26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

USA: Lousiana

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 23.9.2020 2:43

Vcelku správný popis, zejména "Lousiana Purchase".

Krapet polemizovat by se dalo s "... Když si uvědomíme i rozličnou legislativní tvůrčí činnost na úrovni jednotlivých států, jde v případě volebního systému o tak nesourodý konglomerát norem a jejich absencí, že my jako odchovanci německé pozitivistické (formální) školy žasneme nad tím, že to vůbec funguje.", protože fakticky to až zas tak nefunguje, jak vidíme v současnosti, kdy hodně lidí se bouří proti výsledkům voleb, kdy vítězí člověk, co dostal méně hlasů.

Pozoruhodné bylo, že po Katrině, asi do 2-3 dní, převzali vládu v N.O. mobs (zločinci všeho druhu), protože policajti se zdekovali kamsi. Toto by mělo být výstrahou pro ty živly, co doporučují limitaci policie. Bez policie vládu vždy v USA převezme zločin, to je ten skutečný "deep state".

A. Stárek 23.9.2020 7:52

>>Bez policie vládu vždy v USA převezme zločin, to je ten skutečný "deep state".<<

Proč to omezujete na USA? A "deep state" není vláda zločinu, ale vláda skrytá, kdy ve skutečnosti nevládne formální (ale existující) vláda, ale neoficiální rozplizlé struktury, skryté uvnitř státního aparátu (nebo i mimo státní aparát) a navenek se k tomu, že vládnou, samozřejmě nehlásí.

J. Pokoutný 23.9.2020 12:58

Jestli ono to není stejné, jako za "pokojných demonstrací" BLM a (údajně neexistující) Antify, kdy demokrati (starostové a místy i guvernéři) zakázali policii zasahovat, a odmítli pomoc Národní gardy i federálních orgánů. Chudí lidé (zejména barevní) přece mohou rabovat, když je jim to zapotřebí, ne?