8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

USA: Konečně duel na úrovni

Poslední debata před prezidentskými volbami v USA mezi kandidátem republikánů prezidentem Trumpem a kandidátem demokratů, bývalým viceprezidentem Bidenem, se konala dvanáct dní před volbami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 27.10.2020 8:42

Taky jsem hodně zvědav. Včera jsem viděl video českého blogera z Beverly Hills, z pravidelné sobotní demonstrace na podporu Trumpa. Řekl, že si to před časem vůbec nedovedl představit, byl nadšený. Že by to i v Kalifornii začalo lidem docházet a přestávali se bát? To mě trochu naplňuje optimismem.

V. Církva 27.10.2020 8:35

Uvidíme. Uvidíme nakolik je americký volič povrchní a nakolik už je toho od progresivistů příliš a nakolik už jsou dlouhým pochodem institucemi američané přeformováni na sověty. Kdo by si to před 35 lety myslel, že je něco takového v USA možné. I když po 89 mi rozhovory s Britkami či Američankami něco naznačovaly, jen jsem to považoval za takovou legraci. Není to legrace.

J. Nevrkla 27.10.2020 8:27

V Americe jde o zásadní střet, demokraté jsou všemožně podporovani médii a korporaty. Během a po minulých volbách byl Trump neustále a bez důkazů osocovan z tajné spolupráce s Rusy. Videa a maily dnes zcela dokazují Bidenovo korupční jednání na Ukrajine, zveřejňování média zakazují a Bidenovo nevysvetlovani je označováno jako pouhá neobratnost. Lidé podporující konzervativního Trumpa se naopak bojí svobodně vyjádřit nazor. V americké společnosti se vyhrocuji zásadní rozpory, na mudrovani nad detaily a neobratnostmi je skoro škoda papíru. Ale nakonec proti gustu...

V. Cícha 27.10.2020 8:17

Dovolím si opět roztočit svůj kolovrátek údavu nad tím, že Biden a spol. má ještě vůbec takovou, byť k nole se blížící naději na Bílý dům, po té šarádě neuvěřitelně ostudných lží a konečnému výsledku 4letého nepodařeného tažení demokratů proti Trumpovi! Kam se to dívali, komu naslouchali, pokusili se vůbec trochu myslet a vycházet z toho, že člověk se musí hodnotit podle toho co vykonal a ne co povídal! Stará to pravda, přece, či snad ne? Pro politika platí víc než pro kohokoli!

K. Salajka 27.10.2020 8:03

Díky za rozumný rozbor. Ono by bylo zajímavé sledovat, kde zaměstnali prokurátora Šokina a jak pokračuje Kyjev s vyšetřováním Burismy po jeho odstranění. V Číně se zjevně odehrává něco podobné . Je otázka, jak by usměrňoval ospalý Joe Kamalu Harris, která energicky prosazuje daleko radikálnější názory .

J. Poláček 27.10.2020 7:58

Příjmám váš názor a obracím minci z líce na rub: co by jsme pane autore měli chápat abychom nemuseli podle vás mlčet ? Hodně mě to zajímá. Doufám, že to není tajemství :-)

J. Nevrkla 27.10.2020 7:07

Jestli jedine, co autor na Bidenovi po tom všem kritizuje, jsou Bidenovi tzv. neobratnosti, tak toho hodně nechápe a bylo by lepší mlčet.

F. Žůrek 27.10.2020 4:06

Lidé mluví přehnaně!

"Jedna paní povídala," se také říká.

Lidská pravda je ne-dokonalá,

člověk je ne-dokonalý tvor.

Tak tomu je a bude.

Každý člověk je "hříšník," to křesťané velice dobře vědí. Každý -ismus je přece nevhodný, je přehnaný. Takový byl například "komu-nismus" a skončil sám od sebe. Tak tomu bylo. M. S. Gorbačov tomu jen pomohl! Začal uvádědět věci na správnou míru a potom jako "legenda" šel komunismus k vodě. Je to zákonité. Lidská pravda je nedokonalá, nedá se nic dělat.

"Kdo hledá pravdu, najde Krista," to řekla Edith Stein jako filozofka a přestoupila potom na křesťanskou víru a Jan Pavel II. je blahořečil a potom svatořečil. Jedná se o svatou Terezii Benediktu od Kříže, bosou karmelitánku. (Židovku, zemřela v Osvětimi.)

Filosofie či filozofie se rozdělila: na "vědeckou" a křesťanskou (perennis). To proto, že se "lidé" nemohli a nedokáží asi nikdy domluvit.

Je dvojí pravda? K náboženství. Je islám lepší než křesťanství? "Jsou to problémy na tom našem světě".

Nyní jeden ze dvou mužů bude prezidentem v USA - opět na tom našem lidském světě, ale náš svět se přece nezmění... Ani k lepšímu, ani k horšímu...Bohu-žel... Jsme jen lidé...

Zdař Bůh!

R. Holub 27.10.2020 2:11

Je mnohym jasne ze Demokrati se budou snazit "pack" nejvyssi soud svymi lidmi. I Ginzburg byla proti. Ja mam zkusenosti s americkymi soudy - je smesne predstirat ze jsou nepoliticti. Dalsi bod skoroval Trump kdyz poukazal na to ze Biden je ve svem"bunkru", a je mu jedno jak je lidem co musi do prace. Mate pravdu, Bidenova arogance (zalozena na malu) byla nemistna. Kdyz uz jste s tim zacal - podle meho, a pry 74%, Trump vyhral. Mimochodem, ja skoro nikdy nerikam pravdu pri tech pruzkumech. Mely by byt zakonem zakazany/.