28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


USA: Jak se ten náš svět rozpadá

10.4.2018

Tak svůj esej nijak příliš optimisticky 24.července 2014 v užitečném zdroji Townhall. com nazval How Our World Fell Apart Ed Klein, publicista, autor knihy s názvem Blood Feud - „svár, krevní msta“. Takto dost krvelačně se vyjádřila Hillary Clintonová v době, kdy její ultrarival Barack Hussein Obama měl před sebou ještě dva zbývající roky v Bílém domě. Pak tedy definitivně musí končit, trůn se uvolní, nastane první ženská vláda, nejvyšší již čas. Mezinárodní řád se rozklížil pod takovým nejapným vedením údajného černocha, jehož porodila stoprocentní běloška.

Však se podívejme na stav zahraničního počínáni kdekoliv. Budoucí přesvědčená prezidentka pohodlně pominula, že přece ona zásluhou povýšení do významné funkce prvního diplomata země, však se stala hlavní ministryní zahraničního počínání v údobí 2009 až 2013. V této funkci absolvovala téměř milion vzdušných mil.

Zahraniční politiku nedirigovalo ministerstvo zahraničních věcí, vše se rozhodovalo v Bílém domě trojicí, kterou tvořili David Axelrod, John Brennan povýšený do funkce špionážního šéfa CIA, a Valerie Jarrett, v této trojici postava ta nejdůležitější, íránského původu, důležité rozkazy nepřijdou z ministerstva, poněvadž vše důležité přijde z Bílého domu a nejvíc bude záležet na této Valerii. Hillary rezignovala na svou ministerskou funkci, na uvolněné místo zasedl John Kelly, vnuk moravsko-slezského židovského rodáka

Už mnohá leta uplynula od masakru na vojenské bázi Fort Hood v Texasu a kdy na prezidentův příkaz došlo k permanentnímu zjemnění reality, přednostně za předpokladu, jak že se zachová žák vychovaný v prostředí svým muslimským adoptivním otcem. Těch třicet či kolik příslušníků americké branné moci vlastně nezavraždil islámský důstojník-psychiatr, ale dotyčné oběti se staly politováníhodnou nepříjemností v pracovním prostředí - tzv. workplace violence.

- - -

Townhall, tentýž již citovaný zdroj, se k relevantní tématice vyjádřil 1. prosince 2016, čili již po ledové sprše a obrovitém zklamáním ultraambiciozní Hillary, která se své prezidentské mety nedočkala. Derek Hunter ve svém eseji s názvem „It´s All Your Fault,“ - že to je chyba, provinění jiných živlů, někoho jiného: „Někdo jiný to zavinil.“ O útoku v kalifornské oblasti San Bernardino, k němuž došlo v prosinci 2016, čili krátce po šoku z nepochopitelného debaklu, oficielní mediální zdroje jako CBS News informovaly národ tvrzením: „Muslims in San Bernardino fear backlash after attack.“ Okamžité přeinterpretace, předávání odpovědnosti. Po floridském Orlando útoku televizní veřejnoprávní zdroj PBS neváhal přijít s tvrzením: „Muslimové- Američané mají před sebou reakce (backlash) po masovém střílení v Orlandu.“

Kdo že je odpovědný za střílení, mordování ve velkém? Správně pokrokově uvažující mordýři přece odpovědni nejsou, oni to nezavinili, radikální islám s tím přece nemá nic společného. Pro demokraty se správně korektním uvažováním zatracen musí být morbidní defekt - jímž ovšem je islamophobia.

Ohio State University, tamější Assistance of Residence Life zveřejnila své vysvětlení, že pravými viníky jsou ovšem stvůry Trumpova zpotvořování. Však prakticky každý Američan si zaslouží zavrženíhodné hodnocení jako rasista.

- - -

V první polovině roku nového prezidenta Trumpa, publicistka Laura Hollis uveřejnila esej s názvem „What´s Behind ‚Multiculturalism‘“, Townhall, 27.července 2017,s uvedením dvou velmi úspěšných publicistů - Bena Shapira a Waltera Williamse, kritizující zamilování politické levice do islámu. Shapiro oprávněně tvrdí, že tato levice ruku v ruce s islámem dychtí zničit západní civilizaci. Williams obhajuje západní hodnoty proti těm na levici tvrdícím, že všechny kultury jsou rovnoměrně hodnotné, a zdůrazňuje otroctví, mrzačení ženských genitálií, antisemitismus, kamenování žen k smrti, vraždění homosexuálů v zemích islámu jako pádný důkaz.

Oba autoři varují, že multikulturalismus je destruktivní hrozbou západní civilizace. Vyvíjí se způsobem, jakým je posuzování jiných lidských tvorů jako zvláštní druh exotické zvířeny. Autor se právě seznámil se statí v National Geographic zabývající se oblastí Amazonky a vyjadřující potřebu domorodců v džungli vytvářet cesty umožňující dopravu svého zboží na trh, velebit používání brýlí k vylepšení zraku při lovu a rybaření. A budiž podporovány přednosti domorodců, co si zachovat z původních zvyklostí a učinit vlastní rozhodnutí.

V pozadí multikulturalismu této doby je condescension, neboli blahosklonnost, povýšenost. Zatvrzelá levice nenávidí judeo-křesťanství, odmítá Boha. „Pravda neexistuje“, dobro se stane zlem, zlo se stane pravdou, ošklivost bude velebena jako půvab. Zabíjení se stane lidským právem. Kdokoli se vyjadřuje jinak, především Bůh židů a křesťanů, je nepřítel.

Islám je ušetřen kritiky na své levici z důvodů zbabělosti. Alláh není víc reálný než Zeus či Cupid. Islám je tolerován, poněvadž se vesměs nevěří, že je to pravdivé - ale opovrhují judeo-křesťanstvím, poněvadž se obávají, že existuje.

- - -

Znamenitý profesor ekonomie Walter E. Williams nyní 4. dubna 2018 uveřejnil v Townhall esej s názvem Discrimination and Disparities - nestejnost, nerovnost, disparita. S takovým názvem vynikající černošský ekonom Thomas Sowell uveřejnil publikaci v rozsahu necelých 200 stran. Všichni jsme uvedeni se svými socio-ekonomickými vlastnostmi, naše kariéry, příjem, vzdělání a případné uvěznění. Podstatně se lišíme jako individua, příslušníci skupin, národů. Studia National Merit Scholarshop , jeho finalisté dokazují, že data z USA, Británie a Německa potvrzují, že prvorozené potomstvo vyniká vyšší inteligencí. V roce 2000 US.Commission on Civil Rights Study zjistila, že 44,6 % žadatelů o hypotéku z řad černochů neuspělo, zatímco 22,3 % bělochů neuspělo. Nejúspěšnější ale nebyli běloši, ale Asiaté a rovněž havajští domorodci - pouhé 12,4 % neuspělo.

Končím tímto poznatkem: v roce 1971 za své první dlouhé cestě kolem světa jsem se též octl ve východní Africe - Keňa a Uganda, kde talentovaná, pracovitá menšina indických Gudžarádů byla likvidována ve prospěch černošských zájemců. Indové ekonomicky likvidováni, zcela ochuzeni se dostali do Británie a během jedné generace znovu zbohatli.

Nejiný byl osud Kubánců prchajících z Castrova socialistického experimentu. Desetina kubánského národa se dostala do Ameriky a rovněž během jedné generace dosáhla původního ekonomického úspěchu.

KONEC
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.