25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

USA: Kolem plotu

V posledních dnech se v Americe množily dramatické zprávy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 20.1.2019 23:51

Obdiv JF k Trumpovi...?

Pana Fištejna dlouhodobě uznávám a rád ho čtu i poslouchám, proto jsem lehce v šoku, že mu imponuje egoistický a buransky se chovající synek miliardáře, který kromě toho, že zdědil majtetek, tak nedokázal za sebe nic, jenom se celoživotně předvádět a machrovat. Trump působí pologramotně, za sebou má nejasné pozadí pří výhře v prezidentském souboji s Hillary, uráží lidi a nabubřelost a papalášismus snoubený s blbostí se u něho projevuje stejně jako u Zemana, Erdogana nebo Orbána.

Podporovat Trumpa znamená charakterový návrat nejsilnější světové demokracie někam do předminulého století snad, obnovu rasismu, šovinismu a protekcionismu.

Podporovat Trumpa znamená taky uměle vyvolanou mezinárodní nejistotu, nesnášenlivost v cíleně rozdělované společnosti, dehonestování inteligence a špiček národa, vyvolávání nepřátelství mezi dříve spřátelenými a spojeneckými zeměmi, hrozba likvidace NATO, podpora rozbití EU, zvýšení devastace životního prostředí, odklon od mezinárodní ochrany lidských práv, atd.

Snad se u pana Fištejna nedočkáme podobných profesionálních konců jako u nebohého pana Petránka, jehož vysvětlování všech okolností, které donutily Putina zabíjet desetitíse lidí v nedaleké Ukrajině odmítám dosud jakkoli akceptovat...!

J. Vintr 20.1.2019 23:55

Re: Obdiv JF k Trumpovi...?

Baví vás veřejně demonstrovat svou hloupost?

M. Hoblík 20.1.2019 11:28

Tern Putin je ale borec!

Až jde z té jeho pověsti strach, co ten už všechno nezavinil!

I. Spálený 20.1.2019 3:00

Trump jim na měsíce zavře kohoutky, pokud to promile ročního rozpočtu USA na zeď nedostane. A pak neochotou parlamentu zdůvodní nasazení armády a jejích peněz. Objevily se i snahy vybrat soukromé peníze. Ale to je složité, většina Američanů nemá finanční rezervu ani v hodnotě přesahující 10000 korun. To si Trump poťapal sám. Snižováním daní miliardářům jen urychluje převody majetku do daňových rájů.

J. Vintr 20.1.2019 23:58

Re:

Nepletete si to trochu? Není to náhodou tak, že snižování daní naopak zmenšuje motivaci převádět zisky do ciziny?

I. Spálený 21.1.2019 10:30

Re:

Ne, to je běžný omyl. Podobně jako je černá díra příliš velká hvězda, která světlo už hlavně polyká, tak i příliš velká firma daně neplatí, protože má dostatečné prostředky na udržení mezinárodního propojení do nepřehledných sítí firem položených přes daňové ráje. Tyto firmy pak v USA dodaňují nulovou sazbou při vyhlášení daňových prázdnin pro volné peníze v zahraničí, což bývá každých pár let. O dopadu takto přerostlé firmy na konkurenci a kupování zákonů na míru ani nemluvím.

M. Jandáková 20.1.2019 0:09

Vejce do kolplotu!

https://1url.cz/LMEB9

Š. Hašek 19.1.2019 19:56

Pane Fištejne,

byly doby, kdy bylo zajímavé číst Vaše poznámky k Rusku. A bylo vidět, že jste v obraze (detaily nepodstatné). Chápu, že byste musel nyní všechno přepsat a omluvit se čtenářům ...... a začít si vážit znovuzrozené, carské, tisícileté otčiny, gospoda Putin. No nic.

Mezi USA a Ruskem je "dosti daleko". Tak se věnujete plotu??? Plotu, který brání tomu, aby každý, každý kdo chce, dostal za týden status občana žijícího v zemi po pět generací.

Zkuste tohle na Rusi, dostanete na budku. Zkuste tohle v brusele, jste šéfem komise pro "novou krev Evropy".

V září budu v Solotvinu a Rachově. Zas. A snad nikoliv naposled.

P. Pavel 19.1.2019 21:55

Re: Pane Fištejne,

Nebo-li haškovy dojmy cestujícího prstem po mapě na téma současného nacistického rusácka a jeho zlodějských vládců. Jinak nikdo nepochybuje, že v rusácku dosti ruských novinářů zařvalo jen proto, že se odvážili dělat skutečnou novinařinu a nikoli jen puťkovu podržtašku.

J. Fridrich 20.1.2019 6:56

Re: Pane Fištejne,

Souhlas pane Pavel - ale na rusomilku s. Haška je to slabá káva. Tomu nevadí ani těch 20 milionů obětí v sovětských gulazích, které uvedl Andrej Dmitrijevič Sacharov, který byl přední sovětský fyzik, disident a obránce lidských práv, nositel Nobelovy ceny míru - on je s Jakovem Zeldovičem otec ruské vodíkové pumy, která z SSSR udělala světovou velmoc - a s pomocí našeho zdarma dodávaného uranu..

Š. Hašek 20.1.2019 9:52

Re: Pane Fištejne,

No, já jen, že i Jefim Fištejn vzal na milost Trumpa, který chce stavět plot. Článek snad byl o demokratech a Trumpovi.

Pokud někdo neodpoví k věci, nemá argumenty a vytáhne gulagy .... Nemáte nakonec dojem, že jsem je i plánoval a stavěl??

J. Fridrich 20.1.2019 12:52

Re: Pane Fištejne,

" No, já jen, že i Jefim Fištejn vzal na milost Trumpa, který chce stavět plot " - píšete s. Hašku, no a ten plot, čili ochrana hranic suverénního státu proti nelegálním, nepřátelským a nechtěným nezvaným lidem je něco špatného ?

Š. Hašek 20.1.2019 19:28

Re: Pane Fištejne,

Právě, že nikoliv!

A já jen poznamenal, že by Putin jednal stejně (na rozdíl od bruseláků) a už byl oheň na střeše!

A dále jsem se podivil, že pan Fištejn se již nevěnuje Rusku ....... protože by musel "odlišit státníka Putina od ožraly Jelcina". Věc názoru, samozřejmě.

Š. Hašek 20.1.2019 9:56

Re: Pane Fištejne,

Docela obohoučké. Dávejte si pozor na pravopis, cestujte po mapě ....

Slohově a jazykově, ehm, takové neotřelé. Nabídněte Respektu.

P. Pavel 20.1.2019 15:43

Re: Pane Fištejne,

Co se týče pravopisu, tak u tebe si rozhodně příklad brát nehodlám. Spíš bych tvou charakteristiku nabídl nějakému medikovi, který se specializuje se na psychiatrii. Mohl by tě zahrnout do své disertační práce.

J. Sinnreich 19.1.2019 18:43

Program Demokratu

Nastupujici radikalne levicova protitrumpovska Demokraticka Strana. Program: Legalizace milionu ilegalu. Prakticke otevreni hranic. Hranice , plot, jsou "nemoralni". Zruseni ochrany hranic ICE (Immigration and Customs Enforcement).

J. Kanioková 19.1.2019 22:39

Re: Program Demokratu

Je to šílené a doufám, že v tom Demokraté prohrajou. Držím Trumpovi v tomto palce, i když jinak mi jeho vystupování neladí. Ale doufám, že Ameriku dovede opět ke Zdravému rozumu.

A tzv. Demokraté, nechť se jdou klouzat.

Š. Hašek 20.1.2019 9:56

Re: Program Demokratu

Souhlas.

P. Horak 19.1.2019 17:59

Janyska a USA.

Je zcea irelevantni, koho pan Janyska v USA chce nebo nechce.

Pokud je neco pravdiveho na pruzkumech verejneho mineni v USA tak ho nechce vetsina volicu - pro ty je to relevantni.

Souhlasi s nim jenom asi tretina volicu. To je skupina volicu kteri, at se delo co se delo, podporovali G. W. Bushe az do konce jeho obdobi. I pote co se Bushove vlade podarilo zdevastovat ekonomiku a vylhanymy informacemi zahajit katastrofalni valku v Iraku - s devastaci na Blizkem Vychode, pokracujici do dneska.

Podporu ma u stejne dementni skupiny americkeho naroda, jako je ta, ktera u nas stale voli soucasne anebo byvale komunisty.

J. Vintr 21.1.2019 0:05

Re: Janyska a USA.

Trump má podporu lidí, kteří pracují a vytvářejí hodnoty. Nesnáší ho paraziti, které socanští demokraté naučili žít na úkor těch prvních. Bohužel se jim takových podařilo v Americe "vychovat" hodně. Hlavně mezi mládeží. Jak odcházejí staří pracovití blbci a nahrazuje je právě tahle líná, zblblá a zpovykaná mladší generace, je čím dál méně pravděpodobné, že v zemi vyhraje zdravý rozum, jako v případě Donalda Trumpa.

V. Kain 19.1.2019 12:28

Hraniční plot

Trump se měl zachovat jako prolhaná Merkel.Otevřít hranice a buďte vítani.Těch hladových krků by se jim tam navalilo podstatně víc než v Evropě.Západní Evropa je díky levicovým politikům ztracena a pořád jim to nestačí.

P. Lenc 19.1.2019 10:13

Nenávist,

to je jediné, co demokraté jsou schopni vyprodukovat.Jenom aby se soudruzi nepřepočítaly.

V. Podracký 19.1.2019 11:39

Re: Nenávist,

Pokud Trump zeď neprosadí, zřítí se z tribuny. Pokud Demokraté nezabrání postavení zdi, jsou čučkači. Těžko si vybrat.

K. Janyška 19.1.2019 9:47

Komunisty v USA nechci.

To raději kohokoliv jiného. Trumpova politická cukatura zatím funguje dobře... Dzp.