Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: Kdo všechno je terorista?

diskuse (31)

Nikým nekontrolovaná komunikace na sociálních sítích ohrožuje zdárné prosazení demokratického socialismu ve Spojených státech. I touto větou lze charakterizovat zveřejněnou Národní strategii boje proti domácímu terorismu vlády Joe Bidena.

Znamená další podstatné omezení svobody projevu na sociálních sítích, což je asi nejjasněji vyjádřená politická pozice Josepha Bidena k 75 milionům Američanům, kteří volili v loňských prezidentských volbách Donalda Trumpa.

Kdo není s námi, je… terorista!

V zásadě jde Bidenově vládě o společenskou eliminaci politických nepřátel tím, že je označí za společensky nepřijatelné teroristy.

Válku s terorismem vedou Spojené státy už od roku 2001, Američané si na ni zvykli a je pevnou součástí jejich životů. Tomuto marketingovému vzorci odpovídá i vyjádření ministra vnitřní bezpečnosti Alejandra Mayorkase, který vniknutí několika stovek demonstrantů 6. ledna do budovy Kapitolu přirovnal právě k 11. září 2001, kdy došlo k sérii muslimských teroristických útoků v USA, při nichž zemřelo na 3 000 Američanů.

Trump-terrorist

Nahrazení islámského terorismu terorismem bílých rasistů (rozuměj voličů Donalda Trumpa) směřuje ke dvěma cílům:

1) Předně jde o identifikaci – označení nových nepřátel uvnitř Spojených států. Tím jsou právě nenávistní voliči Trumpa. Tzn. nejsou jimi islámští a/nebo levicoví radikálové, ale všichni, kteří nepřijímají zásady demokratického socialismu, odmítají kritickou teorii rasy a trvají na regulérních volbách.

2) Druhým cílem marketingové výměny reálného islámského terorismu za imaginární bílý rasistický terorismus je v podstatě legalizace všech souvisejících (a i budoucích) bezpečnostních opatření, která mají boj Josepha Bidena ještě více politicky zviditelnit.

Jak v 50. létech

Pokud si totiž v Národní strategii boje proti domácímu terorismu zalistujeme, nalezneme v ní vedle mnoha nedůležitých blábolů také věty, které nám jako na potvoru až nepříjemně rezonují s naší nedávnou komunistickou minulostí:

„Musíme zůstat ostražití v našem vytrvalém úsilí o ochranu našeho národa a našich demokratických principů.“

Strategie vyžaduje „větší kontrolu příspěvků na veřejných sociálních médiích a lepší koordinaci mezi bezpečnostními agenturami“.

Mezi nejsmrtelnější prvky domácího terorismu v USA jsou rasově nebo etnicky motivovaní extremisté, kteří se zasazují o nadřazenost bílé rasy.

Jak přesně si američtí socialisté představují „implementaci strategie pro shromažďování a analýzu zpravodajských informací o bezpečnostních hrozbách z veřejných příspěvků na sociálních médiích“, je celkem jasné. Provozovatelé budou vládou ještě více tlačeni k shromažďování informací o jednotlivých uživatelích s cílem přesněji je identifikovat a současně budou nabádáni k hlášení všech, kteří budou např. události z 6. ledna zlehčovat, či – stejně jako já – vinit z tehdejší eskalace násilí ostrahu Kapitolu, nebo třeba jen šířit nevhodné informace o politických přehmatech Demokratické strany či nepříjemné otázky z minulosti týkající se třeba Huntera Bidena.

Tomu odpovídá i apel ministra Mayorkase, který po komunisticku vyzývá Američany, aby „sledovali své zradikalizované přátele nebo členy rodiny“ … neboť „největší riziko pro bezpečnost státu představují bílí rasisté“.

Jste další na řadě

V praxi je tato Národní strategie politickým vodítkem – nejedná se tedy o právní dokument mající sílu výkonného nařízení prezidenta či jiné právní normy. V podstatě jde o směr vývoje bezpečnostní politiky uvnitř státu. Jako takový je de facto závazný pro všechny, které může Joseph Biden odvolat z funkce.

Tyto i jiné materiály Bidenovi administrativy dokládají, že snahy republikánských guvernérů zakázat na školách výuku kritické teorie rasy nebo vydávání covid pasů nebo třeba zakázat účast na atletických závodech psychicky narušeným mužům, aby soupeřili se ženami, má své jasné opodstatnění: Jde o snahu ochránit občany republikánského státu před buzerací demokratické federální vlády. Nejde tedy jen o politickou snahu vymezit se populární formou vůči demokratům.

Těm Američanům, kteří tyto republikánské snahy častovali slovy o tom, že „máme jiné starosti“, dochází, že se mohou již brzy ocitnout na jednom z nepřeberného množství seznamů ministerstva spravedlnosti třeba jen za odmítání teorie o klimatických změnách, které způsobil každý Američan, který nemá auto na baterky. Terorismus má, viděno okem demokratického socialisty, totiž nekonečně mnoho podob, z nichž některé navíc dosud ještě neznáme. Nemusíte být jen bílý rasista, který se stěhuje z oregonského Portlandu, protože se tam s Antifou nedá bezpečně žít. Teroristou, kterému na letišti vybalí všechny kufry, se můžete stát podle Bidena proto, že na Facebooku napíšete, že islámští teroristé jsou ke svým zbabělým činům motivování svým náboženstvím…

Demokratická strana si je dobře vědoma perfektně ústavou dané svobody projevu. K tomu, aby ji omezila, však nepotřebuje riskovat prosazování zákona, který bude posléze označen jako protiústavní. Demokraté jdou cestou politických prohlášení, která v případě této nové Národní strategii boje proti domácímu terorismu směřují k uším provozovatelů sociálních sítí. Ti tvoří své „zásady komunity“, a ti tedy i určují, o čem Američané budou moci psát a diskutovat.

V tomto ohledu můžeme Bidenovu snahu „o bezpečnost Američanů“ označit za nám dobře známou komunistickou praktiku, kdy není určité veřejné vyjadřování sice oficiálně zakázané, ale prakticky zakázané je. Na to si každý starší český kytarista, hrající ve vlaku Karla Kryla, jistě dobře vzpomíná…

Mayorkas

Na obrázku je Alejandro Mayorkas (61), od února 2021 ministr vnitřní bezpečnosti Bidenovy vlády. Je členem Demokratické strany, narodil se v kubánské Havaně. V Senátu Kongresu byl potvrzen hlasováním v poměru 56:43. Pro jeho jmenování do funkce hlasovali i republikáni, mezi nimi např. Mitt Romney a jemu podobní. Mayorkas je proti Trumpově zdi na jižní hranici a podporuje udělení občanství všem nelegálním přistěhovalcům. Vzděláním je právník, specializuje se na kybernetickou bezpečnost. V roce 2015 pomohl několika zahraničním investorům se zelenými kartami, za což ho vůdce republikánské senátní menšiny Mitch McConnell při grilování v Senátu označil za pokladníka Demokratické strany. Katastrofickou situaci na jižní hranici nepovažuje Mayorkas za kritickou a nepovažuje za nutné činit „nerozvážná rozhodnutí“, a to i přesto, že imigrace drtí dvacetileté rekordy.

Mayorkas je typický oddaný a systematický technokrat bez politického výrazu, dobře sloužit by mohl v zásadě jakékoliv vládě a režimu. Přijal tezi o největším americkém nebezpečí právě na Facebooku a to z něj dělá důležitého a věrného spojence Josepha Bidena.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Tempo inflace bylo podobně jako před měsícem viditelně slabší, než se čekalo. Spotřebitelské ceny v...

dtt Ditta Stein
21. 7. 2024

Oznámení šéfa Bílého domu Joea Bidena, že odstupuje z kandidatury za své znovuzvolení prezidentem...

pari Anna Pařízková
21. 7. 2024

Poblíž Starých Hodějovic u Českých Budějovic došlo ke střetu osobního auta se třemi osobami....

ČTK, kh Kateřina Havlická
21. 7. 2024

Americký prezident Joe Biden oznámil, že odstupuje z kandidatury za znovuzvolení prezidentem USA....

aha Adam Hájek, ČTK
21. 7. 2024

Do Bílého domu nastoupil v osmasedmdesáti letech letech a stal se tak nejstarším prezidentem USA v...

jla Jiří Lacina
21. 7. 2024

Více než desítka čínských firem čelí žalobě za to, že údajně měly po uchazečkách o zaměstnání...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz