19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Warpig911 6.11.2006 22:46

bez názvu

just read this

Warpig911 6.11.2006 22:33

Where's that cash?!

No nic, berme to tak, že tech <3000 obětí z WTC + Pentagonu + Shanksville byli něco jako US soldiers, kteří jako první padli ve válce US vs. Afghanistan. S jediným rozdílem - že jejich pozůstalí asi nedostávají státní penzi.

Jinak, takto rychle naplánovanou válečnou operaci jsem ještě neviděl.

kanuk 2.11.2006 17:06

K tomu Iráku

Kdyby jsou chyby, Po bitvě každý generálem, ad infinitum - do nekonečna.

Faktem je, že kdyby nebylo 9/11, nemohlo by dojít k zásahu americké armády v Iraku. Na jedné straně tu někdo blábolil, proč Američané nenechají žít Iráčany po svém, na straně druhé, kdyby tam nebyli Američané, byl by tam Talibán, který by také nutil žít Iráčany podle svých (talibánských) představ. Takže jedni za osmnáct, druzí za dvacet bez dvou. A myslím, že kdybych byl obyčejný Iráčan, dal bych těm Američanům přednost. Třetí alternativou by možná byl Sadam Husein (nebo jak se to píše), ale ten by také byl za dvakrát devět. Tak babo raď.

kanuk 2.11.2006 17:11

Re: K tomu Iráku

Možná, že jsem to poplet, že Talibán je v Afganistanu, ale to na věci nic nemění.

Alex Juchelka 2.11.2006 17:34

Re: Re: K tomu Iráku

I know you are kidding... :-/

68 2.11.2006 18:50

Re: Re: Re: K tomu Iráku

Nevnucujte se zase. On chtěl, aby mu poradila baba. Nechtějte být všechno.

Alex Juchelka 2.11.2006 19:16

Re: Re: Re: Re: K tomu Iráku

Jen klid příteli, p. Kanuk se zase vnucoval včera - já mu to dnes jen oplácím... ;-)

Kantor 2.11.2006 17:53

Re: K tomu Iráku

K tomu zásahu by došlo i bez 9/11.:-( 

kanuk 2.11.2006 19:21

Re: Re: K tomu Iráku

O tom si dovoluji silně pochybovat, ale to jsou "kdyby".

petr 4.11.2006 9:36

Re: K tomu Iráku

Vy jste se spletl s talibánem, americký prezident si zase spletl Irák a Irán (už to kdysi komentoval Hrabal - jako č....ák a č....an) a tak zpacifikoval režim, který žádné atomovky neměl a posílil režim, který atomovky brzy bude mít. To je tak, když se ve škole nedává pozor.

J.G. Pašek 2.11.2006 15:33

Koukám český mudlanti mudrujou . . . .

Ještě tady vám chybí Vodník s jeho pravdou pravdoucí, teóriema a důkazy, že prezident Bush dal nálože dynamitu do dvojčat a do Pentagonu žádně letadlo neprásklo . . . . . také stejní "profesoři" mají na jejich webstránkách, že všechna Apollo přistání na Měsíci byly natočeny v Hollywůdu . . . . 

petr sleder 2.11.2006 16:18

Re: Koukám český mudlanti mudrujou . . . .

To je zasvěcenej názor plnej praktickejch příkladů a argumentů ;-P

J.G. Pašek 2.11.2006 16:36

S mudrlantem vímvšechnonejlíp jako ty dávat se do řeči nehodlám . . .

.

Alex Juchelka 2.11.2006 17:06

Re: S mudrlantem vímvšechnonejlíp jako ty dávat se do řeči nehodlám . . .

To ti chválím Jerry. Stay the course! ;-D;-D;-D

petr sleder 2.11.2006 14:55

Všechno nasvědčuje

tomu, že tato skupina byla záměrně odstraněna a dokonale to souvisí s neschopností ostatních tajných služeb, policie, FBI, letištní ostrahy a US air force. :-/

J.G. Pašek 2.11.2006 14:46

Ano, Titánik se také nemusel potopit, kdyby . . .

.

richard 2.11.2006 14:25

Autore, tvůj příspěvek je na nic:

"...Podle armádních amerických právníků bylo důvodem k rozpuštění týmu to, že šlo o nezákonné shromažďování dat o občanech USA...", tohle je věta, která vše vysvětluje, v USA již minimálně od vietnamské války působí silná místní politická a mediální lobby, jejímž zájmem je všestranně poškozovat vlastní zemi - USA,. Například i tím, že se záměrně pod směšnou a průhlednou záminkou zneakceschopní vlastní tajná služba,jako k tomu došlo i v tomto případě. A v mnoha dalších případech, viz zuřivá, nenávistná  kampaň proti Bushovi, když nařídil odposlechy a monitoring netu (porušovalo  to prý také ta "lidská práva"), Guantanámo, z minulosti např. "aféra" Irán-contras apod. Nemá smysl ptát  se po "zodpovědnosti vlády USA", když zodpovědnost je výlučně v rukou těchto politicky korektních "vlastenců" typu např. pana Kerryho.

Alex Juchelka 2.11.2006 15:11

Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Kerry je samozřejmě vůl. Bush je ale ve srovnání s ním mnohonásobně, nesrovnatelně horší. Neschopný idiot, kriminálník zodpovědný za zbytečnou smrt tisíců, nejhorší president (a Kongres) v americké moderní historii.

Američtí Demokrati jsou jistě podobná banda jako Republikáni, vtip je v tom, že za současné fiasko, v situaci, kdy má oposiční strana pod kontrolou Kongres a presidentství, nesou minimální zodpovědnost. :-/

68 2.11.2006 16:47

Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

A tak v tý Emerice už zbýváte jen Vy, Jiří a pomocnice Wendy. Pak že velmoc.

Alex Juchelka 2.11.2006 17:00

Re: Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Příteli, nechtějte po mě, abych byl zodpovědný za vaše neinformované dedukce... ;-)

68 2.11.2006 18:12

Re: Re: Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Dyž já ale sháním informace kde můžu a ta záplava, co se na mě hrne, furt nějak neštymuje s těmi Vašimi. Nemáte třeba jiné zdroje, mně nepřístupné? Nebo si v těch Vašich zdrojích špatně čtete, přskakujete stránky a pak Ván uniká kontext? Není se ale za co stydět, dá se to omluvit. Netřeba hned trestat. 

Alex Juchelka 2.11.2006 18:54

Re: Re: Re: Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Dobrá. Co kdybyste zde ty 'své' informace v krátkosti shrnul, ať můžeme z něčeho vyjít... Takhle to pořád vypadá, že jenom kibicujte a nebo se bojíte přijít s vlastním názorem. Podle Vás je sitauce v Iráku řešitelná a nebo dokonce úspěšná?

Jistě chápete, že pokud je v ČR, nebo odkud píšete, naše fiasko v Iráku popisováno jako vítězství a nebo se naopak snažíte mít pouze opačný názor než čeští, údajně protiameričtí novináři (nemám ponětí, co vám tam hlásají...) neznamená to ještě, že musíte mít pravdu a nebo že nejste dnes vůči Američanům s opačným názorem (než ten Váš) v menšině. Já, na druhé straně, jsem od počátku věděl, že pravdu mám a většina národa se ke mě časem postupně přidala... God bless them! Pokud z toho máte kopřivku, nemohu vám pomoci. :-/

68 2.11.2006 19:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autore, tvůj příspěvek je na nic:

Stručně. Jak je v mediích popisována situace v Iráku (atd.) vím. Také vím, jak left-lib media popisovala kdysi situaci třeba ve Vietnamu.  (Řekněme známý Walter k výsledku  Tet ofensivy. Znáte to hodnocení? Lež, ale držela. A zvítězila.) Střetnutí v Iráku, Afghanistanu a kdekoliv jinde za dnešního stavu vyhrají, nebo prohrají media a politická korektnost, nebo nekorektnost. Bohužel ne armáda. Snad se to změní. Jde v každém případě o užitečné a už nezbytné první nesmělé krůčky ke správnému a jedině účinnému vztahu k Allahovi a arabskému podsvětí všeobecně. At je situace ted jakákoliv, měl byste mít na paměti, že ve vztahu k Islámu máme tři možnosti: kapitulovat totálně, zničit jej, reformovat jej (což je k smíchu). Dost.

Alex Juchelka 2.11.2006 20:07

Odpověď 1

OK. Pokud jsem to dobře pochopil, vy si ve zkratce představujete, že budete bojovat proti islámu prostřednictvím naší armády... :-( Mohu Vám prozradit, že to je naprosto nerealistické očekávání, Američané něco takového po zkušenostech s Irákem a Afghanistánem právem odmítnou a jako boj proti islámu zde naše poslední konflikty dnes vidí pouze stejní pomatenci, kteří rovněž vidí v Bushovi nového mesiáše... V USA žije naprostá většina zdejších muslimů naprosto v pohodě a boj s islámem nebyl v prvé řadě vůbec důvod našeho napadení a okupace obou zemí... Já osobně kupř. vztah západní kultura vs. islám neřeším - jde mi v prvé řadě o to, aby naši zvolení představitelé nemohli opakovat to, co udělal náš současný president, tzn. velhat nás do zcela zbytečné, diletantsky vedené a strategicky zpackané války, která zhoršila nejen situaci na celém SV a ve světě, ale i v USA, a z jejíchž důsledků se budeme ještě dlouho vzpamatovávat. Pokud se zde bude moci něco takového v budoucnu opět opakovat, nebo, přesněji, pokud nedojde k naprostému zdiskreditování takových postupů v míře mnohem větší, než během a po válce ve Vietnamu, nebude mít nějaký boj s islámem vůbec smysl - Amerika bude tak jak tak na lopatkách a jako koncept a symbol (svoboda, apd.) ztratí smysl. Počátek konce je možno vidět již dnes.

Média: Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, k velmi povrchní kritice Bushovy politiky dochází až v poslední době a média zcela selhala před invazí, kdy nesplnila svou společenskou roli a odmítla vyvolat širší národní debatu o důvodech a alternativách naší plánované akce v Iráku... BTW, válka ve Vietnamu byla rovněž špatná a na základě vylhaných důvodů.

EmillXX 2.11.2006 21:03

To, že se Američané na základě nátlaku domácích idiotů

stáhli z Vietnamu stálo život tří milionu lidí a to NEJEN v Kambodži. Vietnamští komunisté byli sice "menší zlo" ve srovnání s Pol Potem, ale daleko překonávali například Gottwalda.

Alex Juchelka 2.11.2006 22:05

Re: To, že se Američané na základě nátlaku domácích idiotů

Všiml jste si, že ti, kteří chronicky neumějí vyhrávat války, svádějí své nedostatky vždycky na druhé? To musí být nějaká nemoc. ;-D;-D;-D

Sowfiw 2.11.2006 21:56

"Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, ..."

tento vyrok jen dosvedcuje,  ze je Alexij  Juchylka totalni magor i dle levicackych meritek.

Alex Juchelka 2.11.2006 22:03

Re: "Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, ..."

No a tvůj výrok nedosvědčuje vůbec nic, jako obvykle... :-/

Sowfiw 2.11.2006 22:28

Re: Re: "Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, ..."

Ani neni treba, svou hloupost dokazujes sam,  pokazde kdyz otevres klapacku. ;-D

Alex Juchelka 2.11.2006 22:33

Re: Re: Re: "Já zdejší média považuji od počátku všeobecně za silně pro-válečná, ..."

Opravdu? A kde je napsáno, že to jsou hlouposti? Ty svá tvrzení přece zásadně nikdy nedoprovázíš logickými argumenty a nevzpomínám si, že bys zde někdy zvěřejnil nějaký chytrý názor, který se ukázal později být pravdivý. Takže nulová bilance. Navíc jsi anonym. Mám pokračovat? ;-)