24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

USA: Massachusetts

Když se Reaganova poradce a pozdějšího ministra zahraničí Jamese Bakera ptali, jestli byla jeho cesta do Číny v roce 1980 jeho první návštěvou komunistického státu, žertem odpověděl, že ne, protože už byl v Masachusetts.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Roldán 3.10.2020 0:09

To ovšem netušíte, Ukolébavko, že gramatika je naprosto irelevantní neboli nedůležitá.

Důležitý je toliko obsah a ten je skvělý.

M. Pivoda 2.10.2020 21:39

Ti homosexuálové tam jsou ta početní asi proto, že zbytek populace je k tomu jevu více tolerantní.

Početní komunisté v Massachusetts? Na to nelze usuzovat jen z volebních výsledků (Sanders tam získal 26,8 %, to je fakt). To ale mohou být jen protestní hlasy. Nebo tam lidé možná více hledí do budoucnosti.

Vysvětlivka: Budoucnost ale nelze uspěchat. Vhodné technologické podmínky pro zavedení minimálního nepodmíněného příjmu vzniknou v USA až v průběhu 30. let 21. století. K výraznému zproduktivnění ekonomiky (a výraznému vzrůstu nezaměstnaných v USA) dojde až v průběhu 30. let 21. století.

V. Církva 2.10.2020 21:07

Tak jak jsem psal, ti homosexuálové jsou tam zdá se spíš v určitých čtvrtích. Já jich taky potkal víc v New Yorku, San Franciscu, než Bostonu. Co se týká komunistů taky nevím, ale ty volby mluví snad jasně A New England Masachusets už není, i když se k nim počítali.

V. Církva 2.10.2020 21:03

Ano už se tu psalo o sanctuatury cities. Je to pro mne taky dost nepochopitelné. Nicméně v USA je volnost států a měst větší než jsme si kdysi mysleli. No možná to ani Američané dřív tak nevnímali, jenže satan dobře ví že je třeba lidi rozdělit a rozhádat, a daří se mu to.

Z. Ukolébavka 2.10.2020 12:33

Velmi rád si čtu tato volební zastaveníčka v USA. A to do té míry, že si je vyhledávám již v Konzervativních novinách. Ovšem, autore, ty vaše hrubky, to je fakt katastrofa! Dost to ničí jinak prima vhled ke kulisám i za ně.

M. Pivoda 2.10.2020 11:36

Cituji z článku: V Massachusetts žije velká skupina Číňanů. Jejich počet se mění, ale je jich tu nejméně 150 000. Není se co divit - massachusettsští studenti tamních univerzit se v rámci akademického výkonu řadí mezi světovou špičku a tisíce na studium navazujících start-upů jsou nebývale plodným semeništěm nových technologií.

V roce 2015 jsem byl pozván americkým profesorem na jednu univerzitu ve státě Massachusetts. Čínští studenti tam skutečně byli v hojném počtu, teplouše jsem tam ale žádného nepotkal. Nikdo se mi tam nepředstavil jako komunista!!! Diskutoval jsem tam tehdy, jak vyučovat podnikatelství.

Měl jsem totiž jakési praktické zkušenosti s pokusem o výuku podnikatelství Evropskou nadací pro podnikatelský výzkum (EFER). Výuka EFER (po listopadu 1989) byla zaměřena na profesory z post-komunistických zemí, kteří pak ve svých zemích měli vyučovat reálné podnikatele. Toto ale spíše nefungovalo, z několika důvodů. Nicméně fungovala poměrně dobře Fóra podnikatelů.

J. Nevrkla 2.10.2020 7:30

600 oblastí vyhlásilo zákaz spolupráce s federálními úřady ohledně nelegální migrace? To lze? To zírám. Jak to může s USA dopadnout?

V. Církva 2.10.2020 6:48

Nechutné. Jinak Boston mi až tak homosexuání nepřipadal. Je to asi soustředěno v těch čtvrtích, zatímco SanFrancisco je teplé celé. Ale divný ten Boston byl už před 25 lety. Především na rozdíl od Maine Massachusets už žádná Nová Anglie není. Jak se tu píše je to spíš stát komunistů. Je to ale zvláštní, stát otců poutníků už má jen pár katolíků, zbytek jsou homosexuálové a komunisti.

R. Holub 2.10.2020 3:46

Vyborny, informativni clanek. Mnohe veci jsem nevedel i kdyz ziju v Americe uz pres 50 let. Pamatuji se jak Massachusets byl jediny stat co volil George McGovern (1972), ktery rek' ze by chtel na kolenou odprosit Vietnam za to ze Amerika se snazila zastavit sireni komunismu v jihovychodni Asii. Take bych dodal ze existuji i homosexualni konzervativci, ackoliv jsou mensina. A jeste neco co se tyce prilivu lidi z vychodniho a zapadniho pobrezi v pripade Colorada. V r. 74 kdy jsem se sem pristehoval, tak to byl konzervativni republikansky stat. Ted uz ne, je to uz jako Californie a New York. Rikaji tomu "blue state". Mnozstvi obyvatel se ztrojnasobilo. Dovedete si predstavit ze se nam to nelibi...