20.1.2022 | Svátek má Ilona


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J.Mach 2.11.2006 13:58

Re: Re: Po bitvě je každý generál.

No právě, on ten autor asi blbec bude.

MILA 2.11.2006 5:08

ono je snadne to vsechno vedet az pote co se to stane

kratce pred 9/11 jsem cetl anglicke noviny, nevim uz jake, ja to zahodil, a hodil za hlavu, ale na vnitrni strane tam bylo jako ze pri nakym letu v Africe se jeden chlap zblaznil, dostal se do kabiny a chtel to letadlo aby spadlo, rikam to cesky blbe, ja vim , zkratka "nosedive" ale cestujici a flight attendants mu to znemoznili, a po pristani ho poslali tam bylo na psychiatrii.  Ja na to vzpomel az po 9/11, noviny davno ve smeti, a pak si rikam ze uz to tenkrat zkouseli jak na to. Chytri diskutujici si reknou ze si toho meli vsimnout CIA, FBI, atd.

je to tezke, radsi si zkuste vsimat neceho co v budoucnu bude dulezite, a uvidite jak je to nemozne. Pani z CIA ci FBI jsou ti sami obycejni lide jako tady na webu.

Zlý kukuč 2.11.2006 3:44

O Pearl Harboru se spekulovalo obdobně

a tento postupadministrativy, pokud tomu tak skutečně bylo, měl racionální jádro.Lodě zničené  v PH byly poměrně rychle nahrazeny moderními bitevními loděmi nebo opraveny a modernizovány, klíčové letadlové lodě byly evakuovány a zachráněny pro následné důležité střety. Izolacionismus v USA byl prolomen a těch několik tisíc vojáků by padlo v nějaké jiné bitvě, ke které stejně muselo dojít.

Jinak k Able Danger je tak málo informací, že si z toho nelze udělat názor. V podstatě  jediný konkrétní údaj je 2TB a z toho se nedá vyčíst nic

Jirka 2.11.2006 2:27

aneb Kdo opravdu zabil Kennedyho

To je vsechno "Jedna pani povidala". Na tehle planete zije jen 6 miliard lidi, par z nich jsou pristi utocnici .. prave jsem je identifikoval. K pristimu utoku nemusi dojit.

Netřeba 2.11.2006 6:24

Re: aneb Kdo opravdu zabil Kennedyho - tak tak.

 Asi by to chtělo nějakou novou komisi.

Sowfiw 2.11.2006 1:47

Jezimarja, treba sledovali i debaty zde a meli podchyceneho Juchelku.

Alex Juchelka 2.11.2006 1:52

Re: Jezimarja, treba sledovali i debaty zde a meli podchyceneho Juchelku.

Já s tím počítám a vůbec by mi nevadilo, kdyby skuteční policy makers v budoucnosti vydávali mé nápady za své vlastní. Tobě se to nemůže stát, neb žádné vlastní nápady nemáš. Závist a kyselé hrozny... ;-)

dvd 2.11.2006 6:03

Marná snaha, Juchelko

Ono ti skuteční policy makers nechtějí skončit v psychiatrickém zařízení ;-)

68 2.11.2006 6:10

Re: Re: Jezimarja, treba sledovali i debaty zde a meli podchyceneho Juchelku.

Tak ještě jednou pane Juchelka, znovu: co říkáte na ZHN v Iráku?  (A v Iránu.)

Jiri Janecek Seattle USA 2.11.2006 6:52

co říkáte na ZHN v Iráku? Ty jsou preci v Syryji - nas "pritel" Saron info

Podle Sarona jsou v Syriji - je to az pateticke jak nas Israel strka do dalsi valky - ted maji dukazy ze Syrije a Iran chce znicit Lebanonskou vladu kterou jsme tak stedre obdarovali bombama Made in USA  - darek od Israele.

Alex Juchelka 2.11.2006 13:08

Re: Re: Re: Jezimarja, treba sledovali i debaty zde a meli podchyceneho Juchelku.

Takže ještě jednou, znovu, vy bando Bushistických adorantů (předpokládám, že jste její vůdce) - kdy uznáte, že jste se ohledně Iráku (a Iránu) zoufale mýlili a že jste (někteří z vás) svou přímou podporou válečným zločincům v USA nepřímo vinni za zbytečnou smrt tisíců a za současnou, nezáviděníhodnou situaci USA na SV? :-/

Sowfiw 2.11.2006 16:12

Re: Re: Re: Re: Jezimarja, treba sledovali i debaty zde a meli podchyceneho Juchelku.

Na me gusto je ted poslejch machometanu setsakramentsky malo a to je problem tehle valky, takhle blbe se nikdy zadna valka nevyhrala, to snad je jasne kazdemu kdo si precetl alespon jednu knihu z historie. O punskych valkach se snad ucilo v dejepisu v seste tride, to vsak jak Bush tak i Alexij Juchelka zrovna chybeli. Jinak  za patrne nejvetsi plus Bushe povazuji to , ze jeho jmeno vytaci troubu Alexije do ruda. Staci napsat Bush a hopla nejpozdeji do dvaaceti minut se tu obevi vzteklej ratlik Juchelka a zacne vrestet jako pavian, kdyz ma zdurelou (Y). A ted uz zacina blbnout s Iranem. Bude veselo.;-D

humr 2.11.2006 1:41

Lepší zpravodajský služby, než válka

V Česku možná ne, ale v Evropě je více známo o možnosti zabránění té tragédii. Americká vláda či její podřízené složky byla před atentátem na WTC předem varována a upozorněna na eventuelní nebezpečí, když ne od "Able danger" "Možného nebezpečí", tak od zpravodajských služeb jistých zpdevropských zemí. Tyto předané informace byly však ignorovány, zda cíleně - s úmyslem je otázka. Zde je americká úvaha o roli Able danger v této věci: http://en.wikipedia.org/wiki/Able_Danger

MaR 2.11.2006 1:31

.

Proč proč proč? Protože ta skupina používala nevybíravé a nelegální metody (avšak účinné a pojmenujme to na rovinu: špiclování vlastních i cizích občanů) a defakto jí nebylo umožněno získané informace šířit dále (opět - nelegální). Navíc rozhodně získané informace nebyly důkazního charakteru. Dále: skupina nepatřila pod CIA a s tím souvisí  možný zmatek a rivalita, zrušení nebo alespoň přesuntí pod CIA byly jediné možné řešení. Zničení dat souvisí se zrušením (nelze jen tak někde nechat povalovat takové ohromné množství potenciálně citlivých dat) i za cenu ztráty zpravodajské informace.

Stredocech 2.11.2006 9:24

K tomu není co dodat, právě takovýto idiotismus (možná) vedl 11 září.

A "důkazní charakter" je pojem, vytvořený přemnoženými americkými právníky, kteří se chtějí nějak živit.

Soudy by měly u jakéhokoliv důkazu posuzovat jediné, jeho VĚROHODNOST. Ja byl získán, je zcela podružné.

K tomu jedna připomínka. Nejúspěšnější špion, pracující pro Brity a Američany počátkem 60 let, Peňovský, v SSSR byl dopaden poté, co bylo v SSSR OBNOVENO sledování lidí, pohybujících se poblíž cizích ambasád.

Špehování patří k práci tajných služeb, to bych jim ještě dovolil.

MaR 2.11.2006 12:17

Re: K tomu není co dodat, právě takovýto idiotismus (možná) vedl 11 září.

*Ja byl získán, je zcela podružné.* Prakticky o tohle se snažil razit Bush a Blair v rámci protiteroristické legislativy což samozřejmě narazilo na (dodejme že oprávněný) řev obránců lidských práv. Bezpečnost a občanské svobody jsou do značné míry protichůdné zájmy.

Historik 2.11.2006 12:51

Je třeba rozlišovat svobodu a jakési "právo nebýt sledován"

Ono např. neformální sledování třeba sousedy je v některých zemích dost silné. Ale se svobodou slova, cestování, možnosti volit a být volen to přímo nesouvisí. Někomu to vyhovuje, viz třeba slova jedné důchodkyně, "nemůže se stát, že bych zmizela a nikdo si toho nevšiml."

Mimochodem, taková kriminalita v SSSR za Stalina byla velmi vysoká, ani tu jedinou "výhodu totality" tam lidé neměli.

Borek@Exil 2.11.2006 1:05

Herdek filek, ten Ondrej Slechta vi zatracene mnoho. Neboji se o zivot?

Pane Slechta, tohle byste mel vsechno Paroubkovi, ten uz by s tou nehodnou americkou vladou zatrocil.

NevericiTomas 2.11.2006 0:17

Je v tom trochu hokej

Tak si ujasnete, co vlastne chcete.Kdyz se to hodi, muze se vysetrovat podle nezakone ziskanych informaci a kdyz jde o Patriot act nebo Guantanamo, tak se jeci jako sirena.....

Jiri 2.11.2006 1:37

Re: Je v tom trochu hokej

R^R^R^ to je presne ono  - jednim slovem, ty kdyby se rozkrajeli, tak se na ne bic najde. Dovedu si predstavit toho povyku, kdyby tech informaci opravdu vyuzili a preventivne ty holomky, co uz meli v USA, pozavirali. Je, je, to by bylo jeku a vsadil bych se, ze by se nasel nejakej advokat, kterej by US vladu soudil a soudce, kterej by vladu odsoudil k placeni odskodneho.