30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

USA: Kde se ti lidé berou?

Donald Trump obdržel v letošních prezidentských volbách přes 72 milionů hlasů (Joe Biden cca 77 a půl milionu hlasů). Jen blázen nebo snobský elitář si může myslet, že všech 72,3 milionu Trumpových voličů jsou pomatenci, rasisté nebo venkovští balíci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 18.11.2020 21:44

Tak jistě, to jak Nejvyšší soud „nalezne“ v ústavě z 18. století právo na potrat nebo homosexuální sňatky je skutečně obdivuhodné - pokrytectví a lotrovství.

Kdyby alespoň přiznali že staré zákony nebo i ústavu je potřeba obnovit, a zákonodárci to schválí, dá se to uznat, ale toto je opravdu ostuda!

P. Haraším 18.11.2020 20:28

říká se tomu ...kolektívní narcismus, kterým trump nakazil cca 70mega američanů...a bude složité se tohoto zhoubného kolektívního narcismu zbavit. I když trump podělal co mohl, tak přesto ho volilo tolik voličů.

P. Rychetsky 18.11.2020 21:39

Prestoze Trump udelal temner vsechno skvele, tak zvolen nebyl, protoze ulhaneho narcise plno lidi nezkousne.

V. Cícha 18.11.2020 20:02

Ač je nepravdodobné, že stále probíhající vyšetřování a přepočítávání zabrání Bidenovi stát se, pravděpodobně jen na čas, než vládu převezme Kamala, pánem v Bíleém domě, (který letos díky demokratům pěkně zčernal) mám zato, žeje třeba vyčkat přinejmenším do 14.prosince. Volby jsem sledoval pozorně, hlavně ta čísla, stejně tak předvolební období. Jsem si, ano, jsem si jist, že Trump byl okraden až zločineckým způsobem na čem mají monumentální zásluhu media po celé 4 roky v 80 procentech k Trumpovi negativní. A kdo má dnes v rukou tisk a tv, má moc.

P. Haraším 18.11.2020 20:26

nechte už těch trumpovských lží...smích

V. Cícha 18.11.2020 22:13

Teď je na Vás... bude to ale jenom pokračování 4leté grandiozní ostudy. Mějte se ale dobře.V

J. Hanzlík 18.11.2020 16:17

Autor se mýlil v minulých amerických volbách a možná se mýlí i dnes. Souběžně však poskytuje mnoho cenných informací s jejich zdroji i dílčích solidních úvah o souvislostech a dalším možném vývoji dosud nepotvrzené volby.

Avšak už unavuje to neustálé žehrání na Trumpovy osobnostní vady, které naopak mohly vést k naprosto unikátní odvaze až hazardu měnit kurz hnojného korupčního vozu a odhalit jeho nevábný obsah. Odtud jeho slova o washingtonské bažině, kterou podrobuje potřebné melioraci.

Které korektní monstrum by dokázalo změnit zahraniční kurz a programově odpoutat USA od globálního využívání amerických vojenských sil spojenci? Napadnout čínské čachry s dvěma měnami i vytěžování amerického duševního vlastnictví? Prosadit dílčí mírovou dohodu na Blízkém východě bez vojenského zásahu a stát se kandidátem Nobelovy ceny míru, která svého času byla dávána jen za barvu pokrokové kůže?

Mediální volební cirkus ohlásil volební statistiku a jejího vítěze hned pasoval na post prezidenta USA, a to se vším humbukem a nepokrytou nenávistí převážně levicových médií k dosud úřadujícímu prezidentovi a jaksi samo sebou krátí jeho volební období. Všemožně omezuje zprávy o demonstracích ve státech potrefených volebními reklamacemi, včetně masívní demonstrace ve Washingtonu DC, odhadované na půl miliónů účastníků. Volby neskončily, volitelé jednotlivých států unie ještě údajného vítěze nepotvrdili!

P. Rychetsky 18.11.2020 21:37

Korektni monstrum, ktere dokazalo zasadne zmenit zahranicni politiku se jmenovalo Reagan. S usmevem, zdvorilosti a s vitezstvim ve vsech americkych statech.

V kratkodobem vyhledu Trump skvely, dlohodobe katastrofa. Nechceme mit v politice Trumpy. Z jake pozice by se pak nadavalo Clintonove za krivarny a lhani? Nechci mit Trumpa jako vzor pro haranty. Nechci analyzovat a rozlisovat lzi, pretvarky a strategicke polopravdy. To at delaji Demokrate, Republikani jsou slusny lidi. Je to vzor, ktery inspiruje nastupce. Co kdyz za par lety vsichni budou Trump? Jak presen se budete dobirat pravdy? A proc byste se dobiral, kdfyz je to tak nejak jedno, hlavne ze jsme nahore?

P. Haraším 18.11.2020 22:46

můžete vztekle máchat pracičkou a dupat nožičkou, ale ani tak to trump nevyhrál...a zanechal bidenovi usa v rozkladu ekonomickém, zdravotním a morálním. to se bude hodně dlouho napravovat. žvásty o bažině, o trumpově poctivosti a o trumpových úspěších vám tak zblajznou v nějakém hlupinci.

J. Kubík 18.11.2020 14:02

Kde se berou voliči Miloše Zeman a bolševika Babiše v Česku? To je otázka pro Česko? Kde se zde vzali dva prokremelští a pročínští staříci ve funkci prezidentů? Který americký prezident je v tomto směru pro Česko lepší? Jestli podporuje pochody za život nebo nepodporuje nemá v Česku žádný ohlas. Pro nás nemá žádný význam, že ho američtí evangelikáni mají za novodobého Kýrose. To by byl tak námět pro komedii.

A. Renjascu 18.11.2020 19:47

Námět pro komedii a to hodně hořkou je spíše to, že soudruzi vašeho ražení začali tlačit na hejtmanku středočeského kraje, aby po 31 letech vyhodila řidiče, protože čte knihu konzervativního autora. Progresivní levice se prostě toho Marxe a Lenina nevzdá a proto nikdy nepochopí co je to svoboda a svobodná diskuze.

https://twitter.com/PPeckova/status/1328616973534711810

J. Kubík 18.11.2020 13:39

Bez fanatických evangelikánů by Trump volby nevyhrál ani v roce 2016.

P. Han 18.11.2020 18:35

Zatímco Biden vyhrál díky fanatickým marxistům. Nad tím se radujete, je to vaše parte.

J. Šrajer 18.11.2020 13:32

Jestli se Biden stane prezidentem USA, bude to Pyrrhovo vítězství demokratů. Ekonomický napnelizmus je obrovský. Biden natiskne další peníze a zvýší daně. Tím spustí lavinu bankrotů, protože otáčet kormidlem zpět v této době je sebevražda. První to odnese energetický sektor, za ním půjdou banky a pak to skočí do Evropy. Možná přijde i kouzlo nechtěného - rozpad EU.

P. Aron 18.11.2020 11:38

Přes neustálé útoky médií, které jsou z 95% protitrumpovské byl Trump ve vedení. Pak jak se vše táhlo najednou se objevovaly zázračně hlasy pro Bidena. Důkazů o podvodech je více než dost. O tom ale pan Roman Joch nepíše. Hraje si na konzervativce ale patří k plejádě našich politiků a elit, kteří jsou napojeni na Aspen institute CE. Stačí se na ta jména podívat na jejich stránkách a hned pchopíte proč tolik politiků a novinářů zastává poněkud divné postoje !

V. Kain 18.11.2020 13:29

Herecké celebrity jako byl Johnn Wayne a nebo je Chuck Noris,Clint Eastwood a mnoho dalších by nikdy levičácké demokraty nevolili,ale je tam také mnoho těch kteří nemohou Trumpa ani cítit.Např.komunista Robert De Niro a nebo ten paďour Di Caprio a další.Kamala Harris převezme otěže.Biden je jenom figura.Harris má schopnost se přispůsobit kdykoliv a čemukoliv jenom když z toho bude mít tato míšenka profit.

P. Kubáč 18.11.2020 11:25

Je těžké spekulovat co by bylo "kdyby Trump nebyl Trump".

Jeho poruchy osobnosti mu pomohly zvládnout 4 roky drtivé opozice, která se neštítí ničeho.

"Trump bez chyb" by se možná dávno zajíkavě zpovídal nějaké komisi ve stylu Nečase, pokud by se náhodou nestalo něco ještě horšího.

J. Kubík 18.11.2020 10:53

Kissinger: Biden muss US-China-Krise vereiteln, die Erstem Weltkrieg ähnelt

Der ehemalige US-Außenminister Henry Kissinger rät der Administration des designierten US-Präsidenten Joe Biden, sie solle schnell handeln, um die Kommunikationskanäle mit China wiederherzustellen, die während der Trump-Jahre gelitten haben. Ansonsten drohe eine Krise, die zu einem militärischen Konflikt eskalieren könnte.

“Wenn es keine Grundlage für ein kooperatives Handeln gibt, wird die Welt in eine mit dem Ersten Weltkrieg vergleichbare Katastrophe abgleiten”, sagte Kissinger am Montag während der Eröffnungssitzung des Bloomberg New Economy Forum. Die heute verfügbaren militärischen Technologien würden eine solche Krise “noch schwieriger kontrollierbar” machen als in früheren Epochen, so der 97-Jährige.

“Amerika und China driften jetzt zunehmend in eine Konfrontation ab und betreiben ihre Diplomatie in einer konfrontativen Weise”, sagte Kissinger in einem Interview mit John Micklethwait, Editor-in-Chief von Bloomberg News. “Die Gefahr besteht, dass es zu einer Krise kommt, die über die Rhetorik hinaus in einen tatsächlichen militärischen Konflikt mündet.”

T. Hraj 18.11.2020 14:41

Proč německy u všech všudy?

J. Kubík 18.11.2020 18:23

Když neumíte německy tak si to dejte do překladače, já to za Vás dělat nebudu.

J. Kubík 18.11.2020 10:52

Čtyřicátý pátý prezident USA byl v úřadu sotva tři dny, když oznámil, že Spojené státy nestojí o chystané Transpacifické partnerství (TPP), které připravoval jeho předchůdce Barack Obama. Ne že by Donald Trump tuto oblast konkurence a soupeření s Čínou podceňoval, byl však přesvědčen, že v jakémkoli dvoustranném vztahu jsou Spojené státy v lepší pozici vzhledem k primátu své ekonomiky ve světě i své vojenské síle. Krátkozrakost této úvahy se ukázala o minulém víkendu.

Patnáct zemí asijsko-pacifického regionu podepsalo během virtuálního summitu dohodu, která zakládá největší zónu volného obchodu na světě RCEP − Regionální ekonomické partnerství. Patří do ní bezprostřední sousedé Číny i země, které znepokojuje rostoucí síla a vliv Pekingu, jako jsou Japonsko, Jižní Korea nebo Austrálie. Nejen tři posledně jmenované za předchozího amerického prezidenta očekávaly, že protiváhou Číny by se mohlo stát právě TTP.

Spojené státy jsou tak nyní v naprosto nezvyklé situaci. V asijsko-pacifickém regionu jsou dvě sdružení zaměřená na společný obchod, v nichž Washington nemá svého zástupce. Nejen to, RCEP pod patronací Pekingu se ustavilo v oblasti strategicky významné pro Spojené státy a bez jejich účasti. Vznikající zóna volného obchodu představuje třetinu světové ekonomiky, v níž žijí přes dvě miliardy lidí. Pokud se účastnické země dohodnou na společných pravidlech či na společných zásadách obchodu, těžko je ti, již budou mimo, obejdou.

J. Kubík 18.11.2020 10:48

Když se řekne A tak se také musí říci B. Že totiž kromě těch extrémních levičáků co volí demokraty, existují též na druhé straně volební barikády fanatičtí evangelikáni.

T. Hraj 18.11.2020 14:44

Hm, asi nepodpalují města, fanatici jedni vykutálení!

M. Šejna 18.11.2020 9:37

Trump podle autora získal nejvíce hlasů v historii, takže má prý právo zpochybnit legálnost voleb.

Naproti tomu Biden je lump, protože porazil Trumpa jen těsně, takže to byl určitě podvod, protoze Trump získal nejvic hlasů v historii a Biden skončil až na předposledním místě

;-D

D. Bouška 18.11.2020 10:00

Ano, to je logika autora článku, pana Jocha.;-)

J. Zaorálek 18.11.2020 13:14

Zase jste to nepochopil.

M. Valenta 18.11.2020 8:36

Buranství, neschopnost přijmout jiný názor a dnes po volbách již nepřehlédnutelný smysl pro ne-fair play, Trumpa obralo o jinak celkem jisté znovuzvolení.

P. Milan 18.11.2020 9:48

Spíš koronáč a nepřízeň většiny médií.

M. Valenta 18.11.2020 10:12

K. je výmluva a ta nepřízeň médií je z převážně z těch uvedených důvodů.

P. Černý 18.11.2020 8:33

Článek který je založen na "možná,nebo pravděpodobně" je článek o ničem.