17.4.2021 | Svátek má Rudolf


USA: Léčba Trumpem

2.5.2019

Co si počít s malou kočičkou, když dělá loužičku, kde se jí zachce? Namočíme jí do ní párkrát čumáček. Je to babský recept, který zabírá.

Odvykací kůry nejsou žádné žůžo. V Praze bývala zlopověstná léčebna pro alkoholiky, kterou manželky strašily své pijany řkouce: „Ty jednou skončíš u Skály!“

Kdo viděl film Francouzská spojka, ten si možná vzpomene na scény utrpení, když se Gene Hackman dostává z drogové závislosti. Je zavřený v kobce, zmítá se v křečích a vydává chrčivé a písklavé zvuky jako - jemnocitné duše prominou - podříznuté podsvinče. Brr. Otřesné. Za ten herecký výkon měl dostat Oscara.

Psychologové definují závislost jako stav, kdy je někdo podmíněn nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje - nebo si myslí, že ji potřebuje - ke své existenci. Může to být cokoli, od návykových látek přes televizi a počítačové hry až k ideologii a různým komplexům.

Devatenáct amerických měst trpí komplexem spasitelství vyvěrajícím z falešného humanismu a živeným liberální ideologií. Prohlašují se za útočiště pro ilegální přistěhovalce, Sanctuary Cities (viz obrázek). To znamená, že je nezatýkají, jak káže federální zákon, a chrání před deportací.

Sanctuary Cities

Nikdo přesně neví, kolik nežádoucích cizinců se skrývá nejen v těchto městech, ale v celé Americe. Je to jako bychom chtěli spočítat brambory v sépiové černi sklepa. Zkusmé odhady se pohybují mezi 20-30 miliony. Mnozí z nich pracují za hladové mzdy, nic jiného jim nezbývá. Ti jsou „přínosem pro ekonomiku“ podle obhájců otevřených hranic. Z jejich přítomnosti bohatnou zaměstnavatelé, ale chudnou kolektivy. Obce, města a státy musí platit veřejné služby, které ilegálové používají a zneužívají. Účet je mastný. Podle presidenta to dělá 250 miliard dolarů ročně. Ale prosím vás, kdo věří Trumpovi? Oproti tomu údaje imigrační a hraniční policie jsou přesné a nepochybné: během posledních dvou let bylo zatčeno 266.000 ilegálních přistěhovalců. Téměř 100.000 z nich je obžalováno z násilných napadení, 30.000 ze znásilnění a 4.000 z vraždy.

Co mají azylová města společného, je, že jejich primátoři či starostové, jakož i všichni vrchní radní jsou demokraté. Jako takoví musí být proti všemu, co jde z Bílého domu, i kdyby to bylo varování před tsunami, což svým způsobem nezákonná imigrace je. Pod vlivem svých komplexů a ideologie bratrství bez hranic otvírají městské brány a náruč ilegálům. Doposud jenom slavnostními prohlášeními a sliby, co po zajících skáčou. Americký president jim nyní nabízí možnost naplnit slova činy.

„Vzhledem ke skutečnosti, že demokraté odmítají změnit naše velmi nebezpečné imigrační zákony, opravdu uvažujeme o tom, že převezeme zadržené ilegální přistěhovalce z uzavřených míst do azylových měst,“ prohlásil 12. dubna Donald Trump. „Radikální levičáci vždy, jak se zdá, chtěli mít otevřené hranice a otevřenou náruč - toto opatření by je mělo učinit šťastnými.“

Stalo se, co se stát muselo. Demokraté, zelení, celá krajní levice šli do vývrtky.

„To je nezákonné,“ rozhořčil se newyorský primátor a demokrat Bill De Blasio. „Zcela jasně nezákonné. Sejdeme se před soudem,“ vyhrožoval Trumpovi, „tam ti to nandáme.“

Kalifornský guvernér, demokrat Gavin Newsom, označil Trumpův návrh za neamerický, idiotský a nemorální. „Použít imigranty jako piony v politickém divadle ukazuje, jak hluboko lidská bytost může klesnout. A je smutné a tragické, že ta lidská bytost je president Spojených států.“

Třetí nejvlivnější politická osobnost v Americe, Nancy Pelosi, demokratická předsedkyně Kongresu, prostřednictvím své mluvčí prohlásila:

„Rozsah vládního cynismu nemůže být přeceněn. Použít lidských bytostí - včetně dětí - jako figurek v jejich křivácké hře věčného strachu z imigrantů a jejich démonisaci je opovrženíhodné a v některých případech kriminální.“

Pelosi zastupuje v Kongresu San Francisco, o němž jsme v mládí zpívali: Když jdeš do San Franciska, měj květiny ve vlasech, když jdeš do San Franciska, potkáš tam nějaké příjemné lidi…“. Dnes se v novinách píše o Frisku jako o „shithole“. Otevřeným městem prochází ročně víc jak 20.000 bezdomovců, z nichž mnoho je ilegálů, a 8.000 žije trvale na ulicích, podle odhadu tamního úřadu pro bezdomovce. Téměř polovina z nich fetuje. Po ulicích se povalují odhozené jehly a vzduch je zamořen lidskými výměšky. „Tolik výkalů na chodnících v mém mládí nebylo,“ postěžoval si primátor London Breed, ale zrušit statut azylového města se neodváží. Dnes platí, když jdeš do Friska, vezmi si kyslíkovou masku a deodorant. Pelosi už dávno sídlí ve Washingtonu a když si odskočí do svého milovaného města, bydlí ve zlaté klícce na pobřeží, vdechuje slanou vůni vody a nechává se ovívat životodárným vánkem Pacifiku.

Kongresman Benni Thompson (D), který předsedá výboru pro vnitřní bezpečnost, přizvukuje: „Nevidím žádnou zákonnou cestu, jak poslat ilegální migranty do azylových měst.“

Jak by presidentův návrh mohl být nezákonný, opovrženíhodný, idiotský a dokonce kriminální? Vždyť sami demokratičtí politikové programově vítají další imigraci jako pokračování národní tradice a projev všelidské soudržnosti; proto podporují azylová města. Jestliže opravdu věří tomu, co hlásají, budou mít příležitost to dokázat. Jinak co si o nich člověk pomyslí? Že činí jiným, co nechtějí, aby jiní činili jim? Že jsou prospěcháři a pokrytci?

Ti chytřejší političtí živočichové se dali na úprk vpřed. Prvním z nich byl byvší šéf Obamova štábu Rahm Emanuel, který dostal jako výslužku chicagskou radnici. „My bychom ty migranty uvítali s otevřenou náručí, tak jako jsme uvítali syrské uprchlíky, Portorikánce po hurikánu Maria anebo Rohingy, kteří prchali z Barmy před genocidou.“

Krásná slova, vznešené odhodlání. A čistá demagogie bez přívlastků. Syřané, Portorikánci, Rohingové byli s prominutím čůrky ve srovnání s veletokem, který míří do USA z Latinské Ameriky. Ta je pro Spojené státy srovnatelným reservoárem bídy a beznaděje jako subsaharská Afrika pro Evropu. Jen v prvních měsících letošního roku přišly desetitisícové karavany migrantů z Hondurasu a další se chystají na cestu z Nikaraguy, Salvadoru a Guatemaly, které už půl století vycucává American Fruit Company.

Po Emanuelovi chytili vítr další demokratičtí vůdci. Téměř ze všech azylových měst slyšíme stejný refrén. Pošlete je, my se o ně postaráme. Přitom značná část z padesáti milionů chudých Američanů, víc jak milionu bezdomovců, živoří právě v městech pod jejich správou.

Kdyby Trump nechal přivést do New Yorku sto tisíc ilegálů, ztratili by se v bezmála devítimilionové metropoli jako hrstka písku rozhozená v poušti. Pro sociální služby, které skomírají na úbytě, by to však byl úder na solar plexus. Primátor Bill de Blasio by se octl v situaci zadluženého švýcarského sedláka, který se v zoufalství rozhodne, že odnaučí své dvě stračeny žrát, aby ušetřil. Dává jim míň a míň, až jednoho dne odmítnou píci. Svolá sousedy, aby se šli na ten zázrak podívat. Ve stáji najdou dvě kravky kost a kůže bez známky života.

Demokrat Cory Booker, který doufá, že porazí Trumpa v presidentských volbách, v radiovém projevu připustil, že přesun ilegálů do azylových měst by mohl způsobit sociální problémy a „učinil by Ameriku méně bezpečnou“, Tu upřímnost je třeba ocenit, i když víme, že jde o výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Je vůbec nějaká naděje, že by Trumpova léčba mohla zabrat? Ne tak spolehlivě jako babský recept pro kočičky, to ani náhodou, ale třeba jen jako ten strašák se Skálovým ústavem pro alkoholiky.

Jiskřička naděje svitla tam, kde ji nikdo neočekával – v šoubyznysu. Zavilá odpůrkyně Donalda Trumpa, diva a bohyně popu Cher, vyslovila pochybnost, že by Los Angeles bylo schopno ubytovat a živit ilegální přistěhovalce.

„Chápu potřebu pomáhat potřebným migrantům, ale mé město nepečuje o své vlastní. Co s těmi padesáti tisící plus občany, kteří žijí pod hranicí chudoby a hladoví! Když se můj stát Kalifornie nemůže postarat o vlastní (mnozí jsou veteráni), jak by to mohl udělat pro jiné!“ napsala 16. dubna na Twitteru.

Předáci demokratické strany jsou i nadále teflonoví. Pro ně platí bijme Trumpa kdekoli, kdykoli, ať to stojí, co to stojí. Na nic nehleďte, ohled na nikoho neberte. Zaslepenost je trest boží.

Psychologové říkají, že léčba ideologické závislosti a spasitelských komplexů vyžaduje zvláštní přístup a péči.

Co třeba zkusit odvykací kůru, kterou prošel Gene Hackman?

==================================

Kontrapunkt:

Co když Trump nechce poslat ilegály do asylových měst? Co když jeho záměr je odhalit pokrytectví demokratů a jejich souputníků?
V tom případě může vypnout svoji čackou hruď, zasalutovat a prohlásit úkol splněn!

Článek byl psán pro TV Prima
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.