27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sowfiw 2.11.2006 23:18

Re: Re: Re: Re: "Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, ..."

Samozrejme pokracuj, ted teprve zacinas byt zabavny, zejmena kdyz zacnes s logikou. Tak do toho Alexiji.

Alex Juchelka 2.11.2006 23:49

Re: Re: Re: Re: Re: "Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, ..."

Pokračuj s čím? Myslel jsem, že je řada na tobě, dokázat mé 'hlouposti', ty 'chytráku' bez bázně a hany... ;-D

Alex Juchelka 2.11.2006 20:07

Odpověď 2 (pokračování)

Oceňuji, že jste sem svůj názor skutečně napsal. Respektuji jej, ale na druhé straně si myslím, že vám při studiu pramenů zcela chybí představa o postojích seriózních amerických kritiků současné vlády. Myslet si, že to jsou všechno levičáci nebo komunisté je zcela mylné, i když zdejší dinosauři studené války Beneš, Neumann, Ulč & spol. se úporně snaží tvrdit opak. Mnoho demokratů, včetně těch nejvlivnějších, jako je Hillary Clinton, apd. jsou dnes paradoxně v mnoha ohledech (a z mnoha důvodů) většími stoupenci vojenských řešení na SV než Republkáni a já v tomto ohledu rozhodně nacházím bližší postoje mezi tradičními konservativci nebo libertariány...

68 2.11.2006 21:08

Re: Odpověď 2 (pokračování)

Já vždy myslel, že můj (nebo kohokoliv jiného) názor lze rozeznat snadno i z krátkých příležitostných poznámek a odpovědí. Netřeba mnohdy většinou žádných traktátů, nebo dokonce kopií z magazínů, nebo Gůglu a odkazů. Je to pak tady nudné, žádný spád.  -  Ted už ale, zavřete oči, odcházím.  (Ještě ale: jsou situace, kdy je nevhodné „srát si do vlastního hnízda“. A také ještě:  samozřejmě že „většina zdejších muslimů“ (zatím) žije v naprosté pohodě a asi (zdánlivé) shodě s okolím a s Vámi. Co mají zatím dělat? Jistě se ale, jak to tak v současnosti vypadá, své „demokratické příležitosti“(Allah Akbar!) dočkají ve volbách, jsou trpěliví. Snad jen později, než třeba v Italii, nebo Francii, nebo... A to pak zcela určitě budou volby poslední. Tak co. Přestoupíte? Ale nic, asi se to bude stejně týkat až Vašich potomků.) (Jo a Hillary? Jen obyčejná bitch.)

Alex Juchelka 2.11.2006 21:57

Re: Re: Odpověď 2 (pokračování)

No právě - v mém pojetí nasral do vlastního hnízda Bush.

A co kdyby vyhrál zdejší volby nedejbože černoch, ti zde podle statistik dělají mnohem větší rotyku než muslimové a zabili rovněž víc lidí. Co hispánci - ti k tomu mají početně mnohem větší předpoklady, než vámi zmínění muslimové a menšina floridských hispánců z Kuby využívá již po léta svého vlivu aby udržela zcela zbytečné embargo vůči svému pidiostrůvku, na úkor většiny kuřáků doutniků v USA. Jakto, že nevystupujete proti něčemu takovému... Já se muslimů nebojím. Bojím se ulhaných presidentů (oralní sex je OK) a Israele. Mějte se, a díky za diskusi!

vita 2.11.2006 15:33

Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

V USA je právem presidenta nařídit odposlechy? Plošné?

Já byl přesvědčen, že USA je vzorová země s dělbou moci - že ji snad dokonce v USA vymysleli. Ti Otcové Ústavy, jejichž jména běžný Američan vyslovuje pouze v základním postoji. Ten s uniformou salutuje... Tedy že odposlechy schvaluje soud. Dokonce jsem měl za to, že v USA mají speciální soud na povolování odposlechů, kdyby hrozila časová tíseň.

Ale ne. V Americe mají diktátora, který rozhoduje o všem... Tedy podle richarda...

Zajímavé, že skupina evdentně fungovala za Clintona a za Bushe byla naopak zrušena. Za toho Bushe, který na oplátku prosadil zákon o povolení mučení. UZÁKONIT mučení si u nás ani komunisti nedovolili...

Auiam 2.11.2006 17:40

Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Komunisti meli vse podle zakona - na papire. Mit stanovena pravidla pro zachazeni s protivnikem, ktery zadna pravidla neuznava a nedodrzuje, je nutne. Tvari v tvar protivniku, ktery trva na dodrzovani Zenevskych konvenci pro sebe, zatimco sam zadne neuznava a vrazdi civilisty po stovkach, mohou leckomu rupnout nervy.

Auiam 2.11.2006 17:41

Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Mimochodem ze byl stary Grebenicek za sve metody odsouzen, ze.

vita 2.11.2006 17:48

Re: Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Starý Grebeníček aspoň mohl být souzen. A jeho nadřízený, který byl i podle Grebeníčka příliš tvrdý, takže ho prásknul, byl suspendovám a měl zaracha. Trapný trest, ale aspoň nějaký.

Mácha, který umlátil Toufara, měl taky zaražený postup a mohl být - a byl - v 68. souzen nebo aspoň žalován. Protože dělali něco, co neměli dělat. Postupovali - i za komunismu - protizákonně.

Mučitel podle zákona ví, že vše dělá správně a že nebude a nemůže být souzen a trestán. Ne jako ti troubové z Abu Ghraibu, kteří s tím začali na vlastní pěst a předčasně.

Auiam 2.11.2006 18:39

Prosim????

Tohle srovnani kulha na obe nohy, (Y) i hlavu. Grebenicka nedostala soudkyne Vesela 11 let pred soud a to mel na svedomi lidi umucene k smrti a bestialni muceni elektrickym proudem. Tohle chcete srovnavat s tim, co se delo v Abu Ghraib???? Jste normalni????

EmillXX 2.11.2006 21:00

Re: Re: Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

"Mučitel podle zákona ví, že vše dělá správně a že nebude a nemůže být souzen a trestán."

Proboha, snad této pitomosti opravdu nevěříte??

68 2.11.2006 18:00

Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Vito, trochu mučeníčka přece nikdy nemůže škodit. A "krutý a neobvyklý trest"  právě jen častým používáním přece přestane být "neobvyklý".

Sara 2.11.2006 14:07

jom-kippur

Izrael taky dostal těsně před jom-kippurovou válkou varování. Jenže soupeřící zpravodajské skupiny, které dobře věděly, co chtějí politici slyšet, to správně nevyhodnotily a Egypt nás krutě zaskočil. Žádné varování nikdy není jednoznačné a průkazné - nikdo nechce, aby jeho země byla napadená, ale nikdo si nemůže být jistý a nechce se blamovat.

kopretina 2.11.2006 15:07

Re: jom-kippur

Pro Stát Izrael byl Jom-Kipur skutečně těžká zkouška. Někteří levicoví politici v Izraeli byli příliš opojeni fantastickým vítězstvím z Šestidenní války z června 1967, kdy egyptské a syrské jednotky dostaly klepec, egyptská letadla byla zničena, aniž by zvlétla. Jenže Egypt, Sýrie za pomocí SSSR zahájili tzv. "opotřebovávací válku" právě do října 1973. Dle mého názoru bylo chybou levicové strany Mapaj, která podcenila situaci. Řada Izraelců byla v synagogách a levice obecně klamala Izrael, že se nemůže nic stát. Opak byl pravdou-6.10.1973 Egypťané a Syřané bez varování přepadli Izrael na Jom-Kipur, naprostý šok pro Izrael. Egypťané i Syřané prolomili obranné linie, účinnými protitankovými a protiletadlovými zbraněni ze SSSR způsobili Izraeli těžké ztráty. Poprvé od Války za nezávislost (z 15.5.1948/podzim 1949) čelil Stát Izrael těžké porážce a tím i vyhlazení a II.holocaustu. Rischard NIXON prodal Izraeli vyspělou vojenskou techniku a syrský postup byl zastaven 9.10.1973. Dva dny poté, zahájily izraelské jednotky protiútok proti Egyptu, vstoupily na západní břeh Sueského průplavu. Stát Izrael rychle směřoval k vítězství, ale na nátlak Henryho KISSINGERA svolil Izrael k příměří. A byla to nakonec izraelská pravice, strana LIKUD a její předseda Menachen BEGIN, který uzavřel mírovou smlouvu s Egyptem. R.1978 Anvar Sadat navštívil Jeruzalém a Kneset, r.1979 byly v Camp Davidu uzavřeny definitivní mírové smlouvy, Sadat uznal právo Izraele na existenci a navázal plné diplomatické styky a Begin vrátil celý Sinaj včetně ropných polí Egyptu. Begin udělal veliký krok, ke kterému se Gurin o celá řada dalších levicových politiků neodvážili, "území za mír". Egypt byl za to vyloučen z LAS, r.1975 SSSR a celý východní blok a muslimský blok schváli hanebou rezoluci srovnávající sionismus s rasismem, Dan Gillermann tuhle hanebnou rezoluci roztrhal. Palestinští Arabové bohužel promarnili největší možnost, jak získat svůj stát.

kopretina 2.11.2006 15:13

Re: Re: jom-kippur

Kdyby Palestinci seriózně vyjednávali, Izraelci by museli vrátit všechno sporné území, místo toho bohužel zvolili neplodný terorismus, únosy izraelských letadel. Ale palestinský terorismus pocítil také ránu. Teroristé z PLO a RAF unesli letadlo s Izraelci a diasporními Židy, přesměrovali do Ugandy a chtěli za pomocí Idiho Amina, který chtěl postavit sochu Hitlerovi v Ugandě, povraždit všechny Židy (Izraelské i Diasporní). Izrael naplánoval záchrannou akci "Kulový hrom", teroristy zlikvidovali, téměř všechny rukojmí osvobodili (vyjma jedné staré paní, která měla vytetované číslo z nacistického vyhlazovacího tábora a tu osobně zabil Amin a 2 další lidé následkem přestřelky), z izraelských výsadkářů padl Jonathan (JONI) Nrtanjahu.

Alex Juchelka 2.11.2006 17:50

Re: Re: Re: jom-kippur

OMG, zionistická tapetářka dorazila... :-/

kopretina 3.11.2006 18:32

Re: Re: Re: Re: jom-kippur

Antisemita Alex dorazil. ;-(

kanuk 2.11.2006 19:40

Re: Re: Re: jom-kippur

Ten Joni byl Netanjahu, a byl to bratr současného israelského politika - nevím, v jakém postavení, ale mám dojem, že jeden čas byl i ministerským předsedou.

Sara 5.11.2006 8:39

Re: Re: Re: Re: jom-kippur

Ano, byl, Binjamin (Bibi), a právě vzpomínka na Joniho ho vedla k tvrdému postupu vůči teroristům. Aspoň verbálnímu.

jarda 2.11.2006 14:04

Proč ?

Na většinu "Proč ?" by se dalo odpovědět "Protože politika"

Warpig911 6.11.2006 22:36

Re: Proč ?

omyl: PROTOZE PENIZE

Chris Kelvin 2.11.2006 13:40

Pro konspirativce:

Zkuste si představit, že na základě informací náhodně sejmutých na internetu typu "kapříci už letí domů" zveřejníte informaci o chystaném útoku Al Kaidy letadlem na dvojčata. Takhle nějak to totiž velmi pravděpodobně bylo ;-)

vita 2.11.2006 15:54

Re: Pro konspirativce:

Proč zveřejňovat?

Upozornit odpovídající složky, že Atta a pár dalších (informace o nich byly) možná něco chystají a je vhodné je trošku sledovat. A pak by se zjistilo, že se v USA (!) učili pilotovat Boeing - ovšem ne startovat a přistávat. Ne ultralight, což je běžné - Boeing a jen letět. V souvislosti s tím, že teroristi z GIA plánovali hodit unesené dopravní letadlo na Paříž (Frantíci je tenkrát zlikvidovali tuším při tankování v Marsseille) by to už byla o řád zajímavější informace.

Z frekvence vyměňovaných zpráv se dá usoudit na stav přípravy - obvykle roste v přípravné fázi a těsně před akcí prudce klesá. Z místa odeslání se taky dá vysledovat pohyb, zkombinovat s informacemi těch byrokratů imigračních úředníků. Vzpomeňte, jak před Dnem D Angličani "vytvořili" obrovské soustředění vojsk někde, kde nic nebylo - jen radioprovozem.

Nedá se to dělat plošně, asi těžko se taky dalo říct "Budou to Dvojčata a Pentagon", ale že se NĚCO chystá, že to chystají konkrétní osoby a ty se zrovna všechny blíží k letišti, to jo. Zdržení, "náhodná" prohlídka... Zbytek by vyklopili pak.

Historik 2.11.2006 12:59

Víťo, toho šlendriánu kolem Pearl Haboru bylo tolik, že se

tomu divili sami Japonci, oni počítali s možností alespoň nějakých bezpečnostních opatření.

Ale je třeba upozornit na jedno. Americká vojska dostala rozkaz v tom smyslu, že pokud dojde ke střetnutí, musí "být zcela jasné, že jedná jednoznačně o útok z japonské strany." Jenže tu nedbalost před útokem to neomlouvá.

Jinak, v knize Den invaze z roku 1959 autor (jméno si nepamatuji) píše toto: "Němci si byli do té míry jisti, že k invazi dojde jinde, než v Normandii, že to známými desinformačními akcemi Spojenců nelze vysvětlit. Musel použít ještě jinou, významnější možnost, jak svést Němce na zcestí."

vita 2.11.2006 13:29

Re: Víťo, toho šlendriánu kolem Pearl Haboru bylo tolik, že se

Vycházím z Tajemství dne D od Perraulta.

Právě on vyslovil to podezření ohledně obětovaných odbojářů jako součásti desinformační kampaně.

Chris Kelvin 2.11.2006 13:38

Re: Re: Víťo, toho šlendriánu kolem Pearl Haboru bylo tolik, že se

Jestli jsem četl tu stejnou knihu (už je to moc, moc dlouho), tak tam byla kuriozní informace o jakémsi odhaleném německém špionovi někde v Káhiře, kterému už několik let dávali zásadně špatné informace. Takže už i Němci věděli, že z něho nic kloudného nebude a rovnou si všechno obraceli naopak. Ten jediný prý dostal přesné místo i čas vylodění.........

vita 2.11.2006 15:40

Re: Re: Re: Víťo, toho šlendriánu kolem Pearl Haboru bylo tolik, že se

Taky se mi cosi takového připomíná... Jestli je to z téhle knížky... asi ano, za socíku moc o Dni D nevycházelo.

Ten oficír, co nařídil pravdivě informovat prolátlého dubléra měl pak špatný spaní až do invaze. Jenže Němci byli přesvědčení, že mají z nejlepšího zdroje, že kdekoli - kromě Normandie. A kdykoli - kromě 6.června. Takže považovali invazi za fiktivní operaci dokud nebylo pozdě.

V každém případě tam šlo o něco jiného než čemu se věnovala ona skupina v USA - ne o zjišťování jestli se něco nechystá, ale o to, kdy a kde - že invaze bude, bylo jasné každému.

clay 2.11.2006 12:02

teda překládat to

jako schopné nebezpečí........;-D;-D;-D když si s tím vevíte rady, tak si s tím nelamte hlavu a nepřekládejte. My si s tím už nějak poradíme. Určitě ne hůř.;-)

slyFox 2.11.2006 11:12

Příběh Kanaďana mučeného v Sýrii

Hrůzný příběh občana Kanady, který byl zadržen na letišti JFK v New Yorku, kde přestupoval na jiné letadlo a později byl poslán Američany na mučení do Sýrie. Česky čtěte zde: http://www.messin.estranky.cz/clanky/terorismus/arar

Historik 2.11.2006 12:33

Re: Příběh Kanaďana mučeného v Sýrii

Že by Syrie šla na ruku Američanům??? To je pro mě novinka. Leda že by ten pán měl v Syrii nějaký "škraloup," vzhledem k tamnímu režimu těžko říci, nakolik oprávněný.