1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

USA: Merkelová kritizuje zrušení účtu Trumpa

Německá kancléřka Angela Merkelová kritizovala rozhodnutí Twitteru natrvalo zrušit účet Donaldu Trumpovi. Velmi oceňuji tento její postoj, a to z mnoha důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 14.1.2021 11:47

No pane Langře, to jsem od Vás nečekal. Myslíte si, že se NASA nechá tak primitivně zmanipulovat, nebo že úspěch SpaceX je jen obrovským tunelem? Nebo byl tunel, když americké kosmonauty musely k ISS vynášet ruské rakety. A jakkoliv je výroba elektromobilů problematická, nelze zpochybnit Muskův obrovský úspěch při výrobě těchto vozidel a rozvoj výroby akumulátorů apod. Kdyby lidé na celém světě tomu nevěřili, neukládali by své peníze do akcií jeho firem. Jeho buldočí povaha mě jako podnikatele fascinuje. On šel až na hranu možného, já jsem k tomu nikdy nenašel odvahu. A víte proč, nejsem Elon Musk.

I. Schlägel 14.1.2021 11:47

Ano, korespondenční hlasování není v podstatě anonymní. Tím hůře se dá korespondenční hlasování zfalšovat v potřebném masivním množství ani v případě, že zavolá prezident USA a požaduje nějaké ty hlasy dopočítat. Byli identifikováni a zatčeni první "návštěvníci" Capitolu. Nejsou to anonymní lidé, mají svou historii. Zatím nikdo z Antify. Třeba se ještě na nějakého toho provokatéra přijde, držme si palce.;-)

P. Hatina 14.1.2021 11:20

Mimochodem, řada podnikatelů si uvědomuje i limity takové ochrany, takže je pro ně lepší, když se ten dav vyřve v ulicích, i s tím rizikem že tam vymlátí řadu obchodů a podpálí nějaká prázdná auta. Ale že - v době zvýšených frustrací zase tak nemusí vadit, když takto vymlátí i nějakou veřejnou budovu..

Tady jde právě o to, nějak správně popsat, o co těm co vtrhli do Senátu vlastně šlo. Vpadli tam, vyřvali se - a co dál? Nikoho tam přece ani nevyházeli z oken na halapartny, ani nevyhlásili vznik Spojených státu socialistických se soudruhem Trumpem v čele,,

V. Církva 14.1.2021 11:05

Zajímavé je to tak. Nakonec navozuje to i úvahu o defund the police. Nechápu co ještě u Kapitolu policisté dělali? Měli sedět v poradně a radit drogovým mafiánům jak na to, aby je lidé milovali.

J. Kulheim 14.1.2021 10:59

R^

V. Církva 14.1.2021 10:56

Možná nechtě Vám Hyde ujel, ale předpokládám že pro tisk už je to dnes Hate Park. Takže nesmí. Teda předpokládám (aby mne nějaký demago z demagog.cz nehonil po čertech ďáblech).

M. Grundmann 14.1.2021 10:51

Řada podnikatelů si neuvědomuje, že za svůj úspěch vděčí státu, který jim vytváří příznivé podmínky k podnikání a zejména chrání jejich majetek a jiná práva. Bez této ochrany, na kterou přispívá celá společnost, by žádný miliardář v USA nebyl. A žádný miliardář není tak bohatý a mocný, aby byl schopen si tuto ochranu zajistit sám.

Tato ochrana podnikatelů ze strany státu a celé společnosti je přijatelná pouze tehdy, pokud se podnikatel omezí pouze na své podnikání a nehodlá sám vykonávat soukromou politickou moc. Každý podnikatel má možnost se angažovat v politice jako každý jiný člověk a vykonávat politickou moc prostřednictvím státu. Pokud se však rozhodne vykonávat politickou moc v rámci svého podnikání nebo využívat svého podnikání k prosazování politických cílů, velmi rychle ztratí výhodu ochrany ze strany státu a společnosti. A nemusí se to stát pouze v Rusku nebo v Číně, soukromá politická moc je dnes všeobecně nepřijatelná a politickému podnikateli hrozí nejen úplná ztráta veškerého majetku, ale i horší věci.

V případě konfliktu podnikatel s hrůzou zjistí, jak je jeho skutečná moc bez podpory státu zanedbatelná.

L. Novák 14.1.2021 10:47

Hahaha, to jste mě rozesmála! A co takhle V.I.L.? To není naše spása? Stále ještě leží nabalzamovaný v mauzoleu v Moskvě, u něhož stojí fronta nadšených zájemců, kteří se mu přišli poklonit... :-P

L. Severa 14.1.2021 10:47

Západ již asi není takovým vzorem demokracie, jako ten, ke kterému jsem vzhlíželi s obdivem. Je vůbec ještě možné stoupnout si v Hade Parku na stoličku a pronášet libovolná moudra ?

R. Langer 14.1.2021 10:38

Kdepak. Jenom pindá, a nic ji to nestojí...

R. Langer 14.1.2021 10:38

Ten dotační podvodník rozhodně. Od toho jeho tunelu se zdejší tuneláři mají ještě hodně co učit... ;-D

J. Svoboda 14.1.2021 10:37

Já jsem spokojený.

Vidím tady jen pár kospiračních výkřiků na které nikdo nereaguje.R^

Pěkný den.

A. Poláková 14.1.2021 9:11

Jediná naše spása Elon Musk. Blbý je, že člověk si svůj způsob myšlení vezme s sebou i do Vesmíru.

F. Navrátil 14.1.2021 8:32

V USA a západní Evropě probíhá proces normalizace. Stejné metody, stejné důvody, stejné výsledky. Jen utíkat není kam.

R. Langer 14.1.2021 8:05

Jistěže ne...

D. Zítko 14.1.2021 7:47

Od kancléřky, která v Německu svobodnou diskusi např. o imigrantech zrovna nepodporuje to nelze brát vážně...

J. Nevrkla 14.1.2021 7:20

Ani volební podvody ani vpuštění lidi do Kapitolu nebylo otázkou nedbalosti, ale dobře připravené strategie, jak se Demokraté dostali k neomezené moci, spolu s korporacemi, které už rozhodují, jestli a co může kdo říkat, včetně prezidenta. A teď mohou tu fasistickou diktaturu společně rozjet.

J. Urban 14.1.2021 6:58

V zasade souhlasim s tim, ze blokovani uctu apod. na politicky natlak kohokoliv je prasarna. Jenze zrovna Merkelova... dnes v Nemecku uz nemuzete jen tak psat do diskusi jako tady. Vas prispevek nejprve projde cenzurou a pokud je shledan nezavadnym, je teprve zverejnen. Ubezpecuji vas vsechny, at uz fandite komukoliv, ze diskuse k clankum v nemeckych mediich jsou diky tomu opravdu hodne bezzube. Jinak kontrolu nad medii tam pred casem sverili jiste agentce Stasi, nevim, zda ji vykonava dosud.:-(

K. Salajka 14.1.2021 6:40

Merkelové nevadí, když se někomu dá ban, přeje si ale, aby o takovém blokování rozhodoval objektivně nějaký poskok, nejlépe Jourová nebo nějaká komise z Bruselína. Podobně pirátům a zeleným vadí náhle demonstrace, které se konaly mimo jejich nápadníky.

H. Kotaz 14.1.2021 6:36

To jí ctí. Jen s tím přišla pozdě.

R. Vacek 14.1.2021 5:51

Ať si Merkelová moc nevyskakuje, nebo jí za její chybné názory rovněž začnou blokovat.:-/

J. Vintr 14.1.2021 2:35

Viníci násilného vniknutí do Kapitolu nebudou potrestáni, pokud budou u moci Demokradi. To by totiž museli sáhnout do vlastních řad....

F. Žůrek 14.1.2021 2:23

Zde je vidět, kam vede "vrtění psem". (Čemu potom máte věřit?)