2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

USA: Merkelová kritizuje zrušení účtu Trumpa

Německá kancléřka Angela Merkelová kritizovala rozhodnutí Twitteru natrvalo zrušit účet Donaldu Trumpovi. Velmi oceňuji tento její postoj, a to z mnoha důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 14.1.2021 21:52

Měl by se přímo twitter celý zrušit. Tečka.

D. Polanský 14.1.2021 18:44

Kdyby Tramp vyhrál, všichni provozovatelé soc. sítí by drželi hubu a krok. Nakopat je kamsi. Ještě že žádný účet u těch grázlů nemám.

D. Bystriansky 14.1.2021 17:50

Jo Merkelová, aha, u ní doma svoboda projevu jenom vzkvétá. :)))

L. Novák 14.1.2021 14:47

Vidím, že máme spoustu "expertů" na problémy USA, ale naše vlastní, české, si vyřešit neumíme. ;-D

V. Petr 14.1.2021 16:34

Naše české jsou podobné těm americkým. Rudozelenému ZLU ale ZATÍM čelíme!

L. Novák 14.1.2021 18:39

Naopak. Bilionový tunel OZE (Zák. 180/2005 Sb.) byl vítězstvím zelených magorů a sjednocené levice v Parlamentu.

M. Zikmund 14.1.2021 12:47

Ty varianty důvodů, proč demonstranti vnikli do Kapitolu jsou v podstatě tři. Buď chtěl Trump uskutečnit palácový převrat nebo rozvášnil své fanoušky a ti přestali přemýšlet a nebo to byla klasická taktická akce protivníka pod falešnou vlajkou. Shodně s panem Macháčkem - pokus o převrat to nebyl ani náhodou, to by vypadalo jinak (i zpackaný pokus o převrat je prováděn jinak). Pokud to byla okamžitá reakce Trumpem zfanatizovaného davu, který uslyší projev a hned běží na senátory, pak je otázka, jak se tam mohly objevit ty dvě nevybuchlé trubkové bomby. Ty totiž za pochodu na Kapitol nevyrobíte. Do varianty falešné vlajky se však přesně hodí. Ta akce musela být připravena, s ní i ty bomby. Pochopitelně tak, aby nevybuchly, policie je odstranila a mohly posloužit jako důkaz teroristické podstaty příznivců Trumpa.

Vždy je potřeba se zeptat komu to prospělo. A akce Kapitol nemohla Tumpovi posloužit vůbec v ničem. Naopak. Víceprezident Pence nemohl přednést ústavně formulovanou stížnost na průběh voleb, ke které se chystal a nyní může propuknout hon na trumpovské čarodějnice, protože všichni Boblíkové jsou teď mediálně kryti jejich arcikacířskou "zradou demokratického systému".

Je vůbec zajímavé, jak všichni nepřátelé "liberální""demokracie" vždy udělají v pravou chvíli potřebnou (ale pro ně samé zbytečnou) chybu - Assad, když vyhrává, tak shodí jednu jedinou chemickou bombu na opozici, ruská tajná služba otráví Navalného, který právě prohrál volby (jiní opozičníci měli víc hlasů než on), teď Trump, atd.. Prostě vždy to poslouží těm jediným správným demokratům...

V. Chrastina 14.1.2021 13:10

Pane Zikmunde, lze s vámi souhlasit v tom, že především ty bomby, mimochodem uložené pod křesla republikánů, zřetelně prozrazují komu celá ta akce měla posloužit. Ostatně Demokraté jsou v tomto ohledu proslulí. Biden posvětil svou podporou řádění BLM a Antify při jejich loňské běsnění.

I. Schlägel 14.1.2021 14:13

Mimochodem, ty bomby nebyly uloženy pod křesly. V Capitolu byla pouze jedna z nich. A mohl je tam klidně přinést radikální příznivec Trumpa, stejně jako příznivec Bidena nebo strýčka Fida. Zatím byli policíí identifikováni pouze známí fanoušci republikánů, demokrat ani jeden. Důležité je vědět, komu měla celá akce posloužit. Vzhledem ke kvalitě Vašich informací o tom není sporu. Tím samozřejmě nechválím Bidena za podporu BLM a Antify. Pouze konstatuji, že radikální hovádka jsou na obou stranách barikády a radikální trumpovce bych z toho rozhodně nevyviňoval.

M. Zikmund 14.1.2021 15:01

Mohl by ji tam samozřejmě přinést kdokoliv a radikální hovada jsou pochopitelně všude, u demokratů i republikánů. Jde jen o to, že pokud byste chtěl dát bombu do Kapitolu, tak byste musel vědět s předstihem, že tam ten atak bude. A kdo na té akci vydělal je jasné, to není věc nějakých specielních informací.

I. Schlägel 14.1.2021 15:39

Hm, tak že to zorganizovali demokraté?

I. Schlägel 14.1.2021 11:47

Ano, korespondenční hlasování není v podstatě anonymní. Tím hůře se dá korespondenční hlasování zfalšovat v potřebném masivním množství ani v případě, že zavolá prezident USA a požaduje nějaké ty hlasy dopočítat. Byli identifikováni a zatčeni první "návštěvníci" Capitolu. Nejsou to anonymní lidé, mají svou historii. Zatím nikdo z Antify. Třeba se ještě na nějakého toho provokatéra přijde, držme si palce.;-)

V. Petr 14.1.2021 16:36

Provokatéra nezatknou! Elementary, dear Watson...

D. Bystriansky 14.1.2021 17:31

R^

M. Grundmann 14.1.2021 10:51

Řada podnikatelů si neuvědomuje, že za svůj úspěch vděčí státu, který jim vytváří příznivé podmínky k podnikání a zejména chrání jejich majetek a jiná práva. Bez této ochrany, na kterou přispívá celá společnost, by žádný miliardář v USA nebyl. A žádný miliardář není tak bohatý a mocný, aby byl schopen si tuto ochranu zajistit sám.

Tato ochrana podnikatelů ze strany státu a celé společnosti je přijatelná pouze tehdy, pokud se podnikatel omezí pouze na své podnikání a nehodlá sám vykonávat soukromou politickou moc. Každý podnikatel má možnost se angažovat v politice jako každý jiný člověk a vykonávat politickou moc prostřednictvím státu. Pokud se však rozhodne vykonávat politickou moc v rámci svého podnikání nebo využívat svého podnikání k prosazování politických cílů, velmi rychle ztratí výhodu ochrany ze strany státu a společnosti. A nemusí se to stát pouze v Rusku nebo v Číně, soukromá politická moc je dnes všeobecně nepřijatelná a politickému podnikateli hrozí nejen úplná ztráta veškerého majetku, ale i horší věci.

V případě konfliktu podnikatel s hrůzou zjistí, jak je jeho skutečná moc bez podpory státu zanedbatelná.

J. Kulheim 14.1.2021 10:59

R^

V. Církva 14.1.2021 11:05

Zajímavé je to tak. Nakonec navozuje to i úvahu o defund the police. Nechápu co ještě u Kapitolu policisté dělali? Měli sedět v poradně a radit drogovým mafiánům jak na to, aby je lidé milovali.

P. Hatina 14.1.2021 11:20

Mimochodem, řada podnikatelů si uvědomuje i limity takové ochrany, takže je pro ně lepší, když se ten dav vyřve v ulicích, i s tím rizikem že tam vymlátí řadu obchodů a podpálí nějaká prázdná auta. Ale že - v době zvýšených frustrací zase tak nemusí vadit, když takto vymlátí i nějakou veřejnou budovu..

Tady jde právě o to, nějak správně popsat, o co těm co vtrhli do Senátu vlastně šlo. Vpadli tam, vyřvali se - a co dál? Nikoho tam přece ani nevyházeli z oken na halapartny, ani nevyhlásili vznik Spojených státu socialistických se soudruhem Trumpem v čele,,

I. Schlägel 14.1.2021 11:50

Minimálně porušili zákon v několika paragrafech, došlo k "zanedbatelnému" úmrtí několika osob a posunuli hranici tam, kde ji nechce mít většina republikánských zákonodárců a ani Trump samotný (doufám).

P. Hatina 14.1.2021 13:57

Ale jistě, jako v řadě ostatních případů podobných bouří na ulicích. amerických měst. Porušili zákony v několika paragrafech, zničili (i v jiných případech) spoustu majetku, někdy u toho i někdo umře..Což se mj. děje často při demonstracích v Evropě.., a policie se radši drží stranou.

Leda tedy, že jak píšete, posunuli hranici někam, což je spíše info pro ty senátory a jejich staff, že jim mají příště vyklidit prostor, aby se jim nic nestalo ...

I. Schlägel 14.1.2021 14:05

Policie se straní nějaké pouliční bitky, pokud to není nezbytně nutné se aktivně v plné zbroji zapojit. To neznamená, že by neměla následně vyšetřovat a stíhat, soudy neměly následně odsoudit. Alespoň ty pachatele, které lze identifikovat a porušení zákona jim prokázat. Což u některých exotů z Capitolu jistě nebude problém.

D. Bystriansky 14.1.2021 17:42

Pane Schlägle, jste tak nivní, že si myslíte, že události před a v Kapitolu budou nestranně vyšetřené a viníci dopadení?

Biden hned šestého, prohlásil: "Neopovažujte se tyto lidi nazvat protestujícími". Neřekl koho má na mysli, zda ty co násilím pronikli do kapitolu a ničili majetek, nebo všechny účastníky i ty před Kapitolem, či Bílým domem.

J. Kadeřábek 14.1.2021 13:26

No zrovna my máme máslo na hlavě a můžeme mlčet, nebo alespoň ta čtvrtina občanů co si zvolili slovenského ,komunistu do čela českého státu.

V. Petr 14.1.2021 16:40

Proti Harrisové byl i Bilak demokratický politik! A co ta evidentní VRAŽDA bývalé příslušnice letectva??? Nikoho přece neohrožovala!

L. Severa 14.1.2021 10:47

Západ již asi není takovým vzorem demokracie, jako ten, ke kterému jsem vzhlíželi s obdivem. Je vůbec ještě možné stoupnout si v Hade Parku na stoličku a pronášet libovolná moudra ?

V. Církva 14.1.2021 10:56

Možná nechtě Vám Hyde ujel, ale předpokládám že pro tisk už je to dnes Hate Park. Takže nesmí. Teda předpokládám (aby mne nějaký demago z demagog.cz nehonil po čertech ďáblech).

L. Severa 14.1.2021 14:26

Pane Církvo, donutil jste mne, abych se brodil internetem, ale několikřát jsem viděl napsané "v Hyde Parku".

H. Kotaz 14.1.2021 12:24

Už dlouho ne.

J. Svoboda 14.1.2021 10:37

Já jsem spokojený.

Vidím tady jen pár kospiračních výkřiků na které nikdo nereaguje.R^

Pěkný den.

F. Navrátil 14.1.2021 8:32

V USA a západní Evropě probíhá proces normalizace. Stejné metody, stejné důvody, stejné výsledky. Jen utíkat není kam.