17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

USA: Merkelová kritizuje zrušení účtu Trumpa

Německá kancléřka Angela Merkelová kritizovala rozhodnutí Twitteru natrvalo zrušit účet Donaldu Trumpovi. Velmi oceňuji tento její postoj, a to z mnoha důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 14.1.2021 21:52

Měl by se přímo twitter celý zrušit. Tečka.

L. Novák 14.1.2021 18:47

Elon Musk se veze na módní vlně propagující elektromobilizaci za každou cenu a všeobecný přechod na OZE. Oba dobře víme, že oba směry jsou slepé uličky vývoje (z technických, ekologických i ekonomických důvodů). Až se tato vlna převalí přes USA a občané zjistí, že jim to nic významného nepřineslo kromě vykradených kapes, Elon Musk už bude vyrábět zase něco jiného, co zrovna "letí" a na co se dají od státu vytahat velké peníze...:-)

D. Polanský 14.1.2021 18:44

Kdyby Tramp vyhrál, všichni provozovatelé soc. sítí by drželi hubu a krok. Nakopat je kamsi. Ještě že žádný účet u těch grázlů nemám.

L. Novák 14.1.2021 18:39

Naopak. Bilionový tunel OZE (Zák. 180/2005 Sb.) byl vítězstvím zelených magorů a sjednocené levice v Parlamentu.

D. Bystriansky 14.1.2021 17:50

Jo Merkelová, aha, u ní doma svoboda projevu jenom vzkvétá. :)))

D. Bystriansky 14.1.2021 17:42

Pane Schlägle, jste tak nivní, že si myslíte, že události před a v Kapitolu budou nestranně vyšetřené a viníci dopadení?

Biden hned šestého, prohlásil: "Neopovažujte se tyto lidi nazvat protestujícími". Neřekl koho má na mysli, zda ty co násilím pronikli do kapitolu a ničili majetek, nebo všechny účastníky i ty před Kapitolem, či Bílým domem.

D. Bystriansky 14.1.2021 17:31

R^

V. Petr 14.1.2021 16:43

Možná lepší, než duo Biden-Harris...

V. Petr 14.1.2021 16:42

Ti nepodnikali za peníze daňových poplatníků!

V. Petr 14.1.2021 16:40

Proti Harrisové byl i Bilak demokratický politik! A co ta evidentní VRAŽDA bývalé příslušnice letectva??? Nikoho přece neohrožovala!

V. Petr 14.1.2021 16:36

Provokatéra nezatknou! Elementary, dear Watson...

V. Petr 14.1.2021 16:34

Naše české jsou podobné těm americkým. Rudozelenému ZLU ale ZATÍM čelíme!

F. Kusák 14.1.2021 15:48

Vaše názory na elektromobilitu znám, pane Nováku, a nic proti nim, Spalovací motory znám do detailu, sám jsem je kdysi navrhoval a nejsem proti nim nijak zaujatý, to bych byl blázen. Také nejsem žádný fanatický obdivovatel elektromobility, jen je potřeba ji vidět v kontextu, jako určitý doplněk nabídky. Musk tvrdí, že bylo nutné začít s drahými modely, které pak zaplatí ty levnější a dostupné. To nevím, je to asi věc názoru. Že je marketing do značné míry oblbování zákazníků, je pravda. Zejména prodej luxusního zboží bohatým snobům, je věc postavená na emoci. Cena není žádným odrazem nákladů, to je blbost, ale je to kvantifikovaný vztah mezi prodejcem a prodávajícím. Hrají v tom samozřejmě roli i obecnější parametry trhu. Trendy, nálady a módnost atd. Také proto jsou ceny akcií Tesly tak předražené.

I. Schlägel 14.1.2021 15:39

Hm, tak že to zorganizovali demokraté?

M. Zikmund 14.1.2021 15:01

Mohl by ji tam samozřejmě přinést kdokoliv a radikální hovada jsou pochopitelně všude, u demokratů i republikánů. Jde jen o to, že pokud byste chtěl dát bombu do Kapitolu, tak byste musel vědět s předstihem, že tam ten atak bude. A kdo na té akci vydělal je jasné, to není věc nějakých specielních informací.

L. Novák 14.1.2021 14:52

Marketingové schopnosti oblbnout všechny kolem nepochybně Elon Musk má. Otázkou je, jaký bude dlouhodobý výsledek a význam třeba výroby elektromobilů pro nejbohatší klientelu, než zákazníci přijdou na to, že "hypermoderní elektromobil" už není tím, čí by se mohli na veřejnosti chlubit. :-P

L. Novák 14.1.2021 14:47

Vidím, že máme spoustu "expertů" na problémy USA, ale naše vlastní, české, si vyřešit neumíme. ;-D

L. Severa 14.1.2021 14:26

Pane Církvo, donutil jste mne, abych se brodil internetem, ale několikřát jsem viděl napsané "v Hyde Parku".

F. Kusák 14.1.2021 14:17

S těmi akumulátory máte samozřejmě pravdu, ale i tak ten vývoj postrčil hodně dopředu. Nezmínil jsem tady třeba platební systém PayPal nebo firmu SolarCity. Myslím, že na jednoho čtyricetidevitiletého člověka, který začínal od nuly, je toho až dost. No a že využíval jistých dotaci a grantů státu, co je na tom divného, to využívají všichni. Navíc to svědčí ještě o vynikajících managerských a marketingových schopnostech, kterému nikdo cestičku nezametal. My jsme v historii také takové měli, třeba Křižík, Škoda a mnoho jiných. Já před nimi smekám.

I. Schlägel 14.1.2021 14:13

Mimochodem, ty bomby nebyly uloženy pod křesly. V Capitolu byla pouze jedna z nich. A mohl je tam klidně přinést radikální příznivec Trumpa, stejně jako příznivec Bidena nebo strýčka Fida. Zatím byli policíí identifikováni pouze známí fanoušci republikánů, demokrat ani jeden. Důležité je vědět, komu měla celá akce posloužit. Vzhledem ke kvalitě Vašich informací o tom není sporu. Tím samozřejmě nechválím Bidena za podporu BLM a Antify. Pouze konstatuji, že radikální hovádka jsou na obou stranách barikády a radikální trumpovce bych z toho rozhodně nevyviňoval.

I. Schlägel 14.1.2021 14:05

Policie se straní nějaké pouliční bitky, pokud to není nezbytně nutné se aktivně v plné zbroji zapojit. To neznamená, že by neměla následně vyšetřovat a stíhat, soudy neměly následně odsoudit. Alespoň ty pachatele, které lze identifikovat a porušení zákona jim prokázat. Což u některých exotů z Capitolu jistě nebude problém.

P. Hatina 14.1.2021 13:57

Ale jistě, jako v řadě ostatních případů podobných bouří na ulicích. amerických měst. Porušili zákony v několika paragrafech, zničili (i v jiných případech) spoustu majetku, někdy u toho i někdo umře..Což se mj. děje často při demonstracích v Evropě.., a policie se radši drží stranou.

Leda tedy, že jak píšete, posunuli hranici někam, což je spíše info pro ty senátory a jejich staff, že jim mají příště vyklidit prostor, aby se jim nic nestalo ...

J. Kadeřábek 14.1.2021 13:34

Za rozvoj výroby li-onek můžeme poděkovat Pansonicu. Ten nakonec vybavil Megafactory potřebnou technikou a know how. Technici Muska pak vyřešili spíše řízení nabíjení, max.vybití a nabití a teploty. Možná umí i detekovat vadný článek. Zatím ale nic v pricipu nevymysleli a s tuhým elektrolytem zde experimentuje kde kdo i u nás. Jinak velký dotační podnikatel, kterého živily především dotace státu jako je Kalifornie svůj výrobní závod z tohoto socialistického ráje stěhuje do kapitalistického Texasu. Proč se asi ke svým masochlebodárcům obrací zády?;-D

J. Kadeřábek 14.1.2021 13:26

No zrovna my máme máslo na hlavě a můžeme mlčet, nebo alespoň ta čtvrtina občanů co si zvolili slovenského ,komunistu do čela českého státu.

P. Brich 14.1.2021 13:26

R^

P. Brich 14.1.2021 13:25

No zrovna ta elektromobilita je chromá kachna, nebo jak to amíci říkají. Na rozdíl od Space X.

V. Chrastina 14.1.2021 13:10

Pane Zikmunde, lze s vámi souhlasit v tom, že především ty bomby, mimochodem uložené pod křesla republikánů, zřetelně prozrazují komu celá ta akce měla posloužit. Ostatně Demokraté jsou v tomto ohledu proslulí. Biden posvětil svou podporou řádění BLM a Antify při jejich loňské běsnění.

M. Zikmund 14.1.2021 12:47

Ty varianty důvodů, proč demonstranti vnikli do Kapitolu jsou v podstatě tři. Buď chtěl Trump uskutečnit palácový převrat nebo rozvášnil své fanoušky a ti přestali přemýšlet a nebo to byla klasická taktická akce protivníka pod falešnou vlajkou. Shodně s panem Macháčkem - pokus o převrat to nebyl ani náhodou, to by vypadalo jinak (i zpackaný pokus o převrat je prováděn jinak). Pokud to byla okamžitá reakce Trumpem zfanatizovaného davu, který uslyší projev a hned běží na senátory, pak je otázka, jak se tam mohly objevit ty dvě nevybuchlé trubkové bomby. Ty totiž za pochodu na Kapitol nevyrobíte. Do varianty falešné vlajky se však přesně hodí. Ta akce musela být připravena, s ní i ty bomby. Pochopitelně tak, aby nevybuchly, policie je odstranila a mohly posloužit jako důkaz teroristické podstaty příznivců Trumpa.

Vždy je potřeba se zeptat komu to prospělo. A akce Kapitol nemohla Tumpovi posloužit vůbec v ničem. Naopak. Víceprezident Pence nemohl přednést ústavně formulovanou stížnost na průběh voleb, ke které se chystal a nyní může propuknout hon na trumpovské čarodějnice, protože všichni Boblíkové jsou teď mediálně kryti jejich arcikacířskou "zradou demokratického systému".

Je vůbec zajímavé, jak všichni nepřátelé "liberální""demokracie" vždy udělají v pravou chvíli potřebnou (ale pro ně samé zbytečnou) chybu - Assad, když vyhrává, tak shodí jednu jedinou chemickou bombu na opozici, ruská tajná služba otráví Navalného, který právě prohrál volby (jiní opozičníci měli víc hlasů než on), teď Trump, atd.. Prostě vždy to poslouží těm jediným správným demokratům...

H. Kotaz 14.1.2021 12:24

Už dlouho ne.

I. Schlägel 14.1.2021 11:50

Minimálně porušili zákon v několika paragrafech, došlo k "zanedbatelnému" úmrtí několika osob a posunuli hranici tam, kde ji nechce mít většina republikánských zákonodárců a ani Trump samotný (doufám).