat pod vedením konzervativního muslima.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novotny 22.6.2018 16:03

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Tady jste vedle, jak ta jedle. Od mala je a jejich základní životní hodnoty a jistoty formuje Islám. A jde o stovky milionů lidí.

Život na západě jim nastavuje každým dnem zrcadlo, je to pro ně utrpení, protože přijetí hodnot západu by znamenalo popření sama sebe, své existence.

K. Stryczek 22.6.2018 6:37

Re: Laciná propaganda.

S komentářem o bolševikovi souhlas. Tento článek popisuje jednu situaci, autor ji pouze vykreslil podle jeho pozorování (rovněž dopsal dodatek v diskusi níže), aniž by k tomu byl jakkoli finančně motivován.

K. Vojtíšek 22.6.2018 0:29

Laciná propaganda.

Už dost pamatuji a za mých mladých let takhle a podobně malovali bolševici lidem světlé zítřky. Článek čpí propagandou na sto honů. Otázka je, kdo platí autora.

R. Brzák 21.6.2018 22:28

Re: Dávno již tomu,

Pravděpodobně upevňováním moci státu. Zvýšená moc nad občany zvyšuje u jejích držitelů (či aspirantů na moc, například imámů) strach (že o moc přijdou, že jsou nedobrými služebníky Alláha, když je kolem tolik západní dekadence a mládeži se to líbí...) a vlivem strachu pak ještě více utužují režim...Islám je sám o sobě vynikajícím prostředkem k utužování režimu - protože je sám založen na strachu (z Alláha).

R. Brzák 21.6.2018 22:25

Re: Složitá věc

Zajímalo by mne, jak jste došel Vašemu tvrzení v první větě?

Asimilace je osobní proces - příchozí se rozhodne přizpůsobit se místním podmínkám, protože jinak v nich nepřežije. Rozhodující pro asimilaci je tedy v podstatě ostražitý tlak domorodců - dnes se tomu říká xenofobie...protože jen tehdy, když je člověk pod existenčním tlakem, sám sebe změní.

Příkladem úspěšné asimilace je USA. Imigranti příchozí tam nedostali žádné dávky, nikdo je nepodporoval -a tak jediný způsob, jak tam přežít, bylo začít produkovat svou prací nějaké její plody a ty pak zobchodovat s domorodci. Aby domorodci byli ochotní od něj nakupovat, musel příchozí často opustit spoustu specifických znaků své původní kultury. Musel se stát Američanem. Samozřejmě, velkou výhodou byla i svoboda na obrovské rozloze USA.

Takže je logické, že se v Evropě mnozí neasimilovali. Příčinou je především sociální stát - tedy ona otevřená náruč, se kterou by dle Vašeho názoru měli Evropané zajistit asimilaci příchozích...

J. Kopis 21.6.2018 21:31

Re: Dávno již tomu,

Vymaštění neomarxisti!

D. Bystriansky 21.6.2018 21:15

Re: Škoda, že..

Mzdu si musí odpracovat, tak se snaží, ale blbě.

P. Han 21.6.2018 20:31

Dávno již tomu,

žil jsem pár let v Asii. V muslimském státě, ovšem žádní Arabové, Afghánci, Pákistánci nebo Peršané. A vlastně i v tom Afghánistánu byl tenkrát klid, král kraloval a Rusáci se ještě zabývali okupací Československa, takže mudžáhedíni ani talibanci zatím nevznikli.

No, to bylo trochu OT. Nicméně, byl jsem tenkrát mladý a byla to doba her a malin nezralých... tedy v oné lokalitě spíš banánů či durianů. Měl jsem dost kamarádů - jak Evropany či Američany, tak místní. Vyznáním křesťany, buddhisty, hinduisty i muslimy. Nikoho příliš ortodoxního, ani na ulici jste takové moc nepotkávali. Ženské spíše velmi odhalené, než zahalené, byla doba minisukní a děvčata si to užívala. Ano, mešit spousta a muezini vyřvávali, ale aby si někdo prostřel koberec v půlce ulice nebo chodníku, to jaksi nebylo zvykem. Na trávníku kolem mešit, ale žádné davy. Nikoho neuráželi a nikdo neurážel je. Plné supermarkety chlastu i vepřového, kdo nechtěl, tak si prostě nekoupil. A nikoho z nás by nenapadlo muslimskému kamarádovi strkat během ramadánu pod nos jídlo, a jeho by zas nenapadlo nám tvrdit, že islám je jediné správné náboženství.

Jak píšu, byla to doba her a banánů nezralých. Kdo kurwa zařídil, že se to takhle zvrtlo?

K. Stryczek 21.6.2018 20:27

Re: K diskusi...

Neměl požadované finanční výsledky...kdyby je měl, tak je stále, kde byl.

P. Grigar 21.6.2018 20:21

Re: Škoda, že..

..no právě, ovšem když je to je mezi řádky, jako by to nebylo. A když to z těch meziřádků vydolujete na světlo boží, máte "hatespíč" jako hrom.

P. Grigar 21.6.2018 20:17

Re: K diskusi...

..a japatoó, že pracuje sám? Sám od sebe?

V. Církva 21.6.2018 19:25

Re: Zajímavé počtení,

Není to jednoduché, ale možná to může fungovat pokud je ten šéf trochu inteligentní a rozumný.

Rozeštvávat lidi proti sobě je skutečně nesmysl. Nemusíme nadávat slušným cizincům, kteří v Evrpě pracují, že nám to vadí (u slušných nevadí). Můžem ale říct že do Evropy přišlo cizinců příliš a i Afričanům či Iráncům by vadilo, kdybychom se tam všichni nastěhovali. Pokud řeknou že za kolonialismu se to dělo, stačí kontrovat, že už se buď vrátili domů do Evropy nebo přizpůsobili tamním zvykům, nebo tam pracují pro domovské firmy. Taky jim nevyčítáme invaze k nám.

Prostě říkat pravdu znamená i připustit si, že známe lidi cizího původu, které uznáváme. Ale že jsou i divní imigranti se způsoby, které tu nechceme, a že bychom do zahraničí taky netahali svoje zvyky a už vúbec si nedovolili bojovat proti spoluobčanům, které naši předci přijali. Není důvod cizince provokovat, že je tu nechceme, stačí říct že teď bude stop stav, že na to máme právo, že se musí některé země nejdřív rozvinout a ti cizinci kteří tu jsou aučit nám rozumět. My se přizpůsobovat nebudeme.

V. Církva 21.6.2018 19:00

Složitá věc

Hodně cizinců se v Evropě neasimilovalo, protože je lidé nepřjali a lidé v Evropě je nepřijali, protože nejsou asimilovaní.

Ale to je teď stejně jedno. V každém případě se na Západě ukazuje že přišlo rychle mnoho cizinců ze zaostalých civilizací. Proto je logické se další příliv řádně zpomalit.

Nedovedu si představit, že bych se odstěhoval do arabských zemí a provozoval tam křesťanství. Prostě by mi vasilo že žijí jinak a vrátil se domů, nebo bych se přizpůsobil.. Žít v nějaké komunitě třeba v Británii vzdálen kulturně od Britů je blbost. Takže buď se tamti lidé odstěhovali jen kvůli penězům a Evropany nemají rádi, nebo si myslí že Evropu změní k svému obrazu, to ale jako Evropan nechci.

M. Moravcová 21.6.2018 18:05

Re: tím jste chtěl říct co?

samozřejmě, víra je každého soukromá a intimní záležitost

R. Brzák 21.6.2018 18:03

Re: Muslimové jsou první obětí islámu - to však neznamená,

dostávat co nejčastěji...

R. Brzák 21.6.2018 18:00

Muslimové jsou první obětí islámu - to však neznamená,

že bychom měli na tomto základě být vstřícní vůči jejich požadavkům s islámem spjatých... Je to právě jasné a zřetelné odmítání islámu a jeho projevů (mainstreamem označované za xenofobii), co potřebuje příchozí do našeho kulturního prostředí od svého okolí odstávat co nejčastěji. Protože jinak nemá důvod změnit sebe - nýbrž se bude o to více snažit změnit své okolí...a zůstane sám otrokem islámu. Zjednodušeně je "xenofobie" projevem lásky k bližnímu (láska je zodpovědná, takže přející si to nejlepší - a tím rozhodně není "podvolení").

R. Langer 21.6.2018 17:23

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Jo, to byste třeba mohl vysvětlit těm na veřejnosti osahávaným ženám. Určitě by to pochopily.

R. Langer 21.6.2018 17:19

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Ahs, takže podle vás má radikální Islám "pár tisícovek příznivců"? To teda musí bejt matroš, co hulíte... :-D

R. Langer 21.6.2018 17:14

Re: tím jste chtěl říct co?

Mimochodem, jsem toho názoru, že pro křesťany to platí také.

R. Langer 21.6.2018 17:07

Re: Škoda, že..

Pátá kolona je vedle vždycky jak otevře hubu. :-D

R. Langer 21.6.2018 17:04

Re: No, určitě

Trefné...

R. Chodovsky 21.6.2018 16:34

Re: K diskusi...

Zajímavé. Velmi zajímavé.

Děkuji.

S. Landa 21.6.2018 15:08

Re: při Re: To je v "diskusi"

Promiňte, ale druhé písmeno jím uvedeného slova je rain, nikoliv cha.

Mimochodem, kde jste vyčetl, že "achbar" znamená mocný? Přiznávám, že arabštinu díky neužívání postupně zapomínám, ale jsem si skoro jistý, že je to plurál od slova "zpráva". Jinak slovo "akbar" se nepíše s "alifem" po "ba" a znamená jednoduše větší, nikoliv skvělý.

Ale jak píši, zapomínám, třeba mne opravíte...

P. Dvořák 21.6.2018 14:58

Re: No, určitě

existují černí čápi. Dokonce jsem je v přírodě viděl na vlastní oči. Jenže žijí naprosto stejným způsobem života, jako čápi bílí.

Což spočívá především v tom, že se sami živí a nemají žádná privilegia.

J. Kanioková 21.6.2018 14:45

Ano

neumím si představit, že bych si v práci musela neustále hlídat slova.

J. Kanioková 21.6.2018 14:42

:))))))))))))))

J. Kanioková 21.6.2018 14:40

Souhlas

J. Kanioková 21.6.2018 14:38

Zajímavé počtení,

nedovedu si představit, jak bych takovou situaci snášela. jsem - co na srdci, to na jazyku, diplomacie není mou silnou stránkou.

Dřív, kdy nebyl problém s migrací, bych s tím nejspíš coby bezvěrec neměla problém. V současné evropské situaci asi ne. Neudržela bych se nekomentovat časté krvavé konflikty a neustálý přísun prchlíků na naše křesťanském území.

P. Harabaska 21.6.2018 14:37

při Re: To je v "diskusi"

Slovo أغبار znamená achbar, mocný, zatímco mohamedáni hulákají أكبار, akbar, skvělý nebo velkolepý. Použitou spřežkou "gh" nahradil nesprávně správnou hlásku "ch" (jako v češtině). Protože angličtina hlásku "ch" nezná, píší v anglické transkripci namísto CH spřežku KH, takže napíše-li se arabským písmem خليفة, Čech to přepíše chalífa, ale Angličan khalifa. Odtud je patrné, že český přepis jména Chomejní je správnější nežli u Anglosasů použitý přepis Khomeini. Spřežka "gh" použitá v anglické transkripci pro hlásku غ nemá mezi hláskami v české abecedě protějšek, připomíná spíše "hr".

S. Rehulka 21.6.2018 14:22

No, prý......

.....existují i BÍLÉ VRÁNY, ale ještě jsem žádnou NEVIDĚL !