19.10.2021 | Svátek má Michaela


USA: Kdo vládne ve Washingtonu?

14.10.2021

Pro nepřátele našeho národa nastaly zároveň ty nejlepší i nejhorší časy.

Na jedné straně je v Bílém domě prezident, jehož činy redukují Spojené státy na popletenou a oslabenou světovou mocnost. Na druhé straně si naši nepřátelé stejně jako všichni Američané lámou hlavu nad tím, kdo ve Washingtonu ve skutečnosti vládne.

Vládne nám stínová vláda poradců, lobbistů a recyklovaných Obamových nohsledů? Nebo nám skutečně vládne prezident, který považuje za úspěch to, že k prezidentské helikoptéře došel bez cizí pomoci? Lze si představit, že lídři zemí našich zapřisáhlých nepřátel stroze nařídili šéfům svých zpravodajských služeb, aby se tomu dostali na kloub, protože nemohou uvěřit svému štěstí, že se americké vůdcovství tak rychle rozpadlo. To musí být asi nějaká prohnaná lest.

Kéž by to byla pravda.

Naši nepřátelé si jsou jedinečnosti tohoto historického okamžiku pochopitelně vědomi. Bidenova administrativa má nyní na krku státní dluh, který se stal černou dírou na peníze. Počet nezaměstnaných Američanů odmítá klesnout, což je příznakem hlubokých problémů v naší ekonomice. Naše jižní hranice zůstává spíše pomyslnou čárou než kontrolním stanovištěm. A naši spojenci vidí národ, který svou nedbalostí odsoudil k smrti nesčetné množství Afghánců, kteří vroucně věřili v Ameriku, dokud neuviděli, jak náš poslední Boeing C-17 Globemaster odlétá z Kábulu.

To vše by mohlo naznačovat, že ve Washingtonu existují jednotlivci, kteří disponují obrovskou mocí, aniž by si dělali starosti s tím, co si myslí nebo co by chtěl udělat Joe Biden. Ať už se rozhodnou jakkoliv, tak tím, kdo se ze všeho bude zodpovídat, je Joe Biden. Pokud je tento scénář pravdivý, tak je velká šance, že se dočkáme situace, která bude naprostou noční můrou.

A přesto existuje i jiný scénář, který je stejně mrazivý. Co když Biden není nástrojem těch, kteří stojí za trůnem? Co když svým loutkovodičům přestřihl nitky a „tancuje“ si, jak ho napadne? Co když provozuje svoji politiku a svoje iniciativy, které jsou na hony vzdálené tomu, co chtějí lidé, kteří si mysleli, že budou řídit jednání prezidenta, jehož kognitivní schopnosti jsou vážně zpochybněné?

Mějme tedy s našimi nepřáteli soucit. Zřejmě nevědí, koho podplatit, koho zastrašit a s kým spolupracovat. A pak politujme Ameriku – i když řekneme Bidenovi, že „je čas odejít“ nebo že je čas „narovnat kurz a letět rovně“, tak se zdá, že jsme v pasti a ovládá nás mocenská elita Washingtonu, jejímž cílem je zahodit budoucnost Spojených států. Bude to nakonec především na amerických voličích, aby tento skluz zastavili, a zodpovědně rozhodli, koho v příštích volbách v listopadu 2022 pošlou do Kongresu.

Autor je členem správní rady Gatestone Institute.

Překlad původního textu: Is It Puppeteers or Puppets in Control in Washington?
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Převzato z webu Gatestone Institute

Lawrence Kadish


Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.