29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

USA: Můj šéf je muslim

Při vstupním pohovoru před více než třemi lety se mě současný vlastník firmy, sám ateista, přímo a otevřeně zeptal, zda mi nebude vadit pracovat pod vedením konzervativního muslima.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 115, poslední: 22.6. 2018 16:03, přehled diskusí

M. Jandáková 21.6.2018 0:16

Mám podobnou:

Snoubenec mojí babičky byl Němec. Když dostal německý vůdce masovou podporu k nápravě zkaženého světa, mohl si její snoubenec "vybrat". Buď narukuje do "své" (uvozovky!) armády anebo půjde ke zdi.

A tak se už nikdy nevzali.

M. Jandáková 21.6.2018 0:19

Re: Mám podobnou:

Ale láska to byla největší. Až do smrti. /

V. Pavelka 21.6.2018 5:10

No

Takové to domácí porozumnění , na pokraji víry a krve...

E Kocourek 21.6.2018 6:22

Vylhaná argumentace

Autor by měl trochu víc vysvětlit, jak ty jeho s*ačky "ve zdravé společnosti pomohou rozptýlit pochybnosti, zabrání tvorbě ghett, skutečných i názorových, pomohou k nastavení nepsaných společenských pravidel spolužití." Odsud to vypadá, že pár pěkných názorových ghett ve firmě už mají, a chci vidět jeho "nepsaná společenská pravidla spolužití", až ve firmě bude těch mohamedánů víc a nebudou se moci se svou "meditací" zavřít v šéfovské kanceláři. ////

Ostatně, společnost, kde mohamedán šéfuje civilizovaným lidem mi nepřipadá dvakrát "zdravá". ////

P. Eugel 21.6.2018 6:28

Tak, tak. Když se začnou hromadit je to čiré zlo.

P. Eugel 21.6.2018 6:28

Tak, tak. Když se začnou hromadit je to čiré zlo.

Z. Lapil 21.6.2018 13:07

Re: Vylhaná argumentace

Proč by měl autor něco vysvětlovat? Vlastně ani neargumentuje, popsal jednu konkrétní situaci.

P. Eugel 21.6.2018 6:26

Závidím Vám. Pracuji na tankeru. Země kde zaměstnanci rafinerii jsou muslimského vyznání, jsou dosti časté. Bohužel, mou práci je i papírování. Ale jejich nadřazený přístup a chování, k nám bezvěrcům je dané asi tím, že jich je tam většina.

A. Pakosta 21.6.2018 7:24

Re:

Jejich nadřazené chování k nám bezvěrcům je dané tím, že jejich víra říká, že bezvěrci jsou podlidé, najdete to v Koránu.

S. Landa 21.6.2018 10:29

Re:

Kde to v tom Koránu najdu?

A. Pakosta 21.6.2018 12:36

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Díky za zájem. Najdete to například tady:

2:161 Nad těmi, kdož jsou nevěřící a jako nevěřící zemřou, bude vyneseno prokletí Boha, andělů i lidí všech

4:89 A přáli by si, abyste se stali nevěřícími, jako jsou oni, a abyste byli stejní. Neberte si mezi nimi přátele, dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete! A neberte si z nich ani přátele, ani pomocníky

4:91 A najdete i jiné pokrytce, kteří chtějí získat důvěru vaši i důvěru svého lidu. Kdykoliv se pokusí vás svést k odpadnutí, budou v tom odraženi. A jestliže se nebudou držet stranou od vás a nevzdají se vám na milost a nesloží své ruce, tedy je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete! A nad těmito vám dáváme pravomoc zřetelnou.

...to je jen namátkový výběr, nenávist k nemuslimům vyjadřuje v Koránu skoro 350 veršů. Zdroj je zde: https://www.koranoislamu.cz/tema/nenavist-k-nemuslimum/

S. Landa 21.6.2018 12:43

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Děkuji.

A jste přesvědčen, že verše hovoří o nás - ateistech? Vždyť v té době žádní asi ani neexistovali... Ale vyznavačů Taghůta apod. byla spousta, ti jsou dle mého nešťastně do češtiny přeloženi jako "nevěřící".

Tak jako tak, verše mluví o prokletí těchto lidí Bohem apod., vidím tam varování před "sváděním z cesty", před zradou, ale o podlidech ani ťuk.

Z. Lapil 21.6.2018 13:14

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Slovíčkaříte. Zapomínáte, že existuje jak kolektivní vina "nebýt muslimem" tak kolektivní vina "být muslimem". To, že mě s tím jakýkoliv zákonů dbalý soudce vyhodí, neznamená, že nemám pravdu. Jen tas pravda není uzákoněna, a dobře že tak.

https://kreslenyvtip.cz/pavel-kantorek/3956

S. Landa 21.6.2018 13:20

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Nemám pocit, že bych slovíčkařil. Nevím nic o "kolektivních vinách", ale v textu jsem o podlidech nic nenašel.

Pan Pakosta tvrdil, že jest o "nevěřících podlidech" v Koránu psáno a Vy jste byl ochotný a vstřícný takové verše vyhledat. Nicméně nic takového v nich nenacházím. Není možné, že byste omylem zkopíroval jiné?

J. Novotny 21.6.2018 13:29

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Tak ono není zas až tak důležité to, co v tom najdete Vy, jako to, co najdou islámští vykladači. A ti někdy mají pochopení pro křesťany a židy s tím, že jejich úlohou je si svoji bídnou existenci vykoupit. Pro vyznavače ateistické víry ovšem pochopení nemají žádné, problém má pro ně jenom jedno řešení.

S. Landa 21.6.2018 13:54

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Ano, výklad některých nevzdělanců z muslimského světa může být problémem, ale stejně tak takové nebezpečí vidím v jednání místních, kteří vykládají Korán podobně hloupě, jako ti muslimští radikálové.

J. Novotny 21.6.2018 14:06

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Mě přijde ten výklad několika stovek miliónů muslimských nevzdělanců celkem podstatný. Oni ti vzdělaní muslimové nemají žádné páky, jak ten jejich výklad změnit - navíc část těch radikálních vykladačů má velmi vážené vzdělání na muslimských univerzitách koránu.

S. Landa 21.6.2018 14:19

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Netvrdil bych, že se jedná o výklad stovek miliónů lidí. Je to výklad pár stovek více či méně propojených duchovních, majících pár tisícovek příznivců.

Většině lidí jsou tam tyto věci ukradené, pracují a vychovávají děti jako každý jiný u nás.

S těmi univerzitně vzdělanými radikály máte pravdu, ale to je potíž tamního častého propojení náboženství s politikou. Nakonec, kolik hlasatelů pitomostí u nás, má za sebou vzdělání na prestižní univerzitě?

R. Langer 21.6.2018 17:19

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Ahs, takže podle vás má radikální Islám "pár tisícovek příznivců"? To teda musí bejt matroš, co hulíte... :-D

J. Novotny 22.6.2018 16:03

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Tady jste vedle, jak ta jedle. Od mala je a jejich základní životní hodnoty a jistoty formuje Islám. A jde o stovky milionů lidí.

Život na západě jim nastavuje každým dnem zrcadlo, je to pro ně utrpení, protože přijetí hodnot západu by znamenalo popření sama sebe, své existence.

Z. Lapil 21.6.2018 13:52

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Pozor - jsem někdo jiný, i když ve stejném vláknu.

Kolektivní vina je, když Švejk řekne Každej Maďar může za to, že je Maďar, když kdokoliv řekne Jedinej dobrej indián/muslim/němec/doplňdlelibosti je mrtvej indián/muslim/němec/doplňdlelibosti. Nebo když - viz odkaz - jim je jedno, že jsi hodná kachna, oni střílejí všechny kachny.

Podlidi v textu pana Pakosty taky musíte vykládat trochu kreativně. Když to vztáhnete k "Hitlerovu" výkladu, tak máte samozřejmě pravdu. Když za podlidi označíte "lidi méně bohu milé, a tudíž NÁM nerovné, jež je nutno obracet na víru a případně likvidovat", zjistíte, že má pravdu pan Pakosta.

A. Pakosta 21.6.2018 13:36

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Ok, pokud mne takhle berete za slovo, tak tedy, pokud vím, PBN výraz "podlidé" v Koránu opravdu není. Existuje tam přirovnání Židů k synům opic, nebo něco podobného.

Co se týká Vaší poznámky, zda jde o nás, ateisty, pak vězte, že mohamedáni dělí lidi na 3 skupiny. První jsou pravověrní, tedy muslimové, druhá "lidé Knihy" - kam patří křesťané, Židé a pokud vím Zoroastriáni, a třetí (nejvíc opovrhovaná) skupina zahrnuje všechny ostatní. Tedy i ateisty, což je podle mne víra jako každá jiná.

S. Landa 21.6.2018 14:02

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

K Vašemu výpisu "lidí knihy" bych si dovolil doplnit ještě Sabatejce (byť je o nich zmínka tuším jen v jednom verši).

Definice třetí skupiny je obávám se Vaším vlastním dílem, nicméně o nějakém výrazném opovrhování nemůže být řeč (snad jen mezi skupinkami radikálů). Proto se s nějakým "nadřazeným chováním", jak bylo v příspěvku výše, setkáte opravdu výjimečně.

R. Langer 21.6.2018 17:23

Re: Kde to v tom Koránu najdu?

Jo, to byste třeba mohl vysvětlit těm na veřejnosti osahávaným ženám. Určitě by to pochopily.

P. Eugel 21.6.2018 6:26

ZávidĂ­m Vám. Pracuji na tankeru. ZemÄ› kde zamÄ›stnanci rafinerii jsou muslimskĂ©ho vyznánĂ­, jsou dosti ÄŤastĂ©. BohuĹľel, mou práci je i papĂ­rovánĂ­. Ale jejich nadĹTMazenĂ ̋ pĹTMĂ­stup a chovánĂ­, k nám bezvÄ›rcĹŻm je danĂ© asi tĂ­m, Ĺľe jich je tam vÄ›tšina.

P. Chládek 21.6.2018 6:42

Člověk, který se štítí podat ruku ženě

A z náboženských důvodů nemuze sledovat atletiku, je bigotni osel a latentní hrdlořez...

V. Pavelka 21.6.2018 7:20

Re: Člověk, který se štítí podat ruku ženě

V EU prostoru se budou cítit vždy poníženi ,protože jsou vysaveni konkurenci svobody , kterou skostnatělý pouštní korán staletí brzdí,a tak si vyrobí zástupný štít a filtr náboženské pravdy ,která je nám celkem ukradená , a neohromí nás. přesto nám nám to cpou horem ..

M. Krátký 21.6.2018 6:57

Divné vyprávění - běhá mi mráz po zádech

falešný svět s falešnými osobami - mírumilovný muslim - něco jako bývalý černoch

J. Fridrich 21.6.2018 7:37

V tomto příběhu autora článku se dá použít staré přísloví

V tomto příběhu autora článku se dá použít staré přísloví - Výjimka potvrzuje PRAVIDLO.. Dodám, že v tomto případě velká výjimka.

Pravdou je, že islám je pro naši civilizaci smrtelné nebezpečí - a naši předci to dobře věděli-před 334 léty je odráželi kousek pod Vídní a oni se tlačili do Evropy mnohokrát, Španělé by mohli vyprávět.

F. Houžňák 21.6.2018 8:09

Jednou mu možná jeho imám řekne,

že ty smradlavé nevěřící psy má pobít, a on to udělá. Nebylo by to poprvé.