19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

USA: Konečně duel na úrovni

Poslední debata před prezidentskými volbami v USA mezi kandidátem republikánů prezidentem Trumpem a kandidátem demokratů, bývalým viceprezidentem Bidenem, se konala dvanáct dní před volbami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 27.10.2020 8:27

V Americe jde o zásadní střet, demokraté jsou všemožně podporovani médii a korporaty. Během a po minulých volbách byl Trump neustále a bez důkazů osocovan z tajné spolupráce s Rusy. Videa a maily dnes zcela dokazují Bidenovo korupční jednání na Ukrajine, zveřejňování média zakazují a Bidenovo nevysvetlovani je označováno jako pouhá neobratnost. Lidé podporující konzervativního Trumpa se naopak bojí svobodně vyjádřit nazor. V americké společnosti se vyhrocuji zásadní rozpory, na mudrovani nad detaily a neobratnostmi je skoro škoda papíru. Ale nakonec proti gustu...

V. Církva 27.10.2020 8:35

Uvidíme. Uvidíme nakolik je americký volič povrchní a nakolik už je toho od progresivistů příliš a nakolik už jsou dlouhým pochodem institucemi američané přeformováni na sověty. Kdo by si to před 35 lety myslel, že je něco takového v USA možné. I když po 89 mi rozhovory s Britkami či Američankami něco naznačovaly, jen jsem to považoval za takovou legraci. Není to legrace.

J. Nevrkla 27.10.2020 8:42

Taky jsem hodně zvědav. Včera jsem viděl video českého blogera z Beverly Hills, z pravidelné sobotní demonstrace na podporu Trumpa. Řekl, že si to před časem vůbec nedovedl představit, byl nadšený. Že by to i v Kalifornii začalo lidem docházet a přestávali se bát? To mě trochu naplňuje optimismem.

T. Hraj 27.10.2020 9:10

I já jsem optimistou (co taky člověk může dělat jiného). Ale obrat v Californii?!? Jistě, Ben Shapiro a Victor Davis Hanson budou volit Trumpa. Na to je myslím spolehnutí. To by byli dva. Nevím, možná jsem na někoho zapomněl, ale chtělo by to ještě tak 15-20 milionů.

J. Nevrkla 27.10.2020 9:13

V Kalifornii to zřejmě prohraje, přesto se lidé přestávají bát a stojí jim za to jít demonstrovat. Dobrý vývoj.

J. Poláček 27.10.2020 9:47

Pánové, děkuji za vysvětlení. Zdá se že žijeme ve zlomové době. To co ukuchtí američané teď na nás asi dopadne tak za půl roku. Nevím jestli se mám bát anebo zpívat ?

F. Žůrek 27.10.2020 4:06

Lidé mluví přehnaně!

"Jedna paní povídala," se také říká.

Lidská pravda je ne-dokonalá,

člověk je ne-dokonalý tvor.

Tak tomu je a bude.

Každý člověk je "hříšník," to křesťané velice dobře vědí. Každý -ismus je přece nevhodný, je přehnaný. Takový byl například "komu-nismus" a skončil sám od sebe. Tak tomu bylo. M. S. Gorbačov tomu jen pomohl! Začal uvádědět věci na správnou míru a potom jako "legenda" šel komunismus k vodě. Je to zákonité. Lidská pravda je nedokonalá, nedá se nic dělat.

"Kdo hledá pravdu, najde Krista," to řekla Edith Stein jako filozofka a přestoupila potom na křesťanskou víru a Jan Pavel II. je blahořečil a potom svatořečil. Jedná se o svatou Terezii Benediktu od Kříže, bosou karmelitánku. (Židovku, zemřela v Osvětimi.)

Filosofie či filozofie se rozdělila: na "vědeckou" a křesťanskou (perennis). To proto, že se "lidé" nemohli a nedokáží asi nikdy domluvit.

Je dvojí pravda? K náboženství. Je islám lepší než křesťanství? "Jsou to problémy na tom našem světě".

Nyní jeden ze dvou mužů bude prezidentem v USA - opět na tom našem lidském světě, ale náš svět se přece nezmění... Ani k lepšímu, ani k horšímu...Bohu-žel... Jsme jen lidé...

Zdař Bůh!

T. Hraj 27.10.2020 9:14

Nic se nezmění, takže všechno je jedno a nemá smysl se o nic pokoušet. Jestli chápu správně vaše (trochu dlouhé) moudro.

R. Holub 27.10.2020 2:11

Je mnohym jasne ze Demokrati se budou snazit "pack" nejvyssi soud svymi lidmi. I Ginzburg byla proti. Ja mam zkusenosti s americkymi soudy - je smesne predstirat ze jsou nepoliticti. Dalsi bod skoroval Trump kdyz poukazal na to ze Biden je ve svem"bunkru", a je mu jedno jak je lidem co musi do prace. Mate pravdu, Bidenova arogance (zalozena na malu) byla nemistna. Kdyz uz jste s tim zacal - podle meho, a pry 74%, Trump vyhral. Mimochodem, ja skoro nikdy nerikam pravdu pri tech pruzkumech. Mely by byt zakonem zakazany/.