11.7.2020 | Svátek má OlgaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Mohou Spojené státy „přetížit“ Rusko?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 135, poslední: 11.6. 2019 8:16, přehled diskusí

Fištějna vede nenávist:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:42

nenávist pana Fištejna k Rusku je až patologická, proto nelze jakékoliv jeho výlevy v tomto směru brát vážně.

Globální destabilizační politika:
Autor: J. Vintr Datum: 9.6.2019 23:25

to je přesná charakteristika toho, o co se Rusko jako pokračovatel Sovětského svaz už sto let snaží. Místo toho, aby se snažilo o prosperitu a slušný život svých občanů. Bylo by velkou zásluhou o celou planetu, kdyby se podařilo Rusko "vykolejit", aby se začalo starat o své vnitřní problémy, kterych má habaděj.

Re: Globální destabilizační politika:
Autor: J. Chodur Datum: 10.6.2019 10:19

Mate pravdu, Rusko se stale snazi kdyz ne neco vybudovat, tak aspon skodit jinym, ktere povazuje za nepratele/konkurenty. To neznamena ze ovlivnili volby v USA samotni primo, na to mame zdejsi Demokraty s jejich volebnimi podvody. Demokrati a jejich media se stale nedokazou vyrovnat s tim ze prohrali v 2016. Rusky vliv zasahuje hlavne a stale skrze Demokraty, kteri meli vzdycky obrovskou lasku k SSSR a pozdeji Rusku, ted to musi maskovat kdyz vyhral Trump a mohl by mit pristup k informacim co potaji s Putinem varili. Co dela Rand? Vsechno se zmenilo, co byl Rand za Reagana neni co je ted, personalni zmeny, minority a genderove preference znamenaji pokles kvality.

Tato informace se uvolnila z urcitych duvodu, ma to rozdmychat Rusko-Americke problemy, Trump se snazi usporadat vztahy s kazdou zemi vcetne Ruska a to nekterym lidem vadi. Ruska reakce se da ocekavat i kdyz oni delaji totez, vsichni planuji co by kdyby. Samo o sobe to nic neznamena a nemyslim si, ze Rand ma takovou duveru Trumpa. Byrokrati se stavaji po case nepouzitelnymi, zlenivi a v dusledku toho zblbnou, zjednodusuju. Trumpova Amerika se snazi byrokraticky mocal zredukovat. Samozrejme se naopak snazi mozni postizeni vytvorit iluzi sve potrebnosti. Takze ono je to vsechno spis vnitrni americka zalezitost. Valka s Ruskem nebude, pokud si o to Rusko nerekne, to by bylo potom tezke odmitnout. Nekteri lide veri ze je Putin krestan, ze Rusko je jine nez bylo. Trochu pravdy v tom je, ale bohuzel ne moc, Ruska povaha nezadrzitelne vyplave napovrch, bohuzel. Staci jim dat prilezitost. USA jim musi dat najevo presunutim vojska k hranicim, ze utok na ty sousedni zeme by byl utok na USA, doufejme ze jim to dojde. USA ani EU nemaji zadny zajem na Rusko utocit, Rusko to vi krome nekolika idiotu, nevim presne pocet. Pokud USA melo zajem Rusko napadnout, udelali by to kdyz bylo Rusko nekolikrat na kolenach. Pro Rusy je to ponizujici vzpominka, takze si hoji mindraky. Rusko momentalne hleda koleje.

Re: Globální destabilizační politika:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:44

Rusko škodí kudy chodí, proto taky přesouváí své základny na americké hranice, škodí obchodu,vyhrožuje... jé, pardon, to jsem četla novinky o USA

Re: Globální destabilizační politika:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:42

jako byste o USA mluvil....

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.6.2019 13:23

No, strategie dráždění Ruska Spojenými státy i samozřejmě strategie dráždění obráceného mi nepřijde nejšťastnější. Je fakt, že Reaganovi to jednou vyšlo, nicméně kdyby nejhůř a došlo k ozbrojené konfrontaci, jsme linii možné konfrontace dost blízko. A jsme legitimní cíl, neboť jsme v NATO.

Ono nedobře by bylo dohnat Rusko ke spojenectví s Čínou. Jsou to přece jen státy velké a lidnaté a taky technologicky vyspělé.

Re: technologicky vyspělé...:
Autor: L. Novák 475 Datum: 9.6.2019 19:28

Potíž je v tom, že Čína skrze západní firmy vyrábí pro celý svět, zatímco Rusko (i podle Putina zaostalé) vyváží snad jen suroviny (a zbraně). Takže pro Rusko se svým zapšklým komunistickým myšlením a modlami stále stojícími na svých místech je skutečně vyčerpávající neustálá nutnost zbrojit, aby bylo možno zachovat zbytek impéria...

Re: technologicky vyspělé...:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:45

pletete se, Rusko je největším vývozucem obilí a jaderných elektráren, například. na zbrojení vyhrazuje podstatně méně než USA a než západ jako celek... takže klid a nohy v teple.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 9.6.2019 20:57

S tím doháněním je to vachrlaté. Rusko a Čína jsou konkurenti, podobně jako byli konkurenti Třetí říše a SSSR.

:
Autor: J. Jurax Datum: 9.6.2019 21:23

Možná. Ale mohou se pragmaticky spojit, jak byť nakrátko učinili Třetí říše a SSSR.

Re: :
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:46

nemyslím, už dnes jsou spojenci

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 9.6.2019 23:31

Komunisti jsou ateisté a nevěří na posmrtný život. Proto u lidí, kteří můžou v Rusku rozhodovat a tím pádem také mají dost prostředků, aby si mohli užívat zivota, absolutně nejde očekávat sklony k sebevražednému jednání. Proto vůbec nehrozí, že by mohl vzniknout válečný konflikt mezi Ruskem a Spojenými státy.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.6.2019 1:00

Jistě.

Ovšem náhoda je blbec. A taky existují takzvané zástupné konflikty, kde si velmocí poměřují pindíky přes třetí strany. Klasicky to byl kdysi Vietnam nebo třeba Angola, dnes k tomu má nakročeno Sýrie nebo východ Ukrajiny a vůbec výbušný Blízký východ. A třeba taky Venezuela, pokud se to tam víc vyhrotí.

:
Autor: J. Jurax Datum: 10.6.2019 1:01

A ještě bych uštěpačně dodal, že Američané ateisté nejsou ... :-)

Re: :
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:48

ne všichni komunisté jsou ateisté a ne všichni ateisté jsou komunisté, totéž platí o občanech Ruska.

Rusko nemá zájem na válce proto, že tam žije mnoho ne-li většina z těch, kteří její zlo a krutost pocítili ve vlastních rodimách.

Jasne:
Autor: J. Tachovsky Datum: 9.6.2019 1:28

proste agrese. Amerika se vycerpala, tak chce brat jinde. I za cenu spousty mrtvych. Rusko je podstatna cast sveta, muze se totalne izolovat a prezit.

Chtit destabilizovat Rusko muze jen naprostej dement. Kdyby v rusku provedli to, co na Ukrajine, tak uz ma jaderne zbrane kdejakej terorista a to by se pak amici divili.

Chcípající kobyla:
Autor: J. Minarčík Datum: 8.6.2019 20:58

kolem sebe kope,nebo,utopenec se nestihnul chytnout stébla,Amerika už nemá na to zničit někoho ekonomicky,možná Venezuelu-ale i tam ji to moc nejde,z chcípající kobyly jde jediná obava,aby v poslední křeči nevymamlasila něco šíleného,vyhrožovat to Americe ještě jde-naposledy Mexiku,no to bude asi tak všechno,vyhrožování Čině se může rychle obrátit,odchod z vysluní může být postupný,ale bude,tím nemyslím ,že by se na vysluní dostalo Rusko-uzbrojit se ale už nenechá!

Re: Chcípající kobyla:
Autor: M. Prokop Datum: 8.6.2019 21:18

tím kopáním máte na mysli zelené mužiky, Gruzii a Ukrajinu?

Re: Chcípající kobyla:
Autor: S. Prosek Datum: 8.6.2019 21:42

Kdyz oni cesti zbytkovy komuniste, tak radi veri ve velikost Ruska. Komicky je, ze ten pad Ameriky ne a ne prijit. Je to samozrejme k zlosti, tak alespon zde u Neffa si ulevi :)

Re: Chcípající kobyla:
Autor: L. Novák 475 Datum: 9.6.2019 9:03

Přesně! :-)

Re: Chcípající kobyla:
Autor: M. Němcová Datum: 10.6.2019 18:49

tam žijí zelení mužíci? i ti, kteří se vyloďují na cizích kontinentech?

SSSR sa rozpadol v čase...:
Autor: V. Liptovský Datum: 8.6.2019 18:36

...keď jeho obyvatelia mali najvyššiu životnú úroveň v histórii. A prežil oveľa horšie časy, príčinu rozpadu treba asi hľadať inde. Pravdepodobne v totálnom morálnom rozklade "verchušky", na najvyššej, ale aj na strednej a nižšej úrovni. Skrátka - "komunisti" v tretej či štvrtej generácii už boli len obyčajní "režimisti", hľadiaci len na svoje záujmy...

Re: SSSR sa rozpadol v čase...:
Autor: J. Vintr Datum: 9.6.2019 23:37

SSSR se nerozpadl, to jen vládnoucí bolševici změnili taktiku. Zbavili se přežilé bolševické ideologie a zbourali železnou oponou, která je izolovala od Západu a bránila jim tam dostatečně účinně škodit.

Fišejn je fiškus:
Autor: K. Horák Datum: 8.6.2019 17:44

USA chce přibrzdit Rusko,ale Tálibán zabrzdit nedokázali. Američané si myslí, že jim na hlavy nespadnou atomovky? Američané by potřebovali zažít válku na svém území, zatim ji vyvážejí do celého světa.Rakovina Země.

Re: Fišejn je fiškus:
Autor: P. Pavel Datum: 8.6.2019 18:10

Jinými slovy, nějaká psychiatrická diagnóza by se u tebe určitě našla.

Re: Fišejn je fiškus:
Autor: K. Horák Datum: 8.6.2019 19:22

Generále dodržuj medikaci nebo něco vyvedeš, či si to pustíš do trenclí.;-)

Horák je plčus. :
Autor: P. Pavel Datum: 8.6.2019 20:16

Jinými slovy, nejsi schopen ničeho jiného než kopírovat ty, co jsou lepší než ty. Máš to z toho fetu, na kterém jsi závislý nebo od přírody?

Re: Horák je plčus. :
Autor: K. Horák Datum: 9.6.2019 12:54

Generále nepodceňuj svou léčbu.:-D

Re: Horák je plčus. :
Autor: P. Pavel Datum: 9.6.2019 17:41

Hlavně ty nepodceňuj bezpečnostní opatření při výběru alkoholu. Nezapomínej, že minule tě před oslepnutím zachránilo jen to, že už jsi měl tři promile v žíle.

Re: Fišejn je fiškus:
Autor: M. Prokop Datum: 8.6.2019 21:19

Zastydlý komunismus, nejspíš.