18.5.2021 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

USA: Jižní Karolína

Barry Goldwater, republikánský kandidát na prezidenta ve volbách roku 1964, sice boj o Bílý dům nad Lyndonem B. Johnsonem celkově takřka legendárně prohrál, ale stačil zvítězit v šesti státech. Jedním z nich byla Jižní Karolína. Jde o republikánskou pevnost, kde devět jeho volitelů téměř jistě zvolí Donalda Trumpa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 31.10.2020 10:47

Jižní Karolína v USA ve vzpomínkách českého občana.

Jižní Karolina je v mých vzpomínkách zapsána jako docela schopný stát už také proto, že se tam konala velmi prestižní konference o podnikání (Babson Conference). Bylo to 12.-18. května 1999 a té konference jsem se zúčastnil (spoluprezentací prezentací případové studie o úspěšné české podnikatelské firmě v IT oboru).

Podruhé jsem se na mořské pobřeží Jižní Karolíny podíval v roce 2004 (při návratu osobním letadlem tehdejšího ředitele Bernelli University z ostrova St. Kitts, s mezipřistáním na Bahamách - ale s Viktorem Koženým jsem se tam nepotkal, ani jsem mu z hotelu v Nassau netelefonoval). V Jižní Karolině jsem přespal v domě těsně u moře. Ten dům byl na pilonech zakotvených do mořského písku a jeho cena prý byla cca 1 milion dolarů.

V Jižní Karolíně jsou schopní podnikatel. Doufejme, že jim politici nebudou v jejich tvůrčím rozletu zavazet. Ať už je prezidentem zvolen kdokoliv.