7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

USA: Jak asi skončí Flynngate?

Tříhvězdičkový americký generál Michael Flynn nemá dobrou zkušenost se svými vrchními veliteli. Před dvěma roky ho prezident Obama propustil z místa ředitele vojenské výzvědné služby, protože tvrdil, že ne Rusko, nýbrž radikální islamismus a množení Al Kajdy jsou největším nebezpečím pro USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 22.2.2017 11:46

menší ostuda

Tak, asi nejlépe podstatu této demagogické slátaniny vystihuje jedna věta a citát. Jednak toto : " .. protože chtěl jednáním a narovnání vztahů s Kremlem odvrátit připravovanou válku s Ruskem; jako voják ví, k čemu by vedla." (rozuměj, máme se bát a tak raději Putinovi dáme co chce) A dále je to litující citát o nemožnosti uzavření "historického partnerství" s Ruskem ", atd .. Možná by jednou Trump, kdyby alespoň byl o maličko méně hloupý, všem těm novinářům, zpravodajcům a všem dalším, kteří se teď snaží zabránit uzavření onoho "historického míru" s ruským vůdcem, mohl vlastně velmi poděkovat. Poděkovat za to, že mu znemožní k současné chaotické nekompetentnosti a nepřipravenosti své osoby na výkon úřadu, ještě přidat chamberlainovský zápis do historie, zápis o muži, který přinesl nám dobře známý "mír pro naší dobu" .. Paralely jsou zřetelné ..

J. Václavíková 22.2.2017 12:44

Re: menší ostuda

Ano. Ale těch účelových pitomostí je tam povícero. I níže v diskuzi už byly zmiňovány.

A. Alda 22.2.2017 11:06

Souhlas, pane.

Dobře jste to napsal.

A děkuji za poučení.

R. Morava 22.2.2017 11:04

Skvělý článek, souhlas

Ruská politika není zcela důvěryhodná ani neškodná. Pro Ukrajinu, Litvu, Estonsko, Gruzii. USA se jí bát ale už dnes nemusí.

Jeden můj kamarád říkal o historii, že vždy přišlo něco před čím se politici nebránili. Měli strach z rozpínavosti Německa, dopustili komunismus. Měli strach z komunismu, přišel nacismus. Měli strach z nacismu, dopustili komunismus v Evropě. Měli jsme strach že nebudeme v Evropě, máme z EU neomarxismus a multikulturalismus. USA má strach z Ruska když se světu krůček po krůčku zmocňuje neomarxismus. Vadí nám neomarxismus, přijde multikulturalismus a Islam. Karel Čapek by si dnes rval vlasy.

Americká CIA je pravděpodobně to nejhorší co může být. Má pozůstatky antisovětismu v době kdy jsou dávno jiné výzvy a zůstala u spolupráce z Islamisty, před kterými by se měli mít na pozoru. Ještě k tomu tlačí na prezidenta aktivisti s multikulturalismem neomarxismem a jinými svinstvy.

Trump to nemá vůbec lehké je ve svěráku naprostých idiotů, ať těch z CIA nebo těch neomarxistických hysterek. Oba s tiskem za zády. Podívejte se jak německé ženy brečely z Hitlera a jak americké ženy brečí naopak ze zvolení Trumpa. Stejná hysterie, jen opačné emoce.

V každém případě souhlasím, že když udělal Trump krok A musel obětovat Flynna, je třeba na krok B, chtít "krev" těch co to prozradili do novin a okamžitý vyhazov řídících důstojníků z CIA. Když to teď neudělá roznesou ho. Skoda že nemá větší podporu lidí, roznesli by na kopytech celou takovou zrádnou CIA.

V. Novák 22.2.2017 10:09

Pravda, i malá čistka ve výzvědné službě,

armádě a politické elitě představuje obrovské riziko.

Neudělat ji představuje , obávám se, rizikem ještě větším.

Trump za sebou nemá establishment, "jen" své voliče. Pokud je zklame - a bez zmíněné čistky je zklamat musí - nebude mít za sebou nic a vyhraje politická třída, která si uzurpovala v USA moc natolik, že už vytváří dynastie...

R. Morava 22.2.2017 11:06

Re: Pravda, i malá čistka ve výzvědné službě,

Řekl bych dokonce metastázuje, ale s dynastijemi to sedí taky.

I. Schlägel 22.2.2017 9:41

Amerika připravovala

válku s Ruskem? Nebo se spíše soustavně připravuje na válku s Ruskem? To je podstatný rozdíl.

P. Lenc 22.2.2017 9:08

Neviděl

bych to tak černě, Pence bohužel neúplně informoval a tím dal zbraň do ruky demokratům a přidruženým presstitutům.A ten chlív zvaný zpravodajci vyčistit, tak to bude potřebovat nejen čas, ale také najít spojence, což nebude lehké a také časově náročné.Uvidíme.

J. Kanioková 22.2.2017 19:19

Přesně..

Z. Rychlý 22.2.2017 6:51

Zase jeden, co se vyzná v

rejdech impériálistů z Volstrýtu.

T. Kubín 22.2.2017 6:35

díky

Výborně napsané, díky. Konečně fundovaný pohled na věc.

T. Pansky 22.2.2017 5:57

Autor nepresne informuje, nerekl jasne, proc byl Flynn ...

... propusten. To nebylo proto, ze se stykal s ruskym velvyslancem. Ale bylo to proto, ze nepresne (neuplne) informoval Pence o svych kontaktech. Tady se musi rozhodnout viceprezident a posleze prezident, kde konci jejich duvera v nejblizsi spolupracovniky. A Trump se rozhodl. Zbytek clanku jsou pouze dohady.

Z. Lapil 22.2.2017 9:35

Re: Autor nepresne informuje, nerekl jasne, proc byl Flynn ...

Jak to? Cituji z článku: "Místo toho prohlásil, že Flynnovi nemůže už důvěřovat, protože dal „neúplné“ informace o svých stycích s ruským velvyslancem jeho zástupci Pencovi, který je opakoval a utrpěl ostudu".

Ale ano: Trump se rozhodl a zbytek článku jsou dohady. Dtejně jako naprostá většina ostatních článků, včetně těch antitrumpovských.

V. Kún 22.2.2017 1:32

Trump to nevydrží

Kvalitní a pravdivá analýza, autor vidí současné politické problémy Spojených států reálně. Jen bych dodal, že rovněž v Česku devadesát procent tzv. taképolitologů, taképublicistů a taképolitiků útočí na prezidenta Trumpa obdobně. A že se Trump neudrží, respektive jen za cenu kapitulace před jestřáby, je nasnadě.

J. Vintr 22.2.2017 3:00

Re: Trump to nevydrží

Jenže když někdo nerozpráší tu smečku hajzlů, kteří si že Spojených států udělali vlastní podnik, bude to znamenat, že Amerika jako velmoc půjde čím dál víc do pr... A pokud tam skončí, bude ji následovat celý západní svět.

R. Morava 22.2.2017 11:10

Re: Trump to nevydrží

S tím bych souhlasil. To se evidentně děje, jen to ještě naštěstí chvíli trvá. Nezbývá než se vrátit k tomu co Evropu a USA vyneslo. Demokracie, víra, svobodomyslnost. Ale nevím jestli na to lenivá západní kultura má.

J. Chaloupka 22.2.2017 13:31

Ale doufat můžeme, ne? Má to, pravda, těžké.

Ale ani Nixon neopustil Bílý dům hned.

Jen aby ho nezastřelili.

V. Lacina 22.2.2017 1:04

Trump sám...

...si svým vystupováním zajistil imunitu proti vydírání z této strany. Deep state může napadat jen jeho co možná nejvýznamnější podporovatele (o čičmundy, kteří by si otevírali hubu se nevybíravě postará antifa). Momentálně probíhá kampaň na likvidaci teplého britského žida Mila Yiannopoulose, který už rezignoval z pozice šéfredaktora Breitbart tech poté, co mu po absurdních obviněních z obhajoby pedofilie (mimo jiné od ultralevicového a notoricky pedoapologetického Salonu) zrušili vydání knihy.