3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

USA: Jsme už na dně?

Už to trvalo sedmdesát pět nocí, kdy si Portland v Oregonu užíval demonstrací nástupu nových, neomarxismem zocelených a Sorosem a jinými nezjistitelnými miliardáři placených mladých revolucionářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 22.6.2021 23:38

Já jsem taky dlouhodobě optimista. Realita, Pravda tj. Bůh zapracuje. Jen tvrdím, že to nebude letos a jen těžko říct kolik lidí to odskáče tentokrát.

Pokud odmyslíme eventuality jako nějaké Náboženské procitnutí (Great Awakening), tak vězte, že volby toho moc nevyřeší, i kdybyb byly nezfalšované. Vojenský puč je téměř vyloučen, na to je centrum moc silné.

Nejspíš dojde na mého oblíbeného Heinleina. Establishment se pokusí o nějaký Globální Socialismus, což skončí destrukcí stávajících společností. Veteráni nastolí pořádek, ujmou se vlády, zavedou Minarchii (Republiku s mocí omezenou jen na vymáhání práva) a volební právo si bude nutné zasloužit dobrovolnou vojenskou službou. Cpž zajistí, že to nebude degenerovat do socialismu jako v případě USA.

J. Vintr 22.6.2021 23:26

V historii lidstva už byly mockrát situace, kdy to jednoznačně vypadalo, že všechno jde do kytek. A přesto tady lidstvo pořád je a dá se říct, že se život lidí stále zlepšuje. I když to vždycky nejde jen dopředu. Pán Bůh si zřejmě nechce nechat svou oblíbenou hračku zničit lidskou blbostí a vždycky nějak zasáhne, aby hra mohla pokračovat. Proto jsem optimista.

D. Bowman 22.6.2021 22:55

Že by zakopl to opravdu nevypadá. Nejspíš to tvrdí v obhajobě a odtud zřejmě autor čerpá. Budou mu muset dokázat, že nazaškobrt.

D. Bowman 22.6.2021 22:42

Těch výkřiků o nahotě bylo za poslední dobu nepočítaně.

To nepomůže. Mýty o lidovém povstání jsou jen mýty.

Na každou zmínku o nahotě máte 100 reportáží od CNN o tom, jak to skvěle funguje.

Projděte si podrobně historii a zjistíte, že se žádné takové povstání neobešlo bez nových, odvážných a dobře organizovaných elit, financí a velkého oslabení establishmentu. To tam prostě neplatí a situace bude rok od roku horší, jak bude ubývat domorodců.

Na platy pro tajnou policii a Sorosovi prokurátory vždy bude. A ty udrží opozici u dna. Kdyby snad hrozilo, že nedokáží zmanipulovat volby, tak vyhlásí amnestii ilegálům. Což by neradi, protože by jim pak museli platiti víc za au-pair a zahradníky ale Moc není zadarmo.

J. Vintr 22.6.2021 22:09

"Síla" těch, kteří se snaží zničit Ameriku, je jen a jen v komformitě té mlčící drtivé většiny, která si zatím nechává všechno líbit. Je to dost křehká situace. Opravdu může stačit malý kamínek, který spustí lavinu. Znáte Andersenovu pohádku o králových nových šatech?

V. Církva 22.6.2021 21:59

Myslím, že autor měl na mysli dno, od kterého se odrazit. I dle toho co píšete se Západ ode dna neodrazil. Takže jsme už hodně hodně hluboko a možná se ani toho dna nedočkáme a utopíme se v tom, ale na dně nejsme.

U nás už tuplem ne, když jsme nevysvětlili dětem co je to komunismus a mládež nám volí Piráty. My jsme na začátku sešupu.

I. Teren 22.6.2021 20:13

Autor je zrejme optimista. "Jsme uz na dne ?". V krajine pokroku a krajsich zajtrajskov USSA (povodne USA) sa objavili poziadavky aby sa politicka korektnost vztahovala aj na zvierata. Co dnes znie ako zly zart, sa stane skutocnostou v nie tak vzdialenej buducnosti.

Zrejme urazka ciernej sv_ine sa bude trestat ovela tvrdsie ako bielej.)

E. Novotny 22.6.2021 20:00

Ja to jako udani vidim. Jako zalovani, ktere nikam nevede.

J. Urban 22.6.2021 19:33

By mne zajímalo, co to je, spadnout na pankejt.

J. Pokoutný 22.6.2021 19:02

Hezký materiál australských Sky News k Portlandu a policii v USA vůbec: https://www.youtube.com/watch?v=05gsWId9BvY

V. Bok 22.6.2021 18:51

No, asi před 10 lety jsem projížděl autem Paříží, chtěl jsem se tam zastavit a podívat, no přesně tohle jsem tam viděl, tedy bylo to ještě horší. Tak jsme raději pokračovali dál...

V. Bok 22.6.2021 18:47

Jistě, nesprávné, hybridněruskočínské a protipravdoláskové příspěvky, zlhčující právo lůzy rabovat za utrpení, která jim před 200 až 300 lety někdo způsobil je zavrženíhodné a je je třeba trestat v nejvyšší možné míře v horní sazbě trestního zákoníku. To přece nejde, takhle ohrožovat svobodu a demokracii, že.

M. Pivoda 22.6.2021 17:16

Současný a budoucí právní boj o soukromá data (na nichž vydělávají velké americké IT firmy) je zajímavější téma, než boje v ulicích amerického Portlandu.

Cituji:

More bad news for Big Tech: Lina Khan’s a privacy hawk, too.

In December 2019, a Columbia Law School fellow named Lina Khan co-authored an article in the Harvard Law Review comparing social media executives to used-car salesmen.

In it, Khan and her co-author, Columbia Law professor David Pozen, dismissed as "implausible" the idea that a company like Facebook or Google, which makes its money from personalized ads, could ever truly put its users' privacy first. ...

J. Houška 22.6.2021 16:56

Opravdu myslíte, že upozornění redakci (konkrétně panu Wagnerovi) na fakticky nesprávný článek je udání? Kontakt na autora článku nemaje, nikomu jinému jsem to napsat nemohl a taky nenapsal.

J. Houška 22.6.2021 16:52

Vy myslíte, že to video nahrála CNN nebo někdo takový s dvojníkem policisty Corey Budworthe? Ten odkaz je na video, ne na text - ten tam sice také nějaký je, ale pro tyto účely ho můžete ignorovat.

P. Brich 22.6.2021 16:47

Udávat nechci, ale hlásit to musím, že, pane Houško?

J. Houška 22.6.2021 16:39

I minule jsem to nejdřív napsal do diskuse. Ale považoval jsem za správné upozornit vydavatele, že zřejmě omylem publikoval něco, co je zjevná nepravda - tenkrát byl nepravda celý článek, jestli si pamatujete. Vydavatel pak na moje upozornění článek stáhnul - zřejmě také nechtěl mít na serveru nepravdivé články.

Ani tentokrát to není nesouhlas s názorem vyjádřeném v článku, ale opět upozornění na zjevnou nepravdu. Ten policajt fakt nezakopl a neupadl, jak píšete - to je z videa jasně vidět.

Zveřejňováním zjevných a snadno vyvratitelných nepravd tomu, čemu chcete pomoci, spíše škodíte. Naproti tomu článkem vycházejícím z ověřených faktů byste pomoci mohl. Ale to už je jen Vaše věc.

P. Motyka 22.6.2021 16:31

Ja nebudu kontrolovat, odkud zde pan Houska cituje. Jestli prebira sve informace z New York Times, Washington Post, ci CNN, mohlo by tam stat, ze zminena revolucionarka lezi v nemocnici se zlomenou pateri. Nebo aspon nohou.Totez, nebo podobne zpravy prjimaji bystri cesti novinari. Nekteri novinari. . .

T. Pudil 22.6.2021 16:24

Portland, Oregon je priklad toho, kdyz lide voli absolutne neschopne tluchuby. Mesto a vlastne cely stat je v zajeti levicovych extremistu a bohuzel tu jejich stale se opakujici stupiditu zerou i nekteri uprchlici z komunistickych zemi (Vlastimil Obereigner napriklad) Cloveku zustava rozum stat nad stale novymi nesmysly, ktere tu tzv. politiky napadaji. Ziji nedaleko Portlandu od roku 88. Mesto myvalo uplne jinou atmosferu. Takovou vic osobni, maleho mesta, ale od te doby, co se k veslu dostali extremiste zhruba v roce 1987, to tu jde rapidne z kopce. Tuto zmenu castecne zpopularizovalo heslo " Udrzujte Portland divny"( Keep Portland Weird). Behem poslednich tri dekad se populace nejmene zdvojnasobila, vetsinu prichozich tvorili lide levicoveho zamereni a to se odrazilo na mistni atmosfere. Stejny problem ma i Seattle, Washington. Ti darebaci, co je to tu vlada necha nicit mesto, nejsou ale jedinym trnem v oku. Kriminalita tu zaroven vzrostla o 530% !!! Dalsi, a to velice zjevny problem jsou bezdomovci, kteri se sem stahuji z ostatnich statu, kde jim psenka tolik neroste. Prikladam kratke video. A to vse diky lidem, jako je pan Vlastimil, kteri ty niemandy voli.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7JoiYxgQrs

P. Motyka 22.6.2021 15:32

Tak vidite, pane Housko, ze to jde nesouhlasit se slovy clanku tady v diskusi, jak to delaji vsichni. Minule jste si na me stezoval primo na vrchnim velitelstvi.V nasi osobni vymene jsem Vam rekl, ze to povazuji za stare, velmi casto v minulosti ( vcetne doby nemecke okupace az po konec sovetske okupace) udavacstvi. Udelal jste tentokrat progress, rekl jste svuj nazor verjne. Tleskam. Ono, jestli ten policajt tu brecu trhnul, nevim. Ale ani Vy to nevite. Ze chcete prozkoumat jeho kadrovy posudek mne u Vas neprekvapuje. Nesudte me jako profesionalniho novinare. Jestlize byste se rozhodl vychytavat jejich zamerne lzi, mel byste prace nad hlavu.Ja jsem jen zdeseny americky obcan, ktery se trese starchy, ze predvoj dnesnich "Demokratu", Antifa a BLM nastoli i tady atmosferu udavacstvi, ze ktere jsem utekl v 1970.

J. Houška 22.6.2021 14:43

O tom by se právě dalo diskutovat, kdyby v tom článku byl ten zásah popsaný pravdivě. Můžou policajti takhle pacifikovat výtržníky? A názor, že můžou, bych úplně chápal.

Když se ale začne od toho, že policajt jenom zakopl, upadl, a někdo to chytře vyfotil, i když na videu je vidět něco úplně jiného, tak to tu diskusi posouvá úplně jinam. Když má autor zapotřebí zkreslovat toto, co dalšího ještě zkresluje?

J. Houška 22.6.2021 14:27

Myslel jsem, že zadat do vyhledávače "Teri Jacobs Corey Budworth" zas není taková práce. Ale dobře, zde je jeden z odkazů, najde jich to víc, ale to video je všude stejné. Doporučuji si povšimnout zejména toho druhého úderu.

https://www.opb.org/article/2021/06/15/portland-police-officer-charged-for-assaulting-activist-photographer-at-protest/

J. Jurax 22.6.2021 14:26

A proč by měl být ten policista předmětem mediálního lynče? Nezastřelil přece žádnou černošku, feťačku a kriminálníci, nýbrž jen bílou ženu, co v minulosti v řadách armády bojovala za svou vlast.

J. Jurax 22.6.2021 14:21

No, poškozené sociální aktivistky, přežijí-li, obvykle po vyléčení prozřou ...

J. Jurax 22.6.2021 14:18

Ano. A jaké? Prosím jmenovitě ... :-)

J. Jurax 22.6.2021 14:16

Ano.

Nemyslíte, že jedině správné je volit eurohujerně rudozelený, progresivní předvoj všech pokrokových a uvědomělých soudruhů - Piráty?

J. Jurax 22.6.2021 14:09

Ano.

Ovšem Vy nechápete, že jakýkoliv zásah proti vřeštící a rabující černé i bílé progresivně levicové lůze je nepřiměřený.

J. Jurax 22.6.2021 14:06

Ano.

Autor článku je ovšem zjevný rasista a vůbec nácek; nejspíš heterosexuální starý bílý muž. No fuj!

Vždyť v článku vůbec nereflektuje, jak černoši v otroctví trpěli! A že rabující lůza má plné právo si všechno to utrpení a ústrky kompenzovat!

J. Nový 22.6.2021 14:03

Tak potom p. Houškovi nerozumím. Já když chci podpořit své argumenty a názory, tak dám odkaz nebo cituji, když jde o text.

V. Kuhaj 22.6.2021 14:02

To je fakt. Vypadá to, že končí euroatlantická civilizace jako taková, resp. její dosavadní pojetí toho co je zdatné, dobré, žádoucí. Nějak přestáváme postrádat Kanta, Hegela, antické kořeny, křesťanskou morálku, už i to římské právo začíná dostávat povážlivé trhliny...