25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MaR 2.11.2006 12:39

Re: Re: Re: Re: australští představitelé John HARWARD a ministr financí Peter COSTELLO

Stihomam se dá taky léčit...

jirka.s. 2.11.2006 17:26

Re: Re: Re: Re: Re: australští představitelé John HARWARD a ministr financí Peter COSTELLO

Ale léčba předpokládá spolupráci pacienta. A to asi v tomto případě nepůjde.

kopretina 2.11.2006 13:16

Re: Re: Re: Re: australští představitelé John HARWARD a ministr financí Peter COSTELLO

Omyl, nebezpečím je islamonacismus (radikální islamismus). Sionacismus neexistuje vážený. Typickým představitelem islamonacismus v minulosti byl palestinský arabský vůdce Mufti Husejni, který navázal r. 1942 přátelství s SS-Reichsfuhrem Himmlerem, správcem likvidačních táborů, Husejni žádá vyhlazení všech Židů ve Svaté zemi, r.1943 poslal Himmler pozdrav Husejnimu: Jeho eminenci Velkemu Muftímu, Husejni pomáhal také vybořit muslismké legie SS, jenž pomáhaly vyvražďovat Židy v Chorvatsku a Rumunsku. Když Izraelci zatkli a popravili SS-Oberstumbannfuehrera Eichamana, mnoho muslimů ho považovalo za hrdinu.

Ano, Češi, stejně jako Američané a Kanaďané, Australané jsou rozumní a stojí většinově na straně Izraele a odmítají jednostrannou antiizraelskou naci-komunistickou propagandu. A francouzští křesťanští duchovní velmi kritizují francouzské politické představitele. Henri TICQ, katolický duchovní píše v deníku Le Monde 2.11.2005: Čím dál víc pozorovatelů si klade otázku, zda krize evropské identity, kterou křesťanství v Evropě prochází, není dána igronorováním judaismu, jehož poselství nese a jehož je dědicem.Paul THIBAUD předseda židovsko-křesťanského přátelství píše opět v deníku Le Monde 2.11.2005-Chce-li evropské křesťanství uniknout abstrakci, ve které se nachází, musí najít svou židovskou podstatu,znovu navázat s historií,aby mohlo rozšiřovat kvas, který obdrželo a o který se musí dělit dál.Francouzský biskup Clemens THOMAS píše obdobně:Úsilí Církve pochopit svou vlastní totožnost a býti hodnou důvěry odvisí

od jejího teologického přístupu k judaismu a jeho historii. Problém víry a

moderní problém Boha musí být viděny v kontextu smrtelného osudu Židů a jejich přežití. Bohužel se na diskusních fórech obejvuje příliš mnoho antisemitské a antisionistické špíny, ale většina lidí naštěstí začíná mít rozum a myslet a vědět, že Stát Izrael má jednoznačně nárok bránit se agresi a ochraňovat svou zem a své lidi.

kopretina 2.11.2006 13:33

Re: Re: Re: Re: Jan VIDÍM-Kde (ne)končící právo na SEBEOBRANU

Český poslanec za ODS Jan VIDÍM napsal pravdivý článek Kde (ne)končící právo na sebeobranu.A píše: Je zvláštní, když teroristé z Hamasu a Hizballahu unášejí izraelské občany a odstřelují Stát Izrael raketami, nechává to mnohé sdělovací prostředky klidné. Jakmile se ale Izrael rozhodne bránit proti neutuchajícímu násilí okamžitě se objeví hlasy volající po "zdrženlivosti" a kritizují údajně nepřiměřeně tvrdé akce.Stojí za to si však ujasnit fakta.Izrael prováděl politiku jednostranného stahování svých jednotek z území, jež z naléhavých bezpečnostních důvodů kontroloval.Výsledky této politiky však nesplnily očekávání. Stažení Izraele z jižního Libanonu r.2000 nepřineslo kýženou stabilitu. Toto území nepřevzala legitimní libanonská armáda, ale teroristé z Hizballahu podporované iránským teokratickým režimem.V Gaze palestinské obyvatelstvo, do značné míry

kvůli odporu ke zkorumpované vládě Organizace pro osvobození Palestiny, zvolilo

do vládních pozic extremistické hnutí Hamás (mimochodem také podporované

Íránem).Bezpečnostní situace Izraele se tak markantně zhoršila, což demonstroval únos jeho vojáků.Zapomínat nelze ani na nenávistná prohlášení iránského prezidenta Ahmadinežáda, který hrozí Izraeli jaderným holocaustem. Bohužel se znovu ukazuje, že v kontextu BV jsou izraelské pokusy o kompromis vnímány jako projev slabosti a podnět k novým vlnám protižidovských útoků.Izrael si z existenčních důvodů nemůže dovolit být slabý a má plné právo se bránit.Má právo zasáhnout proti svým nepřátelům, proti únosům svých občanů v Gaze stejně tak má právo podnikat vojenské operace proti teroristům z Hizballahu na území Libanonu, když libanonská vláda není schopna kontrolovat území vlastního státu. Organizace, proti nimž Stát Izrael bojuje představují nejhorší výplody protižidovské, )nezapomínejme však také pritizápadní, protikřesťanské) nenávisti a jejich představitelé, včetně jejich pol.vůdců jsou zodpovědní za stovky obětí, které zemřely v důsledku teroristických útoků.

kopretina 2.11.2006 13:35

Re: Re: Re: Re: Re: Jan VIDÍM-Kde (ne)končící právo na SEBEOBRANU

Z toho důvodu nevidím důvod, proč by úsilí Státu Izrael v likvidaci teroristů nemělo být považováno za legitimní. www.vidim.cz

Honza 2.11.2006 9:46

plané poplachy

Pavel se ptá přesně: a kolik těch poplachů vyhlásili planých? Minulost má tu výhodu, že se už stala, a tudíž jsme všichni hrozně chytří. Když se podíváme retrospektivně, uvidíme hlášení zpravodajců předpovídajících Pearl Harbour, německé informace o vylodění v Normandii, přesné informace o vpádu Saddáma do Kuvajtu.... atd.atd., jenom se v té houšti protichůdných a vzájemně se vyvracejících zpráv prostě ztratily.

Spiklenecké teorie jsou k výkladu světa zbytečné, úplně si vystačíme se starým, dobrým chaosem.

vita 2.11.2006 11:24

Re: plané poplachy

Pearl Harbour je špatný příklad. Tam bylo informací dost a jednoznačných - jenže odpovědní generálové je ignorovali. "Přece si nemyslíte, že by Japonci vyhlašovali válku zprávami o počasí!". Odpor k luštění šifer vedl dokonce k tomu, že s heslem "Gentlemani nečtou cizí dopisy." zrušila armáda příslušné oddělení. Friedman luštil Code Purple jako civil - a v podstatě načerno a jako hobby.

Informací bylo dost, šumu naopak málo. Taky si to příslušní generálové příslušným způsobem odnesli. A oprávněně.

Ani Normandie není dobrý příklad - tam byl naopak šum umělý. Britové dokonce obětovali příslušníky francouzského, belgického a holandského odporu, které "poučili" o (falešných) podmínkách vylodění a shodili je Němcům přímo do rukou. S tím, že aspoň někteří na gestapu promluví a své "tajemství" vyzradí. Hnus, který ale zachránil určitě tisíce životů, kdyby se vyzrazená invaze povedla, a miliony, kdyby nevyšla.

cxx 2.11.2006 14:52

Re: Re: plané poplachy

"Friedman luštil Code Purple jako civil - a v podstatě načerno a jako hobby."

Keby blbost nadnasala, lietal by si ako holub.

Stredocech 2.11.2006 9:09

Celá´věc souvisí s dost idiotským pojetím "občanských práv" v USA

Jejich "obránci" se totiž namísto toho, aby vláda nikomu nic nenařizovala a nikoho nešikanovala starají o to, aby pokud možno nic NEVĚDĚLA. I u nás už máme podobná hovada, vadí jim například bezpečnostní kamery. A jsou schopni kriminalizovat supermarkety za to, že si archivují údaje o tom, kdo byl u nich přistižen při krádeži.

Jiří 2.11.2006 9:00

To patří spíše do bulváru

Tento článek, ač se tváří  jako odborná studie, není nic jiného než naprosto bulvární výstřel podobný všem těm zprávám že ta a ta je nevěrná tomu a tomu s tím a tím. To vždycky trochu v první fázi zaujme čtenáře, další den nebo dny však po tom už ani "neštěkne pes". Oblast zpravodajských a informačních služeb tak velkého uskupení jakým jsou USA je na posouzení a hodnocení něco velmi, velmi náročného. Trochu si to snad mohou dovolit bývalí ředitelé CIA a těch všech různých zpravodajských institucí. A i ti to v převážné většině činí s velkou dávkou opatrnosti a pokory k tomu, že jejich znalosti, přes  dlouhou dobu kterou tam pracovali, přesto nejsou absolutní a dostatečné. Dovoluji si proto doporučit  čtenářům, aby  tento článek četli spíše s úsměvem a nebrali ho příliž vážně.

No... 2.11.2006 8:36

Někdy je třeba sehnat DŮVOD pro akci....

Potřebujete-li něco zařídit a nejde to bez náležitého "důvodu" , tak lze manipulací a intrikami ten "důvod" vyrobit a pak na jeho základě udělat to, co chcete. V tomto případě zajistit přítomnost v jižní části asijského kontinentu. Ale že by jedenácté září bylo ponecháno schválně, to se mi nechce věřit. Žádná vláda by neobětovala tolik lidí a materiálních hodnot kvůli zajištění své přítomnosti v "dané" oblasti, to by byla šílenost.Američané jsou patrioti a nikdy by neudělali takové svinstvo.Nikdy.:-/

Stredocech 2.11.2006 9:11

Re: Někdy je třeba sehnat DŮVOD pro akci....

Máte pravdu, že by Američané takové svinstvo neudělali, protože nejsou schopni je UTAJIT. Totalitní diktátoři by je udělali bez nejmenších zábran.

vita 2.11.2006 11:17

Re: Re: Někdy je třeba sehnat DŮVOD pro akci....

No, on je rozdíl něco udělat - tedy zorganizovat - a zanedbat.

Rozhodně nevěřím, že by se nějaký americký politik odvážil zorganizovat 11/9. To by se skutečně těžko utajovalo a od dob Ollieho Northa se ví, že některé věci pokrýt nejdou. Ani presidentem ne. Což je výhoda demokracie - poštve politiky proti sobě a oni dávají majzla jeden na druhého. Hromadná vražda něklika tisíc Američanů by pokrýt prostě nešla - někdo ze zúčastněných by to prásknul už kvůli vlastní kůži. Někdo z těch čičmundů v pozadí, který by někde držel tašku a dal si informace dohromady. Takže -ne.

Ale takové malé potlačení informace, šumík... No, jak dlouho procházely (a u někoho prochází a procházet bude in saecula saeculorum) Bushovi a Blairovi ty lži o iráckých ZHN?

Když se to ještě okoření nějakým narušením lidských práv a svobod, soukromí... Tak se místo tichého filtrování emajlů klidně schválí zákon o mučení a koncentrácích. I "náhlé soudy" projdou...

Šikovné.

Pavel 2.11.2006 8:22

A kolik měli planých poplachů?

Je hezké, že skupina Able danger dokázala předpovědět dva útoky, ale mě by taky zajímalo, kolik jejich předpovědí nevyšlo. Pokud by byl poměr někde kolem 100:2 či horší, tak bych se ani nedivil, že je zrušili a data zničili - bylo by to stejně k ničemu.

Prostě nestačí upozornit na to, že se dvakrát (a možná jen náhodou) trefili, k hodnocení prospěšnosti jejich činnosti je nutné znát, kolik udělali předpovědí celkem, a kolik z toho (ne)vyšlo.

MaR 2.11.2006 12:43

Re: A kolik měli planých poplachů?

Tohle už se do podobných tendečních článků nedostane...

Pavel 2.11.2006 8:21

A kolik měli planých poplachů?

Je hezké, že skupina Able danger dokázala předpovědět dva útoky, ale mě by taky zajímalo, kolik jejich předpovědí nevyšlo. Pokud by byl poměr někde kolem 100:2 či horší, tak bych se ani nedivil, že je zrušili a data zničili - bylo by to stejně k ničemu.

Prostě nestačí se upúozornit na to, že se dvakrát (a možná jen náhodou) trefili, k hodnocení prospěšnosti jejich činnosti je nutné znát, kolik udělali předpovědí celkem, a kolik z toho (ne)vyšlo.

L 2.11.2006 8:03

At mluvi normalnejako nasi zpravodajci

Jak muze nejaky Arab neco takove zorganizovat, kdyz ani neumi poradne anglicky. Kdyz mluvi, tak ma takovy smesny prizvuk a hned se to na nem pozna, ze nic nevi. To kazdy elitni zpravodajec vi.

Americani jsou ti nejchytrejsi a uplne nejchytrejsi jsou ti, co maji ta mista federalnich zpravodajcu. Na ty si nejaky arab neprinde, protoze nikdy nemuze byt tak chytry jako oni, kdyz ma ten divny prizvuk. At mluvi normalne. Vidite a nejde mu to, proto nemuze prechytracit nase elitni zpravodajce.

JAPA 2.11.2006 7:39

jako při Pearl Harbour

zpravodajci dávali výstrahu ale politici je ignorovali. Blbost kvete.

nasmith 2.11.2006 12:17

Re: jako při Pearl Harbour

Jo ono je to dost těžké v době míru říci,už je válka.To platí zejména o tom Pearl Harbouru.Vžijte se do té role trochu!

Jiri Janecek Seattle USA 2.11.2006 6:57

no prece Osama byl Clintonuv problem ...

nova Bushova administrativa se zamerila na skutecne nebezpeci zapadni civilizace - Sadama a Irak. A ted se jiz veze politicky 6 roku na terorism garbage.

A data mining - v tom krec netece a PROFIT skoro zadny ... ale tanky a bomby .. tomu rozumime.

hedgehog 2.11.2006 13:29

Re: no prece Osama byl Clintonuv problem ...

To myslis toho co se jen zmohl poslat dve rakety na dve fabriky nekde v Africe v odvete na utok?

jarda 2.11.2006 14:12

Re: no prece Osama byl Clintonuv problem ...

A náhodou osvobodili pár ropných vrtů.

68 2.11.2006 6:31

Ba ne, Ondřeji.

To, co se nabízí na první pohled, je přece jasný akt velezrady americké vlády, presidenta (hlavně) a naprosté většiny členů současné administrativy, kromě některých sekretářek a členů demokratické strany v ní. Zeptejte se pana Juchelky. Mělo by se okamžitě přikročit ke stíhání.

Jiri Janecek Seattle USA 2.11.2006 6:45

jasný akt velezrady americké vlády, presidenta (hlavně) a naprosté většiny členů současné administrativy

tak vidis 68 - i tobe to dochazi - k tomu stihani dojede jestli se jedna strana, jeden vudce, jeden narod - po volbach vymota z te soucasne totality.

Data mining je urcite effektivnejsi na obranu nez hazet na nekoho bomby - ale tomu stara guarda ktera nevi co je to PC nebo Internet nepochopi.

68 2.11.2006 7:06

Re: jasný akt velezrady americké vlády, presidenta (hlavně) a naprosté většiny členů současné administrativy

Right. Ted ještě najít  (ne, vybrat) schopného pokurátora.

BM 2.11.2006 9:04

Re: jasný akt velezrady americké vlády, presidenta (hlavně) a naprosté většiny členů současné administrativy

JoJo, nebo bys moh pomoci USA tim, ze bys udelal takovou nedelni skolu pro starou "GUARDU" a neco bys je naucil. Treba by ti pronajmuli v ovalne pracovne nejaky stolek, tam by ste jim to s panem Slechtou vysvetlili. A hned by se stalo slovo TERORISMUS jiz jen kapitolou v dejepise.

PS : Jo a von by se ten stolek moh menovat hezky CZECHIA.

Alex Juchelka 2.11.2006 13:30

Re: Ba ne, Ondřeji.

R^

Mejla 2.11.2006 6:01

Článek není nic nového a pochybení zpravodajských složek a obranného systému

připustili v USA již krátce po 9/11 i oficiální činitelé.

Hasan 2.11.2006 5:59

Po bitvě je každý generál.

Autor článku je typický příklad a potvrzení tototo tvrzení.

cxx 2.11.2006 8:28

Re: Po bitvě je každý generál.

PĚT LET po bitvě, je JEN BLBEC generál.